Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Final Fantasy]Totul se rezuma la iubire

#7
Cap. 4: Primul sarut...

- Imi pare rau, e vina mea, nu am fost atenta si... Spun eu incercand sa ma scuz.
- Relaxeaza-te, nu e vina ta, e vina mea ca nu te-am prins la timp. Spuse acesta zambind.
Era chiar baiatul blond din curtea scolii. Ochii lui albastri ma incomodau, si tot odata ma faceau sa devin incordata, cat erau de frumosi. Doamne, ce mai moment, era total nepotrivit. Am fost mult prea nervoasa ca sa reactionez la timp si.....ma inecasem in ochii lui....Dar ia stai, trebuia sa fac ceva nu? Totusi, cred ca trecuse cel putin un minut de cand ne priveam reciproc. Trebuia sa actionez cumva, si repede.
- Pai.......pa. Spun eu, nevrand sa intru in alte discutii cu el.
- Pa. Imi raspunse zambind, aratandu-si dantura perfecta.
Am luat-o fiecare pe drumul sau. Dumnezeule, cate s-au mai intamplat azi. I-am tras un pumn lu sor`mea, si acum m-am intalnit cu asta. Frumos. Ce urmeaza? Well...in ceea ce priveste pumnul, ma durea undeva, a cautat-o, a gasit-o. Chiar nu-mi va pasa de ceea ce vor zice parintii. Era ceva irelevant pentru mine.


Aud cum numele meu e strigat o data, de doua ori, de trei ori, apoi se aud pasi repezi si zgomotosi. Pot sa simt cum o persoana, mai nervoasa ca de obicei, intra in camera mea.
- Tifa Lockhart, date dr##ului jos din pat si imbracate! Tipa o voce feminina, cumoscuta si extrem de nervoasa.
Deschid usor ochii, privind persoana respectiva. Chiar daca imaginea nu era clara, imi puteam da seama cine era, sor`mea.
- Ce dr##u vrei? Intreb nervoasa.
- Sa iti misti fundu` ala lenes din pat si sa te imbraci. Raspunse pe un ton enervant, si jur ca daca aveam un pistol in mana in acel moment il foloseam.
- Si de ce ma rog? Am din nou vre-o emisiune tampita la care trebuie sa merg si am uitat again? Intreb, deja nervoasa.
- Nu idioato. Trebuie sa mergem la familia Strife acasa, si mama mi-a zis sa te trezesc.
Tot ce vroiam in acel moment era sa dorm, chiar nu-mi ardea de mers la familia nustiu care sau la familia nustiu care. Nui cunosteam pe oamenii aceia, nici nu ma interesau, dar daca imi aduc bine aminte, Strife era cel mai bun prieten din copilarie al tatalui meu. Iuppi, ce bucurie...pe naiba. Ma gandeam cum m##tii mei sa scap de soramea, asa ca mi-a venit in minte ideea pe care o foloseam de fiecare data sa scap de ea.
- Pleaca d##cu din camera mea. Spun eu adormita, incercand sa caut o pozitie cat mai confortabila.
- Nu plec, mama a zis sa... Nu a terminat propozitia, pentru ca eu am inceput sa ridic serios tonul.
- Pleaca n##ba din camera mea n’auzi?!
- Ti-am zis ca nu plec. Raspunse ea nesigura.
,,Nu pleci ahh? Mama n##bii sa te ia, las ca-ti arat eu” am soptit usor, apoi am bagat mana undeva pe sub perna, scotand un pistol. L-am ridicat catre ea, apoi am tipat atat de tare, incat cred ca s-a auzit si la vecini.
- Pleaca o data din camera mea! Se putea auzi furia pe care o avea numai din glas.
- Ajutor, Tifa ma impusca! Mama! Tipase la randul ei, iesind rapid din camera speriata.
Of Doamne, mare-i gradina ta si multi prosti is in ea. Ma ridic somnoroasa din pat, indreptandu-ma catre dressing-ul imens. Aleg rapid o bluza crem cu multe gaurele,un sutien de aceiasi culoare, si niste blugi negri. Ma imbrac, apoi plec catre baie sa imi refac parul ciufulit, si cel mai important, machiajul. Le termin si pe astea, apoi cobor jos cu gandul de a urca o data in masina aia nenorocita si de a pleca la familia Strife. Vai, dar era sa uit, pantofii. Fug catre ,,camera de papuci” cum ii spuneam eu, si imi aleg o pereche de botine negre, cu toc cui inalt si subtire. Eram gata, cel putin asa credeam eu.


Cloud P.o.V.: Stateam intins pe pat, cu ochii inchisi, si cu castile mari in urechi. Stiam ca trebuiau sa vina nustu’ ce musafiri la noi, dar nu-mi pasa, tot ce vroiam acum era sa o scot din minte pe fata aceea. Inca imi mai aduc aminte machiajul ei strident, care o prindea foarte bine, si parul ei lung si negru. Din pacate, nu ii stiam numele, dar asta nu era o problema, tot il voi afla. Chiar daca muzica din casti era data la maxim, am putut auzi cum glasul mamei mele care ma striga. Trebuia sa cobor, probabil ca venisera musafirii. Imi scot castile din urechi, si le arunc undeva pe pat. Chiar daca eram curios in legatura cu acei oameni, tot nu o puteam scoate din cap. Era ceva foarte ciudat, nu intelegeam ce era cu mine, niciodata nu a reusit vreo fata sa imi fure mintile in halul asta. Cobor plictisit scarile incercand sa ma gandesc la cu totul alt subiect, dar dintr-o data, simt cum zambesc fara sa vreau. Cine credeti ca erau musafirii? Am observat cum ochii ei se maresc usor la vederea mea. Era socata, si asa eram si eu. Avea din nou acel machiaj strident si negru, care recunosc, ma scotea din minti. Am facut cunostinta, chiar daca intr-un fel sau altul ne cunosteam. O chema Tifa Lockhart, si ma vrajise pe bune. Se pare ca mai avea o sora, dar asta nu era important.
- Aaa, Tifa, daca vrei poti merge sus cu Cloud pana e gata mancarea. Spuse mama mea, facandu-mi cu ochiul.
- Ok...spuse Tifa parca nehotarata.
V-am mai spus cat de mult imi iubesc eu mama? In cateva secunde, am ajuns cu Tifa in dormitorul meu. Privea atenta camera, dar cel mai mult a atras-o pianul negru. A stat putin pe ganduri,apoi m-a intrebat daca poate intra putin pe ID-ul ei. Am raspuns afirmativ, doar nu eram tampit, asta era sansa mea. M-am plimbat pe langa ea cand isi scria ID-ul, facandu-ma ca ma uit dupa ceva. Il vazusem, si spre norocul meu, chiar nu era greu de retinut: Sexy_Gotic_Girl. I se potrivea de minune. Dupa cateva minute terminase, apoi iesise de pe ID. Privea in continuare pianul cel negru, probabil gandindu-se la ce sa spuna.

Tifa P.o.V.: L-am intrebat daca pot intra pe ID-ul, amintindu-mi ID-ul lui Akane, asa ca decat sa il uit, mai bine il bagam acum, oricum nu stiam ce d##cu sa zic. Am observat cu coada ochiului cum se plimba pe langa mine in time ce scriam ID-ul. Era clar, vroia sa-l vada, dar nu pricpep de ce l-am lasat. Hmm....probabil doar o pasiune trecatoare, nimic mai mult. Nu am crezut niciodata in dragoste adevarata, si nici nu voi crede. Ii bagasem ID-ul lui Akane, apoi am privit indelung pianul lui negru. Daca nu ma insel, era la fel ca al meu, asa ca m-am gandit sa il las putin gura casca.
- Deci, ai un pian...spun eu incercand sa fac o introducere cat mai potrivita.
- Mda...spuse acesta plictisit, privindu-ma incontinu.
- Si sti sa canti? Intreb vrand sa ma documentez.
- Se poate spune si asa, dar mult mai bine cant la chitara. Spuse acesta nedezlipindu-si privirea de pe mine. Tu sti?
- Da....Spun, asteptand sa ma intrebe daca vreau sa incerc.
Asta a si facut. Asta era sansa mea sa-l uimesc. M-am asezat pe scaunelul din fata pianului si am inceput sa cant o melodie foarte grea, care imi era cantata in fiecare seara inainte de culcare de bunica mea. Incercam sa o cant corect, sa nu gresesc, si asa a si fost. Trecusera vreo doua minute, in care eu cantam incontinuu, si cei drept, ma durea a naibii de tare mana, nu-i chiar asa usor sa canti la pian cum crede lumea. Melodia se terminase, iar el se uita din nou la mine, dar privirea lui...era clar ca se va intampla ceva, si ceva rau de tot. Am putut simti cum palma lui atinge obrazul meu, si imi trage fata din ce in ce mai aproape de a lui. Am inchis ochii instantaneu, apoi am simtit cum buzele lui le atinge pe ale mele, formand un sarut atat senzual cat si inocent. Trebuia sa actionez cumva, si primul meu gand a fost pumnul, dar parca nu-l puteam misca, parca eram paralizata. Am inceput sa-i raspund usor la sarut, dar fara sa vreau. Ce mama d##cu faceam? Trebuia sa ma opresc, chiar daca nu vroiam asta. Dupa cateva secunde, pumnul meu isi revenise din ,,coma”, si imi daduse permisiunea de al folosi. Asta am si facut, in urmatoarea secunda, palma mea facuse un contact cu obrazul lui. Dar de ce palma? Parca planuisem pumnul....o Doamne.
- Daca te joci cu focul te arzi baiete. Spun incercand sa par cat mai calma, chiar daca in acel moment vroiam sa sar pe el si sa il sarut.
M-am ridicat de pe scaun, incercand sa dau cu spatele. Acesta se misca lent, dar sigur, ca o felina ca isi prinse prada neajutorata.
- Daca nu ti-a placut de ce ai raspuns? De ce? Raspunse acesta zambind pervers, se pare ca a fost foarte atent la fiecare miscare a mea.
- Ba n-am raspuns! Dadeam cu spatele din ce in ce mai mult, pana cand m-am lovit de perete. O dr#ci, acum chiar ca nu mai aveam scapare.
- O ba da. Recunoaste, si putem continua, stiu ca vrei asta. Spuse acesta, vrand sa o mai faca o data, dar glasul mamei lui ne-a despartit.
L-am impins, coborand scarile in graba vrand sa ajung d##cu jos. El venea dupa mine, si chiar a vrut sa ma prinda de mana, dar spre ghinionul lui, si poate si al meu, nu reusise. M-am asezat la masa, si am inceput toti sa mancam. Nu mancasem mult, cu privirea lui atintita pe mine, si cu toate cele intamplate, nu puteam s-o fac.

Cloud P.o.V.: Din pacate, timpul trecuse, si ea nu a mai vrut sa vina in dormitorul meu, asa ca am ramas amandoi jos. O priveam incontinuu, si puteam observa cum se uita si ea cu coada ochiului la mine. Doamne cat era de frumoasa, trebuia neaparat sa fie a mea. Intr-un final, aceasta a trebuit sa plece, dar nu era nimic, ma voi intalni cu ea maine la scoala. Impreuna cu familia ei, s-a ridicat de la masa, si s-au indreptat catre usa. S-a incaltat in botinele negre si sexy, pe care nu stiu cum putea sta, aveau un toc extrem de inalt. Dar pe langa astea, am observat ceva foarte ciudat. Inainte sa plece, s-a uitat la mine, si a zambit usor. Era clar, ma placea, si daca nu actiona ea, actinam eu, nu-i nici o problema. Am urcat in dormitorul meu, si am facut un dus fierbinte gandindu-ma la ea. La prima fata din viata mea care imi furase cu adevarat inima. Dupa ce am iesit de la dus, am primit un telefon de la prietenul meu, Mike.
- Hei Mike, sa vezi cine a venit la mine.
- Lasa asta, imi spui mai tarziu, acum asculta. Am aflat cum o cheama pe aia noua si sexy, zi.....Tifa Lockhart, asa. Na bun, fi atent aici, nimanui din grup nu-i place de ea, si prin urmare, ne-am gandit la o chestie care s-ar putea sa mearga, si sa fie foarte tare frate. Nu cred ca ai auzit, dar maine merge la nustiu ce muzeu. In fine,cand se va termina ,,excursia asta” cu muzeu’, va trebui sa asteptam langa un bloc sa vina parintii si etc dupa noi. Pe bloc, se afla o bucata uriasa de tigla, care, daca ar cadea pe un om ar fi fatal iti zic eu. Na, si cat timp vom astepta sa vina rudele dupa noi, eu cu Andy daramam tigla peste ea.
- Hei, nu cred ca...Nu apucasem sa termin, pentru ca acesta a trebuit sa plece.
- Nu-i asa ca-i grozava ideea? Hai ca tre sa plec, vorbim maine. Pa.
Pe naiba, trebuia sa fac ceva rapid, nu puteam sa las sa se intample asta.

Poze: Blugii Tifei pe care i-a purtat la Cloud: http://1.bp.blogspot.com/_bxh8uMtJgrY/Se...+jeans.jpg
Bluza pe care a avuto Tifa pe ea la Cloud: http://www.starshiners.ro/produse/1166/p...white.html
Botinele: http://2.bp.blogspot.com/_ZOGKNVI8b24/Sr...otine1.bmp
Make-up-ul: http://jurnaluluneifete.files.wordpress....759841.jpg
Melodia cantata la pian: http://www.youtube.com/watch?v=9-Y7trsjKxw



Răspunsuri în acest subiect
RE: Totul se rezuma la iubire - de Denny - 07-02-2010, 01:14 PM
RE: [Final Fantasy]Totul se rezuma la iubire - de La Minor. - 18-04-2010, 06:46 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Final Attraction ReneePheonix 6 5.173 05-12-2012, 05:56 PM
Ultimul răspuns: Katsu
  Wild Soul [Romance, Fantasy] Sako-chan 32 17.630 26-02-2012, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Sako-chan
  Totul se poate spulbera in orice clipa Debb.' 18 11.035 05-03-2011, 12:07 AM
Ultimul răspuns: anyame1
  Actul final. Dama, As-ul si Juvetele M3aw sau Mrrr XD 3 3.190 31-01-2011, 08:34 PM
Ultimul răspuns: ultimate wulf
  Totul pentru Rain. A'Svear 11 6.279 26-12-2010, 02:02 PM
Ultimul răspuns: A'Svear
  Nu totul se rezuma la putere [+16] ☻vαмpιхυ`☻ 2 2.650 24-11-2010, 10:51 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Totul sau nimic Acadea' 3 3.018 31-10-2010, 11:28 PM
Ultimul răspuns: Mădălina
  Dragostea invinge totul Stefy Sayuri Cassie 0 2.040 30-10-2010, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Stefy Sayuri Cassie
  Dragotea invinge totul(sasusaku) Roney 7 5.889 15-07-2010, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Totul are un inceput (yaoi) yaoi maniac 7 4.366 26-06-2010, 11:31 AM
Ultimul răspuns: βεκi


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)