Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sasusaku iubire nesfarsita

#8
Am ajuns si va rog sa imi lasati comentarii cu ce credeti!Va rog!:mean:

Capitolul trei

Sakura P.O.V

Nu pot sa cred!S-a jucat cu sentimentele mele.Am avut incredere in el.L-am crezut..Nu a vrut decat sa ma faca sa sufar.A vrut sa-mi ia jurnalul ca sa-mi gaseasca un punct slab,ca,atunci cand ne luptam,sa-l foloseasca impotriva mea.Se pare ca am ramas aceeasi.Sasuke o va pati!Ma duc la locul de antrenament si il observ,citindu-mi jurnalul.
-Sasuke.
-Sakura,ce faci aici?ma intreaba el,tensionat peste masura.
-Stii foare bine.Te-ai jucat cu mine.Ai vrut numai sa ai un avantaj mental asupra mea.Nu m-ai iubit niciodata.Am avut incredere in tine.
Dau drumul lacrimilor sa curga.Sasuke imi spune:
-Asculta,tu inca ma iubesti.Dar,nu ai stiut niciodata cum e sa-ti lipseasca iubirea.
-Nu stii cat te inseli.Mi-a lipsit iubirea ta.
-Dar nu ti-a lipsit niciodata iubirea parintilor.
-Ba da.

Flapjach

Eu fac parte din renumitul clan Rosess of Night.Si asta nu e tot.Sunt copila Lunii Rosii,o nimfa a corpurilor ceresti,un Inger Negru si purtatoarea Demonului Suprem.Atunci cand m-am nascut,Orichamaru mi-a distrus clanul si familia,pentru a pune mana pe puterea mea.Dar,mama mi-a dat un lantisor care m-a protejat si care l-a impiedicat pe Orichamaru sa ma omoare si sa imi ia puterea.M-am nascut in Satul Luminii.Tatal meu era Hizukaghe.Stra-stra-bunicul meu a fondat satul.Tatal meu,cu ultima lui rezerva de putere,m-a trimis in Satul Frunzei.

Endflapjach

-Sasuke,nu ti-am spus mai demult pentru ca Orichamaru ar fi aflat.El a omorat persoanele la care tineam.Nu vroiam sa se intample asta si cu tine.

Sasuke P.O.V

Raman uimit.Ea a avut un tecut mult mai dureros si mai tragic decat al meu.O vad cum pleaca.Mereu a avut putere.Putea sa o foloseasca si sa ajunca Chiunin imediat,dar a vrut sa ma protejeze.Eu am tratat-o mereu cu atata raceala,iar ea a simtit mereu un sentiment cald pentru mine,iubirea.
O vad cum pleaca.O prind din urma si ii spun:
-Saku,imi pere foarte rau.
-As vrea sa te cred,dar nu te cred.
O privesc plecand cu parere de rau.Am dat-o in bara rau de tot!Nu pot sa cred ca i-am spus!Oare ce crede acum despre mine?Cu siguranta ca e furios ca nu i-am spus mai demult si ca nu i-am dat puterea mea,ca sa poata sa-l ucida pe Itachi si sa isi razbune clanul.Il vad pe Sasuke stand ganditor.Plec cu pasi marunti,gandindu-ma la momentele mele petrecute impreuna cu Sasuke.Imi amintesc ca m-a salvat de atatea ori!Oare de ce a facut-o?Pentru ca eram coechipiera lui sau pentru ca ma iubea?Ce intrebare stupida!Nici una si nici alta!Cu siguranta a facut-o ca sa nu fie pedepsit de sensei.Plina de ganduri,nu observ cand ajung acasa.Ma gandesc si mai vreau sa ma plimb.Merg singura,pe drumul singuratic,singuratatea mea fiind singura.Of,cateodata as vrea sa nu mai vorbesc asa.Ajung la un loc special.La un loc in care s-a petrecut ceva cu adevarat magic.Locul in care Sasuke m-a sarutat.Ma asez la poalele ciresului negru si reved scena in care Sasuke s-a asezat langa mine.Revad scena in care el m-a sarutat.Un alai de ganduri si de amintiri imi navalesc in cap,parca vrand sa ma faca sa plang.Parca sunt in interiorul meu.Stai,chiar sunt!E un tunel intunecat,parca scos dintr-un film de groaza.Ma aflu in fata unei porti gigantice.Daca nu ma insel,e inchisoarea Demonului Suprem.Il vad venind spre mine.E in lup imens,de culoarea onixului,cu ochii rosii si cu pupila specifica demonilor.Are doi colti foarte mari,care pot taia orice.Demonul are doisprezece cozi,de forma buzduganului.Demonul acesta este protejat de toate elementele,pana si de fier,nisip si cate altele.Vad cum lupul,sau,mai bine zis lupoaica se apropie de mine si imi spune:
-Iti propun un targ.Vei putea sa folosesti puterile care zac in tine,pana si cele care nu sunt ale mele.
-Dar cum de tu poti activa aceste puteri,dar eu nu?
-Pai,le retin pur si simplu.Deci le vrei?
-Nu.Nu am nevoie de ele.Sunt destul de puternica fara ajutorul lor.
-Dar puterea ta de acum ii poate face fata lui Orichamaru?Il poate ucide?
-Nu.
-Sakura,eu intotdeauna am tinut foarte mult la tine.Mi-ai fost ca o fiica.
-Iar tu mi-ai fost ca o mama.Nu-mi pot explica,dar chiar tin foarte mult la tine.Deci,ce vrei pentru puteri?
-Vroiam ca tu sa tii la mine.Dar,se pare ca ma iubeai deja.
Imbratisez lupoaica cu dragoste.
-Sakura,vreau sa-ti dau cava.
Lupoaica face sa apara un lantisor frumos si fin,cu in diamant mare,in forma de inimioara,de culoare roz.
-Ca sa te protejeze.
Citeste cumva ganduri sau ce?Il iau sfioasa de pe jos si il pun la piept.
-Multumesc.
Spunand asta,mi-l pun la gat.
-Parintii tai au vrut sa-ti dea asta.Acesta e colierul care te-a protejat in ziua nasterii tale.
-Sakura!Trezeste-te!
Deschid ochii si il vad pe Sasuke.
-Ce s-a intamplat,Sasuke?
-Dupa ce ai plecat te-am gasit adormita sub ciresul negru.
A fost doar un vis?Mi-am inchipuit totul?Nimic nu s-a intamplat?Nu se poate!Credeam...Credeam ca insfarsit il voi putea omori pe Orichamaru!
-Saku,de unde ai colierul?ma trezeste Sasuke din melancolie.
Ma uit la gatul meu si observ colierul din vis.Deci totul s-a intamplat.

Deci,cam asta e.Si,cum am mai spus,va rog sa imi dati comuri.Bye!:zuppy10:
Intr-o zi ne-am intalnit,
Ne-am placut si ne-am iubit,
Lumea parc-a nebunit,
Si intr-o zi ne-am despartit.



Răspunsuri în acest subiect
Sasusaku iubire nesfarsita - de Harona - 05-02-2011, 06:01 PM
RE: Sasusaku iubire nesfarsita - de Miranda. - 05-02-2011, 07:03 PM
RE: Sasusaku iubire nesfarsita - de Harona - 05-02-2011, 07:17 PM
RE: Sasusaku iubire nesfarsita - de Harona - 05-02-2011, 07:42 PM
RE: Sasusaku iubire nesfarsita - de MooN. - 05-02-2011, 09:25 PM
RE: Sasusaku iubire nesfarsita - de Harona - 05-02-2011, 09:38 PM
RE: Sasusaku iubire nesfarsita - de MooN. - 05-02-2011, 10:01 PM
RE: Sasusaku iubire nesfarsita - de Arikashika - 05-02-2011, 10:19 PM
RE: Sasusaku iubire nesfarsita - de Icsdeee. - 05-02-2011, 10:54 PM
RE: Sasusaku iubire nesfarsita - de Harona - 06-02-2011, 12:20 AM
RE: Sasusaku iubire nesfarsita - de Miranda. - 06-02-2011, 12:29 AM
RE: Sasusaku iubire nesfarsita - de Harona - 06-02-2011, 06:38 PM
RE: Sasusaku iubire nesfarsita - de tamoshiku - 06-02-2011, 06:58 PM
RE: Sasusaku iubire nesfarsita - de MooN. - 06-02-2011, 08:02 PM
RE: Sasusaku iubire nesfarsita - de Miranda. - 06-02-2011, 08:05 PM
RE: Sasusaku iubire nesfarsita - de Harona - 06-02-2011, 09:39 PM
RE: Sasusaku iubire nesfarsita - de Daria - 11-02-2011, 11:53 PM
RE: Sasusaku iubire nesfarsita - de Icsdeee. - 12-02-2011, 01:27 AM
RE: Sasusaku iubire nesfarsita - de Harona - 12-02-2011, 07:57 PM
RE: Sasusaku iubire nesfarsita - de Miranda. - 12-02-2011, 09:40 PM
RE: Sasusaku iubire nesfarsita - de Daria - 12-02-2011, 10:02 PM
RE: Sasusaku iubire nesfarsita - de MooN. - 12-02-2011, 11:44 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  SasuSaku+18 Iubire Shippuuden Capsunica 50 36.235 03-02-2012, 11:50 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Biografie nesfarsita Ҝa-вοοm!™ 27 11.977 08-08-2011, 11:44 PM
Ultimul răspuns: gothic_yumi
  SasuSaku O iubire aparuta dupa mult timp alexandravega 8 8.049 29-07-2010, 12:51 PM
Ultimul răspuns: Flash
  SasuSaku o iubire secreta alexandravega 6 6.193 25-07-2010, 02:38 PM
Ultimul răspuns: Flash
  SasuSaku- iubire fatala( in lucru, reconstruire:D) ♥Luchi♥ 12 11.212 01-06-2010, 10:10 AM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  SasuSaku[O iubire speciala] Deutzzyka 7 6.236 28-04-2010, 03:34 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] catynca 22 13.586 25-02-2010, 09:12 PM
Ultimul răspuns: AnimeliciousAngel
  O iubire adevarata(sasusaku) sasuke_sakura 8 8.742 04-02-2009, 01:06 PM
Ultimul răspuns: Flash
  iubire imposibila (sasusaku) alastar 4 6.066 11-01-2009, 02:55 AM
Ultimul răspuns: Apathy
  Sasusaku o iubire intre un demon si un inger Who said i have to be normal 13 11.551 17-10-2008, 05:58 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)