Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cum vi se pare ficul meu?
Imi place, e super!
100.00%
1 100.00%
Mhhh da, merge!
0%
0 0%
Naspa!
0%
0 0%
Total 1 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Yaoi] Ingerul Negru si Trandafirul Mortii

#14
Scuze ca am intarziat, am avut treaba multa. E cam scurt si nu sunt sigura ca e bine, dar asta nu ma va opri sa nu-l postez. Sper sa va placa, cat de cat! >.<




Capitolul 6-Dragostea, doar o jucarie (Alex)

-Stai, aud vocea infundata si sacadata a gardianului. Ar fi bine sa mergi dupa el sa nu-si formeze o idee gresita.
Ma ridic din pat si incep sa-mi culeg hainele de pe jos. Nu stiu cum va reactiona Daniel cand il voi vedea. Imi deschid aripile si vreau sa imi iau zborul, dar simt mana calda a brunetului ce apare pregatit de lupta. Poarta un costum alb, bine mulat pe corpul sau, cu un X argintiu pe piept. De piciorul drept ii sunt prinse niste golante ce scipeau in lumina lunii, langa ele aflandu-se un pistol. In mana dreapta tine o sabie de argint, iar in cea stanga niste pilitura de fier ce o pune intr-un saculet. Ochii lui ce odata erau de o culoare simpla, acum sunt reci si atenti la tot ce se intampla prin jur, culoare lor devenind din ce in ce mai pala pana ajunsera la un alb imaculant. Il iau in brate si incep sa zbor cautandu-l pe blond. Simt ca ceva rau i se intampla, dar nu stiu de ce nu-l pot localiza. Ii spun gardianului sa incerce sa-l localizeze, dar acesta imi spuse ca in acest moment se afla mult prea aproape de un alt Inger Negru si nu-l poate gasi.
-Drake!
Nu mai spune nici unul din noi nimic. Simt cum brunetul incepe sa tremure si vreau sa-l intreb ce il supara, dar nu apuc deoarce acesta sare in gol, aterizand pe un bloc, apoi pe altul pana disparu in negura intunecata. Incerc sa-l urmaresc, dar ma pierd in ganduri si nu-mi dau seama ca am ajuns intr-un cimtitr. Ma uit de jur in prejur si tot ce vad sunt mii de morminte ce ma inconjara de pretutindeni. Sunetul slab al vantului ce loveste pietrele mormintelor se aud din cand in cand, dar eu, vrand doar sa-l gasesc pe Daniel nu aud mai nimic. Deodata simt cum o mana ma prinde de brat incepand sa-l stanga cu putere. Ma intorc si vad o silueta destul de solida ce imi blocheaza vederea. Era Drake. Hainele lui sunt acum doar niste carpe ce-i acopera corpul. E distrus si stiu ca are legatura cu ingerul meu drag. Observ ca din abdomenul sau se revasa o cantitate destul de mare de sange. Ma ocoleste rapid, dar se opreste cand ajunge in spatele meu si zice:
-Data viitoare sa ai grija de pusti sau il voi face sa sufere mai mult decat ai suferit tu, aud vocea lui slaba ce se indeparteaza, traversand tot cimitirul, pana se risipeste.
Imi revin din amintiri si incep sa alerg in directia opusa. Incep sa respir sacadat, dar nu-mi pasa. Alerg si alerg sperand sa-l gasesc pe blond. Nu dupa mult timp il zaresc in poalele gardianului sau ce incearca sa-l linisteasca. Fata blondului era palinda si rece. Tremura din toate partile corpului, in timp ce mii de lacrimi se preling pe fata-i rece. Ma apropiu de cei doi si incep sa-i mangai fruntea transpirata. Gardianul isi intoarce privirea spre mine, intelegand ce doresc, iar in al doilea moment ne trezim cu toti in casa sa. Il ajut sa-l aseze pe Daniel pe pat. Imi spune sa stau cu el pana ce el merge sa aduca trusa medicala. Incep sa-l dezbrac pe blondul ce tremura incontrolabil. Il mangai pe pieptul patat cu sange. Stiu ca ceva a functionat la sigiliul pe care i l-am pus, dar ma intreb ce? Il aud pronuntandu-mi numele moment in care isi deschide ochii, dar ii inchide repede scotand un scancet puternic din cauza dureri. Il mangai pe fata din nou pentru al linisti, incercand sa imi abtin lacrimile. Il aud tusind sacadat, apoi il vad pe brunet ce apare cu trusa de prim ajutor spunandu-mi sa-l tin pe inger nemiscat. Il prind de maini, iar Victor incepe sa-l curete de sange si sa-i dezinfecteze ranile. Blondul incepu sa se zbata, dar nu-l las, stangandul de brate si mai tare. Lacrimile imi invadeaza fata in momentul in care il aud tipand de durere. Il strang in brate cu putere, vrand sa se calmez atat el cat se eu.
-Te rog, simt ca ma mor, Daniel! Te rog opreste-te!zic dupa care ma las prada somnului, desi stiu ca azi am fost inutil.
"Unde sunt? Cine sunt? Aceste intrebari imi invadeaza mintea. Imi deschis ochii palizi si observ ca sunt intrun bazin imens. Apa fierbinete imi dezmiarda corpul, dar in acelasi timp imi arde ranile sufletesti. Mii de petale negre de trandafir ma inconjoara, jucandu-se in apa clocotita. Ma las pe fundul bazinului urmarind dansul petalelor de trandafir. Deodata simt ca sunt prins in lanturi argintii ce ma strang diin ce in ce mai tare. Scap un scancet de durere, lanturile fiind dintr-un metal letal demonilor. Vederea mea devine din ce in ce mai slaba, apa avand acum o culoare sangerie, devenind tot mai fierbinte. Am senzatia ca ma topesc si in acelasi timp ca sunt transat in mici bucatele. Vad o silueta ce se apropie de mine, dar nu-mi pot da seama cine e. Simt o mana ce se plimba pe corpul meu incercand sa ma linisteasca. Ma uit mai atent si il zaresc pe Daniel ce se uita la mine cu un zambet pe buze. Vreau sa ii zambesc si eu, dar il aud spunand ceva ce ma desfigureaza total:
-Dragostea e pentru ratati. E doar o jucarie cu care te joci cand ai chef. Tu, Alex ai cazut in capcana mea.
Visul meu a devenit in cosmar. Numai intunericul ma mai poate salva."

Lumine ce patrunde in camera rece imi deranjaza ochii. Imi deschid pleoapele si imi dau seama ca sunt in patul gardianului. Nu mai stiu ce s-a intamplat ieri, dar cand il vad pe Daniel ce statea langa mine si tremura din toate incheieturile incep sa-mi aduc aminte, incetul cu incetul. Ii prind mana rece in ale mele si ma uit la chipul lui palind si firav. Deodata incep sa tusesc sacadat si ma prabusesc in pat incercand sa ma calmez. Imediat apare brunetul cu un pahar de apa. Ma imbratisaza si imi ridica capul, spunandu-mi sa beau lichidul transparent. Dupa ce ma linistesc ma aseaza inapoi in pat si incepe sa ma mangaie. Abea acum am putut obeserva cearcanele uriase pe care le avea. Vreau sa-l intreb ce e cu mine sau cum se simte cu Daniel, dar ceva imi statea in gat. Imi inchid ochii, in speranta ca voi putea adormi, dar il aud pe blond scancind puternic. Imi intorc privirea spre el si il vad ca se agata de mine, repetandu-mi numele. Ma intorc spre el cu totul in speranta ca il voi putea imbratisa, dar nu m-am miscat bine caci simt o durere infernala in tot corpul. Ce s-a intamplat cu mine, ce am facut? Gardianul ma ajuta sa ma intorc, iar eu il i-au pe Daniel in brate, incepand sa-l mangai. Stiu ca il iubeam atat pe ingerul din blond cat si pe el, dar ceva ma obiga sa ma abtin. Nu pot face nimic, doar sa-l privesc cum sufera in bratele mele. Cu toate astea, numai intunericul ma poate salva.
"Te-ai lasat cucerit de dragoste, Alex!" Simt intunericul cum dipare din mine, iar puterile imi sunt luate. Stiu ca asta nu a dus la nimic bun. Cu sigiliu sau nu eu lupt pentru intuneric si stapanul meu mi-a zis clar ca nu am voie sa ma indragostesc cu adevarat ci doar sa domin, iar eu simt ca ma indragostesc din ce in ce mai tare de blond. Cacat! Stiu ce trebuie sa fac, dar pentru asta trebuie ca pentru un timp sa mi-l sterg din cap pe Daniel.
-Victor, am nevoie de seara aia, sti bine ca stapanlui se va rascula impotriva lumini daca nu ma intorc la el. Sti bine ce reprezint pentru el. Trebuie sa ma uite, Victor, trebuie!
Brunetul ofteaza, apoi imi spune ca ma intelege, mergand in bucatarie pentru a pregatii masa. Ma ridic in sezut, sarutandu-l cu pasiune pe blond, apoi ma ridic din pat si ma indrept spre bucatarie. "Imi pare rau Daniel, dar trebuie sa ne despartim si nu stiu cat va dura aceasta despartire." Victor lucra de zor in bucatarie, fara sa spune nimic, asa ca l-am lasat sa termine ce a inceput. Intru in baie pentru a face un dus. Ma dezbrac de haine si intru in cabina, dand drumul la apa. Picaturile fine imi dezmiarda trupul incordat, ce incepe sa se relaxeze. Mii de fiori imi coboara de pe spate in jos. Lacrimi amare imi navalesc ochii ce incep sa-si piarda din nou culoarea din cauza tristetii. "Tristetea e frica, iar frica e moarte!" aud si acum vorbele stapanului meu. Nu pot sa plec de langa el, i-am promis si nu vreau sa-i faca nimic ingerului meu drag. Ies din baie, ducandu-ma in bucatarie pentru a manca ceva. Ma asez la masa langa brunet, apoi incepem sa mancam. Nici unul din noi nu spunem nimic, pana cand ma intreaba in ce seara vrea s-o facem. Nu stau mult pe ganduri si ii spun ca in noaptea asta deoarece maine am de gand sa plec undeva departe sa uit de dragostea asta.
-Si cu Drake ce vei face, ai vazut ce i-a facut lui Daniel?
-El n-are treaba cu Daniel, ma vrea pe mine. Din totdeauna a fost mai bun ca mine si profita de asta de fiecare data prin orice fel de mijloc. Daca eu plec de langa inger, el nu va mai avea treaba cu el.
-Si cu sigiliul pe care i l-ai pus la Daniel ce se va intampla?
Nu spun nimic, nici nu stiu ce sa zic. Nu stiu cum reactioneaza lumina la astfel de intuneric, dar nu cred ca va iesi ceva bun.Termin de mancat si foarte rapid imi strang foarte repede lucrurile, pregatindu-ma sa plec. Nu vreau sa se mai stie de mine nimic. Vreau pur si simplu sa dispar din viata lui, la fel de usor precum am intrat. Il salut pe gardian, dar in momentul in care pun mana pe clanta simt ca cineva ma imbratiseaza strans de la spate. Era Daniel.
-Te rog nu pleca, te rog! aud vocea blondului sacadata din cauza plansului.
Ma intorc spre el si il iau in brate, aplicandu-i un sarut scurt pe buze. Il strang si mai puternic in brate soptindu-i la ureche ca ma voi intoarce. Victor il ia de langa mine, spundu-i ca mai bine ar fi sa mearga in camera sa se odihneasca. Imi era mila de el chiar nu vroiam sa se intample asa ceva. Ies rapid din camera si dispar intru fum negru. Stiu ca il mintisem, dar nu am ce sa fac.
"Regret Daniel, dar la tine, nu cred o sa ma mai intorc vreo data. Dragostea e doar o jucarie cu care ne jucam toti pe rand, iar eu m-am jucat cu tine. Ai fost o jucarie Daniel si acum eu ma intorc sa fiu jucaria Intunericului, adica Demonul Mortii."
Ma plimb pe strada intunecoasa. Vantul rece navaleste printre copacii uscati. Luna domina totul lasand linistea noptii friguroase sa sclipeasca in lumina ei. Intunericul abisal atrage totul in el. Frica ii domina pe toti, iar umbrele incep ritualele lor de a dansa in lumina luni. Sunete de disperare se aude de pretutindeni. Dar eu nu aud nimic. Il caut pe el ,dar nu-l vad nicaieri, nu mai e aici. Acum nici eu nu mai sunt.

http://3.bp.blogspot.com/-Bisu3ZFnrFk/Te...1%2529.jpg




Răspunsuri în acest subiect
RE: Ingerul Negru si Trandafirul Mortii - de PervyTeoYaoi_Shinee - 20-04-2011, 02:58 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Impresarul mortii Lexxu 46 27.244 09-04-2013, 06:30 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Naruto] Ingerul intunecat al vieti mele (sasusaku) natynaty 2 3.101 11-08-2012, 01:56 AM
Ultimul răspuns: pink.Ang3ll
  Trandafirul inecat in spini[terminat] Kimera 66 33.136 12-07-2012, 02:03 AM
Ultimul răspuns: NiceBlueExorcisist
  Atingerea mortii... Lussya 4 3.719 30-11-2011, 04:33 PM
Ultimul răspuns: Lussya
  Elena ÅŸi Ordinul Negru Ayu.Lore 4 2.706 08-11-2011, 12:40 AM
Ultimul răspuns: Morèna
  Trandafirul destinului *Black~~Heart* 7 5.806 01-07-2011, 08:13 AM
Ultimul răspuns: Maria
  Ingerul negru ( Sakura ) O@n@ 82 136.208 09-05-2011, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Sayonara
  Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 1 2.464 21-03-2011, 09:30 PM
Ultimul răspuns: PervyTeoYaoi_Shinee
  Aur Negru Eby 0 2.048 15-03-2011, 09:01 PM
Ultimul răspuns: Eby
  Taramul Mortii [+16] Little Star 0 2.011 24-02-2011, 10:45 PM
Ultimul răspuns: Little Star


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)