Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Taron(Inscriere si Crearea Personajului)

#9
Clasă: este un metiş, jumătate Elfă, jumătate Deatheater.

Nume: Manwë Severn

Sex: feminin

Vârstă: născută cu o sută de ani mai târziu decât sora ei, Haellon'eriel. Cei din rasa umană îi atribuie vârsta de 16 ani.

Puteri: Crescută fiind în pădure şi făcând parte din grupul de 20 de arcaşi care se ocupă cu spionatul Deatheaterilor. La datoria civilă se mai adaugă şi ura faţă de tatăl său care, din motive politice, şi-a omorât propria soţie. Luptă deci pentru a-i obţine... capul. De altfel, mânuieşte arcul de la o vârstă foarte fragedă şi şi-a făcut simţită îndemânarea de la primul său "test" pentru intrare în... armată. Având mai mult sânge elfesc, poate împrumuta graiul animalelor şi poate înţelege copacii. De la tatăl său a moştenit doar abilitatea de a arde obiecte prin puterea minţii.

Istorie: a luat naştere dintr-o Elfă şi un Deatheater, cu un an mai târziu decât sora ei, Haellon'eriel, având mai mult sânge elfesc. Şi-a făcut simţită puterea încă de la naştere, iar îndemânarea sa în mânuirea arcului au făcut-o să intri foarte devreme în armata regală. "mica ei putere" moştenită de la tatăl său a făcut-o un fel de paria, pentru că se întâlneau foarte rari elfi care să poată să aibă abilitatea focului, majoritatea având-o pe cea a apei. Manwë le are, de altfel, ambele puteri. Mulţi au crezut că este una dintre elfii rari dispăruţi, cu sânge pur, care aveau două sau mai multe abilităţi în antiteză. Într-un final, şi-a dovedit adevărata origine şi ura pentru tatăl său care, din motive- cum am spus mai sus- politice a omorât-o pe mama sa şi pe fratele său mai mic, cu sânge elfesc.

Caracteristici speciale: Are ambele abilităţi( focul şi apa), şi mânuieşte excelent arcul. Aici s-ar mai adăuga viteza foarte mare şi puterea de a vorbi cu copacii.

Imagine: http://eternallordsteam.deviantart.com/a...r-80543601
[Imagine: sig3a.jpg]





Răspunsuri în acest subiect
RE: Taron(Inscriere si Crearea Personajului) - de Utlaning - 25-04-2010, 08:37 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  LipsiÅ£i de libertate - Fisa de inscriere Rain 0 2.106 07-01-2012, 10:25 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Scoala substitutiilor - Inscriere Shadow.Kiss 16 13.815 06-01-2012, 12:51 AM
Ultimul răspuns: Xpt1
  Intunericul nestiutului~ inscriere Miranda. 7 5.623 22-08-2011, 02:35 PM
Ultimul răspuns: Anna
  Cronicile Taron DragonForce 119 55.011 07-07-2011, 10:30 AM
Ultimul răspuns: Kimera
  Madamme. Inscriere personaje. Aveqetura 1 2.406 17-11-2010, 11:38 AM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Last Chance - inscriere personaje :.:.:Ratsuky:.:.: 5 4.692 11-08-2010, 03:00 PM
Ultimul răspuns: Teru


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)