Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naruto Shippuden 292 / Naruto Chapter 616 (Update saptamanal)

#30
L-am mirosit pe Obito ca fiind Tobi acum multi ani. Era mult prea evident si invatand, oarecum, cum ganteste Kishimoto, nu m-as fi asteptat la altceva din partea lui.

Kishimoto e omul extremelor, ca sa zic asa, deci daca l-a introdus pe Obito pe post de dusmanul number one are cu siguranta un motiv ascuns. Ne-am obisnuit sa ne surprinda de fiecare data, asa ca deja a devenit previzibil prin modul lui de a fi imprevizibil. Sau o sa introduca o intorsatura de situatie demna de sf-urile japoneze??? Indiferent de ce vrea sa faca, prezenta lui Obito nu este intamplatoare. Ar fi culmea, ce dumnezeu.

Varianta de mai sus a lui hero1hero mi se pare foarte plauzibila, in fond Obito ii semana destul de mult lui Naruto. Daca asta este scenariul din capul lui Kishimoto eu il vad derulandu-se astfel: Obito incearca sa-l convinga pe Kakashi cat de badass a devenit in toti anii in care a fost crezut mort, Kakashi e cuprins de mustrari de constiinta ca nu si-a ajutat prietenul si ca a contribuit la razvratirea lui, se bat, Kakashi e pe cale sa invinga apoi introduce Obito un jutsu smecher in scena, sortii sunt de partea lui Obito, discurs de la Kakashi, Kakashi takes the lead, discurs de la Obito care e pe cale sa fie infrant, Kakashi sufera, Obito ii explica planul lui adevarat, Kakashi sufera, Obito ii spune lui Kakashi ca i-a fost un prieten nemaipomenit si isi cere scuze ca a fost gelos pe el in copilarie, Kakashi sufera, Obito zambeste, Kakashi sufera, Obito moare, Kakashi sufera. Si asa se termina o telenovela japoneza, doamnelor si domnilor!

Alta varianta a fi ca Obito sa fie de fapt spalat pe creier si manipulat, urmand ca sensei sa introduca un personaj negativ... which would be a little bit far-fetched even for him, but hey, you never know right?

Sau poate ca ura lui fata de Kakashi a fost mai puternica decat prietenia ce i-o purta (relatiile de gen frienemies ma scot din sarite) si l-a impins pe cai gresite. Poate ca planul asta a fost pus la cale de hat timp si tot ce vrea el e sa-i demonsteze lui Kakashi ca e capabil si de altceva in afara de a se lasa prins. Alt scenariu de telenovela.

Recunosc ca am citit ultimele capitole pe sarite pentru ca voiam sa ajung mai repede la cel se saptamana asta. Astept sa vad ce se intampla saptamana viitoare. Depinde de urmatoarele capitole daca voi incepe din nou sa apreciez Naruto sau daca va decade de tot in ochii mei.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~



Răspunsuri în acest subiect
RE: Naruto Shippuden 180 / Naruto Chapter 512 (Update saptamanal) - de *ILY Yaoi Maniac* - 11-10-2010, 11:07 AM
RE: Naruto Shippuden 276 / Naruto Chapter 599 (Update saptamanal) - de Agrona - 01-09-2012, 10:12 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 5 caractere din naruto care nu iti plac Capsunica 25 16.606 07-11-2015, 09:26 AM
Ultimul răspuns: daniel.uchiha92
  Naruto sau Sasuke? i Ramenn. 13 11.267 22-04-2014, 01:44 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Cum a fost cand ai vazut prima oara Naruto? Ayuu. 17 13.138 22-04-2014, 01:08 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Fillerele din Naruto se termina! Yondaime 1 2.942 09-04-2014, 09:43 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Naruto - aproape de final! Yondaime 5 4.328 21-03-2014, 04:24 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Top 5 fete din Naruto Hikari 112 72.382 23-08-2013, 01:56 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Naruto funniest moments! Yin 6 5.091 20-08-2013, 11:20 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Naruto si Hinata Debb.' 11 8.886 20-08-2013, 07:44 PM
Ultimul răspuns: girl from hell
  Discutii manga Naruto *spoilers* Yondaime 9 11.582 23-05-2013, 11:21 PM
Ultimul răspuns: hero1hero
  Intrebari si raspunsuri din Naruto ady_x 131 85.105 27-10-2012, 01:06 AM
Ultimul răspuns: Ada


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)