Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele

#11
Konan se uita sa ciudat la mine sic red ca ar fi vreut sa-mi lipeasca o palma de sa vad stele verzi. Sa apropiat usor de mine si imi da un pumn in cap de ma lasa in genunchi. Kira era in spatele meu si ma tinea sa nu cad.
-Si de ce nu mi-ai zis nimic pana acum? Si mai ales cand aveai de gand sa-mi spui ca aici stai? Ma intrabt deschizand larg bratele.
-Am mai spus ca-mi pare rau? Am zis eu ranjind
-Nu mai ranji asa la mine si spunemi ce se intampla aici!
-Poi….vezi tu, eu sunt printesa acestui regat!
-Dar sunt cu 12 ani mai mare decat tine, cum se poate sa ai 1.018 ani?
-Adevarul este ca…..m-am nascut cu 12 ani inaintea ta.am zis eu ranjind. Un razboi puternic a izbucnit intre regatul dragon si Akatsuki. Pe vremea aia erau mai multi si mult mai puternici. Aveai doar 1 an cand sa intamplat asta. Ca sa nu mori sis a poti trai in continuare a trebui sa pun un sigiliu in spatele tau cu un dragon. Tu chiar nu l-ai vazut in toti ani astia? Ma rog….am facut asta cu un prêt mare, ca sa pot sa-ti pun semnu trebuia ca eu sa mor.
-Si de ce ai mai facut asta daca stiai ce prêt vei plati?
-Tu ai fost prima care sa nascut in clanul Kirimaru. “Primu copil care se va naste in clanul magiei, voi fi protectorul lui pe viata si nu voi lasa ca moartea sa o ia! Jur!”
Konan a ramas uimita nu prea mai avea ce sa zica! Dupa ce a aflat ce sa intamplat cu mult timp in urma.
-D….dar…..nu inteleg de ce ai ales sa fi portectorul meu?
-Sti….cand eram mici obisnuiam sa ne jucam in preafma lacului Lunii, am zis aratand spre lacul de langa castel, era locul nostrum preferat de joaca, darintr-o zi totul sa schimbat. Akatsuki condusi de Orochimaru au atacat cetatea Magiei. Ai avut noroc dar si un mare ghinion. Tu in acel moment erai cu mine in castel unde eram protejate dar frati tai si familia ta erau acolo, in cetatea magiei, incercand sa aprere aceasta cetate si sa te salveze! Razboiul a durat luni, intr-un final au trecut de ridurile cetati si au ajuns la noi. Frati mei au murit incercand sa ne apere si au dat gresi. In acel moment m-am enervate atat de tare incat am iesit afara in fatal or si am dezlantuit dragonul inchis in mine. Hidan a trecut de el si ti-a infipt un kunai adanc in inima. Ai inceput sa sangerezi si cat timp dragonul se ocupa de ei eu te-am luat de acolo si te-am dus in padure unde am folosit tehnica interzisa sit e-am readus la viata, dar am murit eu langa tine. De atunci nu mai stiam ce se intamplase cu tine. Dupa 12 ani m-am renascut in familia Haruno care acum cum bine sti este moarta din cauza lui Orochimaru. Konan am mierdut prea multe personae importante ca sa te lass a mori sit u acum.
-Da…..dar….trebuia sa fi moarta!
-Stiu…am zis eu si am inceput sa ma desfac la vesta, m-am intors cu spatele la ea si i-am aratat dragonul negru inconjurat de un Pheonix cu un trandafir rosu in cioc. Daca am acest semn pe spate sunt nemuritoare cum are veni, iar in noptile cu luna plina si cand este luna rosie. Ca in seara asta….am incurcat-o.
-Miauu….cand este luna plina sau rosie are o ste puternica de sange de zici ca este disperata! Miauu…..miauu…si saptamana asta o sa avem luna plina! A zis Kira ajutandu-ma sa ma riditc in picioare. Sakura…nu uiti ceva?
-Ce vrei sa spui? A intrebat Konan nedumerita.
-Cetatea inca arde…..a zis Kira.
M-am uitat in jur si am ranjit la Konan care se uita asa frumos la mine. Am facut cateva semen cu mana si mi-am indreptat palma spre cer.
-Furtuna de gheata, jutsu!
Din cer au inceput sa cada picaturi reci de ploae stingand focul din jurul cetatii. Dupa ce am rearanjat cetatea dragonilor ne-am intors in sat. Mai bine ramaneam in cetate. Toate casele de la intrarea de Vest erau distruse si jumatate de sat ardea. Ne-am indreptat cu viteza spre biroul lui Tsunade dar am fost orite pe drum de catre Hinata care era prinsa sub niste case. Neji si cu Ten Ten incercau sa o scoata dar nu reuseau de uni singuri. M-am enervate atat de tare incat am dat cu pumnu in perete si m-am grabit s-o scot pe Hinata de sub daramaturi. Era bine, avea doar o mica lovitura la cap si cateva zgarieturi, dar nimic grav in rest. I-am lasat pe ei sa se descurce fara noi, dar am lasat-o pe Kira acolo pentru orice eventualitate. In timp ce noi ne continuam drumul spre Tsunade, in padure se dadea o lupta apriga dintre Naruto si un baiat mascat.
Naruto era plin de vanatai si de taieturi fata de mascat care nu avea nici o zgarietura. Blondul de mult hiper acvtiv si mereu vessel acum era nervos si nu cred ca mai rezista mult. Si-a adunat in palma toata chakra ramasa in corp si a format Rasengan. Sa indreptat spre el cu o viteza greu de vazut cu ochiul liber si la lovit in burta. Mascatul sa dat doi pasi inapoi sis a uitat mirat la Naruto. Blondul a cazut la panamn cu o bubuitura puternica din cauza Rasenganului care a fost intors impotriva lui. Acea bubuitura sa auzit pana in birou la Tsunade, unde eu si Konan eram deja pe pozitia de plecare. Tsunade ne-a spus despre cine este vorba si eu am o vaga banuiala ca stiu cine este. Am ajuns foarte repede la Naruto. In jurul lui era un cerc de foc care nu ii permitea sa respire prea mult. Konan a stins focul cu un jutsu de stil apa si am inceput sa-l vindec pe blond, era inconstient dupa tratament dar dupa trezire se putea apuca de treaba din nou. Ne-am intors in cetatea dragonilor unde ne-am asezat pe banca de langa lac. Konan se uita la mine dare u nu o bagam in seama.
-Sakura, am nevoie de papirusurile lui Fujisama!
-Nici gand! Nu ti le dau! Sunt prea puternice pentru tine!
-Dar nu iti apartin! Nu tu le-ai scis, ci Fujisama, care a fost senseiul meu! Nu al tau!
-Ba te inseli draguta! Eu am fost prima eleva a lui nu tu, si eu am scris papirusurile, nu el. Timp de 10 ani in continuu am dezvoltat mai multe tehini si tot ce sti tu acum si de la mine defapt nu de la el. Singurele jutsuri pe care el le-a facut au fost furtuna de pamant si stilul de apa: paianjenul sangeros! Celelate de la mine le sti! Eu am facut Tepi veninosi, dragoni negri si eu am readus pentru prima oara in istorie dragonii la viata!
Konan a ramas putin pe ganduri, toate aceste vesti au derutat-o rau de tot. Nu prea mai stia ce sa zica.
Irina, Mirilanu, Kimiran si Inucry sunt fosti mei frati. Ma intelegeam foarte bine cu Kimiran si Inucry dar, cu ceilalti nu ma intelegeam deloc. Erau gelosi ca eu pueam face mai multe chestii decat ei si pentru ca eram mostenitoarea tornului. Kimi si Inu-asa ii alintam-erau foarte mandri de mine, si ma ajutau cand aveam nevoie. Chair daca erau mai mari decat mine, la antrenamente nu aratau mila. Ma loveau cu tot ce aveau mai puternic si foarte rar pierdeau, pana am invatat niste tehnici cu care ii doboram imediat. Cand a venit vremea razboiului Kimi si Inu au murit protejandu-ma, iar Irina si Miri, m-au bagat in mai mare bucluc lasandui pe cei din Akatsuki sa intre in odaia mea. M-am nascut din nou ca o razbunatoare a familiei mele si a intreg clanului Midnight Dragon. M-am concentrate putin si o lumina roza ma invaluit. M-am transformat inapoi in printesa iar pe Konan la fel. Parul ei lung si albastru acum era negru sis curt iar ochi ei erau ca sangele. Purta o rochie lunga albatra cu cativa fluturi negtri. Kirei i-a ramas aceiasi culoare dar in loc de zgarda avea o pamblica roza si la coada avea prinsa o pasare phoenix. A venit langa mine sis a asezat leganandu-si coada.
-Asa aratam noi cu adevarat! Am zis ajtad-o pe Konan sa se ridice.
Sa uitat mirata la felul cum arata si la mine si Kira. Acum ochi ei sangeri au inceput sa lacrimeze din cauza amintirilor readuse la viata odata cu transformarea.

#12
Ia, ma am auzit dintr-un post, pe care l-am sters, ca o sa continue careva fic-ul. Bai voi nu intelegeti ca NU AVETI VOIE fara acordul unui mod de la FF ? Si cine pana mea e ea sa spuna cine sa continue si cine nu ? A luat ban si punct. Ii inchid fic-u' si pa. ^^ Fara copchile care sa continue, clar ? :|
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Secretele Londrei Lottie 3 3.433 04-03-2011, 11:53 AM
Ultimul răspuns: Maaaria
  Ciresul din Konoha viviana 5 3.823 09-07-2010, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Intamplarea din Konoha viviana 2 2.643 03-06-2010, 08:47 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Konoha High School Annya 25 22.133 22-06-2009, 12:40 PM
Ultimul răspuns: Sasuke Uchiha is the best
  Vrajitorul din Konoha-parodie Green Silver 0 3.318 22-01-2008, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Green Silver


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)