Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fallen in the Dark

#9
Dulapul scolii!



“Tic, tac “ aud continuu acest sunet ce in prima faza se aude incet in ecoul mintii mele.Insa cu cat ma trezesc mai mult realizez ca se aude din ce in ce mai tare.Deschid ochii albastri ca cerul fara nici un nor si privesc in sus ,evitand cat pot lumina alba ce imi acaparase inainte retina ochilor.
Ceata groasa de pe ochii mei dispare in cateva secunde si realizez ca acel sunet cat si acel tavan alb, mirosul groaznic de pastile si injectii sunt defapt semnele clare ca sunt intr-un salon de spital.
Rotesc privirea prin camera, unde sunt lovita imediat de niste ochi verzi-albastrui, altii ciocolatii si altii negri ca o noapte intunecata si infrigurata.
Realizez imediat ca acele perechi de ochii is defapt, privile ingrijorate si pline de spaima ale prietenilor mei si singura mea falimie adevarata.
Acel “tic,tac” este defapt un aparat mare si alb,ce imi lua constant bataile inimii,iar mirosul ma face sa ma stramb scurt simtind ca mi se face greata.
-Te-ai trezit Cami, ce fericita sunt…aud vocea Lilianei ce ma priveste fericita de parca vazuse un inger si imi sare in brate in patul cu asternuturi albe.Pe un fotoliu era Alex ce ma privea si in coltul gurii ii apare un zambet strengaresc si plin de bucurie,iar la pervazul ferestrei era Drew, ce cand intoarce privirea catre mine, ma face sa inghet pur si simplu.Ochii sai caprui erau atent accentuati in culoare de lumina apusului din geam.Nu ii puteam citii, nu puteam realiza ce incerca sa imi spuna prin privirea fixa aruncata mie, insa simteam parca un fior rece ce ma cuprinde dupa care o senzatie de caldura.
Sunt trezita de vocea lui Alex, ce era calma si relaxata
-Pitic-o, ne faci numai probleme, de ce nu poti tu sa stai locului?
Ma unfla rasul si atunci realizez ca ma doare tare capu si parca imi era putin mai greu,ca si cum as avea ceva in plus in el.
-Poate pentru ca asa am invatat de la tine?! Spun ironic incepand sa rad, simtindu-ma bucuroasa ca erau acolo.
-Cam, ne-ai ingrijorat , era sa mori pe masa de operatie.. Vocea lui Drew era usor diferita.Incerca sa imi exprime in totalitate altceva, fata de cum vorbea deobicei si ce exprima in general.In general exprima seriozitate dar sentimente ca de la frate la sora, acuma…era diferit.
-Sunt bine,linistita-va…spun eu incercand sa ii fac sa ma si creada.Apropo… nu am fost vizitata si de….
-Ai tai? Nu. spune serios Alex privindu-ma sprijinindu-si capu intr-o mana.
Simt cum ma doare ceva in mine, nu imi venea sa cred cata indiferenta si rautate.Era sa mor si ei nici mcar nu s-au interesat de soarta mea.
-Au plecat dincolo cu treburi cica, ia lasat Lilianei bani de spitalizare si pentru inca cateva luni, au zis ca le faci doar probleme si nu vor sa te mai vada, spune serios Alex.Vocea lui calma si blanda, ma face intr-un fel sa ma linistesc,insa ma lovesc lacrimile cand ma gandesc ca proprii parinti ma vroiau moarta si poate erau chiar fericiti daca ma vedeau ucisa in accident.
-Cami, noi suntem langa tine, cine are nevoie de parintii cand ne ai pe noi?!
Avea si ea dreptatea ei, insa ca orice fiinta umana, dragostea parinteasca era cea mai importanta pentru oricine.Eu insa nu aveam parte de ea,iar asta ma termina pe zi ce trece mai mult.Desii paream rebela si rece, eram defapt slaba, slaba cand ma gandeam ca am fost conceputa..din greseala.
Ma trezesc din gandurile mele cand mana lui Drew imi sterge lacrimile de pe obraji.Ma face sa tresar dar sa schitez un zambet copilaresc plin de obtimism.
-Haide Cam, avem nevoie de Cami aia rea, spune el chicotind indepartandu-se.
-Andrew? Intreb scurt vrand sa aud ce patise cel ce era sa ma ucida din cauza ca trisase ca un las nenorocit.
-A fost prins de politie si arestat pentru tentativa de omor, speram sa fie inchis mult si bine, spune Alex ce chicoteste si se ridica de pe fotoliu din salon.
-Te lasam sa te schimbi,se pare ca poti fi externata azi…spune Alex zambind mergand catre usa urmat de Lil si Drew.
-Drew…iarta-ma ca ti-am distrus masina…spun eu incet privind lung dupa el.Se intoarce catre mine zambind si imi face un semn militaresc cu degetele de la mana.
-Stai linistita Cam, e un fleac masina aia, am luat deja alta mai buna,spune el chicotind si iasa pe usa lasandu-ma singura .
Dupa acea zi, in care ma trezisem amortita ca dupa un somn de cateva zile si chiar dormisem cateva zile se pare din cauza comei, ajung si eu intr-o zi de miercuri la scoala dupa inca doua zile de lenevit pe acasa fericita ca parintii plecasera pentru luni bune iar linistea domnea in toata vila.
Ajung in curtea facultatii, cascand de zor ,plictisita de moarte,urmata de Lil si Drew ce ma luasera de acasa cu masina ca in fiecare dimineata.
Observ imediat ca toti ma privesc ciudat si incep sa susoteasca care mai de care cum si ce barfa despre mine.
Raman indiferenta la asa ceva, continuandu-mi traseul catre intrarea in cladirea foarte mare.
-Ce ore ai azi? Intreaba Lil, fiind obisnuite amandoua sa iesim in pauze pe hol deoarece nu eram in aceiasi clasa nici cu ea nici cu Drew, acesta fiind cu un an mai mare ca mine.
-Pai..psihologie, biologie, sport, chimie…numai ore de rahat, spun scotand un oftat scurt si dandu-mi ochii peste cap.
Aud soneria si ma simt nevoita sa ma despart de cei doi ce fiecare merg pe cai diferite catre clasa lor.
Prima ora psihologie, nu fac decat sa dorm la acea ora, deoarece profesoara facea ce facea si vorbea adormindu-ne pe toti.
A doua ora insa, aveam sport si sunt trezita de soneria ce anunta pauza.Ma ridic repede luand din geanta pantalonii de trening albi mulati usor pe corp si un maieu alb usor decoltat.Ies din clasa si pe hol ma intalesc cu Lil.
-Ce ora ai?
-Sport, spun facand o fata fericita.Chiar imi placeau orele de sport, faceam cu un profesor tinerel ce mereu dadea avantaj fetelor lasandu-le sa faca ce vor.Asta insemna handbal si gimnastica pentru mine.
-Pot sa vin la ora ta? Am matematica si nu am chef de un mare patru ca ne asculta azi,spune ea facand o fata de catelus plouat, nu as fi putut refuza acea fata niciodata.
-Daca crezi ca nu iti vei accentua problemele…de ce nu? Spun ironic zambind si lunand-o de dupa gat mergand catre vestiarul fetelor de langa sala mare de sport.
Odata ajunse ma duc in vestiar si ma dezbrac imediat de blugii mulati luand pantalonii si maieul.
-Ma duc inainte in sala, imi place de profu tau,spune ea chicotind si Lil iasa pe usa vestiarului fericita.
Raman putin acolo legandu-mi sireturile adidasilor de sport si ies pe usa prinzandu-mi pe drum in coada parul.
Insa ma opresc cand in drum spre sala de sport aud galagie multa fiind liniste pe hol din cauza ca se sunase de ora.Raman putin pe loc si dupa cateva secunde dupa ce cred ca doar mi se paruse,il vad pe Drew ce vine de dupa colt in fuga lovindu-ma aproape picand de pe picioare.Parea grabit tare, dar pe langa asta parea usor speriat si nervos.
-Hei tantalaule, ai grija spun incepand sa rad dandu-mi seama cine era.
Ma priveste scurt,iar ochii sai ciocolatii ma acapareaza imediat.Se uita putin inapoi si ma prinde de mana imediat tragandu-ma dupa el.
-Hei Drew, ce faci frate…?sun debusolata usor nervoasa urmarindu-l, defapt trasa fortat de el.Ajung la vestiarul fetelor si deschide usa intrand.
-Nu ai voie aici,spun vrand sa ma smucesc ,neintelegand ce dracului e in capu lui.
Aud galagie in spatele sau iar brusc ma simt prinsa in brate si bagata fara sa vreau intr-un dulap din vestiar.Dulapurile de fier erau inalte dar mici in latime.In general fetele isi puneau pe umerase hainele, schimbandu-se pentru ora de sport. Inchide usita mica dupa el,lasand ca intunericul sa ne acapareze,doar cateva raze de lumina sa se vada prin niste dungi ce tineau drept aerisere sau ceva de genu.
Eram lipita cu spatele de capatului dulapului de fier,iar Drew era lipit de mine in totalitate.Nu intelegeam de ce fugise asa si dorea neaparat sa se ascunda.Foarte rar il vazusem asa debusolat si nervos.Prea rar in acesti patru ani de cand ne stim.
-Drew frate..ce-I cu tine? Intreb eu lasand mainile pe langa corp,simtindu-l pe el lipit de mine.
-Iarta-ma Cam, dar nu puteam risca sa ma dai de gol…spune incet de tot, atunci imi aduc aminte de vocea angeleasca ce o auzisem inainte sa cad inconstienta in masina.El vorbise atunci si ca acuma,imi dadea senzatia de siguranta.
-Sa te dau de gol?Drew esti prost sau te faci..mi-as fi dat seama ca aia nu-ti sunt prieteni…suntem amici Drew..crezi ca te-as fi….insa nu apuc sa zic ceva ca imi pune o mana pe gura,facandu-ma sa tac.O liniste de mormant se lasa intre noi cand aud in vestiarul mare mai multe voci de barbati.
Respir greu pe nas,stiind ca trebuie sa fac liniste.Drew ma priveste imediat, iar eu ii fac semn din cap ca nu o sa vorbesc.
I-a mana calda de pe gura mea, simtind cum respira sacadat si odata cu mine.Prea putina lumina era in acel loc mult prea mic, ce il facea pe Drew nevoit sa ma atinga la maxim.Ii simteam pieptul mare si bine lucrat,lipit de mine,strivindu-mi cu blandete sanii.Ma rosesc imediat cand il vad asa de aproape, toate trasaturile fetei,erau extraordinar de frumoase.Avea niste ochii caprui ciocolatii mortali, ce te faceau sa te pierzi in ei prea repede, o forma ovala a fetei si un corp lucrat.Era mai inalt ca mine cu un cap, iar mainile sale erau puse in juru meu pe marginea de fier facandu-ma sa ma simt incoltita.Dar la dracu… observandu-l asa aproape..ii fac instinctiv conturul buzelor cu ochii mei albastri,in care batea prea putin lumina ce intra pe micile gauri ale dulapului.
Muta privirea catre mine si el,tintuindu-ma in ochii.Simt ca ma i-au niste calduri extreme si niste frisoane ca dupa o raceala crunta cand ma priveste.
Observ ca ma studiaza si el atent asa cum o facusem eu inainte.Reusesc sa ii vad zambetul cald si prietenos dar in acelasi timp ce ascunde ceva ce ma face sa tremur incontrolata.Ochii aia ma fixasera si ma incoltisera foarte bine.Si nu puteam spune nu,era ca un drog ce il primisem fara voia mea iar acuma suportam efectele.
In vestiar se face liniste, o liniste moarta.Auzim usa de la vestiar cum se tranteste,semne ca tipii plecasera.
Abia puteam respira de emotii,in acesti patru ani,niciodata nu ma atinsesem de Drew asa de mult, ne mai jucam noi,ne mai gadilam copilareste, dar nici de cum nu ajunsesem intr-o ipostaza ca asta.Nu credeam ca as putea tine la Drew din alta perspectiva sau ca el ar putea tine la mine diferit de o sora.
-Drew..cred ca au plecat..spun incet de tot, respirand pe gura din cauza lipsei de aer din acea zona si a pulsului marit la maxim simtind ca inima nu vrea sa stea in piept.Daca as fi putut pica din picioare o faceam,insa locul nu imi permitea.Sunt insa surprinsa cand mana lui Drew imi cuprinde talia si urca incet pe spate pe sub maieul alb.Ma face sa tresar si sa imi mentin echilibrul foarte greu.
-Drew.,..eu…
-Ssssssst… Cam ..eu..te iubesc, spune el incet de tot.Vocea sa angeleasca ma face sa nu mai pot respira la auzul cuvintelor sale.Genunchii nu faceau fata sentimentului puternic ce-mi invadeaza intregul corp.Un sentiment de drag si placere.O caldura ce ma invaluie imediat ce acesta imi mangaie spatele pe sub maieu.Ma face sa ma arcuiesc incet si sa ma lipesc mai mult de el gafaind incet.
-Drew…eu…. Simteam acei fluturasi in stomac, iar o bucurie imi invadeaza intregul corp facandu-ma sa uit unde sunt.Adica inchisa intr-un dulap.Ridic mainile de pe langa corp punandu-le incet pe piepul lui, ridic privirea iar acei ochii de ciocolata ma privesc si ma fac sa raman fixata in ei.Se apropie mult de mine si imi cuprinde buzele intr-un sarut copilaresc prima data, insa limba lui calda si jucausa imi mangaie buzele subtiri facandu-ma sa deschid gura instinctiv ,lasandu-l sa-mi exploreze gura si sa-mi intalneasca limba incepand un joc intens intre cele doua.Ma rosisem mai mult ca oricand in toata viata mea, si niciodata nu simtisem acea placere, nici macar cu Andrew.Era,parca un inger.Ma las dusa de val,uitand ca era defapt cel mai bun prieten al meu, simteam ca ma iubeste,iar asta era pentru mine ceva prea perfect ca sa pot refuza.Scoate mana de sub maieu si isi plima amandoua mainile pe talia mea, coborand si prinzandu-ma de fese cu amandoua mainile.
Gem in timpul sarutului scurt,simtind cum un val de caldura si placere ma facusera obligata sa ignesc.Zambeste imediat ce ma aude si nu ma pot abtine sa nu ridic mainile sa il cuprind in juru gatului si sa ii dezmierd parul brunet cu atingeri calde.Rupe sarutul simtind ca am nevoie de aer si isi continua drumul pe gatul meu in jos, sarutand fiecare parte a gatului meu deja incins.Ii caut cu mana intrarea tricoului si il prind de catarama curelei blugilor tragandu-l mai aproape de mine.Gafai din ce in ce mai tare respirand pe gura deschisa,incercand sa nu mai scot din nici un sunet.Insa cine putea cand baiatul asta se juca cu corpul meu facandu-ma sa am spazme si valuri de placere la fiecare mica atingere.
Mai scot un geamat scurt cand ii simt buzele langa decolteul maieului meu.
Il tineam strans in brate si de par, nedorind sa mai termine vreodata.Il simteam si pe el cum sacada si respira greu,dar incerca sa-mi ofere mie acea placere,indiferent ca el abia putea trage aer corect.
Ma strangea tare de fese iar eu mai scot un ignet ce il face si pe el sa scoata un ignet scurt dar placut urechii mele.
Brusc cand totul decurgea prea bine aud usa vestiarului mare si vocea Lilianei ma trezeste parca dintr-un basm ce aveam sa il traiesc in dulapul din vestiarul salii de sport cu cel mai bun prieten al meu, ce defapt descoperisem ca ma iubeste.
Simt cum inima imi bubuie si il imping pe Drew de pe mine, asta fiind reactie nagativa de frica sa nu fim prinsi, acesta ma prinde de mana iar usa dulapului de deschide cand el de dezechilibreaza si pica inafara dulapului pe spate tragandu-ma dupa el.
Pic peste el, el picand pe spate si lovindu-se usor cu capu de una din bancile lungi din vestiar.
Raman putin peste el,privindu-l in ochii, acuma reusind sa citesc ceea ce nu reusisem niciodata.Citeam defapt gragostea ce o purta pentru mine.
-Hei hei..voi doi porumbeilor..pot sa stiu..ce faceati intr-un dulap? Intreaba Lil trezindu-ne pe amandoi facandu-ne sa rupem contactul vizual.
Nu ma puteam misca deloc,corpul nu ma asculta,insa scutur din cap incet incercand sa leg o fraza pentru ai raspunde Lilianei.
-Aaa..noi am..fugit..de..a trebui sa…
Lil ne priveste intrebator punandu-si mainile in san.Incepe brusc sa rada vazandu-ne rosii la fata si ca tremuram amandoi.
-Fugeati de ce? De profu de sport ? sau in loc sa va invoiti sa va iubiti, mai bine chiuliti si va ascundeti in vestiarul fetelor in dulap, spune ea chicotind , incepand sa rada in hohote de noi.
-Surioara, am fost urmati de tipii aia din anu patru, erau zece pe urma mea si din greseala am tras-o in asta si pe Cam, dar totul e bine…spune Drew,incercand sa para sigur de el,chear daca vocea ii tremura.
-Serios? Atunci de ce sunteti rosii la fata, de ce Drew ai urma de glos roz de-al Cameliei in coltul gurii, si de ce Cam abia poate respira si tremura la fel ca tine? Intreaba ea suspicioasa, facand o fata de ganditoare.
Uram cand stia defapt despre ce era vorba,dar ii placea sa ii faca pe cei din jur sa recunoasca si sa zica cu gura lor.
-Ca era cald acolo, glosul meu e pentru ca..a…aaa..nu conteaza si eu tremur ca este racoare, spun repede si ma ridic rapid tragandu-l dupa mine pe Drew in picioare si ,ii pun o mana pe fata zambind lasciv stergandu-I cu un deget urma de glos din coltul gurii.Acesta zambeste imediat citindu-I dorinta ce se aprinsese in el,la fel ca in mine,dar deocamdata, nu eram nici unu din noi siguri ca asta nu e doar o farsa a inimilor noastre asa ca trebuia sa fim precauti,chiar daca cuvintele sale “Te iubesc” ma facusera sa pic cumva intr-o gaura neagra si sa incerc sa cred ca este adevarat.
Love Fiction And Anime
Love My Friend's

Copilu' Tembel xDD

Virusel

Dragonz Eyez

Dya xD





Răspunsuri în acest subiect
Fallen in the Dark - de AngelWithBrokenWings - 04-04-2011, 12:50 AM
RE: Fallen in the Dark - de Pixxie.' - 04-04-2011, 12:52 AM
RE: Fallen in the Dark - de AngelWithBrokenWings - 04-04-2011, 01:00 PM
RE: Fallen in the Dark - de Pixxie.' - 04-04-2011, 01:05 PM
RE: Fallen in the Dark - de Camelie. - 04-04-2011, 10:00 PM
RE: Fallen in the Dark - de AngelWithBrokenWings - 04-04-2011, 10:36 PM
RE: Fallen in the Dark - de Camelie. - 04-04-2011, 11:16 PM
RE: Fallen in the Dark - de Virusel - 05-04-2011, 02:45 AM
RE: Fallen in the Dark - de AngelWithBrokenWings - 05-04-2011, 10:30 PM
RE: Fallen in the Dark - de Pixxie.' - 05-04-2011, 11:48 PM
RE: Fallen in the Dark - de Camelie. - 06-04-2011, 09:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Fallen Soul's Ayami-Chan 2 2.559 17-03-2011, 04:41 PM
Ultimul răspuns: MooN.
  Fallen Soul's Ayami-Chan 0 1.798 01-02-2011, 09:49 PM
Ultimul răspuns: Ayami-Chan
  Fallen without sound Too Many Dreams. 26 14.026 21-01-2011, 09:40 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  why is he a fallen angel? angelickiller 8 4.622 18-11-2010, 11:15 PM
Ultimul răspuns: angelickiller
  Fallen Angel (yyh/Hiei) Maou 5 4.742 24-07-2008, 10:20 PM
Ultimul răspuns: Maou
  The fallen angel raises from darkness metin 0 2.435 17-01-2008, 07:33 AM
Ultimul răspuns: metin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)