Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Addicted To Your Eyes [+16] [ boy x girl ]

#21
Deci... Sa incepem cu inceputul :))
Ideea mi se pare ok. Nu e foarte originala, dar nici povestea aia care se practica acum cu bad boy-ul si fata cea cuminte si noua in liceu. Deci imi place ideea ta, chiar daca in unele parti mi se pare putin cam ciudata... Nu stiu ce sa spun in legatura cu faptul ca tipul isi saruta sora, ii place ceea ce face, si ea cred ca incepe sa se indragosteasca intr-un fel de el. Sincer povestile astea cu frate si sora mi se par aiurea :))... Acum depinde de felul in care scrii dragostea asta dintre sora-sa, Destinee si Ariel (interesant nume :)) ). Abia astept ca povestea sa se complice pe bune:))
Acum... Imi place felul in care scrii. Cel putin pana acum e bine :P . Nu am vazut greseli de tastare, dar daca sunt, asta e, n-am stat cu lupa sa le caut... Dialog ai, naratiune ai, numai ca la inceput mi s-a parut cam grabita actiunea. Nici nu s-au vazut bine si deja se saruta? Cine stie?! Poate a fost dragoste la prima vedere :))
As vrea putin mai multa descriere. Pune-te in pielea personajelor, descrierele mai pe larg sentimentele...
Oricum, povestea imi place si o sa o citesc in continuare. Cred ca nu te-a deranjat ce am scris :-? , dar totusi daca da, un PM ca nu ma supar :D .
Succes in continuare si sper sa vii cu urmatorul capitol cat mai curand!

kisses&hugs >:D<

Anne.

#22
Here goes chapter 6 >:D< ...ENJOY & dati comm !! xD

Ch. #6: Confesiuni.

-Mmm... am facut eu, intorcandu-ma pe o parte in pat, doar ca sa dau de trupul altei persoane langa mine. Probabil era Maria din nou. Se mai baga din cand in cand in patul meu, lucru destul de enervant. Am deschis incet ochii, pregatit sa-i zic pe cel mai aspru ton de frate mai mare sa se care dracului din patul si din camera mea, dar cuvintele mi-au ramas in gat.
Alaturi de mine se afla o tanara de o frumusete nemaivazuta, cu un par lung, roscat, si foarte cret, pe care l-am recunoscut imediat. Era Destinee. Avea ochii inchisi, respirand adanc, semn ca dormea inca. O mana o tinea sub capul ei, in timp ce (,) cealalta era in jurul meu, imbratisandu-ma. Nu vroiam sa ma dau jos din pat chiar acum, pe de o parte deoarece adoram felul in care arata cand dormea, si pe de alta deoarece imi era cald acolo, asa ca am inchis ochii din nou si in destul de putin timp, am adormit iar.
Cand m-am trezit din nou, Destinee nu mai era langa mine. De data asta nu am mai zabovit si m-am ridicat imediat din pat. Am luat vreo doua aspirine, pentru durerea de cap, apoi am inceput sa ma uit in jur... Am recunoscut camera de hotel de noaptea trecuta, si la fel si hainele mele imprastiate pe jos, dar hainele roscatei nu mai erau. Chiar cand ma gandeam ca si-a luat talpasita, Destinee si-a facut aparitia in camera. Zambi cand ma vazu, dar mi-am dat usor seama, dupa fata ei, ca era foarte obosita. M-am imbracat repede doar cu blugii, in timp ce ea se aseza pe cel mai apropiat fotoliu, privindu-ma.
-Micul nostru dejun e chiar aici, zise ea, aratand spre o tava cu mancare de pe masuta.
-Perfect, sunt lihnit!
M-am asezat si eu pe un fotoliu si am inceput amandoi sa mancam ouale prajite cu sunca pe care ni le adusesera. Dupa ce am terminat, m-am dus spre ea, privind-o ingrijorat.
-Ce-i cu tine?
-Obosita, raspunse ea scurt, ridicandu-se sa ma sarute.
Am lasat-o sa-si faca de cap un timp, apoi am ridicat-o in brate, facand ce-i cativa pasi spre pat. Acum era randul meu sa-mi fac de cap. Si-a incolacit picioarele in jurul taliei mele, incordandu-si spatele, in timp ce eu am depus saruturi de-a lungul gatului ei. I-am ridicat usor fusta, facandu-i cu ochiul, gest la care ea s-a inrosit puternic in obraji. Era ceva mai bine sa fac asta cand eram mult mai constient, nu ca aseara.
A gemut usor cand am patruns-o, excitandu-ma si mai tare, de parca nu-mi era de-ajuns cat eram de excitat deja! Fata asta o sa ma duca la disperare!
Ma rog, ce a urmat, nu mai conteaza. Esentialul este ca amandoi suntem mai mult decat foarte compatibili in pat, si ca mi-as dori cate o dimineata draceasca dintr-asta in fiecare zi a vietii mele... Ehh, orice om are dreptul sa viseze!
M-am lasat sa cad langa ea pe pat, obosit. Amandoi gafaiam, dar aveam intiparite pe fete cate un ranjet pervers, complice. Am stat astfel cateva minute lungi, pana ce s-a auzit mobilul roscatei sunand.
Dandu-si enervata ochii peste cap, si-a pescuit telefonul din buzunarul fustei, de pe jos. Arunca o privire rapida peste numarul apelantului, apoi isi duse mobilul la ureche, murmurand un "Alo?" ininteligibil.
Raspunsul care veni, fu suficient de rastit incat sa o faca sa departeze mobilul de urechea ei, si l-am auzit pana si eu. "Unde naiba esti?!". Betty.
Ne-am dat amandoi ochii peste cap, apoi Destinee zise:
-De ce? Ai vreo treaba cu mine azi?
Nu am auzit raspunsul lui Betty, dar dupa expresia socata care o lasa pe chipul iubitei mele, am murit de curiozitate sa aflu despre ce era vorba, asa ca m-am apropiat mai mult de telefonul ei, sa pot auzi ce zicea...
"... la inceput am crezut ca era vreun adult sau ceva de genul, pentru ca se saruta cu o tipa de 28 de ani! Stiam ca are 28, pentru ca am intrat in vorba cu ea, la baie... M-am mirat rau de tot cand mi-a zis ca are doar 16 ani. E un fel de prostituat, cred, pentru ca a zis ca el castiga bani facand sex cu orice femeie doritoare, ceea ce e destul de ciudat, dar interesant totusi. Oricum, ideea e ca m-a invitat in oras! Habar nu am ce sa-i zic!"
Bun. Betty si Seby. Un cuplu minunat, daca lasam la o parte chestia cu prostitutia lui Seby... si faptul ca era intr-a 9-a, chiar daca avea defapt 16 ani (impliniti de curand, apropo). Nu mi-l imaginam pe Seby avand o relatie serioasa cu cineva. Probabil incerca doar sa mai castige o clienta in plus...
Destinee s-a uitat incurcata la mine, nestiind ce sa-i raspunda. Am clatinat din cap, cu seriozitate.
-Uhmm, Betty... Nu cred ca e o idee asa buna sa iesi cu el, mai ales ca ia bani pentru sex. Vreau sa zic, tu urasti fetele de genul, dar iesi cu un baiat care face asa ceva? Nu prea da bine, stii...? Pe langa asta, el te invita in oras dupa ce tocmai l-ai vazut sarutandu-se cu o femeie? Ce dracu' e asta? De prost gust sau... de prost gust?
"Mmm... poate ca ai dreptate... dar e atat de buuunn!"
-Exista baieti si mai buni in lume, zise roscata, aruncandu-mi o privire rapida, care nu se comporta ca asta, crede-ma. Trebuie doar sa... astepti rabdatoare... OK?
"Stii prea bine ca nu sunt o persoana rabdatoare."
-Metamorfozeaza-te! zise Destinee, la nervi, inchizand telefonul.
-De fiecare data face asta? am intrebat-o eu, amuzat.
-Face ce...?
-Te suna disperata, cerandu-ti sfatul, inainte sa actioneze in vreun fel...?
-Oh, nu. De obicei trece direct la fapte, si ma lasa sa aflu abia dupa ce e prea tarziu... Nu stiu ce a apucat-o de data asta...
-Ma rog, am facut eu, sarutand-o profund.
In scurt timp, ne-am imbracat, am platit pentru camera si am parasit hotelul. Ne-am plimbat o vreme prin parc,fara sa aratam neaparat ce cuplu super-fericit suntem noi, in public, ca alte cupluri, care se tin de mana sau alte porcarii de genul. Ea s-a asezat la un moment dat pe o banca, iar eu am stat in fata ei in picioare, analizand-o. Mi-am dat seama ca stiam amandoi foarte putine lucruri unul despre celalalt.
-Deci... de ce te-ai mutat din orasul tau, pana la urma? am intrebat-o eu, asezandu-ma langa ea.
-Era un oras foarte mic, fara prea multe avantaje sau sperante de viitor, asa ca parintii mei m-au trimis la matusa mea aici, sa fac ce a mai ramas din liceu, ca sa pot ajunge cine stie ce maretie de fata cu (,) care sa se mandreasca cunoscutilor, in viitorul apropiat.
-Auch, dur. Si tu nu vrei, nu?
-Nu... adica, sunt fericita ca am scapat din locul ala, nici mie nu prea-mi placea... dar sunt destul de sigura ca nu voi ajunge ce dracu' spera ei sa ajung...
-Hmmm... si ce spera ei sa ajungi, pana la urma?
Isi dadu ochii peste cap, zicand:
-Doctor.
Am pufnit in ras. Scuze, dar nu m-am putut abtine.
-Da, probabil ca ti s-ar potrivi, defapt. Orice pacient s-ar vindeca imediat cu o doctorita ca tine prin preajma.
Nu a spus nimic, fiind evident enervata de subiect.
-Si tu ce vrei sa ajungi?
-Pff... habar nu am... dar nu doctor, in orice caz. Ma gandeam mai degraba sa fac sporturi extreme...
-Ei bine, asta e interesant. Eu care speram la ceva precum, nu stiu... balerina, de exemplu!
Am inceput amandoi sa radem, iar ea mi-a dat o palma in joaca.
Mi-am dus bratul in jurul umerilor ei, iar ea s-a lipit si mai mult de mine.
-Si, de ce ati venit toate patru deodata in oras aici? Nu-mi zi ca toate vreti acelasi lucru...
-Nu... Cindy si Betty sunt foarte bune prietene, si au acelasi motiv, anume acela de a-si deschide propria afacere... Ceva cu tatuaje si piercinguri si face-painting... Nu am inteles exact. Ele sunt cele care ne-au facut modelele de pe skateboard-uri fiecareia. Evident, le trebuia un oras mai aglomerat, in care afacerea sa prospere, asa ca au profitat de ocazia de a merge odata cu mine, si au fugit de acasa... Acum stau amandoua intr-o garsoniera pe care au cumparat-o din economiile lor...
-Wow, am facut eu, uimit de toate aceste lucruri. Cine ar fi crezut ce trecut se ascundea in spatele unor astfel de fete... Erau toate foarte ambitioase, chiar daca nu pareau genul...
Destinee ezita putin, inainte sa continue:
-Eu si Ariel obisnuiam sa fim foarte bune prietene... dar am rupt acea prietenie in clasa a 8-a... poveste lunga... Acum suntem doar... hmmm... cunostinte, cred. E doar indiferenta intre noi. Oricum, nu am vorbit atat de mult cu ea incat sa stiu sigur care e scopul ei, dar am aflat cate ceva de la Cindy... Ariel a fost dintotdeauna pasionata de moda. Chiar daca e foarte buna la sporturi extreme, a zis mereu ca e doar un mod de relaxare pentru ea, si nu ceva de pe urma caruia sa-si castige existenta... asa ca s-a axat mereu pe moda, si cred ca vrea sa creeze propria ei colectie de haine, sau ceva de genul asta... Ea ne ajuta intotdeauna cu hainele, si ne da sfaturi cand mergem la shopping. Chiar daca nu mai petrecem atat de mult timp impreuna, niciodata nu ma refuza cand e vorba de asa ceva.
-Hmmm... si a fugit si ea de acasa cand s-a ivit ocazia?
-Nu. Din cate stiam eu, are prieteni prin oras. Stii tu, skaterii de zilele trecute de pe aici. Erau cunostintele ei. Sta la unul din ei.... hmmm... cum ii zicea? Damien, parca. Nu mai tin minte exact...
-E in regula. Oricum, e foarte interesant ce mi-ai zis tu acum...
-Dar tu?
-Eu?
-Da... care-i povestea ta?
-Nu am vreo poveste, am zis eu prea repede sa fiu credibil.
-Mike... facu ea, incruntandu-se. Eu ti-am zis tot ce vroiai sa stii.
-Bine, pai... parintii mei au murit cand aveam 10 ani. Sora mea mai mica, Maria, avea 8 ani pe atunci, deci eram amandoi destul de mici. Am stat pana la 14 ani la niste rude, care apoi au hotarat ca eram destul de mari sa ne purtam singuri de grija. Ne-au dat bani de un apartament, si acum traim amandoi in el... Ne mai suna din cand in cand, de Craciun si chestii de genul, dar nimic altceva. Si, sincer sa fiu, mi-e destul de bine asa... Inca nu stiu ce m-as putea face in viata si defapt, nici nu mi-am batut capul cu subiectul asta pana acum... Nu stiu de ce, dar cred ca e mai bine sa las totul sa curga de la sine. Imi voi da eu seama ce trebuie sa fac, intr-o zi....
-Da, cred ca ai dreptate... Wow... habar n-aveam ca parintii tai au murit... Imi pare foarte rau!
-Hmmm... fu tot ce am zis, simtindu-ma incomfortabil ca-i spusesem atatea roscatei. Ea, in afara de prietenii mei, era singura careia ii zisesem aceste lucruri...

#23
Anne's here!
Stii ca-mi place cum scrii,nu? Frate astia nu se mai satura? Si seara si dimineata? :)) Pfff... Nu-mi place faptul ca ai cam mult dialog... Cel putin in capitolul asta :-? As vrea sa ai mai multa descriere. Ar fi mult mai ok... Dar oricum e bine si asa. Imi place Mike :x vreau sa apara si Ariel mai des ;;) Nici nu stiu ce sa mai spun :-? Din punctul meu de vedere totul e bine si frumos :)) Aaa da! Greseli gramaticale n-am vazut. O bila alba ;)
Astept urmatorul capitol! Succes la scris!


Ja Ne! ~chuu~



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Life in your green eyes What sky scrapers 2 2.324 30-10-2011, 10:55 PM
Ultimul răspuns: What sky scrapers
  Show me what's in your eyes M3aw sau Mrrr XD 8 4.850 21-02-2011, 12:58 AM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Love with cold eyes [yaoi] seikon sasha 1 2.538 23-02-2010, 11:19 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Black eyes starnight 13 10.411 19-09-2009, 12:42 PM
Ultimul răspuns: starnight
  Wild eyes Jollye 13 8.112 03-08-2009, 02:46 PM
Ultimul răspuns: No Name


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)