Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Razbunarea: Crima perfecta

#21
Masina a oprit in fata unei case cu doua etaje. Adolescenta a coborat din automobil si a cercetat imprejurimile cu privirea. Curtea din fata vilei era plina de flori multicolore, iar de o parte si de ala a aleii care ducea spre intrarea in casa se aflau palmieri. Tanara a inspirat adanc si a intrat in interiorul vilei, insotita de sofer. In living, aceasta a fost intampinata de trei servitoare care au facut o plecaciune in fata fetei.
- Hm, se pare ca aici nu trebuie sa ma prezint singura. Unde e copilul? Vreau sa il vad!
- Domnisorul Aldo este in curtea din spate cu profesorul de scrima. i se adresa una dintre femeile de servici.
Bruneta a zambit usor si a iesit din incapere, indreptandu-se spre locul unde se afla fratele ei. A observat doua persoane care erau imbracate in costume albe si purtau o masca alba pe chip. Tanara a banuit ca persoana mica de statura era fratele ei. S-a prefacut ca a tusit, atragand atentia celor doi. Barbatul a oprit lupta dandu-si masca jos si apropiindu-se politicos de adolescenta. A facut o plecaciune in fata ei, apoi a parasit curtea din spate. Tanara il privea pe cel copil, care si-a dat jos masca, si a patruns-o cu privirea. Baiatul avea parul brunet si ochii albastri, exact ca sora si tatal lui. Fata a trecut pe langa copil, asezandu-se pe scaunul de langa masa rotunda din lemn. Brunetul si-a intors privirea si a privit-o, in timp ce se apropia de ea.
- Cine esti? Cum indraznesti sa imi intrerupi antrenamentul? Ce cauti in casa mea?
- Ce atitudine! Dar intrebarea e: ce cauti tu in casa mea? Eu sunt Luna Dellakeza si sunt stapana acestei locuintei. Tu esti doar un intrus aici. Nu cred ca esti fratele meu, pentru ca tata nu ar fi indraznit sa o insele pe mama mea. Cine esti tu de fapt? Cumva bunicul te-a adus aici, doar pentru a ma dezmosteni de tot ce mi-a lasat tatal meu? Unde e mama ta? De ce esti aici?
- Nu e treaba ta. Si daca nu crezi ca sunt fratele tau, nu ai decat. Eu imi cunosc originea si nu am nevoie de nimeni sa mi-o demonstreze. Sunt fiul lui Cesar Dellakeza, fie ca iti convine, fie ca nu.
- Atunci sper ca esti pregatit ca ADN-ul tau sa fie comparat cu ADN-ul cadavrului tatei. Vei merge cu mine in Hong Kong si vom vedea daca spui adevarul sau nu. Daca e adevarat voi avea grija sa nu iti lipseasca nimic. Dar daca e o farsa, vei plati scump.
- De ajuns Luna! Nu am de gand sa te las sa imi sperii nepotul. Tu nu trebuie sa fii aici. Locul tau e in Hong Kong. replica batranul, care si-a facut aparitia.
- Imi pare rau bunicule, dar eu voi face ce vreau cu acest copil. Daca e fratele meu, inseamna ca e in puterea mea. Si cred ca tu ar trebui sa pleci din aceasta casa. Acum daca ma scuzati ma duc sa ma instalez in noua mea camera.
Bruneta s-a ridicat de pe scaun si a trecut pe langa baiat si batran, si a intrat in casa. Ramasi singuri, brunetul s-a intors cu fata catre bunicul lui, care il privea.
- Aldo, Luna e sora ta si e singura mostenitoare a tatalui tau. E prima nascuta si prima urata de catre familie. Ea nu te iubeste, cand a aflat de existenta ta nu a facut altceva decat sa te urasca mai mult. Ea nu vrea ca nimeni sa ii fure averea si de aceea e aici. Tu trebuie sa o urasti. Luna nu vrea decat sa te distruga. Nu o lasa sa iti ia ce trebuie sa ai.
- Nu iti fa griji bunicule, o voi ura pe scumpa mea suriora si nu o sa ma las, pana cand nu o sa imi primesc banii. In fond sunt un Dellakeza si noi nu renuntam atat de usor. Ma duc sa ma schimb.
Baiatul a trecut pe langa bunicul lui, inaintand spre casa. Batranul a inceput sa zambeasca, avand o privire triumfatoare. << Luna, ai facut o mare greseala ca te-ai nascut. Nici nu stii cat de mult te-am blestemat. Te urasc, te urasc pentru ca esti fata si pentru ca ai reusit sa pui mana pe ceea ce am construit atat de greu. >>
In camera ei, adolescenta statea pe pat si se gandea la tot ce s-a intamplat in acea zi. << Oare sunt prea dura cu acest copil? De ce a trebui sa o inseli pe mama, tata? De ce? Nu erai destul de fericit? Dar oare unde e mama acestui baiat? Unde e amanta ta?>>
Bruneta s-a ridicat de pe pat si a iesit din camera, coborand in living. S-a apropiat de bucatarie si a observat ca servitoarele erau in incapere. Fata s-a asezat la masa si le-a privit pe cele trei. Si-a ridicat degetul si a tintit-o pe servitoarea batrana. Aceasta s-a apropiat usor de adolescenta , iar aceasta i-a facut semn sa se aseze jos.
- Care e numele tau? Si de cati ani lucrezi aici?
- Numele meu este Nieva si sunt aici de cand tatal dumneavoastra a construit aceasta casa.
- Inseamna ca trebuie sa stii povestea. Ce s-a intamplat de fapt? De ce a avut tata o aventura? Unde e mama baiatului?
- Tatal dumneavoastra a venit aici dupa moartea mamei dumneavoastra, doamna Vanessa. Domnul Cesar era distrus si nu se putea concentra la nimic. In aceasta casa a lucrat o servitoare pe nume Demina. Era tanara, frumoasa si era indragostita de tatal dumneavoastra. Cand la vazut atat de distrus, s-a apropiat de el si la ajutat sa se recupereze. Au fost impreuna, iar urmarea acestei recuperarii a fost domnisorul Aldo. Domnul Juan a sosit exact cand Demina a nascut si i-a cerut domnului Cesar sa se casatoreasca cu ea si sa il faca pe baiat singurul mostenitor. Tatal dumneavoastra a refuzat categoric, spunand ca singurul lui copil sunteti dumneavoastra. Domnul Cesar a plecat, fara a mai spune nimic. Bunicul dumneavoastra venea in fiecare luna si avea grija de Demina si de nepotul lui. Demina a crezut ca acest copil o va uni de iubirea ei, insa domnul Cesar nu a mai venit niciodata. Femeia si-a dat seama ca stapanul ei nu se va mai intoarce si a plecat, parasindu-si copilul. Nu am mai auzit nimic despre ea si de cand a plecat, domnul Juan a avit grija de tanarul Aldo si l-a facut sa creada ca tatal lui se va intoarce la el.
- Inseamna ca pentru Aldo, bunicul a fost familia lui, nu?
Batrana a aprobat din cap si s-a ridicat de pe scaun, apropiindu-se de aragaz. Bruneta lovea usor masa cu unghiile, gandindu-se la poveste. S-a ridicat de pe scaun, parasind bucataria. A urcat treptele si a ajuns la primul etaj, pasnd pe holul lung. A ajuns in fata camerei din dreptul holului. A tras aer adanc in piept si a batut usor in usa. A apasat pe clanta si a deschis usa, intrand in incapere. A auzit suspine si geamate, care au facut-o sa isi duca mana la piept. A inchis usa si s-a apropiat de pat, vazandu-si fratiorul. Acesta statea cu capul in perna, ascunzandu-si chipul. Fata s-a asezat pe marginea patului si l-a atins usor pe cap, iar baiatul s-a ridicat speriat.
- Ce cauti aici? Nu ti-am dat voie sa intri. Pleaca, acum!
- Aldo nu trebuie sa te ascunzi de mine. De ce plangi? Nu iti place ca sunt aici nu e asa?
Brunetul s-a ridicat de pe pat si si-a sters lacrimile, privindu-si sora. Tanara s-a ridicat de pe suprafata moale si a vrut sa se apropie de el, insa acesta a oprit-o.
- Nu te apropia de mine. Tu ma urasti. Ma urasti exact cum m-a urat tata si mama. Nu vrei decat sa ma elimini pentru a nu-ti lua averea. Ei bine nu o sa iti mearga. Mai auzit?
Copilul s-a apropiat de ea si a inceput sa o impinga, tipand la ea sa il lase in pace. Brusc, fata a inceput sa vada in ceata. Si-a dus mana la cap, in timp ce brunetul o impingea in continuare. Adolescenta si-a inchis ochii, cazand pe podeaua rece. Aldo s-a speriat si s-a lasat in genunchi, incepand sa isi strige sora.
- Luna, Luna esti bine? Raspunde-mi Luna. Nu ma lasa si tu singur. Te rog Luna, trezeste-te! Nieva, Osvald, veniti repede in camera mea. Luna, trezeste-te! Te rog Luna! Trezeste-te!



Răspunsuri în acest subiect
Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 15-09-2009, 02:24 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 16-09-2009, 05:01 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 17-09-2009, 06:37 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 19-09-2009, 04:26 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de ellamanu - 19-09-2009, 05:03 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 23-09-2009, 05:49 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 26-09-2009, 07:09 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Amelia_Angel_Devil - 30-09-2009, 11:55 AM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Nya. - 30-09-2009, 01:01 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 30-09-2009, 02:35 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 02-10-2009, 04:54 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 17-10-2009, 07:17 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de fake_fate - 18-10-2009, 09:07 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 24-10-2009, 05:02 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Nya. - 24-10-2009, 09:36 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 29-10-2009, 08:19 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 07-11-2009, 06:21 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Yaku-chin - 08-11-2009, 08:33 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 15-11-2009, 01:14 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Yaku-chin - 23-11-2009, 08:36 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 05-12-2009, 05:31 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 15-12-2009, 01:40 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 27-12-2009, 08:10 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 01-01-2010, 01:06 AM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 08-01-2010, 06:58 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 21-01-2010, 06:02 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 05-02-2010, 05:01 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 19-02-2010, 09:41 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Adri@n@ - 04-03-2010, 03:49 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Razbunarea nu este o solutie kida's mistery 12 8.101 26-01-2012, 12:50 AM
Ultimul răspuns: kida's mistery
  O sotie perfecta[+18] Ana 13 9.192 19-09-2011, 09:26 AM
Ultimul răspuns: Ana
  Nimeni nu e perfect≈ Ayame Chan 3 2.163 22-07-2011, 07:44 PM
Ultimul răspuns: Mina-chan
  Femeia Perfectă [Hentai. Romance] hiimera 15 5.569 27-06-2011, 04:21 PM
Ultimul răspuns: Kitsu
  crima odioasa.... Kato 3 3.261 18-01-2011, 01:01 PM
Ultimul răspuns: •нąкü•
  Crima si muzica love_anime 6 4.541 23-07-2009, 09:47 AM
Ultimul răspuns: Yoko
  O iubire perfecta Yumina 5 3.833 21-05-2009, 10:11 PM
Ultimul răspuns: Sarra
  Slayers- Razbunarea lui Sabuno Lina Inverse 2 2.972 05-10-2008, 06:08 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)