Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Aventurile lui Yurie-chan

#1
AVENTURILE LUI YURIE-CHAN



Cap 1-La revedere!!

Din orasul linistit Shenly,o carare umbroasa duce spre poalele muntilor care strajuiesc o mica vale.Apoi o poteca o ia deodata in sus ducand spre satul Forst.
Intr-o dimineata insorita de iulie,o tanara fata impreuna cu fratele ei mergeau pe acea carare spre casa.Fata avea 13 ani,iar fratele ei aveam 16.Cei doi se intorceau cu oile de la pascut.Acesti doi copii ramasasera fara parinti de mici.Locuiau intr-un sat micut,care era situat intre munti,acolo aveau o casuta mica si un adapost mic pentru cele 6 oi ale lor.Nu prea aveau ce sa mance asa ca faceau branza din laptele d ela oi si o vandeau in oras doar ca sa isi capete si ei painea.
Brusc fata cazu pe jos:
-Stai Mokon!!Striga Yurie la fratele ei.Astepta-ma te rog!!
-Of..de ce trebuie sa iti port eu de grija,esti destul de mare.Ai grija pe unde mergi ,ca poate cazi si iti rupi ceva.Zise el cam suparat lui Yurie.Cei doi nu aveau o relatie prea buna,desi Yurie tinea la fratele ei ,dar Mokon o cam ura.
Yurie se ridica de jos,dar un sunet se auzi "Auu!!",Yurie se lovise rau la picior.
-Te iau in brate pana acasa.Dar asta e ultima data cand o fac zise fratele fetei.
Baiatul o lua in brate.Yurie era cam trista pentru faptul ca fratele ei nu prea parea a tine la ea.In vro 10 minute cei 2 ajunsera acasa.In timp ce Yurie statea in pat si se odihnea,fratele ei facea curat prin curte."Ma intreb daca Mokon nu e suparat pe mine,pentru ca nu il ajut,eu tin al el si as vrea sa pot afce si eu treaba din casa,numai ca niciodata nu imi iese si se supara pe mine"ganidi Yurie.
Ziua trecuse foarte trepede ,ei..iata ca venii si dimineata.Yurie trebuia sa mearga la scoala,caci in satul ei scoala era doar de 3 zile si nu aveau vacanta decat o saptamana de craciun si una de paste.Era a 3-a din clasa la carte,se gandea ca macar atata putea face sa invete bine,pentru fratele ei.Totusi azi nu fusese o zi prea buna,luase un 3 la romana.II era reama sa ii zica fratelui ei,doarece acesta se va supara iar pe ea.
Ei bine unii din descrierea aceasta ar crede ca Yurie e o fata foarte timida,defapt doar in fata fratelui ei era asa,ea era foarte baietoasa si se batea cu toti baietii e la scoala si de multe ori fura de la tarabele di targ si era fugarita.
In acea zi cu ghinion cand fata luase un 3,se intorse acas dezamagita de nota ceia.Se gandi ca ar fi mai bine sa-i zica fratelui ei de nota,dar daca acesta se supara si mai rau pe ea?Fata merse la el si il intreba:
-De ce esti suparat ,frate?
-Mai intrebi?Dupa ce ca eu am atatea prbleme si trebuie sa munces zi de zi si tu nu ma ajuti ,cum sa nu fiu suparat?>Aceste cuvinte o dureau pe Yurie.Simntea ca fratele ei nu mai avea nevoie de ea.
-Asculta,eu fac tot posibilul sa re ajut,numai ca nu imi iese de fiecare data!!!Tipa ea la Mokon.
-Tipi la mine?Yurie,esti o pacoste,de ce te am si pe tine pe capu meu?Mai bine mureai cu mama si tata in acel accident si ramaneam singur.
-Bine,,daca asa vrei tu sa fi murit...plec de acasa ca sa scapi de mine.
-Esti atat de obraznica!!Fa-mi un bine si pleaca!!Aceste nu se gandea ca sora lui ar fi in stare sa plece de acasa.
Dupa aceasta discutie care o intristase pe Yurie,se gandea sa plece de acas oricum..fratele ei zisese ca nu mai are nevoie de ea.In acea seara statu in curte pe o patura cu un rucsac langa ea,dar nu plecase inca,se tot gandea cum ar fi mai bine.Dupa o jumatate de ora Yurie se ridica de pe patura,cu lacrimi in ochii zise "Adio frate,acum no sa mai fiu o pacoste pentru tine!De data asta plec,drumul meu?Spre orasul Atals,orasul in care locuieste matusa noastra,Hikari,ea poate nu e ca tine si ma primeste la ea.Dar Yurie nu stia ca avea un drum lung si nu stia ca pana la matusa sa trebuia sa strabata orase intregi,paduri si oceane unde erau tot felu de monstri si pericole.Yurie habar nu avea unde e Atlas,dar pleca convinsa ca va reusi sa ajunga la matusa sa.

Cam asta e primul capitol,desi nu e cinestie ce si sar putea sa am si greseli de ortografie.Crtiticati ficul cum stiti voi ca nu ma supar,o sa imi fie de folos sfaturile voastre

P.S-Voi pune si poze cu personajele din fic atunci cand o sa pun cap2
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#2
"o carare umbroasa duce spre poalele muntilor care strajuiesc o mica vale.Apoi o poteca o ia deodata in sus ducand spre "

Se pare ca stii sa scrii din alt fic
Chiar asa mi-am inceput eu povestea,doar ca era despre Inuyasha,"Trecutul revine"
Inceputul este acelasi la fel ca si ideia povestii care este asemanatoare cu a mea,doar ca tu ai schimbat numele personajelor si locul actiunii
incearca sa nu mai furi[-x

O!Povestea ta este foarte asemanatoare cu HEIDI,acum am observat
FICURILE MELE:

Dincolo de secrete:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=2261

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvăluite *Saku love Sasu*:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=1913

Suspinuri în culori de vară [yaoi, drama]:
http://www.animezup.com/forum/showthread.php?tid=22546



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Aventurile unui pirat cam zapacit. Yami 14 8.972 03-09-2013, 12:45 AM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Aventurile unei adolescente.. [+16 / +18] [hentai] ~ Oxy by ZiZuLiCi ~ 6 6.711 11-07-2009, 03:48 PM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  Aventurile Rozaliei Zollitha 3 7.014 27-04-2009, 10:02 PM
Ultimul răspuns: Ryuu
  Aventurile Echipei 7 si o iubire cu parfum de cires Flash 19 22.367 15-11-2008, 08:55 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)