Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Razbunarea: Crima perfecta

#11
In salonul brunetei, Ximena dormea cu capul pe mana ei dreapta. Pe usa si-a facut aparitia doctorul insotit de doua asistente. Una dintre ele a trezit-o pe roscata, spunandu-i sa paraseasca pentru o clipa salonul. Tanara a aprobat din cap si a facut ce i s-a spus. Dupa cateva minute medicul si asistenta au iesit din camera, iar fata l-a oprit pe barbat, intrebandu-l in ce stare e prietena ei.
- Inca nu va pot spune nimic. Trebuie sa asteptam sa vedem daca raspunde la tratament. Daca face vreo miscare va rog sa ma anuntati. Acum daca ma scuzati, ma asteapta si alti pacienti.
Vorbele medicului au pus-o pe adolescenta pe ganduri. Ii era teama ca situatia prietenei ei sa nu se inrautateasca. Si-a scos telefonul si l-a sunat pe Noah, spunandu-i sa vina la spital. A inchis telefonul si a intrat din nou in incapere, asezandu-se pe scaun. << Luna, cum ai lasat sa ti se intampla asta? O sa ma omori cand o sa afli ca i-a spus lui Ipori despre operatia de la inima. Imi pare rau draga mea, dar mai devreme sau mai tarziu trebuia sa afle. Te rog Luna trezeste-te! Iti promit ca nu te voi mai lasa niciodata singura>>
Cateva lacrimi s-au prelins pe obrajii fetei, iar in acel moment in camera si-a facut aparitia roscatul. Acesta a ramas uimit cand a vazut-o pe bruneta pe patul de spital, conectata la multe aparate. Vazandu-l, roscata s-a ridicat de pe scaun si l-a imbratisat puternic, lasandu-i capul pe pieptul lui si incepand sa planga. Baiatul a imbratisat-o, incercand sa o calmeze, insa nu reusea. Tanara i-a povestit ce i s-a intamplat prietenei ei, iar tanarul a oftat adanc. Stia ca mai devreme sau mai tarziu fata o va pati. S-a asezat pe scaun, tragand-o pe Ximena in bratele lui. I-a spus sa doarma putin, fiindca va avea el grija de prietena ei. Adolescenta si-a lasat capul pe umarul baiatului, adormind. Respiratia ei ii mangaia pielea baiatului, provocandu-l sa o priveasca. Acesta a zambit usor si a sarutat-o tandru pe buze. Si-a intors privirea spre bruneta, care era inconstienta.
In cealalta parte a orasului, in apartamentul lui, blondul statea pe pat cu mainile sub cap.
FlashBack
- Tu ai facut asta nu e asa? Tu ai adus-o pe Luna in starea asta! De ce nenorocitule? De ce? Vrei sa o omori exact cum l-ai omorat pe tatal ei? Nu intelegi ca ea te iubeste? Nu vrei sa vezi ca in spatele razbunarii ei sta iubirea pe care o are pentru tine? De ce crezi ca s-a lasat violata de tine? De ce crezi ca s-a culcat cu tine? Deschide ochii Julian si lasa la o parte afacerile. Crezi ca ele iti vor oferi dragoste? Crezi ca ele te vor ajuta sa fii fericit? Unde ai tinut-o? In ce hal ai torturat-o? Ce are? Raspunde-mi odata!
End of FlaskBack
<< De ce ma afecteaza atat de mult cuvintele Ximenei? De ce ma afecteaza starea Lunei? Nici macar nu o iubesc. O vreau langa mine pentru afacerile ei si doar pentru a avea cu cine sa omor timpul. Totusi de ce imi vine sa o imbratisez, sa o sarut de fiecare data cand o vad? De ce actionez impulsiv cand alt barbat o atinge? Luna! Oare m-am indragostit de tine?>> Tanarul si-a inchis ochii, lasandu-se prada viselor.
A doua zi si-a facut aparitia repede. In salonul Lunei, Ximena si Noah stateau langa pat si asteptau ca prietena lor sa fac o miscare. In incapere si-a facut aparitia doctorul, insotita de o asistenta. Medicul i-a facut o injectie in mana, apoi i-a deschis pleoapele cu ajutorul degetelor, luminand pupila cu lanterna micuta.
- Cum se simte, e bine? intreba roscata.
- Se pare ca raspunde bine tratamentului. Dar referitor la coma, nu stiu cand se va trezi. Sora, poti sa ii scoti masca de oxigen. Va rog sa ma scuzati.
Medicul a parasit camera, in timp ce asistenta administra un ser in perfuzie, apoi i-a indepartat masca de oxigen de pe chip. Dupa ce si-a terminat treaba, a parasit si aceasta incaperea. Ximena a oftat usor si i-a atins usor fruntea prietenei ei, mangaindu-o. Pe usa salonului si-a aparitia blondul. Vazandu-l, roscatul a vrut sa ii dea un pumn in fata, insa baiatul fiind m-ai rapid, l-a oprit. Noah a vrut sa mai continue, insa a fost oprit de vocea roscatei. Ipori l-a privit, apoi s-a apropiat de patul Lunei. A luat-o usor de mana si i-a sarutat-o.
- Ximena ce s-a intamplat? Vad ca i-au dat jos masca de oxigen.
- Doctorul a spus ca raspunde bine tratamentelor, dar nu stie cand isi va reveni din coma.
Tanarul a oftat si si-a apropiat buzele de cele ale brunetei. I le-a cuprins intr-un sarut tandru si delicat. Si-a strecurat limba cu usurinta printre buzele adolescentei, incepand sa exploreze in voie lacasul umed al acesteia. Dupa cateva clipe a incheiat sarutul, indepartandu-se de patul tinerei.
- Ju-li-an!
Cei trei si-au indreptat privirea spre fata. Aceasta isi misca usor degetele, incercand sa isi deschida ochii. Ximena s-a dus repede dupa doctor, in timp ce baiatul a zambit usor si a parasit camera. Roscata a intrat pe usa, impreuna cu doctorul, care s-a repezit la fata, verificandu-i pulsul. Bruneta si-a deschis ochii, privind in jurul ei. Amica ei a imbratisat-o puternic, lasand cateva lacrimi sa se prelinga pe obrajii ei. Medicul le-a spus ca tanara va fi externata maine, apoi s-a retras din incapere. Bruneta s-a ridicat in sezut, privindu-i pe cei doi roscati. Si-a atins buzele cu doua degete, gandindu-se la cel pe care il iubeste. Ximena si-a cerut scuze pentru faptul ca a judecat-o, iar adolescenta i-a acceptat scuzele cu un zambet inocent, care a facut-o pe roscata sa ramana uimita. Erau patru ani de cand nu i-a mai vazut zambetul tandru. Luna si-a intors privirea si a inceput sa observe norii pufosi care se miscau pe cerul senin. << Se pare ca nu iti pasa de mine, Julian. Nici macar nu ai venit sa ma vezi! Cred ca a fost o mare greseala sa cred ca te voi cuceri. Imi pare rau tati! Iti promit ca de acum inainte voi avea grija sa te razbun. Nimeni nu ma va impiedica sa il ucid pe Barios si Ipori. Nici macar iubirea mea pentru Julian!>>



Răspunsuri în acest subiect
Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 15-09-2009, 02:24 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 16-09-2009, 05:01 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 17-09-2009, 06:37 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 19-09-2009, 04:26 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de ellamanu - 19-09-2009, 05:03 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 23-09-2009, 05:49 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 26-09-2009, 07:09 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Amelia_Angel_Devil - 30-09-2009, 11:55 AM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Nya. - 30-09-2009, 01:01 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 30-09-2009, 02:35 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 02-10-2009, 04:54 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 17-10-2009, 07:17 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de fake_fate - 18-10-2009, 09:07 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 24-10-2009, 05:02 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Nya. - 24-10-2009, 09:36 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 29-10-2009, 08:19 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 07-11-2009, 06:21 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Yaku-chin - 08-11-2009, 08:33 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 15-11-2009, 01:14 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Yaku-chin - 23-11-2009, 08:36 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 05-12-2009, 05:31 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 15-12-2009, 01:40 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 27-12-2009, 08:10 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 01-01-2010, 01:06 AM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 08-01-2010, 06:58 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 21-01-2010, 06:02 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 05-02-2010, 05:01 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Alexi - 19-02-2010, 09:41 PM
RE: Razbunarea: Crima perfecta - de Adri@n@ - 04-03-2010, 03:49 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Razbunarea nu este o solutie kida's mistery 12 8.101 26-01-2012, 12:50 AM
Ultimul răspuns: kida's mistery
  O sotie perfecta[+18] Ana 13 9.191 19-09-2011, 09:26 AM
Ultimul răspuns: Ana
  Nimeni nu e perfect≈ Ayame Chan 3 2.163 22-07-2011, 07:44 PM
Ultimul răspuns: Mina-chan
  Femeia Perfectă [Hentai. Romance] hiimera 15 5.569 27-06-2011, 04:21 PM
Ultimul răspuns: Kitsu
  crima odioasa.... Kato 3 3.261 18-01-2011, 01:01 PM
Ultimul răspuns: •нąкü•
  Crima si muzica love_anime 6 4.541 23-07-2009, 09:47 AM
Ultimul răspuns: Yoko
  O iubire perfecta Yumina 5 3.833 21-05-2009, 10:11 PM
Ultimul răspuns: Sarra
  Slayers- Razbunarea lui Sabuno Lina Inverse 2 2.972 05-10-2008, 06:08 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect: