Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Konoha High School

#11
Am revenit^^.Va fi (probabil) un capitol mai scurt dar sper sa ma iertati>.<
Va avea doua parti si (din cate stiu eu) nu prea am greseli.Ei bine voi posta asa ca... comentati^^

Elevul cel nou (partea I)


Sasuke isi apropia incet buzele de ale fetei.Ii puse mana pe obraz.
Intre timp, de partea cealalta a usii, cei trei prieteni ai Sakurei aveau o mare problema.
-Naruto, idiotule, ia-ti capul ala mare de la usa!Eu vreau sa ma uit!spunea Ino nervoasa.
-Hei, ce vrei?Nici nu vad nimic!spunea blondul ofensat.
-Ei da, atunci da-te la o parte si lasa pe cineva care vede sa se intereseze.continua Ino.
-Hei, terminati, va rog!spuse Hinata incercand sa-i calmeze.
-Nu voi termina pana blondul asta nu se va da la o parte.starui Ino fara sa vrea sa termine cearta.
-Si eu nu voi inceta pana blonda asta nu-si va inchide gura aia mare si sparta!spunea si Naruto.
-Hei, ai grija pe cine faci "blonda"?spuse Ino ofensata.Am mai mult creier decat tine!
-Ino, cred ca se referea la culoarea parului tau... la propriu.spuse Hinata incercand sa nu o enerveze si mai tare pe fata.Cred ca, dupa parerea mea, ar fi mai bine sa-l lasi pe Naruto sa se uite.Daca vom continua tot asa vor auzi.
Cu multe alte regrete si comentarii, blonda il lasa pe baiat sa priveasca la ceea ce se petrecea in camera.Insa, poate din cauza bucuriei deoarece castigase un fel de mic razboi cu Ino, blondul s-a apropiat prea mult de usa.Din cauza ca Ino nu accepta sa nu stie nimic, l-a impins pe baiat, reusind sa-l dea cu capul de usa.Bine inteles ca cel mai rau lucru nu era faptul ca Naruto scosese un tipat care se auzise in toata casa, ci ca usa se deschisese si ea iar blondul intrerupsese cel mai presant moment pentru rozalie.
Sasuke se departa imediat de fata.Il privi pe blond pentru prima data plin de furie.Sakura era confuza si nu intelegea ce se intampla.
Dupa alte cateva minute mama fetei veni si ii scoase perfuzia.In spatele Sarei se afla nimeni alta decat Linsday!Sakura ofta si o lasa pe verisoara ei s-o imbratiseze.Insa, nimic bun nu tine o vesnicie iar Linsday incepu:
-Of haide!Chiar asa?Zici ca ai inviat din morti si mai ai si prietenii la tine!apoi se apropie de urechea verisoarei ei si contina.Si mai sunt si doi baieti...
-Linsday!Sa iesi imediat din camera mea!tipa rozalia nervoasa.
-Sakura, stai calma.Nu este timpul sa te enervezi.Abea te-ai trezit.spuse Hinata ingrijorata.
-Nu-ti face griji.Ma simt destul de bine sa port un razboi cu pramatia asta mica.o linisti fata pe prietena ei.
Dupa alte cateva mici discutii, cei patru prieteni ai Sakurei plecara.Fata ramase singura.

A doua zi venise repede.Rozalia se trezi cu greu.Pe fata o durea mana dreapta.Se pregati de scoala apoi cobori pentru a lua micul de jun.O saluta pe mama ei dupa care pleca rapid.
In clasa era o galagie infernala.Naruto, ca de obicei, era cel care producea toata galagia.Cand colegii fetei o vazura, toti se ingramadira pentru a afla cat mai multe detalii despre ce patise.
Dupa sosirea dirigintei se facu liniste.
-Copii, vreau sa va anunt ca veti avea un coleg nou.Maryan, poti intra ca sa te prezinti.
In clasa intra un baiat.Ochii lui albastrii ca si cerul senin priveau prin incapere.Parul lui roscat era putin ciufulit si ii dadea un aer aparte.Era destul de inalt si avea corpul bine lucrat.
-Copii, el este Ryu Maryan, un nou elev in scoala noastra.Sper sa-l primit bine in clasa voastra.Am aflat ca avea note excelente la cealalta scoala, chiar aproape de a ii concura pe elevii nostrii, Sakura Haruno si Sasuke Uchiha.
-Uchiha?!Sasuke Uchiha?!intreba elevul cel nou mirat.
Sasuke se ridica si se indrepta spre Maryan.Se imbratisara prieteneste apoi Sasuke il conduse pe roscat intr-o banca din apropierea lui.
In pauza toti copii se ingramadeau in jurul lui Maryan pentru a afla cine era si de unde il cunostea Sasuke.
-El este cel mai bun prieten al meu.Deci, ma astept de la voi sa va comportati frumos cu el.explica baiatul.

Stiu, a fost scurt >.> Insa asta este.O sa pun noul capitol maine.Sper sa fi fost bun.
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#12
Poi....am revenit^^.M-am razgandit ji nu mai fac partea a doua la cap. anterior.Am facut altceva si sper sa va placa^^.Sa nu o mai lungim...


Melancolie...



Afară plouă.Micile picaturi cadeau nepunticioase pe pamântul încalzit de razele care tocmai fuseseră gonite.Era o primavera capricioasă şi asta se vedea cu ochiul liber.Pe geamul unei sali înalte se putea zari un chip.Privea melancolic pe geamul udat neîncetat de picaturile ploii.
Mâinile îndepartau parul rozaliu pe faţă, ţinându-l la distanţă.În încaperea imensă în care se află acea persoană se mai află doar un alt adolescent de vârsta acesteia.Însă nu se ştia de venirea lui.Parul lui roşcat şi ravăşit îi accentua privirea interesată şi dornică de persoană care privea pe geam.
Dintr-o dată, rozalia îşi atinti privirea spre un anumit loc.Privirea melancolică se accentua pe masură ce atentia îi era atrasă mai mult de cei doi adolescenti ce se aflau afară.Încerca să afişeze un zâmbet fals, deoarece îl vazuse pe roşcat în oglindirea geamului.
Baiatul se apropie de un alt geam al încaperii.Începu să privească spre locul care-i atragea atentia fetei, şi spuse cu o voce interesată:
-De ce te uiti atât de atent la ei doi?
-Pur şi simplu privesc.Îmi place să privesc ploaia.raspunse rozalia fară a-şi schimbă privirea.
-Fii serioasă!Se vede că nu te uiti la ceea ce sustii.continuă brunetul.Şi totuşi, mă întreb, de ce le place fetelor de el?Ce are el şi nu au alti baieti?
-Intreaba pe cineva care simte acel lucru.Nu mă întreba pe mine.raspunse fata la fel de absenta.
-Sakura, nu poti să mă pacaleşti.Se vede clar ceea ce simti pentru el.spuse Maryan apropiindu-se de faţă.
-Si ce ai să faci?Mă vei obliga să nu-l simpatizez, sau ce?întrebă ea cu tupeu.
-Este aproape sfârşitul pen-ultimului an de liceu.Nu ai reuşit să-i atragi atentia macar timp de aproape trei ani.Ce ai de gând?întrebă roşcatul.Solutia pe care am început s-o observ s-ar putea să ţină, însă nu ştiu sigur.
-De ce te interesează pe tine ce fac eu?Este treaba mea.raspunse fata îndreptându-se spre ieşire.
De când sosise Maryan trecuseră aproape patru saptamâni.Sakura începuse să aplice ideea Keerei şi parea că nu prea se schimbase nimic.Însă, se petrecuse încă un moment important pentru sora cea roşcata a lui Sasuke.Fata se casatorise cu un baiat pe care îl cunoştea de doi ani şi avusese o relatie continuă cu el.Rozalia fusese domnişoara de onoare şi, în ciuda faptului că toti invitatii aprobaseră faptul că era o fată extrem de frumoasă, brunetul nici macar nu-i aruncase o privire.
Însă acum Sakura se află la nouă sală de exercitii achizitionata de domnul Uchiha.Fata se află în pragul uşii.Privea aceleaşi persoane însă totuşi nu ştia de ce.
„De ce mă interesează atât de mult?Parcă şi ploaia aceasta îmi influentează gândurile şi faptele.Am început să dau impresia de nepasare şi din câte vad, pentru el, nu contează.Parcă mă simt mai bine, însă când sunt singura mă simt mult mai prost decât înainte.”gândea melancolică Sakura.
Rozalia privea spre alti doi adolescenti, colegii ei, Sasuke şi Naruto.Aceastia avea un fel de „ieşire”.Erau îmbracati doar în pantaloni scurti şi maieu fiecare, însă nu le pasă de vreme.Se aflau pe un teren sintetic şi jucau fotbal.Din parul fiecaruia curgeau şiroaie de apă, însă nu le pasă.Erau uzi leoarcă însă tot nu îi interesa.Ei îşi continuau jocul, absorbiti de actiunea lui.
Pe drumul care te conducea spre sala se putea zarii o siluetă, îndreptându-se spre cladirde.Încet încet se putea desluşi faptul că alerga cât putea de repede.Era o Hinata, prietena Sakurei.Fugea prin ploaie, încercând să se apere de picaturile care nu încetau să cadă.
Chiar în momentul în care bruneta ajunsese în dreptul rozaliei, telefonul ei începu să sune.Adolescenta raspunse şi sesiză că apelantul era Keera, sora lui Sasuke.
-Sakura, unde eşti?întrebă roşcata.Am să-ţi dau o veste!
-Keera?!Sunt la sala tatalui tau.Ce veste vrei să-mi dai?întrebă faţă plictisită.
-Iar eşti suparată?Tot din cauza lui Sasuke?întrebă Keera.Uite, îţi voi da o veste care, cred eu, că te va înveseli dacă îţi pasă de mine.
Spusele fetei o facură curioasă pe rozalie.Spuse doar un „zi-mi!” poruncitor, fiind parcă grabită.După marturisirea roşcatei, Sakura ramase cu gura cascată.Era atât de uimită şi atât de fericită pentru prietena ei în cât nici nu mai putu să o întrebe cum.Keera o rugă pe prietena ei să-i spună şi lui Sasuke şi să se îndrepte imediat spre casa familiei Uchiha.
Sakura nu ştia cum să-l anunte pe brunet.Tupeul parea că este prezent, dar nu în de ajuns.În plus, îi placea să-l privească în acea stare şi nu voia să-i întrerupă jocul.Într-un final se hotarî să îl cheme.Alerga prin ploaie spre terenul unde se aflau cei doi baieti.Îl chema pe Sasuke şi, spre surprinderea ei, acesta nu obiecta nimic.
Toti cinci se aflau acum în dreptul unui geam.Naruto privea melancolic şi el pe geamul de unde putea vedea terenul.Hinata se apropie de el şi, pas cu pas, începu să poarte o discutie normală cu blodul.Sasuke privea şi el pe geam, pe partea opusă a llocului unde se află Maryan.Parea că între cei doi, de la prietenie, se nascuse o competitie.
Sakura se află la vestiar.Îşi pieptană parul fin şi rozaliu că florile de cireş.Parea că fredonează un cântec cunoscut doar de ea, doar în lumea ei.După ce îşi prinse o coadă cu un elastec negru, pleca şi ea spre interiorul salii.Deoarece Sasuke şi Maryan se aflau la geamurile de la spatele salii.Parea că mergea pe mijlocul salii, vrând să se îndrepte spre unul dintre adolescenti.Însă nu ştia spre care.
„Ce motive am eu să merg la roşcovanul ăla?Este un tupeist şi jumatate!Ce îl interesează pe el că mie îmi place de Sasuke.Dar totuşi, de ce să merg la înfumuratul ăla de Uchiha?Infond, mai sunt multe alte geamuri pe care pot privi în sala asta.”
Însă, lasând gândurile la o parte, se îndrepta spre brunet.Se rezemă de pervazul geamului, fară a-l baga în seamă pe baiat.Se parea că Maryan nu era multumit de situatie, aşa că se retrasese în vestiar.Hinata se lasă dusă de Naruto într-un loc anume, „abandonându-i” pe cei doi în sală.
Sakura simtea că inima îi bate din ce în ce mai tare.Nu ştia de ce, însă simtea o atractie din ce în ce mai mare pentru baiat.Brunetul încerca să dechida un subiect de discutie pentru a aprofunda mai mult relatia dintre ei.
-Ce ţi-a zis Keera?De ce eşti aşa entuziasmată?
-Wow, chiar te interesează ceea ce discut eu cu cineva?spuse fata ironică.
-Nu mai schimbă subiectul!Raspunde-mi şi gată.Nu este cazul să stârneşti o ceartă.spuse deranjat Sasuke.
-Nu stârnesc o ceartă, ci vreau să ştiu adevarul.De ce te interesează dintr-o dată ceea ce fac eu?În cazuri obişnuite o sunai direct şi nu te mai sinchiseai să pierzi timpul vorbind cu mine.spuse rozalia.
-A, da?Uite că oamenii se mai schimbă.spuse brunetul punându-şi degetul mare pe buzele rozaliei.Ştii, de la un timp ai început să vorbeşti cam mult şi asta nu este chiar ceva ce-mi place, în cazul în care vrei cumva să... mă cucereşti.

Cam asta a fost mey.Spewr sa fi fost bun.Pana data viitoare...Chuu' si Gambatte!
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#13
Mâinile îndepartau parul rozaliu pe faţă, ţinându-l la distanţă.În încaperea imensă în care se află acea persoană teoretic, se afla Persoana unu, dar se mai afla si alta persoana. Nu este chiar bine exprimat aici, deoarece se intelege ca exista deja 1, a mai aparut si 2. >.>se mai află doar un alt adolescent de vârsta acesteia.Însă nu se ştia de venirea lui.Parul lui roşcat şi ravăşit îi accentua privirea interesată şi dornică de ai repetat 'persoana de nush cate ori.persoană care privea pe geam.
Dintr-o dată, rozalia îşi atinti privirea spre un anumit loc.ZPrivirea, privirea, alt cuvant interesant...sinonime cv ?Privirea melancolică se accentua pe masură ce atentia îi era atrasă mai mult de cei doi adolescenti ce se aflau afară.Încerca să afişeze un zâmbet fals, deoarece îl vazuse pe roşcat în oglindirea geamului.
Baiatul se apropie de un alt geamai la repetitii ... al încaperii.Începu să privească spre locul care-i atragea atentia fetei, şi spuse cu o voce interesată:De unde le scornesti maca *__*; voce interesata, glas interesat, de unde ? Privirea e interesata nu glasul omului.

-De ce te uiti atât de atent la ei doi?
-Pur şi simplu privesc.Îmi place să privesc ploaia.raspunse rozalia fară a-şi schimbă privirea.
-Fii serioasă!Se vede că nu te uiti la ceea ce sustii.virgulacontinuă brunetul.Şi totuşi, mă întreb, de ce le place fetelor de el?Ce are el şi nu au alti baieti?
-Intreaba pe cineva care simte acel lucru.Nu mă întreba pe mine.raspunse fata la fel de absenta.
-Sakura, nu poti să mă pacaleşti.Se vede clar ceea ce simti pentru el.spuse Maryan apropiindu-se de faţă.fata
-Si ce ai să faci?Mă vei obliga să nu-l simpatizez, sau ce?întrebă ea cu tupeu.
-Este aproape sfârşitul pen-ultimuluinu se scrie cu cratima >.> an de liceu.Nu ai reuşit să-i atragi atentia macar timp de aproape trei ani.Ce ai de gând?întrebă roşcatul.Solutia pe care am început s-o observ s-ar putea să ţină, însă nu ştiu sigur.Solutia pe care o evaluezi, draga mea, nu o observi. >.>
-De ce te interesează pe tine ce fac eu?Este treaba mea.raspunse fata îndreptându-se spre ieşire.

La ora asta imi este o lene sa scriu ceva ^^, dar in fine. Mentionez ca nu prea te exprimi bine, adica ma intelegi, in rest imi place faptul ca stii sa pui acent pe dialog.

gambatte
-

#14
Heya!^^ M-am reintors cu un nou capitol.Ce sa ma spun?Nu comentez comentariile deoarece deja nu mai are rost.In plus, sunt prea multe si mi-e lene:P

Provocarea


Inca ploua.Afara se simtea un aer rece si mistrios.Pe geamul unei Sali se puteau zari doua personae.Sasuke o privea cu mult interes pe fata, in timp ce ea parea ca impietrise.Privirea ii era blocata in ochii brunetului si, prin negrul lor, isi putea zari chipul.
-Se pare ca nu mai esti atat de vorbareata.spuse brunetul luandu-si degetul de pe buzele rozaliei.Se vede ca doar gura e de tine.Nu stii nimic altceva.continua baiatul provocand-o.
Acesta se intoarse cu spatele la fata si pleca.Ea strangea strans pumnii si, considerand ca nu mai poate indura, isi elibera sufletul:
-O, da?Asta crezi?Ei bine vei vedea ca nu este asa cum crede “domnul ingamfat”!
-Mai, mai, mai!Pisicuta isi arata ghiarele… care nu vor putea zgaria.isi continua Sasuke provocarea.
-Tu chiar vrei sa afli cum te fac sa suferi?intreba Sakura.
-Nu prea cred ca o pisicuta nevinovata ca tine poate rani pe cineva.
-Ei bin ear fi cazul sa-ti schimbi parerea si sa nu ma mai tratezi ca pe o simpla papusa pe care poti s-o manipulezi cum vrei tu!spuse fata indreptandu-se spre iesire.
-Unde ai de gand sa pleci?Afara ploua si e frig iar tu esti imbracata doar intr-un maieu si pantaloni scurti.continua brunetul discutia.
-Asa si?De ce te intereseaza pe tine ce patesc eu?intreba fata continuandu-si drumul.
-Tipic!Trebuia sa-mi imaginez ca, in ciuda varstei tale, ai o minte de copil.Acum te dai rebela ca sa iesi din situatie, ha?Nu-ti merge sa stii.spuse baiatul ironic.
-Tipic pentru mine?Tu vorbesti?Nu ai avut niciodata o prietena si n-ai fost in stare sa socializezi cu cineva si imi reprosezi mie ca am minte de copil?!Pana si un copil de sapte ani si-ar da seama ca tie ti-e frica.Toate fetele sunt innebunite dupa tine si tu nici macar nu te gandesti sa alegi una dintre ele.Recunosc, si eu am fost una dintre fraierele care a crezut in marea perfectiune.Acum, ca am vazut ca maria sa, Sasuke Uchiha, este doar un mare las nici macar nu ma mai obosesc sa ma mai gandesc la fraiera care am fost.spuse Sakura nervoasa trantind usa vestiarului fetelor.
Brunetul ramasese uimit.Oare era chiar Sakura?Oricine ar fi fost, avea dreptate.Pana la urma, adevaratul Sasuke era chiar un las.Doar acea masca de baiat distant si singur ii ascunsese adevarata personalitate.Pana atunci doar Naruto ii cunoscuse adevarata personalitate.Se parea ca si rozalia isi daduse seama si asta nu era bine.

Sakura se afla la vestiar.Se privea continuu in oglida si nu stia de ce.Lacrimile I se prelingeau pe obrazul fin.Privi incheietura mainii drepte.Inca putea vedea o cicatrice destul de mare il acel loc.
“Si totusi de ce?Doar pentru ca il iubesc?Daca stau si ma gandesc doar din cauza lui am patit ce am patit si tot din vina lui sufar in continuare.De ce nu poate sa se termine aceasta suferinta si sa uit pentru totdeauna ca exista?Cand imi aduc aminte cat de bine ma simteam inainte sa intru la liceu.Eram doar cu familia mea si nimeni nu ma facea sa sufar.Ba dimpotriva, eram mult mai bine aparata si parca mult mai mult iubita.Dar apoi, a trebuit ca fiecare sa plece.Si ne-am despartit cu totii.Fiecare a intrat pe alt drum si nici nu stiu cand ne vom mai intalni sau… daca ne vom mai intalni.”gandea Sakura.
Dupa alte cateva moment de privit in oglinda, se stropi cu putina apa rece pe fata.Isi arunca privirea din nous pre obiectul in care chipul I se oglindea si hotari:
“Pana aici!Nu voi mai suferi!Daca asa a fost sa fie, bine.Accept ca nu ma va putea iubi dar in acelas timp il voi uita.Voi uita ca l-am simpatizat macar asa ca nu voi mai suferi.”
Fata isi prinse parul intr-o coada legata strans si se schimba.Parea ca este aceeasi Sakura ca inainte de “incident”, insa nu era asa.
O masina neagra opri in fata salii.Ploaia se oprise putin iar cei doi adolescenti se indreptara spre masina.Soferul, spre surprinderea lor, era tatal lui Sasuke, insa asta nu conta.
-Domnule Uchiha, spuse Sakura, ce s-a intamplat?De ce Keera era atat de entuziasmata?
-Ei bine… cum sa va explic fara sa fiti de fata?Trebuie sa asteptati.spuse domnul Uchiha.
Rozalia era nerabdatoare.Roscata ramasese o prietena de-a ei foarte buna asa ca o interesa tot ce i se intampla.In momentul in care ajunsesera in fata vilei, Sakura iesi prima din masina, intr-o viteza foarte mare.In living se aflau doamna Uchiha si sotul Keerei, Nick.
-Hei, unde este Keera?intreba fata.Ce i s-a intamplat?
-Sa spunem doar ca… de viata ei depinde alta viata.spuse doamna Uchiha.
-Spuneti-mi mai pe in… insa rozalia intelesese deja.Doar nu este…
-Ba da, Sakura.Asa este.spuse Nick apropiindu-se.
Fata alerga pe scari si merse direct in camera roscatei.Aceasta statea pe pat privind tavanul.
-Ai innebunit?!Tu chiar esti asa cum am inteles eu?intreba speriata fata.
-Da.Daca ai inteles correct de la mama… da, asa este.spuse Keera cu un glas stins.
-Hei, dar de ce esti asa suparata?intreba Sakura.Ar trebui sa fi in culmea fericirii.Tu iti dai seama?Un copil?!
Cele doua prietene se imbratisara.Sakurei nu-i trecuse niciodata prin minte acea situatie.Cu toate acestea, era foarte fericita pentru prietena ei.Macar ea sa fie fericita.
Fetele coborara.Sasuke se lamurise si el dar nu daduse niciun semn de mirare sau de bucurie.Pentru el era un lucru, probabil, stupid.Insa la starea lui din acele moment contribuia foarte mult si discutia avuta cu rozalia.Fusese atins de vorbele fetei si nu si le putea scoate din minte.
“Oare este adevarat?Oare chiar sunt un las?Niciodata nu am crezut ca ar putea fi diferita insa s-a dovetit mult mai “altfel” decat celelalte.Poate n-ar fi trebuit s-o provoc atat de mult.Am inrautatit situatia si probabil ca acum ma uraste.”

Pii...cam atat.Asta a fost portia pe ziua de azi:)).Sper sa va placa si pana la caputolul urmator...Chuu' si Gambatte!
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#15
~Anime~Girl~-> da susoro th ai fost prima:))
Andrutz@--nebuna->ori ai chiorit... ori... a fost prea "palpitant" capitolul.(rezolvam pe mess)
^^"Bubbles"^^ ->n-are nik susoro.Trece:))
Lexi.Kitty->dha:X th cu greselile si concluziile
Blue.Bird^^->he he he imi pare bine^^
Shinkei_Anya->ma bucur ca-ti place^^
***candy bar*** ->adorabil:X:X
Poi am comentat comentariile :))( prostie de-a mea:D) si acum avem liber la un nou capitol^^

Suferinta

Ploaia se oprise in sfarsit.Dupa o perioada posomorata se anunta venirea soarelui pentru a incalzi totul in jur.Viata isi relua cursul iar pe strazile orasului oamenii incepeau sa-si faca treburile zilnice.In fata celui mai prestigios liceu din Konoha isi faceau aparitia doua personaje.
Toti elevii erau uimiti de noua aparitie.Se parea ca Maryan cobora dintr-o limuzina neagra, ajutand o fata sa iasa din masina.Acea fata nu era nimeni alta decat Sakura.Cand Ino si Hinata o zarira pe prietena lor de mana cu colegul lor, hotarara ca este timpul pentru o discutie.
Ajunse in clasa, blonda si bruneta o luara pe rozalie in spatele clasei.
-Tu gandesti macar?intreba Ino furioasa.
-Ino are dreptate.Ce ti-a venit?Cum ai reusit?intreba si Hinata.
-Hei fetelor ce ati patit?Eu voiam sa va dau o veste de ultima ora si voi… spuse Sakura putin ametita.
-Cum ai reusit?!Era aproape la mana mea si mi l-ai luat!continua blonda.
-Hei, stai asa, tu parca erai cu Sai!spuse adolescent intrigata.
-Stati calme!Nu este cazul sa va certati pentru un baiat.incerca bruneta sa le calmeze.Acum, cred ca ar fi cazul sa ne spui tu, Ino, de ce nu mai te ibtereseaza Sai, iar tu, Sakura, vestea ta de ultima ora.
Blonda le povesti prietenelor sale ca, la o intalnire, Sai a intarziat sa apara asa ca a fata a plecat spre casa dezamagita.Atunci cand a trecut prin fata parcului, l-a vazut pe brunet tinand in brate o alta fata.Era atat de dezamagita incat nici nu mai iesise o zi intreaga din camera ei.A incercat sa treaca peste si sa se orienteze spre un potential alt iubit, asa ca a pus ochii pe Maryan.
Acum venise randul Sakurei sa povesteasca ceea ce aflase si spunea ca este o veste “de ultima ora”.
-Dupa ce ati plecat voi, spuse rozalia privind-o pe Hinata, am ramas doar cu “domnul Ingamfat”.S-a apropiat de mine si mi-a pus degetul pe buze.Am tacut si n-am mai zis nimic dupa care s-a intors cu spatele si mi-a zis ca sunt “doar o pisicuta cu ghiare care nu zgarie”.Am alergat spre usa dupa care i-am spus ca este doar un las si ca am fost o fraiera sa-l cred.
-Concluzia care este?intreba Hinata.
-Pai, parerea mea, ar fi mai multe.spuse Ino.In primul rand am aflat ca Sasuke nu e decat un las, apoi ca Sakura a terminat-o cu el.
-Mda, Ino.Prima parte e total adevarata dar a doua… spuse rozalia cu jumatate de glas.A incercat sa-mi spun ca nu mai are rost si ca nu merita dar nu merge.
-Si atunci ai recurs la cea mai simpla metoda.Iesi cu altul si vrei sa vezi daca este gelos.spuse Hinata.
In acel moment intrara in clasa Naruto si Sasuke.Blondul alerga spre Hinata si o intreba daca mai vrea sa mia iasa odata cu el in oras.La intalnirea ochilor cenusii ai fetei cu cei de un albastru pur al baiatului, adolescenta se inrosi instantaneu.Se balbai putin insa reusi sa- spuna blondului un „da”.
Dupa ce au ramas din nou singure, Ino si Sakura incepura un interogatoriu avansat pentru a afla ce se intamplase intre prietena lor si blond.Hinatale spuse ca se intalnise intamplator cu el pe strada si ca o insotise pana acasa.Se simtise bine cu el si parea ca si Naruto cu ea.
-Asta-i tot?!De aia te inrosesti tu asa?!intreba blonda uimit.Cred ca daca as fi si eu la fel...
Orele treceau repede.Se apropia vacanta asa ca elevii erau din ce in ce mai nerabdatori si mai fericiti.Mai clar, ramasesera fix doua saptamani.Era o zi monotona de vineri dimineata.Ca de fiecare data, adolescentii se indreptau tristi spre scoala, satuli fiind de tot timpul petrecut acolo.
In parcul din apropierea liceului se putea zari o persoana.Aceasta statea pe leaganul de la marginea acelui loc.Privea in gol, nepasandu-i de ce o inconjura.De ea se apropie o fata care o intreba.
-Hei, Sakura, ce faci?Trebuie sa mergi la scoala!
-Ino!M-ai speriat.spuse fata neschimbandu-si privirea.
-Hei, ce ai patit?De ce esti atat de singuratica si... sinistra?De ce privesti asa?intreba blonda facandu-si griji.
-Stii Ino, este greu sa ii vezi pe toti cei din jurul tau ca sunt fericiti si se bucura de dragostea cuiva apropiat iar tu esti singur si nimeni nu este langa tine.spuse rozalia.
-Tu iti bati joc de mine sau ce?Parintii tai sunt vii si nevatamati si mai sunt si bogati, ne mai ai si pe mine, Hinata si chiar tantalaul de Naruto.Pe langa asta, mai sunt multi altii care te apreciaza.Ce mai vrei?spuse Ino nervoasa.
Nimic.Niciun raspuns din partea adolescentei.O clipa de tecere care parea sa o preseze tot mai mult pe blonda.Insa pe Sakura nimic n-o deranja.Dupa ce isi mai privi odata prietena, lui Ino ii veni raspunsul fulgerator.
-Doar nu iti pasa de el, nu?intreba putin stupefiata blonda.
-Nu numai de asata Ino.Tu ai toata familia langa tine mama, tata, verisori matusi, unchi.Eu ce mai am?Mama si tata pleaca in nustiu ce delegatii din ce in ce mai des, Linsday ma streseaza deci viata mea e un calvar total.M-am saturat de toate prostiile astea.Vreau sa simt ca traiesc nu sa stiu ca sunt doar o fiinta facuta sa sufere.
Ino isi imbratisa pritena.Putea citi in ochii ei toata suferinta pe care si-o exprimase in cuvinte.Si totusi, ar fi prea putine cuvinte existente sa poata exprima suferinta prin care trece o adolescenta.
Ajunse in clasa, fetele constatara ca profesorul nu intrase.Naruto, ca de obicei, sarea in sus de bucurie deoarece abea aflase ca nu vor face prima ora.Sakura merse spre o banca din curtea scolii.In aer zburau pufuri mici si albe de papadii, infurumusetand atmosfera.
Cam asa isi dorea sa fie si ea.Un mic puf alb de papadie care sa zboare peste tot si sa nu simta durerea.Insa nu se putea.Era imposibil sa fie asa.
De banca se apropie Maryan.Fata nu-l observa asa ca fu speriata atunci cand roscatul se aseza pe banca.
-Stii, mi-ar placea sa fiu si eu un puf din acesta mic de papadie.spuse baiatul privind melancolic lucrurile care pluteau jucaus prin aer.
Adolescenta fu uimita de spusele baiatului.Gandea la fel ca ea si poate ca si simtea aceleasi lucruri ca si ea.Dra, dintr-un alt colt, de unde puteai vedea in ansamblu curtea scolii, se afla nimeni altul decat Sasuke.Acesta vedea tot ceea ce facea rozalia.
Sakura se apropie de roscat.Acesta o privi cu acelas interes cu care o privea Sasuke.Adolescenta se simti fortata sa se lase in voia sortii asa ca inchise ochii.Maryan, vazand ca ei nu-i va pasa de nimic, se apropie de ea din ce in ce mai mult.
Din coltul strategic, brunetul urmarea cu stupoare ceea ce se intampla.
„Adica eu eram atat de aproape sa imi satisfac placerea si interesul si nu am reusit, iar acum, idiotul asta, vine si spulbera totul.Cand il prin jur ca-l omor cu mana mea.Acum, trebuie doar s-o iau de langa el si sa devina a mea.Dar cum?”

Huh!Cam atat.Sper sa va placa^^ Pana data viitoare, Kissu'^^
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#16
hy...am revenit si eu ;))
foarte foarte bun capitolul...te felicit din nou:*
sper ca sasuke sa reusseasca sa o i-a pe rozalie de langa Maryan pentru ca aceasta e prea confuza acum sa realizeze k nu il iubeste pe el ci il iubeste pe sasuke
descrierea este exceptionala...iar faza cu puful de papadie este :X:X adorabila
dialogul nu este deloc sec...si imi place foarte mult ca Sakura cu Ino sunt prietnene---este un lucru diferit de celalte ficuri
iti mai zic inca o data ca il ador :X:X si ca astept nextu:*
spor la scris :*

#17
Am venit^^ A venit noul capitol^^ Pi nu mai stau ca data trecuta, ok?Voi incepe cu capitolul^^

Cum aparitia unei persoane poate schimba destinul



Ultima zi de scoala.Cea mai asteptata si dorita de toti elevii de orice varsta.Ziua in care anul scolar se incheie iar copii sunt liberi sa isi desfasoare activitatile preferate atunci cand vor.Bine inteles ca fiecare avea modul lui de a-si exprima bucuria, insa un anume baiat blond avea unicul stil…
-Cand vom putea pleca acasa?M-am plictisit si mi-a ajuns un an intreg de ore.
-Naruto, ai rabdare si nu fi asa de imatur.Vei trece in ultimul an de liceu si tot acelas bleg ai ramas.spunea Sakura incercand sa-l opreasca.
-A, da?Hinata, ce parere ai?intreba Naruto sorbind-o din priviri pe bruneta.
-Pai...cred ca sunt de acord cu Sakura, dar doar in prima parte.se balbai fata rosind.
-Am auzit ca va trebui sa inceapa festivitatea de premiere.spuse un baiat roscat care se indtrepta spre cei trei adolescenti.
-In sfarsit a binecuvantat-o Dumnezeu pe directoarea Tsunade!spuse blondul fericit.
-Cred ca daca te-ar fi auzit... spusera rozalia si Hinata simultan.
Dupa ce ajunsera in fata scolii, cei patru constatara ca toti elevii se aflau in jurul unei scene.Acolo se aflau directoarea, Tsunade, si directorul adjunct, Kakashi.Sakura si Hinata s-au apropiat mai mult, stiind ca sunt eleve cu note foarte bune.
Bine inteles ca au primit si premiu iar Naruto se mandrea deoarece era un amic foarte apropiat de-al fetelor.Pana si Maryan era mandru, nu de alta dar acum Sakura era ,intr-un fel, iubita lui.
Probabil va intrebati ce s-a intamplat cu celelalte personaje despre care vorbeam foarte des, inspecial Sasuke.Pot spune ca erau plecati intr-o actiune organizata de liceu de o saptamana intreaga.
Rozalia parea din ce in ce mai bine.Socializa mult mai mult cu Maryan si nu mai exista nicio persoana care sa se opuna relatiei.Parea ca nu se mai gandeste la nimeni si ca nu mai suferea deloc.Asta este parerea vostra?Ei bine, ramane de vazut.

Intre timp, pe aeroportul din Konoha, un avion parea sa aterizeze.In plina zi cu un cer senin si un sore stralucitor o asemenea aeronava se putea vedea doar ca o dunga alba, desenata cu creta, ce continua sa se extinda, iar ceea ce ramanea in spatele ei sa se evapore incet incet.
In cladirea aeroportului era agitatie mare.Poate chiar mii de oameni stateau si asteptau in forfotra continua sosirea avionului ce plecase in urma cu cateva ore din New York.Atunci cand se anunta aterizarea toti se stransera in fata usii pe acre trebuiau sa intre pasagerii ce se intorsesera din orasul american.
Printre aceste persoane nerabdatoare se aflau si doi oameni mai cunoscuti in presa.Acestia erau chiar parintii Sakurei, care pareau sa astepte un anume peronaj.Cand usile se deschisera cei doi cautara cu privirea acel baiat pe care il asteptau.
Se apropiara fericiti de unul in varsta de vreo nouasprezece ani.Era inalt, cu un par blond prins intr-o coada cu bretonul lung lasat sa-i cada peste o jumatate de chip.Ochii lui albastrii si ageri erau rareori zambitori si veseli de cand plecase in New York.
Cei doi adulti il imbratisara pe adolescent, dupa care plecara catre casa rozaliei.Parintii fetei ii spusera baiatului ca le pare rau, dar vor trebui sa plece direct si doar sa-l lase in fata casei.Blondul aproba din cap dupa care isi lua bagajele deoarece ajunesesra deja in fata casei.

Intre timp, in baia Sakurei era o atmosfera presanta.Fata statea in sezut, rezemata fiind de cada.Obrajii ii erau plini de lacrimi.Privea in gol, pupilele tremurand.Isi tinea mana dreapta intinsa, tremurand si aceasta.In mana stanga avea o lama.Si aceasta tremura si se apropia din ce in ce mai mult de mana fetei, apoi se indeparta.
Isi amintea cum suferisi si pana atunci.De fiecare data cand era singura mergea la baie si se aseza in acel loc, neuitand sa ia si obiectul taios cu ea.Parea ca e intr-o stare de depresie continua.Cu toate acestea, la scoala, parea mai vesela si mai incarcata cu speranta.Oare cum reusea?
Prin casa incepusera sa se auda strigate.
-Sakura!Sakura, unde esti?
Fata nu raspundea.Baiatul urca pentru a vedea daca este in camera ei.Nimic, doar usa baii putin deschisa si lumina aprinsa.Se apropie si deschise usa.Cand o vazu pe fata in acea stare se grabi si se apropie rapid de ea.I dadu lama la o parte si o privi in ochi.
-Tu esti intreaga la minte?!o intreba adolescentul.Puteai sa mori si deja ti s-a mai intanmplat odata!Tu te joci asa usor cu viata?
-D-deidara...eu... incerca rozalia sa ingane.
Baiatul o lua in brate pe fata si o duse in pat.O ajuta sa treaca de starea in care se afla si statu cu ea pana adormi.Merse apoi spre carera alaturata.Acolo o fetita in varsta de opt ani sarea de zor in pat.Cand il vazu pe blond ii sari direct in brate.
-Fratioare Deidara!spuse Linsday fericita.
-Mai incet mititico.Cineva doarme in casa asta.spuse baiatul ducand-o in pat.

Peste doua saptamani de scoala fiecare elev al clasei care tocmai trecea a doisprezecea fusese sunat.Trebuiau sa se intalneasca toti, la primarie, pentru a primi aprobarea unui proiect de lunga durata.Cu multe comentarii elevii mersera spre locul indicat.
Naruto se vaita ca de obicei si, ca sa nu mai auda vaicarelile lui, Anko ii dadu o lista.Ii spuse sa faca prezenta tuturor elevilor si sa scrie cine este absent.Dupa cateva minute blondul se indrepta catre profesoara si ii inmana foaia.Fu insa respins si trimis la o verificare atenta.Baiatul se apropie de Sakura si ii spuse sa citeasca.Fata incepu cu voce tare:
-Pai...Aburame e prezent mai departe prezenti.Ce?!Naruto, zi mersi ca nu ti-a luat foaia!spuse fata.
-Ce s-a intamplat Sakura-chan?intreba blondul.
-Cred ca prima ta nota la romana ar fi fost doi.constata rozalia.
-Dar ce am facut, Sakura-chan?intreba Naruto speriat.
-Fraiere, cum se scrie „absent”?intreba nervoasa adolescenta.
-Pai... stai sa ma gandesc.Ce e, nu am scris bine?intreba din nou baiatul.
-Normal ca nu!Nu se scrie „apsent”, fraiere!Se scrie cu „b” nu cu „p”!

In asteptarea lui Anko copii ramasesera afara.Sasuke hotari sa nu mai astepte si sa treaca direct la subiect.Merse la Sakura si o lua de mana.Cu o voce blanda ii spuse sa studieze o floare aflata in apropiere.
Rozalia se trezi stransa in brate de catre de catre brunet si in acelas timp sarutata cu pasiune.Baiatul simtea ca isi potolise pofta nebuna de rozalie, insa nu era indeajuns.

He he he^^Gata>
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#18
Citat:Ultima zi de scoalaAha, unde-i predicatu' ? pff.Cea mai asteptata si dorita de toti elevii de orice varstacea mai ce asteptata ?
Puteai sa faci o propozitie din toate aceste cuvinte. ^_^


Citat:Bine intelesbinenteles - se scrie impreunat ca fiecare avea modul lui de a-si exprima bucuria, insa un anume baiat blond avea unicul stil…

Citat:Bine intelesSe scrie impreunat ca au primit si premiu iar Naruto se mandrea deoarece era un amic foarte apropiat de-al fetelor.

Citat:Probabil va intrebati ce s-a intamplat cu celelalte personaje despre care vorbeam foarte des, inspecial Sasuke.Pot spune ca erau plecati intr-o actiune organizata de liceu de o saptamana intreaga.
autorul nu vorbeste NICIODATA din perspectiva lui, doar daca e la pers. I si / sau este teatru ( unde autorul apare in interventiile scenice dah` .__. )


.
Citat:Asta este parerea vostra?Ei bine, ramane de vazut.
din nou ^_^

Citat:In plina zi cu un cer senin si un sore stralucitor
pei Logic fata, ca doar nu exista mai multe ceruri senine si mai multi sori ^^
Aici asa se intelege.

Citat:astepte un anume peronaj
persoane, nu personaje. Personaje se foloseste la animeuri ( ppersonajele unui teatru, personajele unei creastii literare ) In general se foloseste persoane, aceasta greseala o faceam si eu .__. dar in rest este gresit sa folosesti personaj. Se foloseste 'persoana'


Citat:.Ochii lui albastrii si ageri erau rareori zambitori si veseli de cand plecase in New York.
care exprimau veselie, nu care zambeau. .__. Ochii nu zambesc.

Bun, vezi ca ai probleme de exprimare, cam foarte multe, iar fpatul ca vrei sa scrii cu cuvinte 'mari' te incurca. Daca insisti pe tema unei exprimari mai evoluate si culte, ti-as sugera sa citesti autorul Noel Calef. orice scriere de acest autor. Vezi ca sari de la o actiu7n la alta, nu stii sa descrii uniform, ai o descriere seaca. escrii: pantofi, par, ochii etc etc, toate deodata. Asta inseamna descriere seaca.

Bafta si the force be with you
-

#19
OMG, dar multe spam-uri si comentarii mici ati dat fratele meu Oo.Chiar toate faceau cat cinci pagini?!Lol:)) In fine... Fara spam-uri>.< Acum ca am spus-o, haideti sa pun un nou capitol^^

Dragostea interzisa





“Visez?Totul e confuz…ah, nu imi mai aduc aminte nimic.Simt ca abea m-am nascut.Ce se intampla?Unde ma aflu?Si cel mai important… de ce nu sunt acasa?!”

-Te-ai trezit?!spuse Sasuke privind-o pe fata atent.
-Credeam ca mai intai se spune “buna” apoi imi explicit ce s-a intamplat.spuse rozalia punandu-si mana stanga pe frunte.
-Este un efect secundar sau asa esti tu?intreba brunetul inronizand-o.
-Hei, sunt ranita!Sau cel putin asa cred… continua fata autoironizandu-se si ea.
-Daca un sarut te raneste atunci te inteleg.spuse baitul apropiindu-se de ea.
In acel moment fatetei ii reveni intreaga scena in minte.Dupa cateva minute de privit in gol, Sakura isi trase o palma peste frunte.
-Oh, nu!Anko ne-a vazut!
Cu toate ca rozalia nu intelegea absolut nimic, nu-i pasa.Parca era o alta Sakura.Nu mai era aceeasi fata calculata si clma ca intotdeauna.Cazuse in mrejele iubirii si acum era prea tarziu.Cu fiecare privire pe care i-o arata, Sasuke o facea sa-si piarda din personalitate si sa nu-i pese de asta.
Si totusi, nu era bine.Daca va continua tot asa va sfarsi urat.Pana la urma, brunetul se indragostise de acea Sakura care avea o personalitate puternica si greu de convins, nu de fata care ar putea deveni doar o jucarie in mainile lui.

Intre timp, in fata scolii, Hinata statea si depana amintiri.Avea o senzatie ciudata.Parca nu-si gasea locul.Se plimbase prin tot orasul si totusi nu-si gasise compania potrivita pentru a o scoate din acea situatie.Privea din asamblu toata curtea.
Toate amintirile parca se petreceau in acelas timp si in acelas corp.Toate, insa, aveau aceleasi doua personaje.Se vedea pe fata fetei ca sufera enorm.Insa din cauza?Doar sufletul ei si cele doua prietene stiau.Doar ele stiau ce se afla in spatele fetei timide si silitoare.
Pe drumul care te conducea spre liceu, se putea zari o silueta.Si persoana care se apropia parea sa fie la fel de ascunsa su o alta masca, la fel ca si prietenii ei.Infatisarea de baiat blond cu ochii albastrii, stralucitori ii trada adevarata personalitate inteligenta si calma.
Telepatia aceasta!Cate feste joaca oamenilor care au un statut neimportant de niste papusi care pot fi controlate oricum de soarta!Cele doua personae se gandeau una la cealalta.Acesta era motivul intristarii.O intristare reciproca.
In momentul in care Hinata ii intalni privirea blondului, lasa doar capul in jos.Niciodata nu mai facuse asa ceva.Doar inrosise, poate isi pusese mainile la ochi sau please direct, insa niciodata nu lasase capul in jos.
-Hinata, ce ai patit?intreba Naruto asezandu-se pe scari langa ea.
Atunci cand baiatul o atinse putin pe spate, incercand s-o mangaie, s-o linisteasca, fata tremura.Simtea cum cadea intr-un abis infinit de confuzie.Cu toate astea, ii placea foarte mult s ail simta aproape pe singurul baiat care reusise sa o faca sa-si inlature masca.Insa, problemele abea incepeau…

La casa familiei Hyuuga, tatal Hinatei se plimba stresat prin camera mare, cu perdelele trase.Incaperea era luminata doar de un singur candelabru ornate cu pietre mici, stralucitoare.
Pe unul din fotoliile din piele statea ingandurat Kiba.si-ar fi dorit sa priveasca pe geam, sa intalneasca macar o persoana care il putea ajuta, insa nu putea.Trebuia sa astepte si iar sa astepte.
Usa se descries cu zgomot iar in dreptul ei isi facu aparitia Neji.Acesta se aseza la biroul din spatele incaperii si privi pe un caiet colorat in roz, mov si bleo.Il rasfoi putin iar apoi, cu mult interes, incepu sa citeasca.
Pe prima pagina erau fel de fel de desene.In josul paginii, cu culorile specifice caietului, se aflau trei semnaturi.Nu era greu de dedus ca micul caiet apartinea celor trei prietene, Sakura, Ino si Hinata.Neji ii arunca caietul lui Kiba si ii spuse sa citeasca cu voce tare.
Dupa citatul citit, domnul Hyuuga spuse:
-Este de neacceptat!Nu voi permite ca fiica mea sa umble cu unul ca Uzumaki!
-Stai calm, unchiule, spuse brunetul panandu-si picioarele pe birou, eu si Kiba o vom gasi pe Hinata si o vom readuce acasa.In plus, ii va trece si compasiunea stupida pentru ratatul ala.Nu inteleg ce a vazut la el.Nu credeam ca e asa naiva.
-Stai si tu calm, Neji.Daca te mai gandesti mult la subiect s-ar putea sa ajungi la depresie.il ironiza castaniul pe prietenul lui.

Huh!Cam scurt, mdea.Asta este^^ Data aviatoare poate e mai mare.... si inca o data... Fara spam-uri>.<

Kudasai^^
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#20
hey^^am trecut si eu pe aici..ma bucur ca ai pus nextu'
sa incepem acum....am vazut cateva greseli..
fatetei-fetei..sau ce-ai vrut tu sa spui.dar eu asta am inteles
clma-calma
su-sub...cred ca ti-e foame:)
personae-persoane
please-pleca-se....sau ce ai vrut sa zici
s ail -sa il
...Kiba.si-ar - ....Kiba.Si-ar
descries-deschise
panandu-si -punandu-si
cam astea au fost greselile:D
descrierea e buna
dialogul la fel
naratiunea e buna
imi place titlul acestui capitol..sa fiu sincera m-am speriat..credeam ca e vorba de Sasuke si Sakura..dar nuh:D..
cam atat
Chuu & Kissu'^^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ciresul din Konoha viviana 5 3.819 09-07-2010, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Intamplarea din Konoha viviana 2 2.633 03-06-2010, 08:47 PM
Ultimul răspuns: Aly
  High School Vampire [+15] [yaoi] Aliss_anime 8 4.880 13-02-2010, 05:57 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele Uchiha_Sakura92 11 9.187 19-11-2009, 03:08 PM
Ultimul răspuns: Denny
  High School Love wolfkidgirl 2 2.905 27-09-2009, 12:09 AM
Ultimul răspuns: Kayura
  A High School Romance 2YounG2DyE 2 4.978 23-09-2009, 07:56 PM
Ultimul răspuns: Irukandji
  Vrajitorul din Konoha-parodie Green Silver 0 3.318 22-01-2008, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Green Silver


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)