Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubirea ascunsa

#1
Cap 6: Neji descopera puterile ascunse ale lui Suffering.

Cei patru mergeau linstiti. Era destul de frig afara,pentru ca, incetul cu incetul, iarna punea stapanire peste sate. In timp ce mergeau, Neji se tot uita la maronie. In seara in care dormise cu ea, observase ceva pe fruntea ei, dar nu s-a vazut foarte clar pentru ca parul ii acoperea fruntea. Maronia se gandea la acelasi lucru, la semn. Isi amitea cuvintele spuse de maestrul ei:
,,- Tine minte, Neji nu trebuie sa afle cu nici un chip de semn si celelalte da?
- Da maestre, va promit, nu va afla.
Nu putea tine ascuns acest imens secret fata de Neji toata viata. In timp ce mergeau, un inamic din satul Ascuns In Nisip s-a ivit in fata lor. Era foarte puternic si a provocat-o pe Suffering la lupta.
- Accept!
- Foarte bine, atunci sa incepem.
Suffering si-a dat seama ca va fi o lupta serioasa asa ca a fotarat sa isi arate adevaratele puetri.
- Voi lupta eu!
- Nu Neji, eu voi lupta.
- Neji, las-o, trebuie sa iti arate ceva corect Suffering?
- D.....da, ai dreptate sensei. Neji, am tinut ascuns acest secret toata viata, dar acum trebuie sa ti-l dezvalui.
- D.....despre ce este vorba?
- Despre asta.
Spunand acest lucru, Suffering si-a dat jos lentilele de contact si le-a pus intr-o cutiuta. Cand a deschis ochii, nu mai erau maro. Ci era culoarea ochilor lui Neji.
- C......ce?
- Neji, la nastere, nu am avut destul sange, si a trebuit sa imi doneze cineva, iar cel care mi-a donat sange, m-a si antrenat. Cel care mi-a donat sange a fost......Hiashi Hyuga.
- C......cum? Nu poate fi adevarat!
- Ba da Neji, este. Uite!
Spunanand asta, si-a dat jos bentita de pe frunte si si-a inlaturat parul. Avea acelas semn ca si Neji(-x-).
- D.....dar, ai spus ca ai fost antrenata de Itachi si Orocimaru!
- A trebuit sa mint, ca sa nu iti dai seama. Acum vei vedea ce am invatat din tot acest timp. Byakugan!
Neji a ramas impietrit. Nu putea crede una ca asta. In timp ce Neji se uita la maronie cu mare atentie aceasta a facut tehnica palmelor mistice ce era specifica clanlui Hyuga.
- 4 palme, 8 palme, 12 palme, 16 palme, 22 de palme.
Inamicul a fost destul de ranit.Suffering a facut o rotatie de 260 de grade dandu-i foarte multe palme. Mai facuse si multe tehnici specifice clanului Hyuga, unele find interzise, altele find necunoscute pentru Neji. Lupta se terminase si maronia invinse inamicul, dar acesta o zgariase destul de grav, unghiile sale fiind otravite. Maronia a lesinat, iar Neji a prins-o in brate, ducand-o asa tot drumul, pana se trezise.
- Cum te simti?
- N....Neji? oh, cam obosita si mana....auu!
- Nu te mai misca asa brusc, unghiile inamicului au fost otravite.
- Multumesc ca mai dus tot drumul, acum ma poti lasa jos.
- Bine Suffering.
In sfarsit ajunse-ra. Se intalnisera si cu Sasori. Cand fata il vazu, ii sarise in brate. Neji era putin gelos.
- Si cam ce legaturi aveti voi doi? intreba Neji suspicios.
- Am fost o echipa. Spuse Suffering
- Nu orice echipa. Suffering, Sasori si Hidan au fost C.M.B.E.D.N adica cea mai buna echipa de ninja. Suffering cu Byakugan-ul, Sasori cu papusile si Hidan cu tehnica vantului.
Ei bine, nu au mai stat la povesti si au plecat pentru ca era drum lung.
Cap 7: Balul
Va urma!
Ja ne!



Răspunsuri în acest subiect

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Durerea ascunsa Infinite 4 3.595 12-08-2013, 04:28 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Iubire ascunsa in ura AyumiHamasaki 50 25.241 06-08-2011, 06:54 PM
Ultimul răspuns: Piersicuta
  Iubire ascunsa in spatele tradarii... Ary^_^Arishime 2 2.241 03-08-2011, 08:43 AM
Ultimul răspuns: candy girl
  Dragostea ascunsa in razboi Erina Ozaki 40 31.277 17-04-2011, 05:22 AM
Ultimul răspuns: Zuzu XoXo
  [ RBD / Guild ] - Iubire ascunsa in muzica Maria 8 7.740 06-03-2011, 11:40 AM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)