Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cum vi se pare ficul meu?
Imi place, e super!
100.00%
1 100.00%
Mhhh da, merge!
0%
0 0%
Naspa!
0%
0 0%
Total 1 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Yaoi] Ingerul Negru si Trandafirul Mortii

#12
CIne te-a invatat sa desparti verbul '' a lua '' prin cratima?! Mai, mai :-w E un fic, ce dracului. Actiunea e grabita, cum dracu` o fi ea. Cat de naiv sa fii sa iubesti asa, la nici o zi dupa cunoastere? Frate, e banal, banal rau de tot!
Starea groaznica pe care o am in momentul asta ma face sa spun lucrurile pe sleau. Poate te raneste asta, dar tre` sa fiu sincera: e o mare vraiste in capul tau! Mult mai mare decat in al meu. Pune-te la punct si cu gramatica, si cu scrierea, pune propozitiile cum trebuie si gandeste si tu dinainte ce vrei sa faci, nu asa, hodoronc tronc, capitolul cinci, cutarae il iubeste pe cutare ca a petrecut o zi cu el! Cand o fi viata asa eu o sa fiu dusa de mult! '' De fel ''-ul tau e de fapt '' defel '', insemnand '' nicicum '', '' deloc ''. Se scrie dezlegat cand se refera la un '' fel '' de a fi, '' fel de mancaer '', nu in cazul in care vrei sa zici ca nu raspunde.
Se comporta cam apropiat de Daniel asa, din start, incepe sa-l mangaie. Nu i-o si trage? -_-"
Scris legat, " odata " are sensu` de "candva", ca in povesti. "A fost odata ca niciodata..", pe cand ce vrei tu sa spui e "o data", o singura data, numai o data ,nu de mai multe ori, pricepi?!
Iata si teribilla inselare. DE ce ma asteptam? Ori sunt eu foarte receptiva, ori e la mintea cocosului ca Daniel avea sa-i vada cand si-o trag. Foarte dragut... Si il violeaza. Waw, uimitor, incantator! Mai sa raman cu gura cascata! Si asta o interpretasem. Acum chair ca sunt receptiva!
'' cea ce ''? Mai ca imi vine sa iti dau si niste meditatii! Asa zici tu cand vorbesti, '' cea ce '' ? Nu iti suna s itie mai lung? '' Ceea ce'' ! Asa e corect de cand lumea si pamantul! '' Al strange ''? '' A strange '' e un infinitiv, iar '' l '' ala pe care tu l-ai legat de '' a '' este de fapt o forma conjuncta de pronume personal. Se desparte prin cratima! :-$ '' find ''? Te crezi la engleza?:)) Nu e '' faind '', e '' fiind '', o foarte romaneasca prepozitieeee :-$
Bun, sfarsitul m-a uimit si acum nu mai sunt ironica. E bine de vazut ca a fost ceva originial de data asta si nu s-a desfasurat ca pana acum, nu am mai intuit. Foarte dragut, doar ca a fost asa de scurt, de parca voiai sa scapi mai rapid de el. Descriere? Cam duci lipsa. Sa spui ca are ochii cutare si pielea cutare nu e descriere, crede-ma.
Gata, am terminat critica si, desi de obicei ma simteam mai bine, acum ma simt si mai dezamagita ca am dat o critica. Desigur, nu voi sterge, n-are rost. Daca vrei sa ma asculti bine, daca nu eu am comentat. E deranjant cand vezi ca cineva nu te intereseaza. Aici iti postezi lucrarile si trebuie sa fie exemplare. Poate continutul nu e tocmai bun, dar macar gramatical si ortografic sa fie. Tastarea nu se pune, aia e o greseala specific umana. In rest nu ai scuze. Imi pare rau ca am zis toate si pt ironia mea, insa asta mi-e parerea. Mi-esti simpatica, dar asta nu ma scuza sa nu fiu corecta in ceea ce priveste corectarile si indicatiile.
Iti sugerez sa citesti si o carte, nu lectia din caiet, ca aia nu prea conteaza. Bafta in continuare la scris.
Ce mai pot sa zic? pana la sfarsit, cand m-ai uimit, stiam tot ce se intampla de parca as fi citit dinainte >.> ma rog. Soarta. Bun, acum am treaba, ma duc sa o frec la rece in dezamagirea mea si in lumea mea groaznica.
Zbye.
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour



Răspunsuri în acest subiect
RE: Ingerul Negru si Trandafirul Mortii - de Beatrix LaVey - 06-04-2011, 10:33 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Impresarul mortii Lexxu 46 27.256 09-04-2013, 06:30 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Naruto] Ingerul intunecat al vieti mele (sasusaku) natynaty 2 3.103 11-08-2012, 01:56 AM
Ultimul răspuns: pink.Ang3ll
  Trandafirul inecat in spini[terminat] Kimera 66 33.146 12-07-2012, 02:03 AM
Ultimul răspuns: NiceBlueExorcisist
  Atingerea mortii... Lussya 4 3.719 30-11-2011, 04:33 PM
Ultimul răspuns: Lussya
  Elena ÅŸi Ordinul Negru Ayu.Lore 4 2.706 08-11-2011, 12:40 AM
Ultimul răspuns: Morèna
  Trandafirul destinului *Black~~Heart* 7 5.807 01-07-2011, 08:13 AM
Ultimul răspuns: Maria
  Ingerul negru ( Sakura ) O@n@ 82 136.220 09-05-2011, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Sayonara
  Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 1 2.464 21-03-2011, 09:30 PM
Ultimul răspuns: PervyTeoYaoi_Shinee
  Aur Negru Eby 0 2.048 15-03-2011, 09:01 PM
Ultimul răspuns: Eby
  Taramul Mortii [+16] Little Star 0 2.011 24-02-2011, 10:45 PM
Ultimul răspuns: Little Star


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)