Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The life of a male prostitute (yaoi,shounen ai and normal couples)

#25
Bun...deci am promis si ma tin de cuvant...desi nu voi critica toate capitolele precum Abyiah, il voi critica pe acest...si voi incerca sa nu omit nimic...
[quote='Lithium-angel' pid='37875' dateline='1230307361']

Fourth dilemma: Will he love?

Inca de cand Hideki i-a pus aceea(acea, aceea e originea lui "aia"... si desemneaza o persoana aflata la distanta) intrebare baiatului cu par mov, atmosfera s-a schimbat complet. Hiroki devenea din ce in ce mai constient de prezenta lui si tresarea de fiecare data cand, din intamplare, degetele sau pielea lor faceau contact.
Desi isi dorea din toata inima sa il faca sa simta iubire pentru el , nu era usor. Hideki parea sa se comporta la fel ca intotdeauna, nu dadea importanta la nimic din jurul lui(cred ca ar fi sunat mai bine "Nu acorda nicio importanta lucrurilor din jurul lui"), timpul liber si-l petrecea in compania lui Tomo fie sarutandu-se cu el fie culcandu-se cu el(dupa parerea mea cred ca mergea si asa: "fie sarutandu-se, fie culcandu-se cu el" si in felul asta scapai si de repetitie). Roro observase inca de la inceput schimbarea din atitudinea lui Hiroki insa prefera sa taca din gura pentru ca Kanon sa nu afle("prefera sa taca din gura ca sa nu afle Kanon/pentru a nu-i da de banuit lui Kanon").
Era adevarat, Kanon si Hideki nu se intelegeau absolut de loc , se urau si daca ar fi avut ocazia niciunul nu ar fi ratat sansa de a scapa de celalalt.
Singurele clipe in care Hiroki putea sta singur cu argintiul erau (deoarece clipele era[b]u nu era)[/b] atunci cand se facea tarziu si amandoi se urcau in camera. Desi nu avea motive pentru a se apropia de el si ura ideea de a se prostitua, era singura scuza pe care o putea folosi pentru ca Hideki sa il atinga.
- Hideki...m-am gandit la ce mi-ai spus...
- Legat de ce anume?
- De...stii tu... sa accepti("accepti" e la pers a-II-a...poate "accept") eu clientii lui Roro.
Hiroki vorbea incet si ii era rusine sa spuna toate astea insa nu prea avea de ales. Argintiul isi indrepta privirea spre el dupa care se aseza pe pat si se sprijini in maini. Lumina lunii intra pe fereastra si ii lumina chipul,(cred ca mergea un punct) parul argintiu ii stralucea cu putere si hainele lui il faceau mult mai atragator decat parea ziua. Hideki prefera camesile("camasile"...camesa e arhaism lexical dincate imi amintesc...dar se poate si sa gresesc) in locul maieurilor si pantalonii negri de blug in locul celor clasici,albastri. Purta mai mereu camesi( camasi) deschise la culoare pentru ca asa era si mai puternic scos in evidenta argintiul parului sau("purta doar camasi deschise la culoare pentru ca, in acest fel, culoarea parului ii era mai puternic scoasa in evidenta), in timp ce pantalonii negrii pareau sa fie meniti pentru a scoate in evidenta negrul profund al ochilor sai.
Hiroki nu putea sa nu se uita la baza gatului argintiului si sa nu ii admire(nu se putea abtine din a se uita la baza gatului lui si din a-i admira[...]) portiunea de abdomen ce nu era acoperita de camasa, ochii lui erau pur si simplu atrasi de corpul baiatului.
Hideki il privea intrebator si usor sarcastic insa era hotarat sa nu il opreasca de la nimic pe movaliu. Trecuse destul de mult timp de cand a fost ultima oara interesat de ceva([...],iar[...]) si de atunci toate cele din jurul sau au fost foarte plictisitoare. Baiatul asta ii oferea, insa, o distractie si il facea sa simta interes pentru prima oara de cand sosise la
[center]No winter lasts forever; no spring skips its turn.
I love spring anywhere, but if I could choose I would always greet it in a garden.[/center]

[center][Imagine: 21czipi.jpg][/center]



Răspunsuri în acest subiect
RE: The life of a male prostitute. ( ghiciti cu ce:P) - de originalcopy - 22-12-2008, 04:03 PM
RE: The life of a male prostitute. ( ghiciti cu ce:P) - de originalcopy - 23-12-2008, 10:59 AM
RE: The life of a male prostitute. ( ghiciti cu ce:P) - de originalcopy - 25-12-2008, 03:22 PM
RE: The life of a male prostitute. ( ghiciti cu ce:P) - de originalcopy - 26-12-2008, 11:36 PM
RE: The life of a male prostitute. ( ghiciti cu ce:P) - de adyna_45 - 28-12-2008, 07:39 PM
RE: The life of a male prostitute. ( ghiciti cu ce:P) - de originalcopy - 29-12-2008, 12:23 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Moments of Life - kame.'s Yaoi OneShots kame. 1 2.118 13-04-2013, 02:46 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Invata-ma sa fiu normal [yaoi +16] Liar 1 2.293 03-09-2011, 10:32 PM
Ultimul răspuns: Liar
  The best damn thing [shounen-ai/yaoi] Michyio 2 2.955 09-07-2010, 03:48 PM
Ultimul răspuns: Alixa
  Seven Lights ~Shounen-ai/Yaoi~ Yaku-chin 33 16.572 26-05-2010, 11:36 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  My life is a huge disaster [yaoi] Yaku-chin 33 20.898 18-12-2009, 01:13 AM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Flames of passion [+16] [shounen-ai / yaoi] Hetalia 3 3.510 04-11-2009, 01:08 AM
Ultimul răspuns: Sukisyo
  Sweet Satisfaction [yaoi-shounen-ai] Aliss_anime 22 13.249 31-10-2009, 11:06 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Fructul interzis [+18] [ shounen-ai / yaoi ] Lithium-Angel 44 23.089 05-08-2009, 10:57 AM
Ultimul răspuns: I hate maths.
  Once upon a time- Gravitation [Yaoi and normal couples] aoixtenshi 36 23.654 24-07-2009, 06:39 PM
Ultimul răspuns: love_anime
  Iubire cumparata [shounen-ai / yaoi] Ice_angel_234 32 25.699 23-07-2009, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Aiumy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)