Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Aventurile Rozaliei

#1
Disclaimer: Nu detin nici un personaj ce apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplari.


Ok...sa va explic prima data ceva :] ! Eu si cu Marian , ne-am gandit sa facem un fic impreuna.Eu postez primul capitol , al doi`lea el.
Sper sa va placa ! Spor la citit :] !



Capitolul 1 : Iubirea nu se stinge niciodata !


1 iunie.Prima zi de vara din anul acesta.Soarele ardea puternic vestind venirea verii peste satul Konoha.Mirosul ciresiolor se raspandea prin tot satul.Toata lumea era fericita si isi facea planuri pentru ziua ce abia a venit. Numai o fata statea ingandurata la geamul ei din fata unui cires.Privea la acel cires cu multa uimire dar in mintea ei se petreceau alte lucruri surprinzatoare pe care numai ea le stia.Ea era Sakura Haruno , o fata de numai 16 ani , cu parul lung si roz ce se gandea la cineva anume.Cineva care nu ii mai da pace in noptile friguroase.Un baiat ce a pus stapanire pe toate visele ei si pe toata viata ei. Ea , nu se putea gandi la nimic altceva decat la ziua cand il va revedea. El a plecat din sat acum 3 ani , lasand-o pe fata cu inima franta. De atunci Sakura era trista , nu era ea insasi dupa plecarea acelui baiat. Sasuke Uchiha , asa se numea acel baiat brunet , cu ochii negrii ca taciunele ce a plecat in lumea larga pentru a se antrena si pentru a se razbuna pe fratele sau . Si el avea sentimente pentru fata , dar nu le arata.Credea ca aceste sentimente sunt doar o slabiciune , asa ca trebuia sa scape de ele dar nu stia cum. Ne intoarcem la frumoasa fata ce statea la geam , privind la ciresul care ii trezea amintirile de mult pierdute. Deodata , gandurile fetei au fost spulberate de o voce inceata si suava :
-Sakura, ai de gand sa mai lenevesti mult la acel geam? Nu vrei sa iesi putin la plimbare si sa imi aduci niste fursecuri? De la magazinul din colt.Nu este departe. Intrebara mama fetei.
-Bine mama.Imediat ce ma schimb de pijama! Raspunde fata.
Mama ei ,zambind usor, inchise usa camerei si pleaca.Sakura ramase in picioare, isi intoarse capul spre geam si spuse in gandul ei:"Sasuke...te voi gasi si te voi aduce inapoi la mine ."
Dupa ce ramase cateva minute intoarsa spre geam , se indreapta spre dulapul cu haine pentru as-i alege ceva de imbracat . Deschide usor dulapul si privind spre hainele frumos aranjate, scoate dintr-un colt o bluza de culoare albastra , o fusta de culoare alba si o pereche de sandale albe.Inchide usa dulapului si iese din camera.Dupa 2 minute de coborat scarile , ajunge in bucatarie unde o intreaba pe mama ei ce ii mai trebuie de la magazin apoi pleaca.Iesind afara din casa , se uita la cer , si ramase ganditoare pentru cateva minute. Apoi isi continua mersul pana la magazin incet.Se tot gandea la acel baiat care puse stapanire pe gandurile ei.Nu se mai gandea la nimic altceva si nu ii mai pasa de nimic in jurul ei.Avea o noua misiune.Aceea de al aduce inapoi la ea pe brunet.
Si de aceasta data , gandurile ei au fost rupte pentru ca a ajuns in fata magazinului.Oftand usor , intra pe usa si spuse incet :
-Buna ziua! As dori si eu o sticla cu lapte si o cutie de fursecuri.
Vanzatorul o privi un minut si apoi i-a pregatit comanda.
-Multumesc! La revedere! raspunde fata iesind pe usa si indreptandu-se spre casa.
Timpul trecea incet.Nimic nu se compara cu acesti ani pierduti din viata fetei. In jurul ei toti copii au iesit la plimbare , sau se jucau diferite jocuri , numai ea era trista.Ea era singura fata care nu mai zambea.Singura fata care a pierdut trei ani degeaba. Ar fi putut avea o viata minunata , dar din cauza acelui baiat nu mai putea zambi. Pana atunci cand il va revedea , ea numai avea de gand sa zambeasca.
Ajunsa acasa , pune laptele si prajiturile pe masa si se indreapta spre camera ei , unde numai iese pana seara tarziu , la masa.
Aventurile fetei deabia incep.Oare va reusi sa il aduca pe brunet inapoi? Va devenii intr-un final iubita lui ? Isi va indeplini visul? Aceste intrebari le veti afla citind capitolul urmator!

Ok...este un pic cam scurt , dar nu prea am avut idei :) !! Astept critici si pareri :] ! :bye:



Răspunsuri în acest subiect
Aventurile Rozaliei - de ~Zollitha~ - 15-04-2009, 02:49 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Aventurile unui pirat cam zapacit. Yami 14 9.011 03-09-2013, 12:45 AM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Viata rozaliei ~Ebru~Rebela~ 3 3.902 01-01-2010, 01:02 AM
Ultimul răspuns: Japan Lover
  Aventurile unei adolescente.. [+16 / +18] [hentai] ~ Oxy by ZiZuLiCi ~ 6 6.745 11-07-2009, 03:48 PM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  Aventurile Echipei 7 si o iubire cu parfum de cires Flash 19 22.430 15-11-2008, 08:55 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Aventurile lui Yurie-chan Topaz 1 3.035 02-07-2008, 11:21 PM
Ultimul răspuns: Claribel


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)