Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Mai doriţi să continui povestea ?
DA
50.00%
2 50.00%
NU
50.00%
2 50.00%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Yuki & shuichi (part 2)

#1
Dragi utilizatori,
Am o nelamurire:
1. De ce? și cine ? a închis vechiul topic.


P.S. : Dacă la-ți închis din cauză că nu am mai postat nu era un motiv pentru că am avut probleme cu calculatorul și a trebuit să reinstalez WINDOWS-ul și până mi-am pus net-ul a durat 4-5 zile . Înțelegeți?!:stress: :gaina::crazy::hug::8:(*)
Capitolul 2Vacanța
Ajunseră în Hawaii , amândoi , observară frumusețea locului. Urcară într-un taxi de lângă aeroport iar , nuvelistul îi spuse șoferului unde trebuie să-i ducă .
În 15 minute ,ajunseră la vilă . Yuki plati și își luă bagajele.Când intrară în casă ,blondul lasă bagajele jos, încuie ușa după el și îl luă pe Shuichi în brate pentru al saruta cu toată pasiunea pe care o avea .Urcară la etaj în dormitor iar ,scriitorul îl aruncă pe baiat pe pat și îi ordonă să se dezbrace.Shu nu comentă și execută în timp ce Yuki facea același lucru(scapa de haine).Se aruncă peste rozaliu și îl sarută de la abdomen în sus , iar când ajunsese la gât își înfipse dinții pentru a da sângele și linse șiroiul de culoare roșie .Apoi îl patrunse cu putere , iar baiatul își puse mâinile la gură ca să nu țipe.Iar , Yuki începu să îl pupe cu atâta pasiune încât îl uimi și pe baiat.

* * * * * * * * * * * * * **
* * * * *


La companie baieții se întrebau ce să facă cât timp rozaliul era plecat.


[Imagine: ?action=view&current=nfjdfhfgyf.jpg]




Pe parcursul povestirii ve-ţi da peste o fată pe nume Elizabeth .)dacă nu mai închide careva topicul , desigur)Acum trebuie să plec şi voi continua mâine povestea..PROMIT.
A..., și aceasta este ELIZABETH:


[IMG]www.

#2
Deci, hai sa iti explic de ce ai topicul inchis.
Acel topic, ma refer la cel care se gaseste acuma in Recycle Bean, a fost inchis din cauza ca era plin de spam, uite un link unde sa citesti Regulamentul AnimeZup si Regulament Fanfiction, din acest motiv topicul acela va ramane inchis. In vechiul topic ai facut si spam si triple posting, insemnand postare consecutiva de trei ori, cand puteai foarte bine sa folosesti butonul edit si s-a adaugi la primul post tot ce ai avut de spus.
In legatura cu cine ti-a inchis topicul, pot sa iti spun ca ai tot dreptul sa te duci sa te plangi unui admin daca nu iti convine decizia luata, dar topicul acela a fost inchis de cineva mai mare in rang ca mine deci nu stiu cat de mult vei reusi sa faci ceva.

^^Have a nice day :victorie:

#3
Mulțumesc mult ALY ,pentru explicație și acum continuarea.

La companie baieții se gândeau ce să facă cât timp rozaliul era plecat.
-Am o idee ! spuse K deodată.
-Ce este ? O expoziție de arme în Tailanda?
-Nu.Voi vorbi cu președintele să ne dea permisiunea să plecam din oraș
-Bine , dar unde o să mergem? întrebă Fugisaki .
-E Secret de Stat! Dar pregatiti-vă bagajele.zise K ieșind din studio.
Ajungând în fata biroului batu la uşă , Iar preşedintele îi dadu voie să intre.
-Bună ziua!Domnule preşedinte, cer permisiunea să plec cu trupa 5 zile din oraş.
-Bună ziua și ție ,K,Ai permisiunea dar, numai 6 zile . Mai mult nu .
-Desigur, domnule .La revedere.
-La revedere şi o zi bună.
Menegerul se întoarse în studio pentru a le da baietilor vestea cea mare. Dar pe hol...



-O,Elizabeth! cE mă bucur săî te revad.Ce cauti aici?
-Bună ,Claude !O mare bucurie şi pentru mine.Am venit să vorbesc cu Touma Seguchi.Știi unde îl pot gasi?
-Este în biroul sau .A doua ușă pe dreapta.
-Mulțumesc!Ce ai zice de o cafea mai târziu?
-Sigur .În fața companiei la 6:30.E bine?
-OK .Pa!
-La revedere!
Ajungând în sfârșit în studio . Le povesti baieților despre Elizabeth și le spuse vestea.Baieții fură atât de fericiți încât sariră în sus dar , menegerul se strică distractiaşi îi trimise acasă.
La 6:29 coboră jos și merse cu fata la o cofetarie din apropiere.Discutară despre lucrurile prezente și trecute.în acest fel bruneta află despre excursia de a doua zi unde fusese invitată.




Dragi prieteni, atât pentru azi. La revedere!ne vedem mâine , când mai scriu continuarea =:) (*) >-) :-" \:D/
Şi :pray:nu mai închideți ficul.sunt începatoare

Mulțumesc pentru întelegere!

#4
Salut! A sosit continuarea cu trenul din Germania!
După 2 ore de clipe fierbinți , cei doi , adormiră îmbrățișați.La ora 6:00, Shuichi se trezi. Când vazu cum îl îmbrățișa Yuki încercă să coboare din pat fară să-l trezească dar, nu reuși și cazu pe podea.
Trezindu-se , Blondul țipă la baiat:
-Idiotule, îmi spui și mie de ce mai trezit la 6 dimineața ,când sunt în vacantă?
-Yukiii!
-Ce este?
-Mă ierti?Nu am vrut să te trezesc .Am coborât din pat şi am cazut. O , Yuki mă ierti?întrebă Shu facând nişte ochi mari care mai aveau putin şi izbugneau în plâns.
-Da.Te iert , cu o singură conditie.
-Care?
-Să nu se mai întâmple.Sau vei pedepsit.
-Sigur că da.Yuki, hai să mâncam.
Cei doi coborâră în bucatarie iar , blondul pregati masa.
-Ce vrei să manânci , domnule împiedicat?
-Nu știu .Ce vrei tu să-mi dai.
-Bine .Îți voi da 2 felii de pâine cu dragoste și un pahar de amor.Vrei?
- Da.
-OK. Hai înapoi în dormitor să-mi iau revanșa.
-Mai târziu , la desert .Acum să mâncam pâine cu șuncă și miere.
-Dacă vrei ,tu!
-Yuki , vrei să mergem pe plajă , după masă ?
-Shu nu-mi spune că ai uitat de desert?
-O, cum să uit . Dar o partidă scurtă bine?
-Bine . spuse nuvelistul dezamagit.
Romancierul se ridică , se apropie de baiat și îl sarută în timp ce se îndreptă spre dormitorul de la etaj.Scriitorul îl aruncă pe pat iar, el ca un tigru sari peste prada neajutorată.
-Îmi vei face rau ,tigrule?
-Știi că nu te-aș rani niciodată ...prea tare, pisicuță.
-Vai ! Ar trebui să mă apar.
-Şi cum ai vrea tu să te aperi de buzele mele însetate de ale tale?
-Am și eu o armă secretă.Dragostea mea nemarginită.
Să îi vad această armă,pisicuță neajutorată.



Atât pentru azi . Ne vedem mâine.

#5
cum mie imi place sa critic fiecare virgula,asa voi face ^^

iar ,scriitorul <- nu vad rostul virgulei dupa "iar,sau etc"
Yuki facea același lucru(scapa de haine) - nu cred ca e necesara lamurirea asta...cititorul isi da seama,din context :)
Iar , Yuki - niciodata,dar niciodata, sa nu mai incepi frazele/propozitiile cu "iar" >.< e pur si simplu inestetic si gresit dintr-un anumit punct de vedere..sa nu mai vorbesc de virgula prezenta dupa el >.<
-Bună ziua!Domnule preşedinte, cer permisiunea să plec cu trupa 5 zile din oraş.
-Bună ziua și ție ,K,Ai permisiunea dar, numai 6 zile . Mai mult nu .
K a cerut doar 5zile? pentru ca presedintele ii da liber 6?si..chiar era nevoie sa ajunga la el pentru a cere permisiunea?
Menegerul - Manager
vestea cea mare. Dar pe hol... - punct!!! acolo era locul unei virgule,altfel intrerupi cam brusc firul povestii.
Ajungând în sfârșit în studio . Le povesti baieților - nu are curs...renunta la punct,pune virgula...
dar , menegerul se strică distractia - 1. virgula de dupa "dar" si 2 se strica managerul?:-?
La 6:29 coboră jos - pai.. sus nu prea are cum sa coboare nu?
-Dacă vrei ,tu! - virgula nu-si are rostul..
Am terminat..partea gramaticala :P
Partea creativa..literatura...

ei bine,vocabularul nu m-a impresionat, cuvintele nu sunt mereu bine alese,exprimarea scartaie, incearca sa citesti niste carti... ceva in gen Baltagul sau David Coprfield si urmareste linia ideii in carte, sa vezi ca nu va fi punct inainte de "dar" sau virgula dupa.
actiunea e impinsa prea mult,iar in ultimul capitol am avut senzatia ca nu am citit tot, deoarece in penultimul actiunea se termina in cu totul alt loc decat patul , cu totul alte personaje, nu Shuichi si Yuki.
Personalitatea personajelor.
Nu ai pastrat nimic din personalitatea lui Yuki.
De ce nu ai incercat ceva original?Toata treaba era mult mai simpla,nu iti trebuiau tipare pentru personaje.
dialogul...e sec. Incearca sa evidentiezi stari ale personajelor prin replicile lor,nu sa le faci stane de piatra,vorbesc si atat.In urma replicii,ar fi putut veni o descriere a privirii,a intonatiei, a mimicii, a gesturilor in sine,asta ne-ar fi ajutat pe noi,cititorii sa vedem actiunea la fel ca tine, pentru ca asa,fara descriere,fiecare isi imagineaza altceva si asa zburam departe de ideea ta si probabil intelegem gresit.
Incearca sa nu mai repeti :
-Buna.
-Buna.
ai putea inlocui cu ceva in gen "Cei doi s-au salutat[...]" daca ma intelegi
Actiunea e grabita,deloc detaliata si banala.
De ce grabita?
Pentru ca toti fug dintr-un capat in altul,idee intiparita cel putin in opinia mea, de lipsa descrierii.Cei ce nu au vazut animeul nici macar nu stiu culoarea ochilor lui Yuki sau Shuichi, cum arata atat ei cat si restul personajelor...e..grabit.
deloc detaliata..de ce?
pentru nu prezinta detalii din viata personajelor,din sufletul lor,actiunile sunt imprecise,noi NU avem cum sa ghicim ce gandesc ele,ce simt sau ce fac exact.

De ce banala?
pentru mine cel putin,chiar e banal. Nu exista acel ceva care sa ma faca sa-mi doresc sa continui, o actiune, un gest,o replica. Imi pare un text absolut normal, eventual un articol de ziar,dar atat. Incearca sa descrii mai mult,sa introduci scene care sa starneasca interesul cititorului si ficul tau va iesi mult mai bine,vei evolua repede si bine.
cam asta ar fi..tot..
sper ca ai avut rabdare sa citesti...
n-am vrut sa fiu rautacioasa,
am vrut doar sa ajut,
asa ca daca te-am jignit cu ceva,
gomen..



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Yuki Haruno Yuki Kuran 10 6.259 04-12-2011, 01:53 PM
Ultimul răspuns: Yuki Kuran
  The Tale of the Red Shinigami [part 1] Liar 0 1.572 24-07-2011, 10:46 PM
Ultimul răspuns: Liar
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 11.847 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  Yuki's oneshots! Juliette 9 5.204 17-11-2010, 11:28 PM
Ultimul răspuns: Juliette
  Naruto YUKI Haruno***** ice.heart 1 2.742 19-06-2009, 09:15 PM
Ultimul răspuns: SoUl EaTeR


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)