Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Aventurile unui pirat cam zapacit.

#11

#12

#13
Daca as lua totul la puricat, as deveni o baba senila, ce se uita la telenovele mexicane pana cand tensiunea o omoara.
Ai o gramada de greseli.
Actiunea e grabita si puerila.
Ai o gramada de liniute de dialog.
Nu stii nici macar CUM sa descrii sau sa tii omul in suspans.
Ai greseli peste greseli (gramaticale, de tasta, tot tacamul).
Cuvinte in engleza intr-o poveste in limba romana, minunat! Exemplu: Full moon.
Inlocuieste "ok"-ul cu "Bine" sau "In regula". Iti pot jura ca nu iti va cadea nicio tasta pe jos. In caz ca asta se intampla, iti promit ca o sa-ti trimit bani pentru un Superglue.
Chiar daca mai incolo ai mai bagat si tu randuri cu explicatii si chestii... totul e pueril. Bine, titlul oricum da de inteles ceva (nu ca m-as lega de el), dar macar puteai sa te implici mai in serios sau... habar n-am. Citesti? Altceva inafara de fanfictions (care presupun ca sunt incorect scrise)?
"Cand intorc capul inspre mama, imi vad pentru prima oara forma de demon. A doua zi mama disparuse, iar langa mine se afla un barbat, in jur de douazeci de ani, avea un par verde si niste ochii ageri ca de soim.
-Gabriel, eu sunt Beelzebub, fratele tau mai mare!
-Fratele meu? Eu nu am frati!
Acela a fost momentul cand am aflat ca sunt fiul lui Lucifer, cel de-al optulea print al iadului. Sirul amintirilor imi este intrerupt de ataculul lui Artenor."

Cum se simte? Descrierea tipului/demonului/creaturii e brusca... adica... de unde stii ca are douazeci de ani? Ah, par verde, foarte comun.
A aflat ca e fiul lui Lucifer, uau! A aflat si ce numar este, totul, asa. Da' oricum sirul a fost si enorm de lung.
Acela e doar unul dintre exemple.
Ultimpul capitol -> better things to do.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#14

#15
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Viata de pirat nu e un vis, e un cosmar ! Sasame 8 5.766 10-08-2011, 01:57 AM
Ultimul răspuns: ^ ^_Yunna_Uchida_^ ^
  Aventurile unei adolescente.. [+16 / +18] [hentai] ~ Oxy by ZiZuLiCi ~ 6 6.697 11-07-2009, 03:48 PM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  O viata de pirat Kazuki 6 4.561 03-07-2009, 02:25 AM
Ultimul răspuns: Jasmine
  Aventurile Rozaliei Zollitha 3 7.009 27-04-2009, 10:02 PM
Ultimul răspuns: Ryuu
  Aventurile Echipei 7 si o iubire cu parfum de cires Flash 19 22.351 15-11-2008, 08:55 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Aventurile lui Yurie-chan Topaz 1 3.018 02-07-2008, 11:21 PM
Ultimul răspuns: Claribel


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)