Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere aveti despre mine?
Super Buna!
11.11%
1 11.11%
Buna!
88.89%
8 88.89%
Total 9 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Yuki Haruno

#3
II. Intalnirea si vestire in legatura cu Sakura



Yuki iese din casa si din curte si cand a ajuns in fata magazinului se intalnejte cu Kay fratele lui Ino care de asemenea se ducea la magazin.
-Buna Yuki.
-Buna Kay.
-Ce faci?
-Poi bine ma trimis mama pana la magazinul domnului Hiroshi sa i-au ceva de mancare, dar tu?
-Si eu fac bine si pe mine ma trimis tot mama la magazin.
-Auzi, stii ceva, tu nu trebuia sa incepi scoala la fel ca si Kagome, ca sunteti amandoua de aceeasi varsta?
-Ba da. Dar mai stau un an acas.
-Poi de ce?
-Am vorbit cu mama si mi-a dat permisiunea adica ne’a dat’o sa mai stam un an acasa, ca sa o asteptam si pe Sakura pentru ca sa fim toate 3 in aceeasi clasa.
-Cum adica toate 3?
-Poi eu, Sakura si Kazuko, dar si tu trebuia sa te duci la scoala ca esti de aceeasi varsta cu noi, nu?
-Da, dar si eu am vorbit cu mama sa o astept pe Ino un an ca sa fim amandoi in aceeasi clasa.
-Poi, poate o sa cadem sau o sa fim amandoi in aceeasi clasa, nu?
-Poate, dar nu se stie pentru ca in fiecare an cand incepe academia se inscriu foarte multi copii, pentru ca stii ca suntem un sat mare.
-Da stiu ca suntem un sat mare, dar avem foarte multe sanse sa intram amandoi in aceeasi clasa.
-Am auzit ca si Sasuke si Kiba mai stau un an acasa, este adevarat?
-Da, dar de ce ma intrebi pe mine?
-Poi, nu esti tu cel mai bun prieten al lor?
-Ba da.
-Hai ca noi stam si vorbim de aproape un sfert de ora si mamele noastre cred ca se intreaba deja ca sa intamplat ceva cu noi de intarziem atata.
-Bine, hai sa intram in magazin.
Cei doi intra in magazin si o vad pe Kagome.
-Buna, ce faci Kagome?
-Buna Yuki, Kay.
-Poi, uite tocmai acum am venit de la scoala si ma gandeam sa trec pe la magazinul domnului Hiroshi sa-mi i-au ceva de mancare, dar voi ce faceti?
-Poi pe mine ma trimis mama sa i-au ceva de mancare.
-A, da?
-Da
-Si tu ce faci Kay?
-Si eu la fel, pe mine tot mama ma trimis.
-Hai ca eu va las ca ma duc la raionul de sucuri.
-Bine.
-Stai Yuki sa vin si eu.
Ajunsi in fata raionului de sucuri, Yuki se duce unde sunt sticlele de Cola si Pepsi, si Kay o urmeaza. Intre timp intra cineva in magazin si cine crezi ca poate fi, este chiar Sasuke bineinteles. Kay isi spune in gand....(asta mai lipsea ca sa fie tot tacamul complet)...Yuki se intoarce si il vede pe Sasuke cum se indeapta spre ea.
-Buna Yuki ce faci?
-Bine am venit sa cumpar nijte suc.
-A, da ?
-Si el ce face aici ?
-Poi, m-am intalnit cu el cand veneam spre magazin.
-Tu nu trebuia sa fi la scoala ca stiu ca esti de aceeasi varsta cu mine?
-Ba da, dar am promis ca o astept si pe Sakura ca sa fim amandoua adica toate 3 in aceeasi clasa.
-A, da ai dreptate Sakura este mai mica decat noi cu un an, mia zis asta Kazuko.
-Da, apropo soramea unde e?
-E cu soramea , cu Kaya acasa.
-Bine.
-Dar, tu Kay?
-Poi si eu la fel.
-Sasuke, am auzit ca si tu mai stai un an acasa este adevarat?
-Da este adevarat, dar stiai ca mai sta si altcineva inafar de mine acasa?
-Nu, cine mai sta?
-Naruto.
-Naruto???
-Da, Naruto mai sta si el un an acasa la fel ca si noi pentru ca vrea sa fie in aceeasi clasa cu noi, mai degrana ar vrea sa fie in aceeasi clasa cu Sakura asta poti sa crezi.
-Cu Sakura, adica cu sora mea?
-Da, cu sorata.
Vorbesc ei ce mai vorbesc si apoi ies din magazin, isi iau ramas bun uni de la alti si se indreapta spre casa.Ajunsa acasa Yuki o intreaba pe mama sa in timp ce despacheteaza impreuna pungile de cumparaturii.
-Sti cu cine m-am intalnit in fata magazinului domnului Hiroshi, iar apoi in magazin?
-Nu, cu cine?
-Cu Kay, fratele lui Ino, iar cand am intrat in magazin m-am intalnit cu Kaname si dupa cateva minute venise si Sasuke.
-A, da?
-Da.
-Mami dar tu stii ca Sasuke, Kay si cu Naruto mai sta si ei un an acasa?
-Da de Sasuke si de Kay stiam dar de Naruto nu.
-Poi Naruto mai sta un an acasa deoarece vrea sa fie cu Sakura in aceeasi clasa.
-Da!!!
-Da
Acest an a trecut foarte repede pentru Yuki si Kazuko care inca nu aflasera inca ce li se intamplasera de cand s-au nascut.In cele din urma venise si prima zi de scoala (academie). Mama lor intra in camera sa le trezeasca pentru ca daca nu se trezeau in urmatoarele 15 minute o sa intarzie la deschidere.
-Yuki, Kozuko treziti-va ca altfel veti intarzia in prima voastra zi de academie.
-Bine mami, mai lasa-ma 10 minute sa dorm si peurma ma ridic din pat. (spuse Yuki si Kazuko)
-Bine te las, dar doar 10 minute nu mai mult nici mai putin iar apoi te ridici din pat da?
Mama lor iese din camera si peste 5 minute intra sora lor, Sakura, intra in camera tip til, tip til ca sa nu fie auzita de catre surorile ei fiind deja imbracata pentru academie, se urca usor in patul in care doarme Yuki pe la picioarele ei, iar apoi ii sare pe burta, dar nu o atinge si picioarele ei erau intre abdomenul lui Yuki. Yuki se sperie si o intreaba pe sora ei suparata, fiind trezita din somn.
-Ce se intampla aici? Cine arunca cu pietre?
-Yuki, taci vreau sa dorm culcate la loc.
-Nimic, am venit sa va trezesc, pentru ca daca nu va dati jos din pat si nu va imbracati o sa intarziem la academie.
-Poi cat e ceasul?
-Poi e 6:30.
-Aoooleu 6:30? O sa intarziem.(spuse Yuki si Kazuko)
-Tocmai asta va spuneam si eu.
Se ridic amandoua din pat, se duc la siforierul fiecareia isi iau lucrurile apoi se duc la baie sa se imbraca repede. Intre timp, jos mama lor le pregateste micul dejun pe care ele nu mai au timp sa il manance, cand aude ca suna soneria. Se duce la usa o deschide si ce vede...Ino, Kay, Naruto, Kiba, Kaya si cu Sasuke. Sasuke o intreaba pe mama fetelor daca ele nu au plecat deja si daca poate sa le astepte ca sa meraga impreuna la academie. Ea le da permisiunea ca poate sa le astepte si intre timp le striga pe fete.
-Yuki, Sakura, Kazuko sunteti gata?
-Da mama suntem gata, dar Yuki este la baie se imbraca.
-Sa ii spuneti sa iasa repede ca va asteapta Ino, Kay, Naruto, Kiba, Kaya si cu Sasuke ca sa mergeti impreuna la academie.
-Da, am auzit. Doar nu sunt surda.
[Imagine: tgud.jpg]
[Imagine: 6979849.png] Va astept si pe pagina mea! [Imagine: 7021837.png]



Răspunsuri în acest subiect
Yuki Haruno - de Yuki Kuran - 19-08-2011, 11:18 AM
RE: Naruto Yuki Haruno ( Yuki Kuran ) - de Yuki Kuran - 21-08-2011, 01:00 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  "I am Sakura Haruno" +16 Dskk 3 2.917 04-09-2011, 07:42 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Yuki's oneshots! Juliette 9 5.304 17-11-2010, 11:28 PM
Ultimul răspuns: Juliette
  Naruto YUKI Haruno***** ice.heart 1 2.768 19-06-2009, 09:15 PM
Ultimul răspuns: SoUl EaTeR
  Yuki & shuichi (part 2) yukieiri 4 3.798 20-07-2008, 01:33 AM
Ultimul răspuns: Jigoku


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)