Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Am redescoperit fericirea..

#10
Bun >.< ... mor de plictiseala asa ca m`am gandit sa va aduc nextu` si aici ..

I Hope You Like It ^_^


Capitolul 6 : Sa inceapa petrecerea!


Toate suntem prezente la Hinata acasa. Ne ajutam una pe alta pentru a arata cat mai bine la petrecere. Bruneta noastra e cea mai incantata, fiind ca merge cu Naruto, baiatul la care viseaza de mult.
Pe de alta parte si TenTen e incantata. Nici nu mai stie cum sa se aranajeze pentru al impresiona pe tanarul Hyuuga. Toti stiu ca il place inca de la gradinita.
- Fetelor ? Ma ajutati cu parul? o auzim pe Hinata.
- Vin eu. spune Ino indreptandu-se catre ea.
Ii onduleaza putin parul, facand-o sa arate precum o zana. Oare de ce Naruto nu prea sta in preajma ei? E chiar draguta Hinata. Imi zic in minte dupa care zambesc in coltul gurii.
Parul blond spalacit al lui Ino, ii cade pe umeri incet, ajungandu-i pana la fund. Al lui TenTen, e lasat si el liber, intins cu placa pana sub umeri.
Parul meu rozaliu, e intins cu placa, ajungandu-mi pana putin mai jos de fund. Totdeauna mi-a placut sa am parul lung, de aceea nu am lasat pe nimeni sa se atnga de el.
Merg spre satena si o dau cu putin fard crem, creion dermatograf si un luciu de buze roz. Si ea ma machieza pe mine, dandu-mi cu putin fard argintiu, creion dermatograf si un gloss de buze cu gust de capsuni.
Ino impreuna cu Hinata se fardeaza reciproc. Bruneta o da pe blonda cu putin fard albastru, creion dermatograf, rimel si un luciu de buze transparent.
Ino ii da brunetei cu putin fard mov, creion dermatograf, fond de ten si un gloss de buze cu gust de zmeura.
- Acum suntem gata! exclama satena.
De jos se aude vocea doamnei Hyuuga, care ne anunta ca au venit baietii. Merg spre usa, iar cand dau sa ies, le vad pe fete speriate.
- Haideti! Baietii nu musca. le zic facandu-le cu ochiul.
Acestea dau afirmativ din cap si ma urmeaza. Cobor prima scarile, lasandu-le in urma. Nu aveam pe cine sa impresionez si nici de cine sa-mi fie frica.
Ii vad pe Naruto, Sasuke, Neji si Sai, imbracati la patru ace. Trebuie sa recunosc, chiar arata bine. Merg la ei si ii salut, uitandu-ma spre scari. Fetele nu mai apar. Ce au patit? Le-au cazut rochile de pe ele in timp ce mergeau?
- Ma scuzati putin ! zic cu un zambet dulce pe buze.
Merg in fata scarilor si parca astept sa le pocnesc pe fiecare cand apar. Acestea stateau in capatul scarilor. Urc scarile si provoc zgomot din cauza tocurilor. Le iau de mana tragandu-le in jos pe scari. Acestea cauta sa scape insa nu reusesc. Le duc in fata baietilor si ies pe usa, lasandu-i singuri. Nu dupa mult timp, apare si Sasuke in spatele meu.
- Unde iti e partenera? intreb eu.
- As putea sa te intreb acelasi lucru. mi-o intoarce el.
- Prefer sa merg singura. zic incet.
Pe usa ies cele trei perechi cu cate un zambet urias pe buze fiecare. Ii las pe ei in fata, eu mergand in urma lor, privind cerul.
Un abis infinit, cu o multime de pete aurii pe el. Asta e tot ce vad. Asta si minunatul bulgare de argint ce straluceste neincetat. O priveliste minunata pe care ai putea s-o privesti la nesfarisit. O imagine ce te rapeste imediat.
Ajungem in fata salii de sport. Acolo vad o multime de elevi pe care nici nu ii cunosc. Sasuke fiind cel mai aproape de mine, il trag de maneca intrebandu-l ce se intampla.
- Petrecerea asta o avem impreuna cu o alta scoala. ma lamureste acesta.
Dau afirmativ din cap si ma uit la ceilalti elevi. O gramada de fete se tin dupa noi. Asta deja devine enervant. Cine l-a facut pe Sasuke asa frumos ..? Opss.. iar am spus-o.
Intram in salade sport si ramanem placut impresionati. O multime de mese cu cate opt scaune. Trei mese plne ochi cu mancare si bautura, un ring de dans unde misuna o multime de lumini roz si albastre, multe baloane in forma de inima plutesc in aer si nu in cele din urma, o multime de elevi care se distreaza.
Mergem si ne asezam la o masa. Nu dupa putin timp, apare si Karin imbracata ca si cum tocmai a iesit din barul de streapteas. Poarta o rochie pana putin sub fund, fara bretele, neagra si cu o crepatura in partea stanga. Sare imediat pe Sasuke ce sta langa mine.
- Sasuke! Cat ma bucur ca ai venit! Nu ma inviti la dans? intreaba ea.
- Dispari ! i-o taie Sasuke, la care roscata pleaca scotand aburi pe nari.
Naruto deja o invitase pe Hinata la dans. Era o melodie mai ritmata si se pare ca blondul chiar stie sa se miste. La scurt timp, Neji o invita si el pe satena la dans. Aceasta accepta bucuroasa, alaturandu-se primei perechi.
Ma ciocnesc de privirea lui Sai, care ma intreba din priviri ce sa faca. Ma uit la Ino dandu-i de inteles ce ar trebui sa faca.
- Ino ? intreba acesta.
- Hmm ..? se intoarce blondina spre el.
- Vrei sa.. dansezi? reuseste sa zica in cele din urma.
- Da. accepta, Ino rosind vizibil in obraji.
Cei doi se indrepta si ei spre ringul de dans, alaturandu-si celorlalti. Ma intorc si privesc cele trei perechi, care acum dansau pe o melodie lenta. Vad cum spre mine se indrepta un baiat cu parul castaniu si cu ochi mov. E imbracat cu un costum gri.
- Scuza-ma domnisoara, dar, ai vrea sa dansezi? ma intreaba.
Ii arunca o privire glaciara lui Sasuke si observ asta.
- Imi pare rau Asuhi, dar ea e cu mine ! il aud pe Sasuke.
Castaniul pleaca nervos de langa noi si ma uit uimita la Sasuke. Isi da seama din privirea mea ce vreau sa zic, iar acesta imi zice:
- Asta e de la scoala cu care avem petrecerea. Ar fi de preferat sa nu stai prin preajma lui.
- De ce? intreb eu.
- S-a culcat cu toate fetele din scoala lui. imi zice, in timp ce duce paharul cu suc la gura.
- Multumesc Sasuke. zic eu.
Brunetul se multumeste doar zambindu-mi.
Melodia se sfarseste iar perechile vin inapoi la masa. Baietii se uita urat la Sasuke, insa nu stiu de ce. Privirea abisala a brunetul se intorce spre mine, fiind gata sa ma intrebe ceva. Ma uit la fete care chicotesc incet. Ce au planuit acum ?
- Vrei sa dansezi? ma intreaba Sasuke.
Ok.. asta chiar e cel mai frumos lucru posibil. Tocmai a inceput o melodie lenta, iar brunetul ma intreaba daca vreau sa dansez cu el. Nu pot sa-l refuz. Ochii lui exprima in acest moment numai dragoste. Dau afirmativ din cap, iar acesta imi intinde mana dreapta spre mine. Imi pun mana in a lui, ridicandu-ma de pe scaun.
Ajungem pe ringul de dans, unde Sasuke isi incolaceste bratele in jurul taliei mele, iar eu ma agat de gatul lui. Imi las capul pe umarul sau si incepem sa ne miscam pe ritmul melodiei.
Cand am avut opt ani, l-am rugat pe .. tata sa ma invete.

Flashback

- Tati ! strig eu.
- Da floare de cires. Ce e? ma intreaba tata.
- Ma inveti te rog sa dansez? intreb eu.
- De ce? ma intreaba acesta zambind.
- Pai am vazut la televizor si vreau si eu. zic incet.

EndFlashback

Imi e de ajuns. Nu mai pot sa-mi stapanesc lacrimile. Imi pun palmele pe pieptul brunetului, ridicandu-mi capul de pe umarul sau. Acesta tresare, uitandu-se la mine.
- Scuza-ma Sasuke! zic si ma eliberez din imbratisare, fugind afara.
Merg in spatele scolii, sprijinindu-ma de un copac. Nu mai suport. Am tinut prea mult in mine. Trebuie sa ma eliberez si eu cumva. Stiu ca nu rezolv nimic cu plansul, mama si tata nu se vor intoarce daca plang, insa nu stiu cum sa reactionez acum. Nu pot afce altceva acum. Este singurul mod in care ma pot elibera.
Ma pun jos pe iarba pufoasa. Imi pun palmile pe pamant si izbucnesc in plans, lasand lacrimile sase scurga pe obrajii mei, pana ce ajung la barbie, de unde cad pe iarba. Imi las fata in palme, incercand sa ma opresc. Nu pot. Plang in continuu.
Simt doua brate cum ma imbratiseaza. Nu-mi pasa cine e. Poate fi ori cine. Trebuie sa ma eliberez.
Doua maini imi indeprteaza palmele de la fata. Pot observa chipul angelic al brunetului. Imi ia fata in palme, stergandu-mi incet lacrimile. Cand vede ca ma mai linistesc, ma trage in bratele lui, magaindu-mi incet parul. Este singurul care ma poate intelege. Simt ca pot avea incredere in el.
Izbucnesc din nou in plans, strangand in maini sacoul baiatului.
O adiere usoara, imi trece prin par, facandu-l sa "zboare" incet, dupa care sa-mi cada ca o perdea pe spate.
Afara deja se racoreste putin. Sasuke se elibereaza din imbratisare si isi da sacoul jos, punandumi-l pe umeri. Ma imbratiseaza din nou, lasandu-mi capul pe umarul sau. Ceilalti ies afara, insa cand ne vad in aceasta ipostaza, intra inapoi.
Telefonul brunetului vibreaza in buzunarul sacoului. Simte si Sasuke asta, scotandu-l si uitandu-se la ecran. Se pare ca primi un mesaj. Il deschide, lasandu-ma si pe mine sa vad ce scrie.

" Sasuke, se pare ca verisoara mea isi poate da frau liber sentimentelor in preajma ta. Are incredere in tine. Poti te rog sa o duci acasa? Mama si tata sunt plecati asa ca sunteti singuri.
Sai "

Brunetul isi baga telefonul in buzunarul pantalonilor, ajutandu-ma sa ma ridic. Ma ia de dupa talie, apropiindu-ma mai mult de el.
Mergem spre casa fara sa scoatem vreun cuvant. E liniste totala si sim ca innebunesc.
- De ce iti pasa de mine? il intreb.
- De cand te-am vazut, am putut citi in ochii tai tristetea si durerea pe care o purti asupra ta. Sai mi-a zis ca ti s-a intamplat in copilarie. Ai incredere in mine. imi zice si ma opreste in mijlocul drumului.
Imi ia fata in palme si se apropie de mine. Inchide ochii, ceea ce fac si eu. Ii simt respiratia aproape de chipul meu, ceea ce ma face sa tremur de emotie.
- Se pare ca vam prins din urma ! se aude o voce, intrerupandu-ne chiar cand intre buzele noastre mai era doar un centimetru.


Cam atat >:D< .. sper ca va placut .. greselile.. scuze daca am .. cum vam mai zis.. lenea a pus stapanire pe mine :))

Asuhi : http://media.photobucket.com/image/anime...ck.jpg?o=6



Răspunsuri în acest subiect
Am redescoperit fericirea.. - de Debb.' - 17-08-2010, 02:04 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Debb.' - 19-08-2010, 02:41 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Yun. - 20-08-2010, 01:10 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Debb.' - 22-08-2010, 05:09 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Yun. - 22-08-2010, 08:14 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Debb.' - 23-08-2010, 09:46 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Shadow. - 24-08-2010, 04:16 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Debb.' - 24-08-2010, 07:43 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Yun. - 25-08-2010, 12:55 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Debb.' - 25-08-2010, 09:18 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Isa-chan - 26-08-2010, 02:35 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Debb.' - 26-08-2010, 05:36 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Rozzy-chan ♥™ - 27-08-2010, 10:12 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Irukandji - 28-08-2010, 07:23 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Debb.' - 02-09-2010, 01:52 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Irukandji - 08-09-2010, 04:34 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Debb.' - 10-09-2010, 06:47 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Yun. - 10-09-2010, 07:27 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Debb.' - 21-09-2010, 04:45 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Flash - 22-09-2010, 08:30 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.711 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  Fericirea ÅŸi întruchipările ei Mitsukai Yoru 3 1.802 10-07-2011, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Dragostea ta sau fericirea celorlalti? Xandra iubire14 13 8.417 03-01-2011, 06:26 PM
Ultimul răspuns: lilycutza^_^
  Pentru ca fericirea este una de plastic Onna 11 7.954 28-02-2010, 07:32 PM
Ultimul răspuns: CurePeach


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)