Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

"I am Sakura Haruno" +16

#1
Disclaimer: Nu detin nici un personaj din anime-ul /manga-ul Naruto in afara de cele facute de mine si nu fac profit de pe urma lor .


Capitolul 1 – Totul incepe cu o sedinta foto!

Trrr! Trrr! Trrr!

Da-l dracu ! Ah, doamne ! Ce ceas cretin ! Acum s-a gandit sa ma scoale ? Cine e cretin, ceasu sau cel care l-a pus sa sune ?Nuuu ! am uitat sa precizez cat de enervanta e constiinta mea ! Ei bine, se pare ca norocul nu e de partea mea ! Ce vrei ? Mai lasa-ma ! Eu macar sunt realista ! Oh, da ! Sti ce ? Cred ca ma duc sa sar in cap ! De ce ? Si pe tine te enerveaza ? Ce-i drept e cam gol ! Inca un cuvant si... ahhh ! Bla, bla, bla ! Sti care e norocul meu ? Sunt in perfecta siguranta ! Ma iubesc! Si eu te iubesc cand taci! Bine, bine, doar ca… e cam tarziu… sar putea sa intarzii la sedinta foto... Ceee ? O nu ! Am uitat complet ! Nu imi vine sa cred ca fac asta, dar... merci...
O nu ! Chiar ca intarzii ! Mai am doar o ora, in care trebuie sa ma imbrac si sa si plec. Dar incepem cu dusul !
Mi-am luat prosopul meu albastru de baie, care imi lasa o atingere delicata pe piele si am intrat sub jetul de apa calduta care ma relaxa extrem intotdauna. Am lasat geamul deschis. Briza de Miami se facea prezenta in casa. Cand am iesit de sub dus, aerul imi atinse pielea si ma facu sa tremur usor. Corpul meu se reflecta in oglinda imensa de pe perete. O doamne, cat de perfecta sunt ! Orice fotomodel si-ar dori sa aiba un corp asemeni mie. Modest-o ! He, he, modestia e pentru prosti, doar sti ca asta e mottoul meu! Mai bine o las balta… vad ca nu prea am cu cine conversa. Ah, in sfarsit iti dai seama ca ma enervezi! Dispari!
Mi-am luat crema de corp si mi-am uns pielea fina pentru a-i da un luciu subtil.
Apoi m-am indreptat spre dressing, care era de 10 ori mai mare decat cel al Hinatei.
Si acum asta e problema cea mai mare… nu am timp sa imi gasesc haine!
- Hinataa ! Am tipat cand am auzit ca usa se deschide usor.
- Sakura, de ce naiba tipi asa?
- Treci imediat aici ! am spus si am coborat pe scari dupa ea, tarand-o dupa mine. Si se pare ca era incaltata la un picior, sarea pe tocul ramas.
- Ce naiba ai ? Sakura, iar ai cazut din pat in cap ?
- La dracu, nu stiu cu ce sa ma imbrac, Hinata ! am tipat si am inceput sa plang si sa fac 13-14 prin camera. Lacrimile imi curgeau siroaie pe obraji. Si se prelingeau spre colturile gurii, lasand urme sarate si reci.
- Draga mea, nu e nevoie sa faci o criza ! Oh, stai ca iti gasesc acum !
Si oricum stiam ca exagerez! Dar sa nu gasesc haine, este cea mai mare teroare pe care am trait-o vreodata!
- Asta, si asta si.... asta ! Spuse aruncand bucatile de material pe pat. Si Hinata...
- ...te iubeeeeesc ! Oh, Hinata ! E perfect !
Am sarit la gatul ei sugrumand-o, la propriu.
Mi-am luat pantalonii gri si scurti, iar in sus, vestuta de aceeasi culoare pe care o alesese Hinata pentru mine. Si lipseau...
- Pantofi Hinata !
- Oh ! Uitase-m !
Am cascat ochii larg si am cascat gura cat casa. Cum poate uita cineva de pantofi ?
Adica... sunt cei mai importanti ! Accesoriul final ! Picatura care umple paharul ! Realizarea perfectiunii ! Inceteaza sa mai aberezi si grabeste-te! Shure! Shure! Iar te bagi unde nu iti fierbe oala ?
M-am machiat repede si am fost gata sa plec din casa, cand...
- Cheile de la masinaaaaaaaa !
- Niciodata nu le gasesti ! Mai avem 15 minute sa ajungem !
- Exact.... ceee ? Noi ?
- De ce crezi ca sunt aici la ora asta ? Credeai ca am venit sa iti gasesc tie haine ? Apoi incepu sa rada isteric si sa se tina de burta pe canapea.
Am sarit pe ea si am inceput sa o gadil. Dupa ceva timp, cam 5 minute, ne-am gandit a e cam tarziu si am inceput sa cautam cheile de la masina mea perfecta.
Cam in cinci minute eram in Vanquishul meu impreuna cu disperata mea prietena, incercand sa plec si sa ajung la timp.
Si suna telefonul. L-am scos din buzunar si m-am uitat la numar :
- La naiba, Hinata ! E Donna !
- Donna Karan ? O doamne ! Abia astept sa o cunosc ! E creatoarea mea preferata !
- Hinata, te rog sa nu incepi sa tipi! Bine ? Respira, respira, respira !
- Bine, bine !

'Cause everytime we touch, I get this feeling.
And everytime we kiss I swear I could fly.
Can't you feel my heart beat fast, I want this to last.
Need you by my side.
'Cause everytime we touch, I feel this static.
And everytime we kiss, I reach for the sky.
Can't you hear my heart beat slow...
I can't let you go.
Want you in my life.
- Buna Donna!
- Sakura, sti cat e ceasul?
- Ummm... stiiii... eu...
- Grabeste-te ! Sedinta-foto a inceput deja ! Si tu urmezi dupa Anna si Eve!
- Vin Donna ! Oh si... nu voi putea scapa de paparazzi !
- Lasa ca ii trimit pe tipii astia mari sa te apere, ok ?
- Sigur. Mersi ! am ras in sinea mea. “Tipii aia tari” ne asteptau deja!

In cinci minute, am ajuns in fata. Paparazzii s-au inghesuit in jurul masinii, si au bagat mainile prin geamul deschis. Am incercat sa il inchid, dar mana unuia a fost prinsa la geam si s-a auzit un urlet disperat. Hinata sari si deschise geamul, lasand omul sa isi scoata degetele unflate de acolo.
- Sakura, ai inebunit ?
- Nu a fost intentionat, Hin ! Jur !
La naiba si cu asta. Binenteles ca va fi interpretet gresit si voi aparea in fiecare revista.
Am coborat din masina si am fost orbita de bliturile camerelor de fotografiat.
- Sakura, ce crezi despre aceasta sedinta-foto ? Cu cine vei poza ?
- Cred ca va fi foarte interesant, dar nu stiu cu cine voi poza. Probabil singura, am raspuns eu linistita.
- Ne poti da cateva detaii ?
- Imi pare rau ! Nu este treaba mea. Cereti detalii organizatorilor, va rog !
- Ce crezi despre Donna Karan?
- Cred ca este o creatoare foarte talentata. Nu am timp sa va spun mai multe. Imi pare rau ! Am spu relaxata si apoi am luat-o pe Hinata de mana si am tras-o inauntru.
- Wow, Saku, esti extraordinara ! Aparatele de fotografiat nu te-au intimidat nici umpic !
- Aha, am dat din cap si am intrat in studio.
Donna era acolo impreuna cu celalalte modele, asteptandu-ma.
- Sakura, in sfarsit ! Vreau sa iti prezint persoanele cu care vei poza.
In fata imi impinse trei barbati, care pareau toti a fi modele.
Unul avea parul blond, ochii albastrii si niste trasaturi foarte fine. Urmatorul avea parul castaniu si niste ochi verzi , buzele roz si injectate. Ultimul... Ochii de onix si un par extrem de negru facut tepi. Are un zambet inebunitor si niste dinti ca niste perlute perfecte.
Omg ! Calm Bella ! Tipul era imbracat cu o pereche de pantaloni scurti stil hawaian si cu pieptul gol, lasand sa se vada muschii perfecti.
Vazand ca ma holbez la el, s-a apropiat si mi-a intins mana.
- Deci, faimosul fotomodel Sakura Haruno ! Incredibil ca te am in fata mea ! Sti, sunt mare fan!
- Oh… pai… am ramas blocata fara sa pot sa rostesc ceva, cu gura deschisa si putin aplecat in fata spre el.
Bella, wake up! Ce naibaa! Il sperii pe sarmanul baiat!
- Ma bucur ! Am spus incercand sa par mai putin turbata.
Hinata statea si vorbea cu Donna. Pare foarte entuziasta. Sper ca Donna sa nu ma roage sa o bag la nebuni !
- Sakura, e o bucurie sa pozez cu tine !
- Si eu ma bucur...
- London !
- London ! Deci London, sper sa ne mai vedem si dupa sedinta-foto !
- Nu te voi lasa in pace !

DUPA SEDINTA :

- Imi poti da numarul tau de telefon ?
- As fi bucuroasa !
- Multumesc ! Vorbim... si poate ne intalnim !
- Aaaahh... Sigur !
- Ne mai vedem ! Spuse, apoi pleca.
Hinata se apropie de mine si imi puse mana pe umar.
- Ce e cu tine ? Pari... Indragostita ?!
- Ceeee ? Ce tot vorbesti ? Eu ? Indragostita ? HaHaHaHa ! am inceput sa rad si stiam ca rad fortat, asa ca m-am oprit din asta. Poate... putin ?
- O doamneee ! Esti indragostita ! Sakura e indragostita oameni buni !
- Hinata ! Nu mai tipa ! Paparazzii sunt afara !
- Ups... Scuze.
Am urcat in masina urmarita de fotografii inebuniti. Printre tipete am auzit si ceva de genul « De ce mi-ai prins degetele la geam ? A fost intentionat ? »
f**k ! Exact de asta nu aveam chef ! Iar apar in reviste sub persoana unei « dive scapate de sub control » ! In orice caz, nimeni si nimic nu imi poate strica mie fericirea .
London m-a invitat in seara asta in club si chiar nu am de gand sa refuz. Va fi minunat, perfect !
- Sakura...
- What, Hinata ?
- Te-am auzit vorbind cu London.
- Ok, si?
- Vrei sa te duci in club si sa nu ma iei?
La naiba cu Hinata ! Fata asta are niste urechi de vampir ! Ce ciudat !
- Hinata, eu... aveam de gand sa iti spun, de fapt. Urma sa iti spun acasa.
- Oh, m-ai linistit.
Apoi tacu. In sfarsit liniste... Ah, cat de bine e sa conduc linistita in intuneric, fara sa aud vocea pitigaiata a lui Hinata.
- Sakura, cu ce te imbraci ? Sti, eu nu prea am cu ce, asa ca ma gandeam...
Si iata cum ma ia pe mine gura pe dinainte.
Am ajuns la casa mea fabuloasa, care se afla construita pe o insulita micuta in mijlocul golfului si pe care se ajungea pe o straduta subtire. Am parcat masina la o oarecare distanta si am urcat in camera mea spre dressing pentru a ne alege tinutele perfecte.

#2
Yo ! :3

Scriitor nou, idee nouă, poveste nouă. *smile*
O luăm cu încetul ca să şi pricepi. *giggle*
Nice... Dar mai trebuie lucrat şi îmbunătăţit. Fiindcă ai greşeli şi trebuie să le corectezi de fiecare dată.
În mare parte pare ok, dar nu ştiu cât de original este... sper ca pe parcurs să fie ceva mai original.
Proglema mereu se axază pe idea pe care autorul o abordează atunci când începe un fic nou.
Cu adevărat e şi greu acum să mai găseşti şi să mai reuşeşti să strecori originalitate în cuvinte, propoziţi şi fraze lungi sau scurte.
Dar cu toţi evoluăm pe parcurs.. şi sunt sigură că te vei descurca.
------------
Nu mai pune atâtea litere atunci când vine o mirare sau o exclamaţie ... Una două litere este de ajuns. *smile*
Încearcă să pui semnele cum trebuie şi desigur să le şi pui. Fiindcă acolo când ai pus lyrics-urile de la melodia lui Cascada - Every time we touch; trebuia să pui acea ghilimea şi la finalul cântecului.
Nu doar asta, lasă loc liber între anumite locuri, precum dialogul acela şi melodia.


~* Atunci când Sakura a făcut o lungă conversaţie cu propria ei conştiinţă, trebuia să pui conştiinţa cu italics.
De ce, fiindcă atunci se înţelegea.. aşa parcă vorbeşte de una singură sau pare cam şuşu la mandolină... *laughs*
Trebuie să ştii că e mai bine când anumite dialoguri sau cuvinte în altă libă sau care deţin o semnificaţie, ar merge mai bine să fie scrise diferit. *~


Asta a fost o mică paralelă. :]
Cu descrierea nu o duci rău, dar eu cred că ar mai merge ceva adăugat, iar volumul de substană ar trebui mărit.
Acţiunea pare cam grăbită din pricina discuţiilor dintre cele două protagoniste. fiindcă sincer mi se pare pueri puţin dialogul. Şi el la rândul lui ar necesita o structură mai completă.. mai exact un schelet.

Ceva legat de personaje: ... Pur şi simplu mă amuză reacţiile lor ciudat de copilăreşti sau fasonate. Totuşi cum naiba să plângi că nu ştii în ce să te îmbraci. : |
Totuşi mai zici câteodată prin suspin sau văicăeală că nu ai cap să ştii cu ce să te îmbraci atunci când pleci undeva, dar să plângi, iar lacrimile să curcă şiroaie... : |
Ciudat. S[ ;tii c[ acest comportament denot[ un fel de prostiie.. cred sau nu, mai bine spus o personalitate scăldată în puf.
-------------
ÃŽn rest ok.

#3
hellooo
Inca un fic scris de tine ? Este al treilea... si nu esti de mult timp pe animezup. Bravo, nu multe persoane au curajul sa realizeze un fic... Dar sa trecem peste asta... Descrierea putea fi mai bine... nu exprimai perfect sentimnetele, nici macar infatisarea. Dialogul este foarte mult si sec, unele replici trebuiau sa fie naratiune... obligatoriu. Actiunea a mers destul de bine, nu a fost grabita... Ideea nu este tocmai... este una obijnuita. Logan ? Deci nu e SasuSaku ?

:bye:

#4
http://byramonixonlyfanfic.blogspot.com/...lul-1.html

Adevaratul fanfic. Cred ca nu mai are nevoie sa spun nimic.

Topic inchis pentru plagiarizare.


[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Yuki Haruno Yuki Kuran 10 6.262 04-12-2011, 01:53 PM
Ultimul răspuns: Yuki Kuran
  Naruto YUKI Haruno***** ice.heart 1 2.744 19-06-2009, 09:15 PM
Ultimul răspuns: SoUl EaTeR


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)