Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Power of Love [ Metal & Nya ]

#16
Hei : ) am zis că o să las şi un com, şi iată că o fac : p

Sincer, când am văzut titlul m-am gândit cu totul şi cu totul la altceva, nu la o asemenea pvoeste. Mi -a plăcut foarte mult primul capitol scris de Nya , dar mi s-a părut puţin cam grăbit... Dacă nu prin acţiune, atunci prin descrierea faptelor. Dacă aş putea zice aşa, în fine am trecut peste asta. Deci, mi se părea că este o poveste de dragoste ' altfel ' dar nu ... elfi, magie, etc :)) nu mă aşteptam. Nu am fost chiar în stare de şoc, dar am fost tare uimită. Sincer.
Ok, atunci când începuse să zică Eireen că îi povestise nu ştiu ce maică-sa despre pădure, şi bla-bla-bla-uri, am ştiut că trebuia să fie o legătură cu magia şi o altă lume. Dacă nu pe de-a-ntregul şi de-adevăratelea, atunci doar în imaginaţia ei. Şi asta mi-a dat aşa , un oarecare indiciu, asupta poveştii în sine. Mi-a plăcut per ansamblu treaba asta.
Ştiu că în cel de-al doilea capitol, scris de Metal, am văzut un pasaj interesant care mi-a plăcut enorm [ cel în care zicea ceva de inorogi :]] mi-e lene tare să mă uit la capitolul respectiv, cert este că era vorba de gnomi, şi a zis ceva de genul că se uitau la el de parcă ar fi văzut un inorog sau cine ştie ce minune a lumii - ceva de genul ! atunci clar am început să râd, pentru că a fost foarte amuzant.
Mi s-a părut iar captivant modul în care trata Eireen drogurile şi toate cele. Dependenţa asta, vaii! Este conştientă că îi face rău şi totodată nu poate trăi fără ele . She's such an addicted xD parcă nici nu îi pasă de viaţa ei. Dorea chiar să moară atunci când a fost ' atacată ' >.< come on girl, trebuie să ţii la viaţa ta. Arată-mi nişte egoism şi narcisism : > ok, nu toată lumea e aşa, scuzele mele :]].
Nu am văzut greşeli pe parcursul capitolului. Nici de tastare, nici gramaticale şi nici de exprimare. Nu ştiu dacă au existat, eu însă nu le-am întâlnit. Mă bucur că nu au fost chiar imense capitolele ( eu şi lenea nu suntem surori, doar cele mai bune prietene ) şi aşa mai puţin dar bun de tot , rico : > . Ceea ce nu mi-a plăcut prea tare a fost faptul că [ aşa mi s-a părut mie ] s-a cam grăbit totul. Eireen nu a fost deloc surprinsă de lumea elfului D [ o să îi zic D pt că i-am uitat deja numele :]] what a shame. ] .... I mean, nu tu : wtf dude : O nu tu, nimic. Asta mi s-a părut cam odd, nu e o reacţie obişnuită. Mă aşteptam ca măcar în sinea ei să fie uimită, sau ceva. Şi el... Well, elful mi s-a părut că i-a luat apărarea prea uşor. Nu o cunoaşte; ori e prea naiv, ori aţi grăbit sentimentele şi toate celelalte.
Doar asta nu mi-a plăcut, în rest totul a fost ok.

Ah, de menţionat faptul că îmi place cum scrieţi. La Metal am întâlnit un stil mai... hmm, să zicem că foloseşti o grămadă de comparaţii interesante care se potrivesc cu personajul tău şi lumea sa, ceea ce este foarte ok. Iar Nya, foloseşte exact descrierea care trebuie, cea a lumii oamenilor, cu comparaţii şi descrieri care pot fi pur şi simplu întâlnite, sau făcute de orice om " normal" . Aşa aţi accentuat foarte bine diferenţa dintre cei doi. Faptul că ea e din lumea umană, iar el din cea a magiei, a elfilor.
Încă nu am fost vrăjită de frumuseţea elfului şi trebuie să recunosc că nu mă atrage în mod special. Mai tare îmi place de Eireen, până acum dă dovadă de tupeu şi stuff like that, îmi place de ea . Nu m-a impresionat elful prin frumuseţea lui, poate că este superb, and stuff dar încă nu a reuşit să mă impresioneze. Până în capitolul 4 chiar nu mi-a atras atenţia, dar mi-a plăcut ultima replică dată : )) a fost foarte tare şi slăbuţă, adică a dat dovadă de slăbiciune. Nu , nu îmi plac personajele slabe dar mi se par drăguţe . Şi se poate zice, deci, că şi elful e drăguţ.
Şi totuşi, lui Eireen nu i-a fost frică atunci când a fost în lumea lui . Nu m-am putut abţine să nu menţionez asta .

Povestea îmi place, este destul de drăguţă şi aştept să văd ce se mai întâmplă . Îmi place şi modul vostru de a nara, cute . Baftă la scris, şi aşteptăm next-ul Nya ;;)
*hugs*



Răspunsuri în acest subiect
The Power of Love [ Metal & Nya ] - de Nya. - 09-02-2010, 08:47 PM
RE: The Power of Love [ by Nya & Metal ] - de Sweet_Aiko - 10-02-2010, 08:51 PM
RE: The Power of Love [ by Nya & Metal ] - de Teh - 21-02-2010, 11:21 PM
RE: The Power of Love [ by Nya & Metal ] - de Teh - 25-02-2010, 07:31 PM
RE: The Power of Love [ by Nya & Metal ] - de Teh - 05-03-2010, 11:56 PM
RE: The Power of Love [ by Nya & Metal ] - de Teh - 12-03-2010, 09:27 PM
RE: The Power of Love [ by Nya & Metal ] - de Teh - 20-03-2010, 11:41 PM
RE: The Power of Love - de akadella - 23-08-2010, 11:26 PM
RE: The Power of Love [ Metal & Nya ] - de Nya. - 08-01-2011, 08:02 PM
RE: The Power of Love [ Metal & Nya ] - de Reine - 08-01-2011, 10:05 PM
RE: The Power of Love [ Metal & Nya ] - de Nya. - 17-02-2011, 06:39 PM
RE: The Power of Love [ Metal & Nya ] - de Reine - 19-02-2011, 01:57 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  The Original Power Yuki Kuran 6 3.694 01-09-2011, 12:01 PM
Ultimul răspuns: Anna
  [ Harry Potter] - Love is magic...Magic is powerfull and power means boom : : :Theo: : : 4 4.368 17-02-2011, 06:23 PM
Ultimul răspuns: Syryus
  Still loving you [ Dydo & Metal ] Dydo1234 8 5.267 24-04-2010, 07:39 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Un nou inceput ( Mew Mew Power ) Elusive wolf 15 11.208 12-06-2009, 10:44 PM
Ultimul răspuns: Mabel


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)