Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

facebook, Twitter etc. Pro sau contra?

#44
Ideea in sine a fost una interesanta. Noi suntem cei care o ducem la extreme -.-"
Mai rau nu e ca lumea devine dependente de laude si commenturi, stiu destui care intra ZILNIC si navigheaza ore pe fb. De Hi5 nici nu vreau sa vorbesc, pentru ca din prima mi-am zis ca eu nu-mi fac cont pe chestia aia intesata de pitipoance si specimene de-a dreptul gross

Apoi, aproape tot liceul [asa putine exceptii!] are cont pe fb. Si omul, uimit, te va intreba de minim 2 ori daca ai cont pe fb, in caz ca raspunsul tau a indraznit sa fie NU. Eu pot spune ca mi-am facut cont din curiozitate: e de 3 ori mai simplu sa afli ce, unde si cum despre cineva. La inceput mi-a placut, dar apoi a devenit enervant: "De ce ti-ai pus asa putine poze din Polonia pe facebook?" sau "x are mai multi prieteni decat y". Eu poate ca am calatorit prin minim 4 tari pana acum si m-am distrat pe masura, dar pur si simplu nu pot si nici nu mi se pare ok sa-mi expun toata viata pe un site de socializare. Plus ca avea dinainte conturi pe altele: dA, forumuri, wordpress, auzisem de twitter si imi facusem cont dar ma plictisea, so, facebook nu mi s-a parut chiar asa o noutate.

Ok, are jocuri [ma mustra constiinta prea tare sa-mi pierd timpul cu ele], are aplicatii [hai, ca astea mai merg] si grupuri or modalitati de promovare al diferitelor chestii (campanii, concerte, stiri de ultima ora) si (cum putem uita!) faciliteaza rascoalele in caz ca nu iti convine de conducator.

Dar NU e bine ca inlocuieste viata reala. De pericole nici nu e nevoie sa mentionez, au facut-o destui. Imi placea inainte cand omul suna la usa si-mi zicea ca 'se duce la concertul lui Bon Jovi', si nu-mi trimitea acelasi mesaj ca altor zece persoane, pe facebook...




Răspunsuri în acest subiect
RE: facebook, Twitter etc. Pro sau contra? - de Kiririn - 13-08-2011, 06:15 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pro sau contra: cobai matzaplouata 28 17.425 13-06-2015, 04:15 PM
Ultimul răspuns: TLDR
  Animale in casa. Pro sau contra? Ichigo. 17 12.917 09-05-2015, 10:23 PM
Ultimul răspuns: TLDR
  Pro sau contra manele? Kashim 159 74.893 24-04-2015, 11:20 PM
Ultimul răspuns: Ozymandias
  Muzica din zilele noastre. Pro si Contra Anna 9 5.269 27-08-2014, 10:30 PM
Ultimul răspuns: Romania
  Facebook & Cars Kurinkita 9 4.729 15-01-2012, 02:46 PM
Ultimul răspuns: Kurinkita
  Pro sau contra zvonurilor ? Me†al. 30 15.218 17-07-2011, 03:48 PM
Ultimul răspuns: ~Space-Bound


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)