Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce personaj va place?
Ovidiu sau Dan
33.33%
4 33.33%
Madalin sau Alex
33.33%
4 33.33%
Mihai sau Victor
25.00%
3 25.00%
Altii
8.33%
1 8.33%
Total 12 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Yaoi] Furtuna numita "adolescenta" (+18)

#11
Capitolul 6


Din jurnalul lui Mihai

Iubitul isi face multe griji ca eu nu ma odihnesc suficient, dar inca ma simt nefolositor pentru ca el face bani si eu nu. Am fost la mall langa InterSport si m-am angajat la o cafenea micuta cu jumatate de norma. Daca nu as fi avut scoala as fi lucrat program intreg, dar nu trebuie sa neglijez studiile. Cred ca pot sa ma descurc foarte bine. Dimineata am avut o proba si nu-mi vine sa cred ca nu am scapat cestile...Am vorbit cu Madalin mai tarziu si nu stiu cum am reusit sa aflu ca tatal lui, Ciprian Tudor este patronul cafenelei. Dan vine foarte obosit de la lucru mereu, iar eu ma stradui din rasputeri sa-l fac sa se simta bine, macar acasa.
La liceu ma inteleg din ce in ce mai bine cu colegii si cu Mircea la fel. Se pare ca nu-mi mai poarta pica. El il placea pe Dan si a incercat chiar sa mi-l sufle.

- Mihai, asteapta-ma! Striga Mircea.
Ma opresc in mijlocul coridorului cu caietul si cartea de fizica in brate si-l astept pe brunet. Purta jeansi trei-sferturi, un tricou negru cu inscriptia "I love fetilii", imaginea ii era completata de tenisii negrii cu sireturi verzi. Alerga spre mine doar cu cartea pe care o avea la subrat si cu o doza de Cola.
- Unde ti-e caietul? Il intreb pe Mircea.
- Acasa pe sub pat probabil. Chicotea el. Profa sa ma scuteasca de comentarii.
- O sa te scuteasca de comentarii, dar de un doi nu scapi. Rad eu.
- Asta e pentru tine. Imi intindea el doza de Cola. Nici sa nu protestezi. Imi spunea in timp ce vedea ca dadeam din cap dezaprobator.
- Ok. Multumesc mult. Aveam destul timp inainte sa inceapa ora si am pus cartile pe pervaz. Am prins cheita intre degete, dar mi-am amintit ca Mircea a alergat cu ea in mana tocmai in clipa nefasta cand Cola a tasnit pe jeansii lui. El doar s-a uitat la pantaloni, dar nu mi-a spus nimic. Doar a zambit.
- Nu cred ca pata asta o sa mai iasa. Radea el.
- Ba da. Azi avem sport, nu? Schimba-te in pantalonii de sport si lasa-mi jeansii. O sa ti-i aduc maine curati. Ma impacientam eu si mainile imi tremurau deja.
- Bine. Mi-i aduci cand poti. Ma linistea el si-si stergea lichidul de pe pantaloni cu un servetel.
Ora de fizica a decurs destul de bine, profesoara l-a iertat pe Mircea, iar Dan a luat un opt. Lectiile cu mine au dat roade.


Din jurnalul lui Dan

La dracu! Seara cand am ajuns acasa totul era pus la punct ca de obicei. Mihai imi pregatise masa, dar el nu era acasa. M-am uitat in dulap dupa niste prosoape si am gasit jeansii pe care ii purtase Mircea la scoala. Nici nu vreau sa ma gandesc la faptul ca Mihai ar putea sa ma insele cu Mircea. Stiu ca nu prea am timp de viata nostra sentimentala, dar asta nu e o scuza pentru el sa ma inlocuiasca cu ala cand sunt plecat. L-am asteptat si cand a intrat pe usa mi-a sarit in brate. A spus ca a fost la cumparaturi, ceea ce e ciudat. Noi mergem la cumparaturi impreuna in weekend. Am incercat sa uit de blugi si l-am sarutat asa cum fac mereu. L-am luat in brate si am vrut chiar sa o facem, dar el m-a respins. Nu-mi vine sa cred! Oare chiar mi se adevereste temerea? Nu m-a tratat cu raceala, doar mi-a zis ca e foarte obosit, dar niciodata nu a mai refuzat o partida. El e mereu mai infierbantat si nu m-ar fi respins din cauza oboselii. El chiar imi spunea mereu ca asa se relaxeaza. Ne-am uitat la tv, el s-a pus in bratele mele si a adormit. Il invidiez, deoarece eu nu am inchis un ochi toata noaptea gandinudu-ma ca poate nenorocitul de Mircea a stat in patul asta.
Cateva zile au trecut, cu acelasi rezultat, jeansii au disparut din dulap si chiar sunt nervos. Poate e timpul sa i-o platesc putin lui Mihai. Dupa tot ce am facut pentru noi...Merg la liceu, am o slujba de opt ore si stau si ore suplimentare. Lui nu i-am spus asta, ca sa nu se ingrijoreze, dar se pare ca nu prea ii pasa. Ma doare sa vad ca totusi ma saruta. Nu pot sa traiesc stiind ca el e si cu Mircea. Eu am o prietena, pe care o cunosc inca de la gradinita, Andra. E o fata foarte de treaba si daca nu ar fi fost Mihai, probabil ea ar fi fost urmatoarea mea alegere. Am decis sa o aduc in apartament cand nu va fi Mihai si poate o sa ma indragostesc din nou de ea.
- De ce m-ai chemat, Romeo? Ma intreba ea.
- Eu cred ca am stat cam mult timp unul departe de altul, nu crezi? Spun eu incercand sa ma apropii de buzele ei.
- Eu cred ca eviti adevarul.
- Cum asa? O intreb eu.
- Stiu ca tu stai cu Mihai si ca sunteti mai mult decat best friends. Ce naiba! Dan, sunt prietena ta cea mai buna. Vad cum il sorbi din priviri, ca e dragoste,nu prietenie. Eu iti sunt prietena, el iubit. Ce s-a intamplat intre voi?
Andra ma citise ca pe o carte. Stia totul, ca eram gay, ca eram cu Mihai. Imi sprijineam capul in palme si-mi treceam degetele prin par nervos.
- Tu il stii pe ala cu aparatul foto, din clasa de la mine?
- Mircea? Spunea ea.
- Da. Am impresia ca Mihai ma iseala cu el. I-am gasit jeansii in dulapul nostru, Andra, in dulapul nostru! Cum sa nu ma supar. Am facut totul pentru el. Ne-am mutat impreuna, fac ore suplimentare la servici, merg la liceu, dupa slujba imi fac temele si a doua zi o iau de la capat. Numai faptul ca eram impreuna facea totul sa fie suportabil. Deja simt ca nu mai rezist. Nu am dormit de patru zile.
- Ai vorbit cu el?
- Nu. Ii raspund eu. Cum sa vorbesc cu el? Ce sa-i zic? Auzi, Mihai, tu te-ai futut cu Mircea? Andra insepuse sa rada si mi-a pus degetul aratator pe buze.
- Prostutule, intreba-l de jeansi.
- Nici nu vrea sa facem stii tu ce.
- Sex?
- Nu, dragoste! Ma impacientez eu. Spune mereu ca e obosit.
- Poate asa este. Te-ai gandit ca si el face eforturi. Tu esti mai puternic fizic, el nu e. Mai gandeste-te. Imi spunea ea in timp ce pleca din apartament. Suna-ma cand rezolvati totul. Ciao.
Am vorbit seara aia cu Mihai al meu si nu-mi vine sa cred ca am fost un prost. Era sa-l insel degeaba.
- Dan, iubitule, mi-era rusine sa-ti spun ca aveam o problema pe corp. Nu vroiam sa vezi cate bubite aveam. Se plangea el in bratele mele. Imi pare rau ca ti-am spus ca sunt obosit. Jeansii aia, i-am patat cu Cola si, si...
- Lasa, sa uitam asta. Il linistesc eu saruntandu-l pe frunte.
- Acum nu mai am nimic si vreau sa o facem cat vrei tu. Tremura el apropiindu-si buzele de ale mele sa ma sarute. Avea buze moi ca de obicei si ma dorea. Stiam asta.
- Dar de ce lipsesti asa mult de acasa? Oprsc eu sarutul.
- Stiu ca tu te straduiesti din greu si nu as fi vrut sa te ingrijorez pentru starea mea de sanatate. Mi-am luat si eu o slujba, doar patru ore. Lucrez la cafeneaua tatalui lui Madalin de la noi din clasa.
- Sigur nu te oboseste prea mult? Ii spun lui Mihai.
- Chiar deloc. Ma linisteste iubitul. Ma simteam nefolositor si am vrut sa fac ceva.
- Nu esti nefolositor. Te iubesc orice ai face. Promiti ca nu mai avem secrete?
- Promit. Rostea el emotionat intinzandu-mi degetul mic in semn de juramant.
[Imagine: Sugizogif.gif]

http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=30338 Cel mai nou fic "Furtuna numita adolescenta"



Răspunsuri în acest subiect
RE: Furtuna numita "adolescenta" (+18) - de Katsu - 23-08-2012, 01:54 PM
RE: Furtuna numita "adolescenta" (+18) - de Katsu - 06-09-2012, 12:24 PM
RE: Furtuna numita "adolescenta" (+18) - de Katsu - 05-10-2012, 11:33 AM
RE: Furtuna numita "adolescenta" (+18) - de Katsu - 26-11-2012, 09:20 PM
RE: Furtuna numita "adolescenta" (+18) - de YuneSugihara - 24-12-2012, 05:12 PM
RE: Furtuna numita "adolescenta" (+18) - de Katsu - 18-02-2013, 08:52 PM
RE: Furtuna numita "adolescenta" (+18) - de Katsu - 02-05-2013, 12:43 PM
RE: Furtuna numita "adolescenta" (+18) - de Katsu - 14-06-2013, 07:36 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cerneala ramane chiar si dupa furtuna.[+18] Anna 15 7.036 18-07-2011, 09:09 AM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Iubirea in adolescenta Ana 3 2.987 12-01-2011, 01:14 AM
Ultimul răspuns: Jasmine
  O adolescenta plina de distractii Ella06 6 3.962 08-05-2010, 10:48 PM
Ultimul răspuns: Lori.
  Furtuna celei de-a douazecea primaveri Ops! 7 4.357 02-05-2010, 05:39 PM
Ultimul răspuns: Ops!


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)