Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Life in your green eyes

#2
" uitanduse " - uitându-se
" zdobite " - zdrobite

" Se spune ca cei ce au mainile reci deobicei sunt mincinosi, nu? " - eu știam că cei cu mâinile reci sunt sinceri. =]].
" il expir relaxata afara " - nu mai trebuia să spui și " afară "; spusesei deja că îl expiri, e pleonasm.
" pantalonii albastri " - pantalonii albaștrii ; doi " i "
" Imi inclestez pumnii pentru a fii constienta ca nu mi-au amortit si ii imping simai mult in fundul buzunarelor, fiind constienta insa ca mai mult nu se poate. " -> " Conștientă " doar o singură dată era de ajuns. Sună destul de urât repetiția ( și mai este prezentă și în aceiași propoziție ;-l ] A, da: " simai " - și mai
" apoi expirandu-l afara " -> pleonasm iar, identic cu cel de mai sus.

În unele locuri ai ratat virgule; ca de exemplu înaintea lui " iar ". După linia de dialog lasă spațiu, arată mai estetic așa. Ai folosit descrierea din plin, din câte am observat; e bine așa. Iar acțiunea mie nu mi s-a părut grăbită.
Totuși capitolul l-ai fi putut face puțin mai lung. Și din nou, originalitatea până acum nu prea există. Liceu din nou. .-. *acum ar veni: eu vorbesc? Da, vorbesc degeaba despre asta, căci toată lumea scrie despre așa ceva, inclusiv eu, însă abordez tema în stilul meu, sper că asta vei face și tu*

Îmi place titlul ficului. Dar dacă narezi la persoana întâi, de ce nu ai scris: " Life in my green eyes " ?

Păi.. succes cu next-ul și fă-l puțin mai lung.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]



Răspunsuri în acest subiect
Life in your green eyes - de What sky scrapers - 28-10-2011, 01:40 AM
RE: Life in your green eyes - de SnowFlake. - 28-10-2011, 11:53 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Show me what's in your eyes M3aw sau Mrrr XD 8 4.998 21-02-2011, 12:58 AM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Addicted To Your Eyes [+16] [ boy x girl ] Selena. 22 18.120 06-04-2010, 12:51 PM
Ultimul răspuns: .Anne
  Love with cold eyes [yaoi] seikon sasha 1 2.571 23-02-2010, 11:19 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Black eyes starnight 13 10.575 19-09-2009, 12:42 PM
Ultimul răspuns: starnight
  Wild eyes Jollye 13 8.492 03-08-2009, 02:46 PM
Ultimul răspuns: No Name


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)