Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire Adevarata !

#1
Vreau sa pun si eu un fic . Nu stiu daca este prea bun dar o sa incerc sa il fac frumos.
Disclaimer:Detin doar personajul Naomi din acest fic restul sunt create de Masashi Kishimoto

Prima parte:Prima zi de scoala.Noul elev de la scoala adversa.
Dupa o pauza de 3 luni elevii merg din nou la scoala,noi griji, noi lupte , noi materii si diminetii in care trebuie sa te scoli devreme.Asta e parerea tuturor elevilor din satul ninja.
Insa e si o parte buna:te intalnesti cu fostii colegi si mai discuti cate ceva cu ei. Cel putin asa cred unii,insa pentru Naruto alta poveste:aceasi tantalai sacaitori si aceasi batausi fara noroc.numai sakura este"raza de lumina a scolii" numai ca aceasta este mult prea avansata pentru creierul de copil al lui naruto,fiind foarte serioasa iar naruto un exemplu nu prea bun al celorlalti.Naruto este un baiat cu parul blond,ochii albastri,cu un suflet bun si 'un pic cam ' bataus si mancacios.Sakura este o fata serioasa, cu note excelente, talente uimitoare,cu parul roz ,cu ochii verzi si cu un farmec ce ii da pe spate pe baietii din scoala.
Toti incep sa se plictiseasca la atata palavrageala din partea profesorilor,dirigintilor si a directoarei Tsunade Koichi.
Dupa atata asteptare directoarea le da o veste celor de la clasa a carei lidera este Sakura,acea veste fiind ca a venit un nou elev.Este datoria Sakurei de al prezenta clasei.Cand ajunge in sala de asteptare vede un baiat cu par negru si ochii negri,frumos si cu un sarm aparte.
-Scuza-ma esti cumva elevul Uchiha Sasuke?
-Da,eu sunt.tu trebuie sa fi Sakura Haruno,sefa clasei tale.
-Da.incantata de cunostinta.
Sasuke s-a integrat foarte repede,reusind sa-si faca foarte multi prieteni inclusiv pe Naruto si Sakura.


Sper ca v-a placut ^^

#2
So....
Mi se pare capitolul putin cam scurt si asta este problema nr, 1:P:P (cel putin la mn.
Pai, care este de fapt titlul capitolului, mie mi se pare ca......ma rog
Diminetii-nu articulat mey fetitzo!Dimineti simplu la plural:P
Satul ninja- :-S nu suna prea bine.Sunt mai multe sate ninja cum le zici tu
Scrie fey fetitza numele cu litera mare!Nu ai invatat lectia in clasa intai:))Substantivele comune se scriu cu litera mare:))
Puteai sa-l descrii mai bine pe Naruto :-w
La fel si Sakura
Wooooow!Sakura lidera!Tare!
Este datoria Sakurei de al prezenta clasei.->Era datoria Sakurei de a-l prezenta.....
Sarm?!Sarm?!=))=))cat am ras=))=))am inteles prima oara sarma=))=))poate voiai sa spui semn.
Puteai sa-l decsrii pe Sasuke?Aia nu-i descriere
Oo...Sasuke s-a integrat repede si il are prieten pe Naruto???!!!!!
WTF?Sper sa nu-l faci un good boy :-w
Cam atat:D Sper sa nu te fi suparat com-ul meu ^^
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#3
a doua parte:talentele uimitoare ale elevului Sasuke Uchiha.Sakura isi descopera sentimentele fata de elevul nou.Lupta pentru Sakura dintre Naruto si Sasuke.
Au trecut deja doua saptamani de cand a inceput scoala.Elevul cel nou si-a facut o reputatie de invidiat.Insa asta nu e tot:la ore este foarte activ reusind sa raspunda la intrebari cu brio,un jucator foarte bun de fotbal,tenis si basket care le lasa pe fete in urma lui batandu-se una cu cealalta care va fi prietena lui.Numai una mai linistita sta singura si ingandurata asteptand sa se intample ceva cu ea.
-Elevi astazi vom da trei teste la care veti avea ca juriu si spectatori pe profesori:Kakashi Hatake,Asuma Sarutobi si Iruka Umino care va vor testa abilitatile pentru turneu.Desi multi dintre voi vor sa mearga la el numai unii vor putea fi destul de puternici si antrenati de catre cel mai mare maestru al artelor ninja.Vom incepe cu fetele.Cine vrea prima?
-Eu,domnule profesor.Striga o voce cristalina din umbra ciresului cu frunze albastre.
Din spatele randului de baieti Naruto striga:
-Uimeste-ne Sakura,stiu ca poti.
-Bine domnisoara Haruno, testul incepe.Esti gata?
-N-am fost niciodata mai pregatita.
Sakura a trecut cu usurinta cele trei probe ale celor trei profesori.Celalalte fete din clasa Sakurei s-au cam dat batute inainte de ultima proba.Apoi veni randul baietilor.Naruto reusit si el.
-Hei,Sakura chan ti-a placut demonstratia mea de putere?
Cu un zambet suav, Sakura ii raspunse:
-Sigur ca da Naruto,ai fost grozav.
Acum urma elevul cel nou .Si el a trecut testul cu usurinta intr-un timp record.Profesori si elevii l-au felicitat si l-u intrebat daca vrea sa mearga in turneu.Iar el a raspuns:
-Desigur.am asteptat mult timp aceasta sansa.
Spre drumul spre casa Naruto si Sakura s-au despartit la intersectia dintre strazi iar Sakura s-a intalnit pe drum cu Sasuke.au stat de vorba pana cand s-a inserat.
Sasuke a intrebat-o pe Sakura:
-De ce te feresti de mine?Am impresia ca...
-Nu vorbi prosti eu doar...sunt un pic rusinoasa.
-Nu trebuie sa-ti fie rusine. Vreau sa fiu amicul tau precum ceilalti baieti si fete din scoala.
Dar in gandul lui(Sasuke):"tare as vrea sa fim ,mai mult decat amici."
-Imi pare rau ca tu credeai ca te ocolesc.Amici?
-Amici.Prin ce parte a orasului stai?
-Pai langa templul maestrului de arte ninja.
-Vrei sa te conduc?E deja noapte,stiu ca esti un ninja priceput dar...
-Sigur, sa mergem.
La despartire Sakura ii da un sarut pe obraz lui Sasuke si isi iau la revedere Sakura fiind un pic rusinata de gestul ei, desi Sasuke pleaca multumit spre casa.
A doua zi dimineata Sasuke trece pe la Sakura acasa si se du c impruna spre scoala.pe drum se intalnesc cu naruto.
-hei amice,nu stiam ca sunteti prieteni asa de apropiati.
-naruto nu exagera,nu vreau sa te bati cu orcine merge cu mine la scoala sau cu cine ma plimb.clar?!
-nu te nelinisti sakura pot sa-l bat.
la marginea terenului scolii incep sa se bata naruto si sasuke.sakura disperata il cheama pe profesorul kakashi si ii desparte pe cei doi.
-hei naruto sa stii ca sakura nu vorbeste cu copilasii.
-aceasi parere am eu despre tine,ingamfatule.
gata baieti,intrati in clasa.va voi repartiza pe banci prin tragere la sorti.aici avem panglici de diverse culori.de exemplu cine are rosu se muta in banca cu cel ce are cealalta bucata de material rosu.incepeti.
din intamplare sakura si sasuke au nimerit in aceeai baca.naruto era foarte furios.
Va urma...

#4
ceeee!????? atat? doar ? :zuppy15: este prea scurt capitolul>.<
ei bine sa incep...
descrierea e placata pe la Paris!!!! cheamo mai fata inapoi!!
ai greseli.....
de exemplu titlul: "Prima zi de scoala.Noul elev de la scoala adversa."=> so...pai cuvantul scoala este repetat...

la scoala,noi griji, noi lupte , noi materii si diminetii in care trebuie sa te scoli devreme.=> auzi daca aaveai vreo 50 de chestii dastea, ce faceai? le enumerai?Asta e parerea tuturor elevilor din satul ninja.=> :)) deci aici era sa ma inec:)) sat ninja!? of te rog!! sunt mai multe saturi ninja:-w.

insa pentru Naruto=> zbang! apare si un Naruto pe aci' :)) puteai spune asa: Insa lucrurile pentru un baiat lucrurile nu erau la fel.(si asha iti continuai continuarea ; am folosit aceasta "repetare" pentru a fi mai explicita;).

sakura=> daca vrei sa insemne in japoneza cires poti scrie cu litera mica, dar in cazul de fata se scrie cu S mare pentru ca e un nume sau n-ai invatat la scoala?

numai sakura ... numai ca aceasta => repetitie>.<

naruto=> substantivele proprii se scriu cu litera mare>.<

naruto=> acest LUCRU naruto ce Thoamne e? eu stiam ca e Naruto!!

Naruto este un baiat cu parul blond,ochii albastri,cu un suflet bun si 'un pic cam ' bataus si mancacios=> asta nu e descriere....

Sakura este o fata serioasa, cu note excelente, talente uimitoare,cu parul roz ,cu ochii verzi si cu un farmec ce ii da pe spate pe baietii din scoala.=> ;)) se intelege ca "talentele uimitoare" au ochii verzi si parul roz=)):zuppy16:

Toti incep sa se plictiseasca la atata palavrageala din partea profesorilor,dirigintilor si a directoarei Tsunade Koichi=> buf a aparut si prop. asta... puteai face...cum sa zic....o mica "introducere" pentru aceasta propozitie...

Cand ajunge in sala de asteptare vede un baiat cu par negru si ochii negri,frumos si cu un sarm aparte=> nici asta nu e descriere...;;)

-Scuza-ma esti cumva elevul Uchiha Sasuke?=> "-Scuza-ma(virgula pentru ca il striga) esti cumva elevul Uchiha Sasuke?"

-Da,eu sunt.tu trebuie sa fi Sakura Haruno,sefa clasei tale.=> am invatat ca o propozitie se incepe cu litera mare dupa ce pui semnul de punctuatie:-w...si la sfarsitul propozitiei puteai pune semnul intrebarii.



cam atat:zuppy14:....o Doamne cate greseli intr-un capitol de vreau 20 de propozitii:))
deci te rog sa ai grija la numele de persoana:D, cu inceputurile de propozitie si greselile pe care le-am mai spus:D
Ja` si sper sa nu te superi pe mine dak e imi dai un pm:D

#5
pai... interesanta poveste, dar te roooog mooolt mai pune ceva descriere :( si am gasit cateva greseli:
"-Elevi (,) astazi vom da..."
"pe profesori"- profesorii;
"vor sa mearga la el (,) numai unii"
"-Uimeste-ne Sakura,stiu ca poti."- deoarece este un indemn, o incurajare, in loc de punct ar fi trebuit sa pui semnul exclamarii;
"Naruto (a) reusit si el"
"Sakura chan"- Sakura-chan;
"-Hei,Sakura chan (,) ti-a placut"
"Profesori si elevii"- profesorii;
"l-u"- l-au'
"-Desigur.am asteptat"- fie ai vrut sa scrii: "-Desigur, am asteptat(...)" sau "-Desigur. Am asteptat(...)"
"Spre drumul spre casa"- repetitia "spre" cam strica...probabil: "pe drumul spre casa"
"Spre drumul spre casa (,) Naruto si Sakura"
"la intersectia dintre strazi (,) iar Sakura"- inainte de "iar" se pune mereu virgula;
"pe drum cu Sasuke.au stat de vorba"- "(...)Sasuke. Au stat de vorba"
"-Nu vorbi prosti (,) eu doar..."
"-Pai (,) langa templul "
"stiu ca esti un ninja priceput (,) dar..."
"sa mergem." deoarece este un indemn, cred ca mai potrivit ar fi fost sa pui semnul exclamarii;
"La despartire (,) Sakura ii da"
"si isi iau la revedere (,) Sakura fiind"
"A doua zi dimineata"- nu suna prea bine...poate: "A doua dimineata"...sau sa fi pus virgula inainte de "dimineata";
"dimineata (,) Sasuke trece"
"si se du c"- se duc;
"spre scoala.pe drum"- "scoala. Pe drum"
"naruto"- Naruto;
"-hei (,) amice"- "Hei(...)";
"-naruto (,) nu exagera"- Narto;
"orcine"- oricine;
"plimb.clar?!"- "Clar?!"
"-nu te nelinisti sakura (,) pot sa-l bat."- "Nu te(...)"
"la marginea terenului scolii (,) incep sa se bata"- "La marginea"
"naruto si sasuke"- Naruto si Sasuke;
"sakura (,) disperata (,) il cheama pe profesorul kakashi si ii desparte pe cei doi."- "Sakura" si "Kakashi";
"-hei (,) naruto (,) sa stii ca sakura"- "Hei" , "Naruto" si "Sakura"
"-aceasi parere am eu despre tine,ingamfatule."- "Aceeasi", cred ca ar fi mers mai bine semnul exclamarii la sfarsitul propozitiei;
"gata baieti,intrati in clasa."- "Gata", fiind un indemn, mai bine ai fi pus semnul exclamarii;
"va voi"- "Va";
"aici avem"- "Aici";
"de exemplu (:) cine are rosu se muta in banca cu cel ce are cealalta bucata de material rosu."- "De exemplu"
"incepeti."- "Incepeti!"
"din intamplare (,) sakura si sasuke au nimerit in aceeai baca.naruto era foarte furios."- "Din" , "Sakura si Sasuke" si "Naruto";

-in primul capitol n-ai prea avut descriere, dar ma bucur ca in al doi-lea ai mai adaugat... insa la majoritatea numelor si a cuvintelor de inceput de propozitie/fraza, nu ai pus majuscule, ai sarit cateva virgule si cam atat :)
Imi place foarte moooolt ideea ficului(ca Sasuke e interesat de Sakura) :X:X:X si ma tot intreb cine e marele maestru ;))... dar mi se pare cam banal si neadecvat motivul pentru care Naruto s-a luat la bataie cu Sasuke(adica faptul ca brusc au vrut sa se bata, poate ca daca Naruto sau Sasuke si-ar fi facut "ceva rau" unul altuia, motivul pentru care s-au batut ar fi fost mai intemeiat) si ar fi fost gozav sa mai dezvoti asta(bataia :D ).
Ja' ne si sa pui repede continuarea :P >:D<








""
""










""



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubire adevarata 2 .Evil. - .Black.! 4 2.713 26-07-2011, 08:53 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Iubire adevarata .Evil. - .Black.! 5 2.830 23-07-2011, 06:40 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Iuvire adevarata sau Obsesie Bolnava? Mariah . 117 51.205 15-02-2011, 11:20 PM
Ultimul răspuns: Mariah .
  Adevarata mostenire: inceputul DARKLIGHT131991 17 8.093 08-12-2010, 05:53 PM
Ultimul răspuns: DARKLIGHT131991
  O iubire adevarata(sasusaku) sasuke_sakura 8 8.670 04-02-2009, 01:06 PM
Ultimul răspuns: Flash
  O iubire adevarata(Sasuke and Sakura) denisa 42 67.998 29-12-2008, 10:24 PM
Ultimul răspuns: rosegur


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)