Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fallen Soul's

#1
Capitolul 1 : Umbra trecutului



Era o zi normală în oraşul Ikasa , un mic oraş care nici nu apare pe hartă , nu locuiau foarte mulţi oameni , dar era pace acolo.Neştiind că în cer se dă o batalie între rase adică îngeri şi demoni,demoni ajungând la cristalul care le dă putere îngerilor " Cristalul lumini " , dar înainte să îl ia un înger s'a sacrificat pentru a arunca cristalul pe pământ , acolo îşi va găsi o proprietară. Asta fiind ultima speranţă a îngerilor si a pământului.
Pe pământ în oraşul Ikasa , la şcoala Sakura era agitaţie mare, venea o nouă fată in clasa a-9a.Toţi copii se agitau şi deodată se deschide uşa şi intra o fată cu părul roz , ochii albaştri ca oceanul şi cu părul până la umeri.
-Copii , aceasta este noua voastră colega , Ayami Kashima , sper să fiţi respectuoşi cu ea.Copii se ridică şi o salută , apoi Ayami se aşează într'o bancă la geam.
Se termină ora şi 2 fete vin la Ayami la bancă.
-Buna , eu sunt Ellie Sakuraba şi aceasta e prietena mea Anita Hinamori [ jeez .. n'am avut idei ] Încântate de cunoştinţă Kashima-san
-Buna , puteţi să îmi ziceţi Ayami , iar eu o să vă zic Ellie şi Anita.
-Da , ar fi o idee bună . Oricum nu ma omor după numele meu de familie . Zise Anita
-Anita-chan , numele tău rimează , deci e frumos.
-In orice caz , sper că vom putea merge împreună acasă , nu?
-Sigur Ellie , am văzut că stam în acelaşi cartier şi în plus nu cred că pot merge singură acasă că mă rătăcesc.
Şi ele încep să râdă .
Pe la spate vine un tip şi o ia în brate pe Anita.
-A.ni.ta-chan!!
-Ahh .. Sasuke?! Zise ea roÅŸind
-Nu din nou tipul ăsta , mai laso în pace.
Apoi Ayami se ridică de pe scaun, îl ia pe Sasuke de gât şi îl trânteşte în perete , toată clasa uitându'se.
-Wow .. Ayami-chan , de unde ai învăţat să baţi aşa?
-SInceră să fiu de la televizor.
Apoi ele iar râd..

După scoală , în drum spre casă .

-Am chef de o îngheţată , voi nu?
-Ba da , vin cu tine Elly.
-Bine , Ayami aşează'te pe bancă şi stai că o să venim repede , îţi luam cu căpşuni da?
-E bine , o să aştept . Să vă grăbiţi
După ce Ayami clipi , nu mai era nici un om pe stradă , era ca un oraş pustiu. Se ridică de pe bancă şi strigă
-Hei .. nu e amuzant , fetelor , unde sunteţi ?
Începe să fugă , dar în zadar . Nu era nimeni.Apoi soarele luase o formă ciudată de stea , începând să se apropie de ea , Ayami observă şi ia o bicicleta , începând să pedaleze agitată.
-Ce se întâmplă aici??

-------------------------------------------------------------
So , acesta e al 2-lea fic al meu şi sper să nu fiţi cruzi : D , lăsa'ţi o părere ca să ştiu ce să schimb , ce e apreciat şi să continui fic-ul
[Imagine: 659826uei0v4dowf.gif][Imagine: 648860mfg6rv7wvu.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Soul shards Faust 7 4.368 18-08-2013, 12:01 AM
Ultimul răspuns: Faust
  Fallen in the Dark AngelWithBrokenWings 10 6.577 06-04-2011, 09:31 PM
Ultimul răspuns: Camelie.
  Fallen Soul's Ayami-Chan 2 2.498 17-03-2011, 04:41 PM
Ultimul răspuns: MooN.
  Fallen without sound Too Many Dreams. 26 13.586 21-01-2011, 09:40 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  why is he a fallen angel? angelickiller 8 4.450 18-11-2010, 11:15 PM
Ultimul răspuns: angelickiller
  Fallen Angel (yyh/Hiei) Maou 5 4.586 24-07-2008, 10:20 PM
Ultimul răspuns: Maou
  The fallen angel raises from darkness metin 0 2.402 17-01-2008, 07:33 AM
Ultimul răspuns: metin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)