Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

facebook, Twitter etc. Pro sau contra?

#42
Eu si retelele de socializare suntem paralele. Pur si simplu, nu sunt atrasa de ele si nici nu cred ca o sa fiu. Azi ma gandisem ca daca e cand o sa cresc mai mare (mda, m-am gandit ca nu-mi place pentru ca nu sunt inca "adolescenta" si chestii) daca e, poate o sa intru pe anticul facebook sa pun niste poze cu "copii mei" (o.o') sau ceva asemanator. 39 Oricum, pe hi5 am, dar nu eram obsedata. Hi5-ul e foarte antic la mine, chiar foarte. Frate, aveam si poze anime p-ala pentru ca nu stiam ce poze sa pun la inceput (apoi nici ca am mai pus, poate una, doua cu mine - presupun), sa intampla cand aveam... unsprazece ani (?) Vazusem ca-i in trend si tot primeam link-uri and stuff - eram curioasa. Cica era frumos si altele, dar toti aia care vroiam iubite sau iubiti si altele. Facebook-ul mi se pare mai... acceptabil. Desii... tot o retea de socializare ramane plina de unii copii obsedati care se inchid in camera cu calculatorul in ochii lor, sa nu le scape din priviri, bietii de ei (ce poveste trista :[). Oricum, mie imi sunt indiferente. :- < Twitter-ul e asa si asa, ma mai uit la unele episoade cu subtritare in romana. Mda, p-asta nici n-am cont si nici nu vreau. 78 Facebook-ul... intram la inceput, adica, din cauza unei tipe, YumeYume, am comentat pe acolo si... vai, pa-pa [cum era de asteptat]. Pe alte forumuri nici nu intru, nu prea sunt eu cu genul asta. Oricum... da si nu. Tehnologia, daca mai evolueaza mult, o sa stapaneasca omenirea. Trist. :]
[uitasem] Retelele astea sunt facute ca sa socializam, nu de alte trestii tampite. .-.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Răspunsuri în acest subiect
RE: facebook, Twitter etc. Pro sau contra? - de yaoi maniac - 17-07-2011, 11:09 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pro sau contra: cobai matzaplouata 28 17.420 13-06-2015, 04:15 PM
Ultimul răspuns: TLDR
  Animale in casa. Pro sau contra? Ichigo. 17 12.854 09-05-2015, 10:23 PM
Ultimul răspuns: TLDR
  Pro sau contra manele? Kashim 159 74.855 24-04-2015, 11:20 PM
Ultimul răspuns: Ozymandias
  Muzica din zilele noastre. Pro si Contra Anna 9 5.269 27-08-2014, 10:30 PM
Ultimul răspuns: Romania
  Facebook & Cars Kurinkita 9 4.725 15-01-2012, 02:46 PM
Ultimul răspuns: Kurinkita
  Pro sau contra zvonurilor ? Me†al. 30 15.215 17-07-2011, 03:48 PM
Ultimul răspuns: ~Space-Bound


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)