Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inger cu doua fete (SasuSaku)

#3
Cap2...........

Si uite asa lam cunoscut pe Sasuke.Cand am plecat spre hotel ,numai la el imi era gandul,parca ma drogasem,nu mai stiam nimic,vocea lui calda,mainile lui puternice,privirea lui calda ma facut sa simt cum inima imi bate iar puternic,ma facut sa realizez ca traiesc,ca inca mai am suflet si sentimente.Dar misiunea mea era sa il omor,nu sa ma...sa ma...nu cred ca spun asta dar...sa ma indragostesc de el.Cu gandul la el am urcat intr-un taxi ce i-am cerut sa ma duca la hotel.Tot drumul eu am tacut chiar daca soferul masinii a vrut sa vorbeasca cu mine,am fost atenta la o singura intrebare care si acum inca ma mai bantuie.
-Auziti domnisoara,de ce sunteti asa de....nustiu cu capul in nori?
-Va rog frumos ,nu este treaba dumneavoastra,mai bine aveti grija cum mergeti.
-Este clar sunteti indragostita,sa stiti ca toti care sufera din dragoste eita sa vorbeasca despre acest subiec.Dar ca sa va fac pe plac ,am sa-mi vad de drumul meu.
Soferu asta era nebun,dar spunea adevarul.Cand am ajuns la hotel m-am dus in camera mea,m-am schimbat si m-am pus in pat.Cu gandul la Sasuke am adormit,nici in lumea somnului nu-i dadea pace,il tot visam,acest lucru facanduma sa ma scoata din minti.
Dimineata sia facut aparitia,aveam aceleasi ganduri,pentru prima data imi doream ca Sasuke sa fie langa mine si sa imi spuna Neatza dar nu se poate.De la prima ora a diminetii,telefonul a inceput sa sune.Ghiciti cine er.Nu era Sasuke,nu era Andreea nici SHina sormea,era Boss.
-Alo?Da Boss,ce este?
-Sakura ,te-am sunat sa iti spun sa te duci la banca lui azi,pentru ca se cauta o secretara si tu ai fi buna.Banca este pe strada alaturata cu barul,ai vazut nu?
-Da,am vazut,auzi Boss,totusi nu putem sa facem altceva cu tipu asta decat sa il omoram?
-Frate ,nu te-am rugat sa il omori,ti-am poruncit sau ti-am ordonat cum vreai sa iti spun?Sau te-ai indragostit de el?
-Nu Boss...dar lasa numai am sa imi duc misiunea la bun sfarsit.
Ita la el ce tupeu are,,Ti-am poruncit...." intr-o buna zi ai sa-ti inghiti cuvintele,dar acum trebuie sa ma duc la banca,nici nu stiu ce trebuie sa fac,dar ma descurc eu....sper.
M-am dus la baie,mi-am facut toaleta de dimineata,m-am imbracat cu o camasa alba stransa pe mine,deschisa la doi nasturi de la gat,o pereche de pantaloni negri si mi-am luat o pereche de pantofi negrii.Parul mi lam lasat liber,mi-am luat o mapa in care avea niste acte cu cateva date despre mine,si am plecat.Am luat-o pe jos,si asa era devreme si mai profitam si eu putin pentru a ma relaxa.Peste tot erau numai masini,printre masini,biciclisti,dupa biciclisti,oameni simpli,veseli,cu moralul sus.Dupa jumateta de ora de mers pe jos,am ajuns la banca.Era o banca de vreo 3 etaje,banuiesc ca la etajul 3 era seful,asa ca am intrat in banca.Era totul superb,peste tot era plante,totul amenajat frumos,parca iti era drag sa te duci la el la banca.Mam dus la lift,am apasat butonul cu numaru trei si am asteptat.Cu fiecare etaj pe care il urca parca ma inroseam si mai tare,in burta mea era o batalie parca intre fluturi,transpirasem toata si deja nu eram in stare sa mai zic nimic.Amintirea mamei iar ma rascolea pe dinauntru,asa ca mi-am facut curaj si mam dus la el.Am batut la usa lui de culoare neagra,mi-am facut curaj si am intrat.
-Buna ziua!Ma numesc Sakura Haruno si as dori sa ma angajati ca secretara daca se poate.
Sasuke statea pe scaun.citea niste acte,dar cand mi-am rostit numele ,sa uitat la mine ,si ma privea ca pe ceva pretios.Privirea lui ma inebunea.
-Sakura,uite vezi soarta a vrut iar sa ne intalnim!
-Da..ce mai soarta..
-Ia un loc,si zimi ce ai mai facut?
-Nu conteaza,am venit aici pentru ca vreau sa ma angajez si....
-Nu trebuie sa imi spui nimic,totul este ca si rezolvat,vi maine la prima ora ,biroul tau este cel de langa biroul meu,sper sa iti placa.
-Stai asa,totusi nu trebuie sa dau o audienta ceva?
-Nu este nevoie,pentru tine totul este rezolvat.
Wow Sasuke se purta asa de frumos cu mine,ma facea sa rosesc mai mereu.Iam multumit,am facut drapta iinprejur si am vrut sa plec,dar iar mainile lui mau oprit,apucanduma de mijloc, luanduma in brate.Era o senzatie asa de placuta,parca nu mai vroiam sa plec.
-Sakura,ce faci de dupa-amiaza?
-Nimic,dar de ce intrebi?
-Pai ,as vrea sa mergi cu mine la o petrecere,un fel de bal,si ce zici vrei?
Nici nu am mai stat pe ganduri si am spus da,a ramas sa vina sa ma ia la ora 17 de la hotel,faza proasta era ca nu aveam cu ce sa ma imbrac,asa ca mam dus sa imi gasesc o rochie frumoasa.Era ora 15 si eu nu imi gasisem rochita potrivita.In cele din urma mi-am gasit o rochita de culoare mov cu sclipici pe ea,iar pantofi mi-am luat de culoare tot mov.Mam dus la hotel,era deja ora 16:30,asa ca mam dus repede sus,am facut un dus,mam imbracat in rochita mea cea mov si mam incaltat cu pantofii.Rochita imi venea la fix,mam macheat cu putin fard mov ,mam dat cu rimel si creion iar pe buze am dat cu un luciu transaparent.Parul mi lam lasat liber,doar bretonul lam prins intr-o parte cu o clamuta roz.Cand ceasul a batut ora 17 fix,eu am coborat.La intrare era Sasuke,ceva aparuse pe fata mea,era o cheste ce semana cu un zambet...daca ma gandesc bine zambisem pentru prima data in cei 5 ani de cand tata a murit.Sasuke vazandu-ma se inrosise,parca era un mar rosu iar eu o rosie.Pe fata mea pentru prima data se putea citi un pic de fericire,pentru prima data uitasem ce trebuia sa fac.Lui Sasuke nu ia mai iest decat:
-Sakura,esti asa de frumoasa.
-Multumesc,mergem?
-Da,haide.
Tot drumul spre asa zisu bal :)) am tacut amandoi ,si ne uitam in ochii.Eu il exploram din priviri,asa cum facea si el.Dupa o ora de mes soferul masinii a oprit.Se pare ca am ajuns la destinatie.Am coborat din masina,lam luat de brat se Sasuke si am intrat inauntru.Toata lumea se uitau la noi,parca eram cine stie cine.Inautru erau lumini peste tot,baluane colorate,muzica,nu lipsea nimic.De Sasuke atunci sa apropiat o femeie,cred ca era mama lui,o femeie inalta,parul lung si negru,ce Sasuke o striga Mama.



~Va urma~
[Imagine: senjo.gif]



Răspunsuri în acest subiect
Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 07-05-2009, 09:29 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 07-05-2009, 05:14 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 08-05-2009, 09:02 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 08-05-2009, 05:16 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 09-05-2009, 11:43 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 10-05-2009, 04:45 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 11-05-2009, 09:15 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 12-05-2009, 08:46 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 13-05-2009, 04:32 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Elina - 13-05-2009, 04:50 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de ***candy bar*** - 14-05-2009, 12:18 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 14-05-2009, 09:40 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 15-05-2009, 09:47 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 16-05-2009, 10:12 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Nya. - 16-05-2009, 10:41 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 17-05-2009, 12:26 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 17-05-2009, 09:29 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 18-05-2009, 09:34 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Flash - 22-05-2009, 07:12 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 28-05-2009, 08:05 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Elina - 28-05-2009, 08:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jurnalul unei fete pierdute in amintiri Hinata-san 3 3.047 13-10-2013, 12:26 AM
Ultimul răspuns: Mathilde
  Demon si inger DanteObs3ssion 1 2.172 30-06-2013, 03:52 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  [Yaoi] Inger cazut.. Rissu. 2 2.301 19-08-2012, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Peppers
  [Naruto] Prinsa intre doua iubiri (sasusaku ) natynaty 2 2.946 11-07-2012, 12:52 PM
Ultimul răspuns: NiceBlueExorcisist
  A doua viata yoana__iloveanime 4 3.108 22-04-2012, 02:18 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Inger fara aripi Kyandi. 2 2.251 31-03-2012, 10:32 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Demonul devine inger ohaio_angel 5 3.138 08-03-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Două inimi bat ca una. SnowFlake. 3 2.165 26-12-2011, 07:11 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Doua sute sapte Cherie 8 4.820 28-11-2011, 09:51 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Viata unei fete ninja ~~~KiOko kimy~~~ 15 8.987 23-10-2011, 07:45 PM
Ultimul răspuns: FuckEverything


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)