Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata de vampir intr-o lume plina de mister , suferinta si idioti

#13
Hehe^^ Multumesc ^^ Si stiam asta , dar creierul meu era pe alta planeta :)) Acum apare Sako ^^


Capitolul 5 - Visul si al treilea ajutor


Dupa ce ne lom toti cartile , caietele si pixurile , ne indreptam catre laborator .
Am ajuns la laborator . Profesoara inca nu a ajuns , asa ca va trebui sa asteptam la usa . Noi asteptam si , peste 5 minute , aceasta isi face aparitia .
Profesoara noastra de biologie era trecuta de a doua tinerete , avea cam 54-55 de ani . Avea parul negru , scurt si coafat perfect pentru o doamna , dar cu un aer elegant . Ochii ii erau caprui si purta o pereche de ochelari fara rama , pusi cu firul acela ca sa nu ii piarda . Era destul de scunda de statura si slabuta . Purta un pulover de un rosu-portocaliu foarte deschis , o fusta de blugi si o pereche de pantofi negri cu un pic de toc .
Aceasta ia cheia si ne deschide laboratorul . Laboratorul se afla intr-o clasa mare , cu pereti albi tocmai vopsiti . In acesta gaseai atarnate nenumarate planse cu desene ale corpului uman . Bancile erau ca de laborator , doar suntem in unul . Acestea erau albe si inalte . Scaunele erau negre . Eu stateam in spate cu Mei , la trei scaune distanta de ultimul coleg . In acest laborator mai era de asemenea un acvariu cu pesti .
Acvariul avea forma dreptunghiulara . Inauntru fiecare copil din clasa avea pestele lui , pe care si-l alegea , dupa care ii punea un nume . Pestele meu se numea Naeko , in amintirea vechii mele prietene Saeko . Naeko era un peste portocaliu si frumos . Pe al lui Mei il chema Ayame , dar acesta era albastru si elegant .
Cele doua fete noi urmau sa isi aleaga cate un peste dupa care sa le puna un nume .
Eu ma asez pe scaunul meu . Cele doua fete s-au asezat si ele langa noi , din moment ce nu mai erau scaune , cu exceptia unuia , dar au preferat sa stea aici , noi fiind singurele pe care le cunoasteau in aceasta scoala .
Doamna de biologie le-a pus , asa cum ma steptam , sa isi aleaga cate un peste . Serena a ales unul mov si stralucitor , pe care l-a numit Hikari , insemnand lumina . Yumi a ales unul rosu si dragalas , si l-a numit Akane , numele acesta continand cuvantul " aka " , adica rosu .
Acum a trecut aproape o saptamana de la acea zi . In tot acest timp , eu si Mei ne-am imprietenit foarte bine cu cele doua surori . Eram deja cele mai bune prietene . Dar simteam ca lipseste ceva .
" Oare de ce ma simt de parca lipseste ceva ? ma intreb eu .
Eu am stat si m-am gandit vreme de multe ore . Cand m-am uitat la ceas , era deja 11 noaptea . " Daca nu ma culc acum nu voi mai ajunge maine la scoala ..... Si dam si test la biologie ...... Oricum , ma voi culca acum si ma voi gandi in continuare maine . " . Mi-am zis asta dupa care am stins lumina si m-am dus la culcare .
A doua zi m-am trezit foarte tarziu si am intarziat la scoala . Am avut un vis in care mama mea mi-a spus ca azi va sosi ultimul ajutor . Dar nu am inteles ce vroia sa zica : Ajutoarele au aparut deja ? Am inceput sa ma indoiesc de faptul ca intr-adevar exista aceste "ajutoare" .
Am ajuns la scaola intr-un final . Dupa ce se termina ora la care am intarziat , am constat faptul ca a aparut o noua persoana , o fata cu par saten si lung , si ochii ei erau de culoarea maslinii . Nu am mai vazut-o pana acum . Eu ma duc la ea pentru a face cunostinta .



Uite ca a aparut si Sakiko :D . Sper sa va placa , desi iar am scris cam putin :D .
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Viata de vampir intr-o lume plina de mister , suferinta si idioti - de Michiyo道代 - 21-11-2010, 08:03 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] dragostea dintre un om si un vampir rebeca 8 4.946 19-08-2012, 04:19 PM
Ultimul răspuns: rebeca
  Dintr-o pustoaica, intr-o criminala Kyandi. 1 3.049 14-07-2012, 09:23 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  O vara plina de iubire si schimbari *|Dea|* 4 2.774 05-04-2012, 07:17 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  O noapte de mister Matt 0 1.694 28-12-2011, 06:26 PM
Ultimul răspuns: Matt
  O lume plina de miracole...si moarte! Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 12 8.347 25-07-2011, 11:32 AM
Ultimul răspuns: stylish.lov3
  Viatai plina da surprize bune...dar si rele... $tefan 2 2.695 26-04-2011, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Mister. ÃŽntâmplări de la miezul nopÅ£ii. SnowFlake. 170 55.445 26-02-2011, 03:57 AM
Ultimul răspuns: Vero
  Groaza unei iubiri cu un vampir Gothic Lolly Girl 6 4.577 13-02-2011, 12:37 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Iubirea dintre un vampir si un muritor.... i_love_anime 5 3.768 02-02-2011, 08:09 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  1/3 Vampir, 1/3 Om, 1/3 Ninja DeMentă 12 8.704 25-12-2010, 08:34 PM
Ultimul răspuns: DeMentă


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)