Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Konoha High School

#15
~Anime~Girl~-> da susoro th ai fost prima:))
Andrutz@--nebuna->ori ai chiorit... ori... a fost prea "palpitant" capitolul.(rezolvam pe mess)
^^"Bubbles"^^ ->n-are nik susoro.Trece:))
Lexi.Kitty->dha:X th cu greselile si concluziile
Blue.Bird^^->he he he imi pare bine^^
Shinkei_Anya->ma bucur ca-ti place^^
***candy bar*** ->adorabil:X:X
Poi am comentat comentariile :))( prostie de-a mea:D) si acum avem liber la un nou capitol^^

Suferinta

Ploaia se oprise in sfarsit.Dupa o perioada posomorata se anunta venirea soarelui pentru a incalzi totul in jur.Viata isi relua cursul iar pe strazile orasului oamenii incepeau sa-si faca treburile zilnice.In fata celui mai prestigios liceu din Konoha isi faceau aparitia doua personaje.
Toti elevii erau uimiti de noua aparitie.Se parea ca Maryan cobora dintr-o limuzina neagra, ajutand o fata sa iasa din masina.Acea fata nu era nimeni alta decat Sakura.Cand Ino si Hinata o zarira pe prietena lor de mana cu colegul lor, hotarara ca este timpul pentru o discutie.
Ajunse in clasa, blonda si bruneta o luara pe rozalie in spatele clasei.
-Tu gandesti macar?intreba Ino furioasa.
-Ino are dreptate.Ce ti-a venit?Cum ai reusit?intreba si Hinata.
-Hei fetelor ce ati patit?Eu voiam sa va dau o veste de ultima ora si voi… spuse Sakura putin ametita.
-Cum ai reusit?!Era aproape la mana mea si mi l-ai luat!continua blonda.
-Hei, stai asa, tu parca erai cu Sai!spuse adolescent intrigata.
-Stati calme!Nu este cazul sa va certati pentru un baiat.incerca bruneta sa le calmeze.Acum, cred ca ar fi cazul sa ne spui tu, Ino, de ce nu mai te ibtereseaza Sai, iar tu, Sakura, vestea ta de ultima ora.
Blonda le povesti prietenelor sale ca, la o intalnire, Sai a intarziat sa apara asa ca a fata a plecat spre casa dezamagita.Atunci cand a trecut prin fata parcului, l-a vazut pe brunet tinand in brate o alta fata.Era atat de dezamagita incat nici nu mai iesise o zi intreaga din camera ei.A incercat sa treaca peste si sa se orienteze spre un potential alt iubit, asa ca a pus ochii pe Maryan.
Acum venise randul Sakurei sa povesteasca ceea ce aflase si spunea ca este o veste “de ultima ora”.
-Dupa ce ati plecat voi, spuse rozalia privind-o pe Hinata, am ramas doar cu “domnul Ingamfat”.S-a apropiat de mine si mi-a pus degetul pe buze.Am tacut si n-am mai zis nimic dupa care s-a intors cu spatele si mi-a zis ca sunt “doar o pisicuta cu ghiare care nu zgarie”.Am alergat spre usa dupa care i-am spus ca este doar un las si ca am fost o fraiera sa-l cred.
-Concluzia care este?intreba Hinata.
-Pai, parerea mea, ar fi mai multe.spuse Ino.In primul rand am aflat ca Sasuke nu e decat un las, apoi ca Sakura a terminat-o cu el.
-Mda, Ino.Prima parte e total adevarata dar a doua… spuse rozalia cu jumatate de glas.A incercat sa-mi spun ca nu mai are rost si ca nu merita dar nu merge.
-Si atunci ai recurs la cea mai simpla metoda.Iesi cu altul si vrei sa vezi daca este gelos.spuse Hinata.
In acel moment intrara in clasa Naruto si Sasuke.Blondul alerga spre Hinata si o intreba daca mai vrea sa mia iasa odata cu el in oras.La intalnirea ochilor cenusii ai fetei cu cei de un albastru pur al baiatului, adolescenta se inrosi instantaneu.Se balbai putin insa reusi sa- spuna blondului un „da”.
Dupa ce au ramas din nou singure, Ino si Sakura incepura un interogatoriu avansat pentru a afla ce se intamplase intre prietena lor si blond.Hinatale spuse ca se intalnise intamplator cu el pe strada si ca o insotise pana acasa.Se simtise bine cu el si parea ca si Naruto cu ea.
-Asta-i tot?!De aia te inrosesti tu asa?!intreba blonda uimit.Cred ca daca as fi si eu la fel...
Orele treceau repede.Se apropia vacanta asa ca elevii erau din ce in ce mai nerabdatori si mai fericiti.Mai clar, ramasesera fix doua saptamani.Era o zi monotona de vineri dimineata.Ca de fiecare data, adolescentii se indreptau tristi spre scoala, satuli fiind de tot timpul petrecut acolo.
In parcul din apropierea liceului se putea zari o persoana.Aceasta statea pe leaganul de la marginea acelui loc.Privea in gol, nepasandu-i de ce o inconjura.De ea se apropie o fata care o intreba.
-Hei, Sakura, ce faci?Trebuie sa mergi la scoala!
-Ino!M-ai speriat.spuse fata neschimbandu-si privirea.
-Hei, ce ai patit?De ce esti atat de singuratica si... sinistra?De ce privesti asa?intreba blonda facandu-si griji.
-Stii Ino, este greu sa ii vezi pe toti cei din jurul tau ca sunt fericiti si se bucura de dragostea cuiva apropiat iar tu esti singur si nimeni nu este langa tine.spuse rozalia.
-Tu iti bati joc de mine sau ce?Parintii tai sunt vii si nevatamati si mai sunt si bogati, ne mai ai si pe mine, Hinata si chiar tantalaul de Naruto.Pe langa asta, mai sunt multi altii care te apreciaza.Ce mai vrei?spuse Ino nervoasa.
Nimic.Niciun raspuns din partea adolescentei.O clipa de tecere care parea sa o preseze tot mai mult pe blonda.Insa pe Sakura nimic n-o deranja.Dupa ce isi mai privi odata prietena, lui Ino ii veni raspunsul fulgerator.
-Doar nu iti pasa de el, nu?intreba putin stupefiata blonda.
-Nu numai de asata Ino.Tu ai toata familia langa tine mama, tata, verisori matusi, unchi.Eu ce mai am?Mama si tata pleaca in nustiu ce delegatii din ce in ce mai des, Linsday ma streseaza deci viata mea e un calvar total.M-am saturat de toate prostiile astea.Vreau sa simt ca traiesc nu sa stiu ca sunt doar o fiinta facuta sa sufere.
Ino isi imbratisa pritena.Putea citi in ochii ei toata suferinta pe care si-o exprimase in cuvinte.Si totusi, ar fi prea putine cuvinte existente sa poata exprima suferinta prin care trece o adolescenta.
Ajunse in clasa, fetele constatara ca profesorul nu intrase.Naruto, ca de obicei, sarea in sus de bucurie deoarece abea aflase ca nu vor face prima ora.Sakura merse spre o banca din curtea scolii.In aer zburau pufuri mici si albe de papadii, infurumusetand atmosfera.
Cam asa isi dorea sa fie si ea.Un mic puf alb de papadie care sa zboare peste tot si sa nu simta durerea.Insa nu se putea.Era imposibil sa fie asa.
De banca se apropie Maryan.Fata nu-l observa asa ca fu speriata atunci cand roscatul se aseza pe banca.
-Stii, mi-ar placea sa fiu si eu un puf din acesta mic de papadie.spuse baiatul privind melancolic lucrurile care pluteau jucaus prin aer.
Adolescenta fu uimita de spusele baiatului.Gandea la fel ca ea si poate ca si simtea aceleasi lucruri ca si ea.Dra, dintr-un alt colt, de unde puteai vedea in ansamblu curtea scolii, se afla nimeni altul decat Sasuke.Acesta vedea tot ceea ce facea rozalia.
Sakura se apropie de roscat.Acesta o privi cu acelas interes cu care o privea Sasuke.Adolescenta se simti fortata sa se lase in voia sortii asa ca inchise ochii.Maryan, vazand ca ei nu-i va pasa de nimic, se apropie de ea din ce in ce mai mult.
Din coltul strategic, brunetul urmarea cu stupoare ceea ce se intampla.
„Adica eu eram atat de aproape sa imi satisfac placerea si interesul si nu am reusit, iar acum, idiotul asta, vine si spulbera totul.Cand il prin jur ca-l omor cu mana mea.Acum, trebuie doar s-o iau de langa el si sa devina a mea.Dar cum?”

Huh!Cam atat.Sper sa va placa^^ Pana data viitoare, Kissu'^^
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?




Răspunsuri în acest subiect
Konoha High School - de Annya - 02-05-2009, 09:24 AM
RE: Konoha High School - de Sasuke Uchiha is the best - 02-05-2009, 09:34 AM
RE: Konoha High School - de Shilpa - 02-05-2009, 11:58 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 02-05-2009, 12:27 PM
RE: Konoha High School - de BlueGum - 02-05-2009, 07:35 PM
RE: Konoha High School - de :XDark~Sakura~Angel:* - 02-05-2009, 11:57 PM
RE: Konoha High School - de Annya - 03-05-2009, 11:03 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 08-05-2009, 08:14 PM
RE: Konoha High School - de Kinder - 09-05-2009, 09:11 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 09-05-2009, 09:46 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 09-05-2009, 06:42 PM
RE: Konoha High School - de Annya - 12-05-2009, 08:14 PM
RE: Konoha High School - de Flash - 12-05-2009, 10:24 PM
RE: Konoha High School - de Annya - 16-05-2009, 09:43 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 18-05-2009, 05:26 PM
RE: Konoha High School - de ***candy bar*** - 18-05-2009, 10:47 PM
RE: Konoha High School - de Annya - 22-05-2009, 07:12 PM
RE: Konoha High School - de Flash - 23-05-2009, 03:47 PM
RE: Konoha High School - de Annya - 29-05-2009, 02:46 PM
RE: Konoha High School - de ***candy bar*** - 29-05-2009, 08:08 PM
RE: Konoha High School - de Annya - 07-06-2009, 09:55 PM
RE: Konoha High School - de ***candy bar*** - 08-06-2009, 12:05 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 12-06-2009, 11:25 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 21-06-2009, 03:53 PM
RE: Konoha High School - de Sasuke Uchiha is the best - 22-06-2009, 12:40 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ciresul din Konoha viviana 5 3.843 09-07-2010, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Intamplarea din Konoha viviana 2 2.664 03-06-2010, 08:47 PM
Ultimul răspuns: Aly
  High School Vampire [+15] [yaoi] Aliss_anime 8 4.910 13-02-2010, 05:57 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele Uchiha_Sakura92 11 9.217 19-11-2009, 03:08 PM
Ultimul răspuns: Denny
  High School Love wolfkidgirl 2 2.923 27-09-2009, 12:09 AM
Ultimul răspuns: Kayura
  A High School Romance 2YounG2DyE 2 4.995 23-09-2009, 07:56 PM
Ultimul răspuns: Irukandji
  Vrajitorul din Konoha-parodie Green Silver 0 3.328 22-01-2008, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Green Silver


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)