Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata de vampir intr-o lume plina de mister , suferinta si idioti

#6
mda .......... recunosc ca ma simt cam ofensata . pot face fata la critici , dar nu la prea multe deodata si foarte rele . ma bucur totusi ca ai observat faptul ca vreau sa avansez si ca sunt deschisa . voi mai exersa , dar deocamdata sunt o incepatoare cand vine vorba de asta . acum voi pune capitolul 2 si sper ca a iesit mai bine de data asta .


Capitolul 2 - Mei , suportera vampirilor

Am ajuns in clasa . Acum ca v-am povestit intamplarea aceea , ma intreb cum de eu , care sunt fiica conducatorului vampirilor ( da , tatal meu a fost conducatorul lor ) , am ajuns sa traiesc intr-o astfel de lume plictisitoare alaturi de muritorii care mi-au ucis poporul . Iar scoala asta avea un nivel de invatamant mult mai scazut decat scoala de atunci . Scoala aceasta era prafuita si neingrijita , spre deosebire de scoala aceea , care era mereu curata . Sa revenim in prezent acum . Eram in clasa cu cei mai multi fraieri . Profesoarele de acum erau toate scortoase si rele .
Prima ora era cea de religie . Profa nu imi era deloc simpatica . Mi se parea antipatica . Spunea ca , daca vedem vreun vampir , sa il omoram , pentru ca , dupa ea , vampirii erau simbolul satanismului si a mortii . Descria vampirii ca fiind fara inima si ca profita de orice ocazie pentru a se infrupta dintr-un om . Da , da , nu stie nimic despre ei si deja comenteaza si ii numea cruzi sau mai stiu eu ce . Se crede doamnisoara stie tot , cand de fapt nu stie nimic .
Uite-o cum apare . Am uitat sa specific faptul ca ea purta numai bijuterii de argint , stiind ca vampirilor nu le place . Acesta era modul ei de a afla cine e vampir si cine nu . Dar nu stia ca , de fapt , nu mai ramanem in viata daca suntem injunghiati cu o sabie de argint , ca nu avem nimic cu argintul daca nu era sabie sau ac si ca nu avem nimic nici cu culoarea . Se mai imbraca si toata in argintiu . Mereu cand o vedeam ma gandeam ca e mult prea superstitioasa si fraiera , lafel ca toti colegii din clasa mea .
In sfarsit zice si ea titlul lectiei . Titlul era " Caderea raului " . Rau pe naiba . Lectia era despre caderea vampirilor , asa , ca sa ma faca pe mine mai furioasa dupa ce mi-am amintit suferinta indurata atunci .
- Eu nu scriu prostia asta , imi zic eu in gand in timp ce imi las stiloul jos .
Ma prefac ca scriu in timp ce ma gandesc ce nesimtiti si prosti pot fi unii .
Cand profa a trecut pe langa mine , i-am creat iluzia cum ca as fi scris tot . Ea trece mai departe .
Dupa plictiseala maxima , se suna .
- Data viitoare vom da test din lectia de azi , spune profesoara .
- Voi lipsi in acea zi , ma gandesc eu .
O vad pe Mei cum vine inspre mine . Mei era singura din clasa care tinea cu vampirii si care nu era asa de fraiera precum restul , si asta ma facea sa o cred un aliat .
- Michiyo ! tipa ea pentru a-mi atrage atentia .
- Asa ma cheama , ii spun eu .
- Spune-mi ..... Tu ai scris ceva ? ma intreaba ea .
- Nici daca m-ar fi omorat , ii raspund eu .
- Nici eu , spune Mei . Daca asculti povestea , iti dai seama ca vampirii nu aveau nici o vina . In plus , nu ei decid daca sa fie vampiri sau nu , nu-i asa ?
- Corect , spun eu . Nu e vina lor ca s-au nascut asa .
- Stii ..... poti veni putin ? intreaba Mei .
- Sigur ca da , zic eu .
Eu si cu Mei mergem in camera secreta din curtea scolii . O descoperisem impreuna atunci cand aveam 9 ani . Era de fapt o trapa ascunsa sub niste tufisuri . Acolo se afla camera . Parea foarte veche si nu cred ca mai stia cineva de ea . Mai demult am intrebat-o pe Mei ce ar cauta o astfel de camera in curtea unei scoli . Ea mi-a zis ca , in timpul primului razboi dintre oameni si vampiri , aceasta scoala se afla sub stapanirea vampirilor , care probabil au construi o astfel de camera pentru protectie .
- Am ceva sa iti spun , Michiyo , imi zice ea in timp ce ne aflam in camera subterana .
- Spune , zic eu . Te voi asculta .
- Cateodata am impresia ca esti un vampir , spune ea .
Eu raman socata si fara a sti ce sa ii raspund .



Atentie ! Daca vreti sa dati comentarii de genul " ce porcarie ! " , " e cel mai slab fic pe care l-am citit " sau " mai bine nu-l incepeai " va rog sa nu o ziceti direct si sa o spuneti intr-un mod cat mai frumos pentru ca nu am rezistenta spirituala de a face fata la critici prea rele . In rest , puteti critica ficul cat de mult doriti , atat timp cat nu intreceti masura .
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Viata de vampir intr-o lume plina de mister , suferinta si idioti - de Michiyo道代 - 17-11-2010, 06:48 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] dragostea dintre un om si un vampir rebeca 8 4.954 19-08-2012, 04:19 PM
Ultimul răspuns: rebeca
  Dintr-o pustoaica, intr-o criminala Kyandi. 1 3.059 14-07-2012, 09:23 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  O vara plina de iubire si schimbari *|Dea|* 4 2.780 05-04-2012, 07:17 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  O noapte de mister Matt 0 1.694 28-12-2011, 06:26 PM
Ultimul răspuns: Matt
  O lume plina de miracole...si moarte! Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 12 8.392 25-07-2011, 11:32 AM
Ultimul răspuns: stylish.lov3
  Viatai plina da surprize bune...dar si rele... $tefan 2 2.704 26-04-2011, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Mister. ÃŽntâmplări de la miezul nopÅ£ii. SnowFlake. 170 55.480 26-02-2011, 03:57 AM
Ultimul răspuns: Vero
  Groaza unei iubiri cu un vampir Gothic Lolly Girl 6 4.580 13-02-2011, 12:37 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Iubirea dintre un vampir si un muritor.... i_love_anime 5 3.779 02-02-2011, 08:09 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  1/3 Vampir, 1/3 Om, 1/3 Ninja DeMentă 12 8.744 25-12-2010, 08:34 PM
Ultimul răspuns: DeMentă


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)