Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Razbunarea: Crima perfecta

#23
Ajunsa in biroul ei, bruneta s-a asezat pe scaun si a chemat secretara. In cateva clipe, aceasta a patruns in interiorul camerii. A facut o plecaciune in fata celor doi frati si a asteptat ca sefa ei sa ii dea comenzi.
- Vreau sa scoti casa in care a locuit tatal meu la vanzare. Maine vreau sa scap de ea. Acum pleaca!
Ramasi singuri, brunetul si-a privit sora, care privea niste documente.
- Ma uit la tine si nu imi vine sa cred ca esti sora mea. Trebuie sa fiu si eu la fel de dur ca tine?
- Daca esti amabil cu angajatii, vor incepe sa te ia peste picior si sa faca ce le taie capul. Daca esti implacabil, atunci te vor respecta si vor sti ca sunt niste simpli angajati.
- Totusi esti mult prea dura dupa parerea mea. Dar sa revenim la oile noastre. Chiar plecam imediat dupa ce vinzi casa?
Fata a aprobat din cap, in timp ce secretara a aparut in birou. I-a spus adolescentei ca a gasit un barbat care e dispus sa cumpere casa. Bruneta i-a spus secretarei pretul casei si sa faca actele pe numele celui care doreste sa o cumpere. Tanara i-a spus fratelui ei ca trebuie sa isi faca bagajul pentru ca maine pleaca din San Felix. Baiatul a zambit usor si si-a privit sora, gandindu-se la Hong Kong. Adolescenta si-a luat telefonul si l-a apelat pe cel care a adus-o in Insulele Chile. I-a spus sa pregateasca avionul, pentru ca maine dupa-amiaza se intorceau acasa. Dupa ce a stabilit ultimele detalii, fata a inchis telefonul, ridicandu-se de pe scaun. I-a spus brunetului ca e timpul sa plece acasa, pentru a face bagajele. Tanarul s-a ridicat de pe scaun si si-a luat sora de mana, iesind din incapere. Au coborat cu ascensorul si s-au urcat in masina, indreptandu-se spre casa. << Oare ce face Ximena? Cu toata agitatia din aceste zile, am uitat sa o sun. Nu cred ca se va astepta sa vin acasa atat de repede. Sper ca e pregatita pentru o surpriza. Julian! Cu cate tarfe te-ai culcat de cand am plecat? Abea astept sa iti vad fata cand vei afla ca nu ai cum sa imi iei compania din San Felix.>>
Ajunsi acasa, cei doi au coborat din automobil si au intrat in vila. Bruneta a chemat servitoarele la ea. In cateva clipe cele trei femei s-au strans in jurul copiilor.
- Maine aceasta casa va fi in mana altcuiva. V-am chemat ca sa stiu daca aveti de gand sa ramaneti si cu noul stapan sau va predau lichidarea. Maine dupa-amiaza, Aldo si cu mine vom pleca in Hong Kong si nu ne vom mai intoarce in aceast loc, decat daca e nevoie. Aveti timp sa imi dati raspuns pana diseara. Acum puteti pleca.
Femeile au facut o plecaciune in fata celor doi si s-au retras din living. Luna si Aldo au urcat in camerele lor pentru a-si face bagajele. Ajunsa in camera ei, bruneta s-a asezat pe pat si a privit podeaua. Deodata telefonul ei a inceput sa sune, iar cand adolescenta a observat cine o apela a zambit usor.
- Ce s-a intamplat? Deja imi duci dorul scumpule? Sau m-ai inlocuit cu vreo tarfa?
- Normal ca te-am inlocuit. Si nu numai cu o curva, cu mai multe. Vreau sa stiu cand te intorci?
- Hm..sa vedem. In 20 de ani, poate! Nu e treaba ta. Trebuie sa inchid. M-ai deranjat de la ceva foarte important.
Tanara a inchis convorbirea si si-a aruncat telefonul in peretele, facandu-l bucatele. << Nenorocitul! Cum poata sa imi spuna asta? Nu il suport cand se comporta ca un ticalos.>>
Fata a vrut sa se ridice de pe suprafata moale, insa o ameteala a oprit-o. Adolescenta si-a dus mana la gura, evitand sa vomite. << Ce se intampla cu mine? De ce am starile de voma si ametelile? Doar nu sunt... Te rog Doamne, da sa nu fiu insarcinata.>> Bruneta s-a ridicat de pe pat si si-a luat geanta din dulap. A lasat-o pe masuta din fata patului si a iesit din camera, coborand in living. Si-a vazut bunicul, care incerca sa vorbeasca cu fratele ei. Vazandu-si sora, brunetul s-a apropiat de ea si a luat-o de brat.
- Cred ca fratele meu vrea sa stai cat mai departe de el.
- Tu ar trebui sa pleci de aici. Ai venit aici si ai distrus tot. Tot ce am incercat sa protejez in 10 ani. I-ai otravit mintea lui Aldo impotriva mea. Esti un blestem pentru familia asta!
Bruneta si-a lasat capul in jos, in timp ce fratele ei o privea ingrijorat. Adolescenta strangea puternic din pumn, in timp ce trupul ei a inceput sa vibreze. A inceput sa rada si si-a ridicat privirea, privindu-l pe batran.
- Esti doar un bosorog senil. Stii, ar trebui sa te bag la balamuc, pentru ca acolo trebuie sa stai. Dar sa lasam glumele la o parte. Stiu ca pentru tine sunt un blestem, dar nu poti scapa de mine. Te voi urmari pana cand vei muri si poate si dincolo de moarte. In legatura cu fratele meu, voi avea eu grija de el de acum incolo. Maine voi vinde casa si voi pleca din acest loc.
- Poftim? Cine ti-a dat voie? Cui i-ai cerut permisiunea?
- Trebuia sa cer permisiunea cuiva? Casa asta imi apartine si pot sa fac ce vreau cu ea. Strangeti lucruri si dispari in acest moment din casa asta. Si sa iti gasesti alti piloti, pentru ca Diaz si echipajul lui lucreaza pentru mine, nu pentru tine.
Fata a trecut pe langa bunicul ei si s-a asezat la masa. Fratelei ei s-a asezat si el la masa, privindu-si bunicul cu coada ochiului. Langa cei doi bruneti si-au facut aparitia cele trei menajere.
- Domnisoara, Guadalupe si Habino vor sa plece si sa isi primeasca lichidarea.
- Dar tu Nieva? Ce ai de gand sa faci?
- Luna, o putem lua pe Nieva cu noi? Ea a avut grija de mine in toti acesti ani. Nu as vrea sa imi incep o noua viata si sa o las in urma.
Bruneta si-a privit fratele cu zambetul pe buze, apoi a privit-o pe batrana. Si-a sprijinit capul intr-o mana si a inchis ochii.
- Foarte bine Aldo si sunt sigura ca Lina se va bucura ca va avea companie. Poti sa iti faci bagajele Nieva, pentru ca mergi cu noi. Cat despre voi doua, treceti maine la firma si luati-va banii.
Si-a deschis ochii si a vazut cum cele trei se indepartau. Si-a intors capul si l-a observat pe bunicul ei, care strangea puternic din pumn. Nu putea sa isi lase nepoata sa fie atat de fericita.



Răspunsuri în acest subiect
Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 15-09-2009, 02:24 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 16-09-2009, 05:01 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 17-09-2009, 06:37 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 19-09-2009, 04:26 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de ellamanu - 19-09-2009, 05:03 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 23-09-2009, 05:49 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 26-09-2009, 07:09 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Amelia_Angel_Devil - 30-09-2009, 11:55 AM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Nya. - 30-09-2009, 01:01 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 30-09-2009, 02:35 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 02-10-2009, 04:54 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 17-10-2009, 07:17 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de fake_fate - 18-10-2009, 09:07 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 24-10-2009, 05:02 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Nya. - 24-10-2009, 09:36 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 29-10-2009, 08:19 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 07-11-2009, 06:21 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Yaku-chin - 08-11-2009, 08:33 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 15-11-2009, 01:14 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Yaku-chin - 23-11-2009, 08:36 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 05-12-2009, 05:31 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 15-12-2009, 01:40 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 27-12-2009, 08:10 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 01-01-2010, 01:06 AM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 08-01-2010, 06:58 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 21-01-2010, 06:02 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 05-02-2010, 05:01 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 19-02-2010, 09:41 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Adri@n@ - 04-03-2010, 03:49 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Razbunarea nu este o solutie kida's mistery 12 8.097 26-01-2012, 12:50 AM
Ultimul răspuns: kida's mistery
  O sotie perfecta[+18] Ana 13 9.187 19-09-2011, 09:26 AM
Ultimul răspuns: Ana
  Nimeni nu e perfect≈ Ayame Chan 3 2.162 22-07-2011, 07:44 PM
Ultimul răspuns: Mina-chan
  Femeia Perfectă [Hentai. Romance] hiimera 15 5.557 27-06-2011, 04:21 PM
Ultimul răspuns: Kitsu
  crima odioasa.... Kato 3 3.251 18-01-2011, 01:01 PM
Ultimul răspuns: •нąкü•
  Crima si muzica love_anime 6 4.540 23-07-2009, 09:47 AM
Ultimul răspuns: Yoko
  O iubire perfecta Yumina 5 3.833 21-05-2009, 10:11 PM
Ultimul răspuns: Sarra
  Slayers- Razbunarea lui Sabuno Lina Inverse 2 2.969 05-10-2008, 06:08 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)