Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce ziceti , merita continuat ficul ?
Da
75.00%
9 75.00%
Nu
25.00%
3 25.00%
Total 12 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Intrata in jocul vietii

#5
HeLLo :D
Am aterizat shi eu pe la fic`ul tau...:-"
Am vazut k a fost corectat shi extra corectat, dar vreau sa mentionez shi eu niste lucruri....
In primul rand marimea capitolului: este ingrozitor de scurt. M`am shi mirat knd am citit; cum de s`a terminat asha repede.
Apoi descrierea lipseste total. Ai descris locuri si peisaje, dar sentimentele? Le`a mancat gaia? Si in plus ai folosit descrierea aia kre ne`a spus`o doamna invatzatoare la prima compunere din clasa a 3`a cu toamn. Frunzele copacilor erau galbene, ruginii shi maro. Acestea pica incet. Nu sunt rea dar asha ai descris tu. Am inteles ca inca nu ai facut toate figurile de stil, dar totusi, puteai sa bagi inste expresii si cuvinte mai interesante, care sa sune mai frumos. Si acum ma reintorc la sentimentele kre cred k le`am ghicit, in nici un caz nu le`am citit. La faza cu Sasuke, ei bine puteai sa spui cum se simtea Sakura, de exemplu: Cand ii simteam atingerile sangele incepea sa fiarba in mine. Am rosit toata, simtind ca fac totusi ceva gresit. Asta e doar un exemplu nu sunt ideile mele, sunt ale tale, eu doar mi`am spus parerea.
Dialogul...doar trei cuvinte ...prea mult si sec. Frazele sunt dezvoltate, dar pur si simplu nu ma atrag in nici un fel. Macar un sfert din replicile de acolo le puteai transforma in vorbire indirecta si era mult mai bine.
Apoi, am vazut ca ai incaput direct cu povestea de dragoste dintre cei doi, imi place ca idee de inceput, dar puteai sa o dezvolti putin. Sa spui ceva despre ei, cum au ajuns impreuna, macar vreo 5-6 randuri acolo :D.
Apoi ar mai fi o chestia care a mentionat`o shi Kana Shina, shi anume faptul ca schimbi timpurile de prezentare a actiounii ca pe ciorapi. Pe langa faptul ca este scurt capitolul, sa mai treci asha repede de la un timp la altul, ametzesti cititorii de tot.
Nici aspectul nu e de milioane, dar aici nu ma bag k nici eu nu sunt o experta :-"
Titlul trebuie sa recunosc ca m`a atras shi sunt curioasa cum va evolua actiunea in viitor.
Sper ca nu te`a deranjat comment`ul meu
Aaaa shi referitor la intrebarea de la chestionar, eu zici ca merita sa continui fiindca sunt sigura ca te ve imbunatati
Deci abea astept next`ul
Bye and Kissu:*
KyuMin.



Răspunsuri în acest subiect
Intrata in jocul vietii - de Sakura_night_girl - 19-10-2009, 12:08 PM
RE: [Naruto]~Intrata in jocul vietii~ - de ellamanu - 22-10-2009, 03:37 PM
RE: [Naruto]~Intrata in jocul vietii~ - de A'Svear - 26-10-2009, 12:35 AM
RE: [Naruto]~Intrata in jocul vietii~ - de Sakura_night_girl - 26-10-2009, 09:13 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jocul dragostei. Grubbie 4 2.662 05-12-2011, 08:15 PM
Ultimul răspuns: Hakusor.
  Jocul vietii[+18] DemoniqueAngel 5 3.035 22-07-2011, 09:20 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Jocul dragostei mady 12 6.713 23-09-2010, 08:27 PM
Ultimul răspuns: kame.
  Iubirea este jocul Morti ! Vampire Soul 0 1.965 02-03-2010, 07:22 PM
Ultimul răspuns: Vampire Soul
  Jocul de cuvinte SakuyaRena 4 3.380 02-11-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: fake_fate
  Jocul mintii Zambet.cOlOrAt 8 4.583 24-07-2009, 02:10 PM
Ultimul răspuns: Selena.
  Jocul de-a dragostea [+18] [explicit content] DeeXD 13 8.650 10-05-2009, 08:15 AM
Ultimul răspuns: Yumina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)