Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Black eyes

#11
VII.Impacare


Desi,in camera mea era foarte cald,lucru acesta nu conta cand m-am trezit de dimineata rece ca un sloi de gheata,si total descoperita.Cred ca iar avusesem acel cosmar, de cand cu accidentul viata mea a devenit un fel de chin, din care sper sa evadez cat de curand .
Am incercat sa nu ma mai gandesc la asta,asa ca am fugit spre baie,grabindu-ma sa imi fac toaleta.Nu stiu cum,dar in ciuda cosmarului,eram destul de odihnita si poate ca la asta contribuia si culcatul devreme.
Dupa ce am facut un dus cald, reusind sa ma relaxez in totalitate ,m-am dus in dress-ing gandindu-ma cu ce sa ma imbrac.Aveam multe haine,dar cand esti fata nu ai niciodata destule.Am zambit in sinea mea,in timp ce cotrobaiam prin dulapuri.Acolo era destul de curat, se pare ca Alfred trecuse recent pe acolo.
Spre fericirea mea,mi-am gasit in scurt timp,un tricou negru ,destul de interesant si greu de descris si o pereche de pantaloni albi,stramti.La gat mi-am prins o esarfa lunga,mov,deoarece si pantalonii aveau modele de aceasi culoare.
M-am incaltat cu niste basketi gri cu niste flori negre si mi-am luat geanta cu cartile. Pentru siguranta,am aruncat o ultima privire,sperand ca nu am uitat nimic.Astrid se trezi brusc si sari pe mine,pregatit sa imi arate cat de mult ma iubeste, mai avea putin si ma darama.
Am chicotit usor si l-am mangaiat,dandu-mi seama ce prieten bun aveam.Apoi,cu greu l-am dat jos de pe mine si am iesit pe usa.Am alergat pe coridor in fuga,reusind sa ma impiedic cand ma coborat scarile.
Astfel,am ajuns jos,in fund,parand aiurita rau.Alfred incepu sa rada,mirat de neindemanarea de care dadeam dovada, lucrul acesta jenandu-ma umpic,dar in scurt timp l-am acompaniat implinita cu gandul ca sunt o toanta''Bravo Sabina, ai reusit sa ajungi si cascadoare'', imi spun in sinea mea si ma ridic gratios, zambind de parca nimic nu se intamplase. Cu coada ochiului am reusit sa zaresc un zambet pe fata lui Kira.
Soarele stralucea puternic,incalzind totul in jur.Vantul adia usor,racorindu-te si purtand mireasma florilor.Gradina arata mai frumos ca niciodata si as fi stat o vesnicie acolo,daca nu ar fi trebuit sa plec la scoala.Am urcat resemnata in limuzina,spunandu-i lui Karl:
-De maine cred ca voi merge pe jos la scoala.Nu strica putin aer curat, si o sa ma simt mai bine asa.
-Dar,domnisoara,daca criminalul acela va va urmari si ataca?
-Ma indoiesc,dar daca se intampla ceva,Kira,umbra mea pazitoare,va fi dupa mine si sunt sigura ca se poate descurca cu un amarat de criminal.In fond,a fost antrenat.am spus eu cat mai ironic posibil.
-Nu va fi nici o problema.
Kira raspunse atat de sigur,incat ma facu sa tresar, fata avea o expresie de fermitate si seriozitate iesita din comun, uneori baiatul asta era ciudat, ma uluiau schimbarile sale bruste de atitudine .Bine,daca vroia sa joace dur,vom juca dur.Bine ar fi sa ma gaseasca criminalul ala,astfel incat sa vad cum se descurca.
Tot restul drumului fu liniste,fiecare fiind adanciti in gandurile noastre.Cand am ajuns in fata scolii,am sarit ca racheta din masina si m-am indreptat spre intrare.Desi,alergam destul de repede,o mana calda ma prinse de umar,facandu-ma sa ma opresc.
Am crezut ca fac infarct cand l-am vazut pe Kira rasufland greoi si incercand sa lege doua propozitii.De cand vorbea cu mine?Totusi,m-am oprit si l-am ascultat:
�Scuze pentru faptul ca te-am facut printesa rasfatata.Mi-am dat seama ca nu esti asa si ca ar fi trebuit sa privesc si din perspectiva ta.
-Ai dreptate,ar fi trebuit.Dar,oricum,nu mai putem da timpul inapoi.
-Deci,prieteni?
-Prieteni.am spus zambind suav, eram intr-un fel multumita ca si-a calcat pe ''orgoliu'' si si-a cerut scuze, credeam ca nu v-a face asta niciodata
Spre uimirea mea,zambi fericit si merse langa mine pana in clasa.Colegii au ramas uimiti,dar
Colegii au ramas uimiti,dar cea mai nervoasa a fost Karina,care veni spre noi indignata:
-Ce cauti tu cu ea?
-De ce nu m-as duce cu ea?facu Kira pe prostul
-Pentru ca este o taranca,o sarantoaca si o ciudata.Daca vrei compania unei fete,m-ai putea alege pe mine,nu pe ea.Sunt de doua ori mai feminina si mult mai normala decat ea
- Fara suparare,dar nu te-as alege pe tine nici daca ai fi ultima de pe Pamant.Oricum,Sabina nu este o sarantoaca,cred ca are mai multi bani decat tine,dar este foarte modesta si nu se lauda ca si tine cu ce are.Si nu este o ciudata ci este doar diferita si interesanta, lucru care tie iti lipseste cu desavarsire. Asa ca de acum inainte sa nu te mai intereseze ce fac eu sau ce face ea.
Kira ma trase de mana,conducandu-ma pana la banca.Imi zambi incurajator,iar eu i-am multumit incet,pentru a nu fi auzita de altcineva.Dupa ce se indeparta,m-am intors spre Midori zicandu-i:
-Se pare ca ai avut dreptate.M-am impacat.
Aceasta imi zambi si spuse vesela:
-Mereu am dreptate.Se pare ca ti-a luat apararea.Daca ai stii ce nervoasa era Karina, avea o privire plina de ura si era gata sa distruga pe orcine ce s-ar fi apropiat de ea in acel moment
-Nu ii strica.Auzi,nu ai vrea sa vii pe parcursul verii la mine.Adica sa stai asa o saptamana sau mai multe zile?
Midori paru incantata de idee,astfel incat ma imbratisa.Am luat-o ca pe un raspuns afirmativ.Fusese o idee de moment,dar daca stau sa ma gandesc bine,ne puteam distra foarte bine.
Ora de romana incepu repede,profesoara intrand ca vijelia in clasa.Nu stiu de ce,dar mi se parea ca seamana cu o pisica foarte intepata,dar si desteapta.Astazi aveam sa discutam asupra operei: �Romeo si Julietta�.
A fost destul de usor, avand in vedere ca o mai citisem de doua ori. Profesoara paru incantata de raspunsurile noastre,deoarece aproape toata clasa cunostea opera.
In pauza,mi-am pierdut vremea ascultand muzica sau vorbind cu Midori despre cine stie ce subiecte care mai decare mai picante.Pe Kira nu l-am zarit,ceea ce era destul de ciudat, el fiind mereu umbra mea,dar poate considerase ca nu ma va omori nimeni in zece minute,intr-un liceu cu peste 3000 de elevi.
La ora de matematica,diriginta ne lasa sa facem ce vrem,la rugamintile noastre,foarte intense. Midori trebuia sa-si faca tema la geografie,asa ca m-am dus singura pe acoperisul scolii,pentru a lua o gura de aer.
Vantul sufla usor,ciufulindu-mi parul, cativa nori se ivisera, parca amenintand razele solare, dar acestia se risipira repede, ca o bucata de gheata intr-un cuptor.Am oftat,gandindu-ma de ce nu puteam fi linistita.Crezusem ca plecand de acolo,voi scapa de el si de amintiri si de totul,dar continui sa am cosmaruri,iar mai nou,se pare ca cineva ma urmarea,pentru al razbuna.Nu cred ca a evadat,altfel am fi aflat.
Oricum,oricine era,chiar vroia sa ma aranjeze bine si este clar din ce cauza: ca sa se razbune pentru ce s-a intamplat,doar eu il bagasem pe Josh in inchisoare, poate ca ii distrusesem viata si consideram acest lucru ca un fel de razbunare, dar el imi facuse mult mai mult rau.Din cauza lui, nu puteam sta linistita nici macar cu nenumarate garzi de corp si sisteme de alarma, aceam impresia ca mereu ma urmareste.
Am zambit usor,intorcandu-ma.Era sa fac infarct cand l-am vazut pe Kira stand calm,in fata mea.Acesta spuse:
-Haide..�in curand se suna.
Am aprobat dand din cap si l-am urmat. Urmatoarea ora era geografia,iar apoi aveam educatie fizica.
La geografie m-am plictisit de moarte,notand fara chef tot ce ne dicta profesoara.Cred ca am cascat de c�teva ori,iar la un moment dat am crezut ca ma observase profa.
In drum spre curte,se facuse o imbulzeala de nedescris.Se pare ca unii chiar adorau educatia fizica.Kira si Midori venira langa mine,in timp ce am asteptat profesoara pe iarba.
Brunetul spuse:
-Auzi�..Josh avea rude?
Am tresarit al auzul numelui,iar cu glasul uscat am zis:
-Nu puteam discuta mai tarziu?
Acesta aproba,respectandu-mi decizia.Nu cred ca eram pregatita sa vorbesc despre el,fara sa tremur.Profesoara Swift ajunse pe teren,incepand sa fluiere.
Urmara doua ture de alergari pentru baieti si una pentru fete.Apoi,incalzirea,iar noi,fetele am inceput sa jucam handball.Nu eram foarte buna,detestand in general educatia fizica,dar uneori puteam salva echipa cu apararea mea.
La finalul orei,eram toata uda si obosita.Mi-am luat ghiozdanul vrand sa plec,dar brusc mi-am amintit ca uitasem ceva in clasa.Am privit imprejur,vrand sa-l anunt pe Kira unde merg,dar acesta era de negasit.M-am gandit ca nu este nici o problema daca lipsesc putin,asa ca am alergat spre cladire.


Multumim de com Asteptam si altele

#12
Doamne,,....in sfarsit ai postat:X...si se pare ca sunt prima la comm:D...
nici nu stii cat am asteptat capitolul asta :-w....am crezut ca teai lasat de fic. So...mi-a placut mult,imi pare bn ca cei doi s-au impakt.Sper ca nu i se va intampla nimic rau in timp ce se duce singura in scoala( nu stiu de ce...dar cred ca se va intampla ceva :| )....
VEzi....poate bagi si un pic mai mult romantism pe acolo...ceva hentai :-".....stii tu ;)

astept nextu;;).....si sper ca nu va dura iarasi o vesnicie:-w


ja' ne & kiss :*

#13
Imi este asa de rusine...ficul l-am citit de mult timp doar ca nu l-am comentat.
Ce as putea spune? Face-ti o treaba foarte buna.
Descriere si naratiune este, actiunea nu este grabita, iar dialogul nu este sec.
Greseli de tastare nu am observat.
Sper ca cei doi sa se inteleaga in continuare bine si sper sa ajunga impreuna.

Astept continuarea cu nerabdare.
Mult noroc!
FICURILE MELE:

Dincolo de secrete:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=2261

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvăluite *Saku love Sasu*:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=1913

Suspinuri în culori de vară [yaoi, drama]:
http://www.animezup.com/forum/showthread.php?tid=22546

#14
VIII. Yuri

Am continuat sa alerg,vrand sa ajung cat mai repede in scoala.Soarele apunea magic,raspandind o lumina aurie imprejur.Razele lui stralucitoare ma mangaiara,botezandu-ma.
Trebuia sa ajung repede,astfel incat brunetul sa nu-mi vada lipsa.Am urcat in graba scarile,impiedicandu-ma de câteva ori.De ce trebuiau sa fie atat de multe??Am oftat si am continuat sa fug pe coridorul ingust.
In scurt timp,am ajuns in fata clasei mele si am intrat sovaitor inauntru.Incepuse sa se faca deja intuneric,soarele nemaivazandu-se.Am fugit spre banca mea,cautand disperata prin banca,caietul cu desenele mele.
Nu imi mai pasa de nimic,vroiam doar sa gasesc caietul,asa ca aproape ca am cazut jos cand am auzit usa trantindu-se.M-am intors,in fata mea stand un baiat inalt,cu parul saten si ochii verzi.Zambi siret si scoase la iveala caietul meu,zicand amuzat:
-Asta cautai?
Nervoasa,am zis:
-Daca nu mi-l dai,jur ca te mutilez.
Acesta rase amuzat,asa ca m-am gandit ca ar fi cazul sa trec la actiune.Impulsiva cum sunt,am fugit spre el incercand sa iau caietul.Din pacate,fara rezultat.Acesta ma prinse de maini,trantindu-ma de perete.Am scos un mic scancet,lucrul acesta facandu-i placere nemernicului.
Isi apropie fata lui de a mea si sopti,rasuflarea lui gadilandu-ma:
-Mai bine ai avea grija ce faci,pisicuto.
-Unu la mana,nu imi spune pisicuta,doi la mana,nu primesc ordine de la un idiot!
Baiatul rase si ma stranse mai tare de incheieturi.Zambi siret câteva clipe,iar apoi zise:
-Nu cred ca esti in situatia de a comenta.Dar continua,esti invitata mea. Cred ac ne vom distra destul de bine
-Nu inteleg ce ai de castigat,luandu-mi caietul si tinandu-ma aici.
-Pai sincer,nu o fac din placere,desi s-ar putea pana la urma sa imi placa.O fac pentru Karina. I-am ramas dator,asa ca ma revansez,incercand sa-ti fac viata un calvar asa cum s-a exprimat ea.Dar,totusi,nu inteleg,ce i-ai facut?Nu am vazut-o niciodata asa de nervoasa.
-Sincer?Cred ca nimic,daca nu pui la socoteala ca ea s-a legat de mine din prima zi,iar eu am pus-o la punct,facand-o de ras in fata intregii clase.Apoi,am mai jignit-o de câteva ori,iar in final cred ca s-a suparat pentru ca un baiat,Kira,a hotarat sa tina cu mine si nu cu ea.Doar atat.
-Acum inteleg de ce e asa nervoasa.Dar,in fine.Nu am de gand sa pierd vremea. Ce zici sa ne distram putin?
Se apropie de mine si mai mult,simtind tremurul aproape imperceptibil,al trupului meu.Imi linse buza inferioara,muscand-o putin.Am incercat sa ma zbat,dar acesta ma strangea prea tare.La un moment dat,ma stranse atat de tare,incat am gemut usor.Acesta zambi si incepu sa ma sarute cu pofta.
M-am zbatut si am incercat as scap,dar nici un rezultat.Credeam ca nu mai scap.Totusi,cu o viteza extraordinara,satenul cazu pe jos,iar in fata mea aparu Kira.Ochii lui exprimau ura profunda.Ma ridica usor si spuse bland:
-Esti bine?
-Da…..Imi pare rau ca am plecat.
. -Lasa,nu mai conteaza acum.
Ma conduse spre usa,dar se opri cand auzi vocea rasunatoare a satenului.Acesta spuse:
-Deci,Kira,ne vedem din nou.
-Asa se pare,Yuri.Dar,de data asta suntem dusmani.
-Cred ca da.Vad ca ai pus ochii pe pisicuta asta…..
-Nu sunt pisicuta!am tipat nervoasa.
-Si are si tupeu.O sa vedem a cui va fi prima.
A cui va fi prima?Ce acum eram si premiu?In nici un caz.Nu am sa fiu trofeul lor.De pe partea mea pot sa se si omoare,dar asta nu am priveste pe mine.
-Ascultati.Putin imi pasa ce probleme aveti de rezolvat,dar eu nu am de gand sa iau parte la asta.Nu sunt trofeul vostru!
Am iesit pe usa,trantind-o destul de tare.Nici nu stiu cum am coborat scarile asa de repede sau cum am ajuns la usa,tot ce stiu este ca eram deosebit de nervoasa si ca totul se petrecea prea repede.
Am tresarit putin,cand am simtit o mana calda pe umarul meu.M-am intors,vazandu-l pe Kira.Acesta imi zambi scurt si zise:
-Te-ai calmat?
-Sunt calma.m-am rastit eu.
-De aceea tremuri?ma intreba acesta ridicand din sprancene.
Mi-am privit mainile si mi-am dat seama de crudul adevar:avea dreptate.Tot corpul imi tremura,probabil de la nervi.M-am inrosit puternic si am dat indiferenta din umeri.
Acesta rase incet si ma conduse spre masina.Nici nu am realizat ca nu avea permis,de lucrul acesta dandu-mi seama abia cand am ajuns in casa.Nervoasa,l-am intrebat:
-Cum naiba ai condus fara carnet?
-Simplu.Practic,sunt politist.Am voie.
Mi-am dat ochii peste cap exasperata si am inceput sa urc scarile.Nu aveam chef de discutii fiziologice.Cum am ajuns in camera,am intrat in cada,incercand sa nu mai tremur.Am oftat,in timp ce suflam in spuma moale.Ma speriase putin intamplarea de azi,dar nu trebuia sa fiu prea afectata.
Am iesit din cada,uscandu-ma cu un prosop moale.Mi-am imbracat camasuta de noapte si m-am aruncat pe pat.Astrid sari si el si incepu sa ma linga,bucuros.L-am mangaiat,zambindu-i Apoi,m-am intors pe o parte,nemaipasandu-mi de nimic si am adormit.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Life in your green eyes What sky scrapers 2 2.320 30-10-2011, 10:55 PM
Ultimul răspuns: What sky scrapers
  Show me what's in your eyes M3aw sau Mrrr XD 8 4.845 21-02-2011, 12:58 AM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Addicted To Your Eyes [+16] [ boy x girl ] Selena. 22 17.902 06-04-2010, 12:51 PM
Ultimul răspuns: .Anne
  Love with cold eyes [yaoi] seikon sasha 1 2.531 23-02-2010, 11:19 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Wild eyes Jollye 13 8.095 03-08-2009, 02:46 PM
Ultimul răspuns: No Name


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)