Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Power of Love [ Metal & Nya ]

#7
Baaau XD :>

Asa, azi am avut chef de citit si comentat un fic :-" si al vostru mi-a picat in ochi =)) [ Nya a fost de vina ! daca nu ma facea sa-l pun al index :)) ]. Asa sa incep cu inceputul :>

La partea cu greseli nu stati rau, adica eu personal nu am gasit nicio greseala in ceea ce priveste captolele voastre. Imi place ca nu va incarcati cu descriere inutila si plictisitoare, desi descrierea in sine, cea captivanta este prezenta. Imi place faptul ca nu aveti foarte mult dialog si ca e interesanta actiunea. Adica, pe forum eu nu am mai vazut [ citesc cam toate ficurile ] o poveste intre un om si un elf [ din ce mi-am imaginat eu elful acela e cam hot =)) ].
Acum sa ma bag putin la tine Nya. Vreau sa-ti dau un sfat. Tu ai creeat-o pe Eireen ca si o fata de caruia nu-i prea pasa de viata, era comoda, prefera sa moara in loc sa o doara. Efectele drogurilor ? Poate. In fine, vreau sa spun ca pentru mine personal, ar fi o dezamagire foarte mare ca peste cateva capitole sa-i schimbi atitudinea ca sa fie o fata super sweet si alea alea :-?, ar fi cam deranjant [ de aceea e preferabil sa-i faci o personalitate cat de cat deschisa] . Desigur, eu nu o sa comentez prea multe pe tema asta pentru ca e abia primul capitol din perspectiva ei.
Si un sfat la partea cu drogurile X_X vezi ca daca e praf se ineaca saraca fata :))) ca nu ai cum sa bagi prafu` ala sa-l inghiti si sa nu patesti ceva [ d'aia se injecteaza/ia pe nas (ce ma stiu b-))] i-ar fi trebuit apa sau ceva, desi s-ar fi facut terci :| cum se face faina cu apa =)). Bleah !

Asa, Metal, pai la tine e destul de interesanta faza, stii sa scrii si inca esti si baiat, nu o lua ca pe o insulta, insa mi-e cam greu sa ma obisnuiesc cu baietii care scriu ficuri [ dat fiind ca au fost [ cu tot cu tine ] 3 pe site :-? [ din cati cunosc eu ] ]. Te descurci foarte bine si ceea ce ador este faptul ca stilul tau se apropie cu cel al Nyei si se imbina foarte fain. Am o obiectie la tine, la ultima parte ai cam incurcat-o din punctul meu de vedere. Uite de ce :

Citat:M-am întors pe călcâie şi am privit spre fată. Nu arăta prea bine. Faţa îi era albă precum hârtia şi sângerarea nu se oprise.

Si apoi ... mai in jos ...

Citat:Faţa îi era albă precum hârtia şi contrasta [...]

Asa, desi nu ai folosit aceasta comparatie una dupa alta [ intr-o fraza si dupa in alta ] tot m-a deranjat. Puteai sa faci o alta comparatie ca sa nu se repete, capitolul daca era mai mare si puneai undeva la inceput aceasta comparatie si dupaia la sfarsit tot aceeasi, tot ar fi fost urat pentru ca cititorul [ subconstientul ] inregistreaza cuvintele care le citeste, si dupaia nu suna prea bine sa citesti aceeasi comparatie de mai multe ori.
Nu cred ca e o greseala asa de mare :-? dar nah.


En fin, povestea voastra e originala din cate am citit. Abia astept capitolele urmatoare. Si sper sa fie ca si pana acum, fara greseli :>.

Bafta in continuare !



P.S: Stiti ce ar fi fost interesant ? Sa inversati rolurile :> Metal - fata, Nya- baiatu` =)) Ar fi fost genial :)).
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Răspunsuri în acest subiect
The Power of Love [ Metal & Nya ] - de Nya. - 09-02-2010, 08:47 PM
RE: The Power of Love [ by Nya & Metal ] - de Sweet_Aiko - 10-02-2010, 08:51 PM
RE: The Power of Love [ by Nya & Metal ] - de Denny - 16-02-2010, 06:54 PM
RE: The Power of Love [ by Nya & Metal ] - de Teh - 21-02-2010, 11:21 PM
RE: The Power of Love [ by Nya & Metal ] - de Teh - 25-02-2010, 07:31 PM
RE: The Power of Love [ by Nya & Metal ] - de Teh - 05-03-2010, 11:56 PM
RE: The Power of Love [ by Nya & Metal ] - de Teh - 12-03-2010, 09:27 PM
RE: The Power of Love [ by Nya & Metal ] - de Teh - 20-03-2010, 11:41 PM
RE: The Power of Love - de akadella - 23-08-2010, 11:26 PM
RE: The Power of Love [ Metal & Nya ] - de Nya. - 08-01-2011, 08:02 PM
RE: The Power of Love [ Metal & Nya ] - de Reine - 08-01-2011, 10:05 PM
RE: The Power of Love [ Metal & Nya ] - de Nya. - 17-02-2011, 06:39 PM
RE: The Power of Love [ Metal & Nya ] - de Reine - 19-02-2011, 01:57 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  The Original Power Yuki Kuran 6 3.694 01-09-2011, 12:01 PM
Ultimul răspuns: Anna
  [ Harry Potter] - Love is magic...Magic is powerfull and power means boom : : :Theo: : : 4 4.368 17-02-2011, 06:23 PM
Ultimul răspuns: Syryus
  Still loving you [ Dydo & Metal ] Dydo1234 8 5.267 24-04-2010, 07:39 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Un nou inceput ( Mew Mew Power ) Elusive wolf 15 11.208 12-06-2009, 10:44 PM
Ultimul răspuns: Mabel


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)