Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ehe, prima si singura mea poezie... :))

#1
Noaptea varsa lacrimi printre stele,
Lasand blanda luna sa sufere cu ele.
Si in a ei cantare muta
Lasa surdul cu ochii lui s-auda...

Stiu ca e mica, dar nu prea m-a preocupat poezia pana acum. So, astept critici si pareri! :bye:

EDIT Daria: nu ai voie să scrii cu culori.


#2
ok stiu ca poate o sa fiu putin rautacioasa dar asta e.In primul rand asta nu se poate numi poezie.Adik eu personal nu am vazut niciodata o poezie de o strofa.E o strofa da,dar nu o poezie.Trecand peste asta ai repetat cuvantul luna de doua ori.L-ai folosit odata in primul,iar apoi in al doilea vers la o distanta de sase cuvinte.Spun asta pentru ca repetitiile sincer nu suna bine,mai ales in poezii asa ca incearca pe cat posibil sa le eviti.Daca tii la rima nush gaseste un sinonim care sa rimeze dar la tine nu era cazul.De rima ce sa zic...se putea mult mai bine.Stii cu rima nu trebuie sa mergi dupa un anume tipar,poti folosi incrucisata,imperecheata,imbratisata ,monorima,sau rima alba (eu nu sunt o fana a rimei albe) in fine aici te poti juca cum vrei.Am observat ca nu i-ai dat un titlu poeziei sau ma rog,strofei dar eu una nu prea tin la chestia asta (uneori nici eu nu dau titlu).
So cam atat am avut de spus.Sper totusi ca nu ma urasti! Eu am vrut sa te ajut depinde de tine daca vrei sa ma asculti sau nu ! Astept urmatoarea poezie si sper sa fie ceva mai lunga.
[Imagine: geishao.jpg]

O.o'Destinul lucreaza prin amanunte'o.O



#3
Aw, sorry, sorry, sorry. De fapt era "Noaptea varsa lacrimi printre stele...". Greseala mea. Chiar ma miram unde vazusei tu cuvantul "luna" de doua ori, dar mi-am vazut greseala. O sa dau imediat un edit. Numele..hmmm..aici iti dau dreptate, cred ca nici eu n-am considerat-o in sinea mea poezie de am uitat acest detaliu important. Cat despre rima, m-ai aburit total. Rima strofei este clar imperecheata, dar totusi n-am inteles ce ai vrut tu sa-mi explici acolo. Si apropo, stai lin, chiar imi place ca ti-ai dat silinta sa-mi explici in atatea randuri ce as avea de imbunatatit. Thanks si ne mai citim pe forum. :bye:




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Cea mai retrasa si singura floare este si cea mai frumoasa Rose ^^ 136 86.970 11-06-2012, 06:25 PM
Ultimul răspuns: Sho-Yo
  Suspine de singurătate Buubz :) 12 3.984 28-12-2011, 03:05 PM
Ultimul răspuns: Buubz :)
  Concurs de poezie! Jasmine 16 13.896 29-03-2011, 10:39 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Poezie ♥ Mayaa 0 1.405 08-03-2011, 05:56 PM
Ultimul răspuns: Mayaa
  O lume, Un cuvânt, O poezie candy_cane 2 2.436 04-02-2011, 01:05 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Poezie bastard_in_love 2 2.247 25-10-2010, 10:50 PM
Ultimul răspuns: Invictus
  Poezie just me 1 2.183 12-09-2010, 08:59 PM
Ultimul răspuns: Serqet
  Prima iubire love_anime 27 11.677 10-07-2009, 05:49 PM
Ultimul răspuns: akira-chan
  O dragoste la prima vedere Shadow. 7 7.391 27-04-2009, 08:45 PM
Ultimul răspuns: Mitzuke.
  prima iubire Morcovu' albastru ! 7 6.228 18-04-2009, 11:43 AM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)