Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura)

#7
Ya-ho! Gata scoala! :D Am ajuns si eu pe la fic (tarziu, stiu :nh: )
Asa, fetelor, mersi mult de ctritici si sa nu va faceti griji, n-am nicio intentie sa ii fac pe cei 2 sa se indragosteasca repede unul de celalalt ^^ Si adyna_45, mersi mult de tot de laude...si de critici ^_^ Voi posta cap urmator maine sau poimaine :D si sa nu ma intrebati de unde mi-a venit ideea pt titlu -_-'
So - Enjoy ^_^

Cap IV – O excursie la Castelul Bantuit – Partea I

Soarele se ridicase pe bolta cereasca luminand-o, in timp ce stralucirea lui se oglindea in geamurile satenilor. Pasarelele incepusera sa ciripeasca pe ramurile copacilor dand naturii semnalul de trezire.
Deranjata de lumina astrului, rozalia deschise ochii. Se duse sa faca un dus, apoi se duse in camera ei pentru a se schimba. Sakura isi puse cea mai grea intrebare pentru o fata :
- Cu ce sa ma imbrac? Dupa cateva minute isi alese un kimono mov, iar dedesubt niste colanti albi, de aceeasi culoare ca sandalele. Dupa asta cobori pentru a lua micul dejun. Gandurile ei erau inca tulburate de acea intrebare : oare brunetul fusese persoana ce o urmarise seara trecuta? Sakura isi scutura capul, incercand sa nu se mai streze.
Dupa micul dejun, rozalia se indrepta spre Academie. Pe drum se intalni cu Naruto.
- Ohayo, Sakura-chan, spuse acesta zambind.
- Ohayo, Naruto, ce mai faci? intreba fata politicoasa.
- Imi fac un plan cum sa ii fac o farsa lui Iruka-sensei, raspunse blondul.
- Dar ce-ai cu el? intreba Sakura curioasa.
- Pai, vezi, ieri am pictat cu vopsea fetele celor 4 Hokage, iar Iruka-sensei m-a pus sa curat tot! tipa Naruto revoltat.
- Nu ti se pare corect? Si de ce a trebuit neaparat sa le pictezi fetele? mai intreba rozalia.
- Bineinteles ca nu mi se pare corect! Am facut-o pentru ca intr-o zi eu voi deveni cel mai mare Hokage, si toti ma vor respecta! spuse blondul hotarat.
Rozalia se uita uimita la blond. Avea un vis mare, nu usor de realizat. Oare va putea acel copil nebun sa ajunga un Hokage?
<Stai putin! Nebun, blond, ochi albastri, zambet tampit, hiper-activ…seamana cu…al 4-lea Hokage! Oare…Nu, nu se poate!...>
Cei doi ajunsera la Academie. Cand pasira in clasa fusera nevoiti sa se ascunda imediat dupa catedra. De ce?
- BATAIE GENERALA!
Elevii, ingerasii, se „impuscau” cu vopsea. Pe ei, si pe pereti.
- Ce dracu faceti? urla Naruto, incecand sa se faca auzit in acea galagie de nedescris.
- Pictam! tipa Tenten, incercand sa-l nimereasca pe Neji in cap. Clasa era prea monotona.
- Bine, si noi ce facem? urla Naruto in continuare.
- Prinde! ii stiga Sasuke, aruncandu-i un pistol.
Insa in momentul acela lui Kiba ii veni o idee. Indrepta pistolul spre rozalie si trase. Vazand „glontul” la timp, rozalia reusi sa se fereasca, dandu-se intr-o parte. Problema era ca, ferindu-se, Sakura lasa cale libera vopselii spre capul lui Naruto. Jumatate din fata lui era acum de culoare verde, de ziceai ca e jumatate extraterestru, jumatate om.
- Fir-ai tu sa fii, Kiba! Te ucid!tipa Naruto repezindu-se spre colegul sau.
- Se pare ca esti in minoritate, se auzi dintr-o data o voce in stanga rozaliei.
Fata se intoarse si il vazu langa ea pe brunet, ce avea pe fata un zambet smecher.
- Si daca sunt, ce? facu rozalia in timp ce se ferea de inca un „glont”.
- Stii, nu prea mi-a placut cum te-ai comportat ieri. Ai fost cam obraznica.
Sakura era pe punctul de a-i raspunde brunetului, insa in acel moment intra in clasa Iruka-sensei. Fix la timp pentru ca o noua incarcatura de vopsea sa il loveasca in fata din plin.
- Ce naiba se intampla aici? urla acesta. Ati innebunit?! Ma duc la baia sa ma spal si cand ma intorc vreau sa aud o explicatie.
Acestea fiind spuse, mai exact urlate, profesorul parasi clasa.
Peste cateva minute se intoarse, fara vopsea pe fata, insa la fel de nervos.
- Bine, incepu el, incercand sa isi stapaneasca tampla ce ii zvacnea. Cine imi poate da o explicatie?
- Sakura, au spus toti in cor.
- Poftim? facu Iruka-sensei surprins. Ce-ati zis?
- A fost ideea Sakurei, mintira elevii. Ea ne-a adus si pistoalele, mai spusera ei aratand la mormanul de pe jos.
- Nu-i adevarat! tipa blondul revoltat.
- Stai calm, Naruto, ii spuse Sakura. Cum puteti dovedi ca eu sunt de vina? intreba fata intorcandu-se spre colegii ei.
Ceilalti se blocare la intrebarea fetei, insa brunetul intreba si el:
- Dar tu cum poti dovedi ca nu esti de vina?
Cei doi se uitau unul la altul fulgerandu-se din priviri.
- Bine, interveni Iruka-sensei, daca nu se poate afla cine e de vina, va trebui sa uitam totul si sa va punem sa faceti curatenie. Totusi, eu nu am vazut-o pe Sakura cu pistol in mana, mai spuse Iruka ganditor. Deci nu vad cum sa fie ideea ei, sa va dea pistoale, iar apoi sa nu se distreze si ea cu voi…
Se pare, deci, ca planul elevilor a esuat…
- Macar va trebui sa curete si ea cu noi, murmura Kiba catre ceilalti, care aprobara din cap. Macar cu atat sa se aleaga si ei, nu?
- Bun, reveni profesorul, dupa ce faceti curat aici vreau sa veniti toti in curtea Academiei. A, si Sakura nu face curat!
Se pare, deci, ca planul elevilor a dublu-esuat…
- Iruka-sensei! il striga rozalia ducandu-se dupa el.
- Ce s-a intamplat, Sakura?
- Pai…stiti, puteti sa ii dati si lui Naruto liber de la curatat? incerca fata.
- De ce as face asta? Doar si el se batea cu ceilalti.
- Stiu, dar l-a inceput nu a vrut, insa l-a lovit Kiba in cap si…
- Sakura, incepu Iruka, inteleg ce vrei sa spui, insa rezultatul este acela ca Naruto s-a batut. Si acum trebuie sa suporte consecintele.
- Va rog! facu Sakura afisand o fata de ingeras.
- Offff…zici ca la inceput nu a vrut sa se bata? Bine, dar numai de data asta! accepta Iruka-sensei.
- Multumesc!
- Naruto! isi striga Iruka elevul.
- Ce-i? intreba blondul imbufnat.
- Haide, de data asta te scutesc de pedeapsa.
- Serios?! tipa Naruto
- Da, insa numai de data asta, si doar datorita Sakurei, clar?
Blondul incepu sa strige de fericire, in timp ce Iruka-sensei pleca din clasa.
Naruto se duse la rozalie si ii multumi, in timp ce colegii ii fulgerau din priviri, si ii injurau atat pe Sakura, care se parea ca avea puterea sa te elibereze de pedepsele profesorilor, cat si pe Naruto care, spre deosebire de ei, era liber.
Dupa ce au curat clasa, elevii au venit in curte. Acolo i-au vazut pe rozalie si pe blond ce stateau bine-mersi la umbra unui cires si radeau.
- Daca n-ar veni imediat profu’, sa mor io daca nu m-as duce sa le trag fiecaruia cate una, marai Kiba.
„ Profu’ ”, intr-adevar, a venit imediat si i-a pus pe elevi la curent:
- Bun, copii, avand in vedere ca sunteti cea mai rea clasa din Academie, Lord Hokage va face cadou o excursie.
- Huh? Ce excursie? se trezi si Naruto.
- La…Castelul Bantuit!
[Imagine: thekillers.png]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura) - de Ely-chin - 23-01-2009, 06:49 PM
RE: Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura) - de sakura_alexutza - 18-02-2009, 06:41 PM
RE: Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura) - de Isis-Zeita iubirii - 10-04-2009, 01:44 PM
RE: Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura) - de ProudlyObsessed - 22-05-2009, 11:10 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ramane intre noi doi ? Natsuru 14 9.034 13-08-2013, 11:15 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Demon si inger DanteObs3ssion 1 2.187 30-06-2013, 03:52 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  [Yaoi] Inger cazut.. Rissu. 2 2.305 19-08-2012, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Peppers
  [Naruto] Iubirea se naste din gelozie(NaruHina) Madalovenar 23 13.761 17-08-2012, 09:32 PM
Ultimul răspuns: Madalovenar
  [Naruto] Intre vant si umbre... hero1hero 11 8.368 12-08-2012, 04:09 PM
Ultimul răspuns: hero1hero
  Intre viata si moarte + 16 *Piersicuta 2 3.362 01-07-2012, 02:00 AM
Ultimul răspuns: *Piersicuta
  Inger fara aripi Kyandi. 2 2.259 31-03-2012, 10:32 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Demonul devine inger ohaio_angel 5 3.167 08-03-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  InuYasha-astazi om,maine demon Matt 0 1.893 24-12-2011, 10:38 PM
Ultimul răspuns: Matt
  Iubire intre demoni[+18] ♥FallenAngel♥ 16 11.901 12-09-2011, 09:57 PM
Ultimul răspuns: ♥FallenAngel♥


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)