Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata de vampir intr-o lume plina de mister , suferinta si idioti

#15
asa .... acest capitol va fi din perpectiva Serenei , si multumesc Sako-chan pentru ajutor ^^ apropo vezi ca unde mi s-a parut ca suna ciudat si nu avea rost am sters :D



Capitolul 6 - Prietenie

Michiyo s-a indreptat spre fata cea noua .
- Buna , eu sunt Saitou Michiyo . Bine ai venit in scoala ! Sper sa iti placa aici .
- Aaa .... buna . Eu sunt Kuroyuki Sakiko . Dar toti imi zic Sako .
- Incantata de cunostinta , Sako-chan .
- La fel .
Eu, Mei si Yumi eram putin mai in spate.
- Hei , uite ! Michiyo se imprieteneste cu noua colega, a zis Mei.
- Si ce e atat de neobisnuit ? am intrebat.
- Ca Michiyo ii ignora pe toti in afara de mine pana cand ati venit voi .
- Poate s-a gandit sa fie draguta .
- Ea nu e niciodata draguta .
- Poate ca vrea sa se schimbe .
- Si asta e o varianta , dar de o saptamana se comporta ciudat . Parca a atins-o Dumnezeu in cap si i-a luminat mintea iar acum e cea mai draguta si amabila persoana .
- S-a comportat ciudat ?
- Pai , da , totul a inceput cand mi-a zis ca a avut un vis in care a aparut mama ei .
- Ce s-a intamplat cu mama ei ?
- Nimeni nu stie exact . Unii zic ca s-a sinucis , altii ca a fost omorata , iar ceilalti zic ca a murit de o boala la inima .
* Serena , * imi zice Yumi prin telepatie .
* Ce-i ? * ii raspund eu .
* Crezi ca e posibil sa fie ca si noi ? *
* Nu stiu , exista o probabilitate . Hai sa o intrebam pe Mei , poate mai stie ea ceva . *
- Mei ...
- Da ?
- Sti cumva ce s-a intamplat cu tatal ei ? Mai traieste ?
- Nu , nu mai traieste nici el . Dar tot asa , nu stie nimeni ce s-a intamplat cu el .
- Uite ca vine .
- Buna , scuze pentru intarziere .
- Nu-i nimic , nu ne suparam . Apropo , cine e ea ?
- O cheama Kuroyuki Sakiko , dar o sa ii spun Sako . A venit azi la scoala , nu ?
- Da .
Vad ca toata clasa pleaca. Am uitat , iar a trecut o saptamana si avem iar biologie . Cred ca Sako va sta langa noi , pe ultimul scaun liber din laborator . Imi convine , mai ales ca vom avea ocazia de a ne imprieteni . Am mers la laborator. Profesoara ne astepta la catedra. Sako s-a asezat langa noi, in singura banca libera.
Ziua trece incet incet si a venit vremea sa mergem acasa . Sako si Michiyo au remarcat ca merg in aceeasi directie siau decis sa se plimbe impreuna in drum spre case. Eu si Yumi ne-am hotarat sa le urmarim, din umbra .
Pe fata palida a lui Sako se citea fericirea de a-si gasi un prieten , asa cum se vedea si pe fata lui Michiyo cand s-a imprietenit cu noi.
Toate aceste lucruri ma faceau sa vreau sa stiu mai multe despre ea si familia ei . Si eu , si Yumi o suspectam de faptul ca ar fi un vampir , ca si noi , la fel si pe Michiyo . Chiar daca sunt doar oameni normali , tot vom fi foarte buni prieteni , presupun .



sper sa va placa , desi iar e foarte putin -.-"
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Viata de vampir intr-o lume plina de mister , suferinta si idioti - de Michiyo道代 - 25-11-2010, 02:02 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] dragostea dintre un om si un vampir rebeca 8 4.954 19-08-2012, 04:19 PM
Ultimul răspuns: rebeca
  Dintr-o pustoaica, intr-o criminala Kyandi. 1 3.059 14-07-2012, 09:23 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  O vara plina de iubire si schimbari *|Dea|* 4 2.783 05-04-2012, 07:17 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  O noapte de mister Matt 0 1.695 28-12-2011, 06:26 PM
Ultimul răspuns: Matt
  O lume plina de miracole...si moarte! Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 12 8.394 25-07-2011, 11:32 AM
Ultimul răspuns: stylish.lov3
  Viatai plina da surprize bune...dar si rele... $tefan 2 2.704 26-04-2011, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Mister. ÃŽntâmplări de la miezul nopÅ£ii. SnowFlake. 170 55.481 26-02-2011, 03:57 AM
Ultimul răspuns: Vero
  Groaza unei iubiri cu un vampir Gothic Lolly Girl 6 4.581 13-02-2011, 12:37 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Iubirea dintre un vampir si un muritor.... i_love_anime 5 3.779 02-02-2011, 08:09 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  1/3 Vampir, 1/3 Om, 1/3 Ninja DeMentă 12 8.754 25-12-2010, 08:34 PM
Ultimul răspuns: DeMentă


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)