Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Addicted To Your Eyes [+16] [ boy x girl ]

#16
[center]Chapter #4: O noua iubita?[/center]

Destinee era al naibii de frumoasa ,tupeista ,si avea ceva special in privirea sa ,care ma captiva. Era visul oricarui adolescent de varsta mea ,dar oare... de ce nu imi placea modul in care isi trecea mainile prin parul meu ,felul in care limba ei se unduia provocator in interiorul gurii mele sau atingerile ei perverse din cand in cand?

Si totusi... nu am oprit-o. Insa ,nici nu i-am raspuns sarutului.

Sesizandu-mi reactia bizara ,se opri ,si isi indeparta buzele de ale mele ,pastrandu-si insa mainile in continuare in jurul gatului meu si fata nu departe de a mea. Ma privi patrunzator cu ochii ei verzi ,salbatici ,ademenindu-ma.

Si m-am lasat ademenit. Eram complet vrajit de frumusetea aceea animalica ,pur instinctiva ce radia din ochii roscatei ,si ,fara nici un avertisment ,i-am prins buzele din nou ,intr-un alt sarut ,si mai pasiona.

Era exact ceea ce isi dorise ea. Isi inclesta unghiile in tricoul meu ,tragandu-ma mai aproape de ea ,lipindu-si corpul de al meu in timp ce isi sincroniza gura cu a mea. Era un sarut foarte lacom ,brutal si plin de pasiune pura ,animalica ,fiind manat de imaginea privirii ei ,care parca imi patrundea adanc in minte si imi controla fiecare actiune.

Mi-am strecurat limba in gura ei ,pana ce am intalnit si limba fetei ,incepand astfel un duel intre cele doua ,duel din care nici unul nu iesea invingator. Am parasit lupta ,constient de faptul ca nu aveam sa castig prea curand si mi-am indreptat buzele spre gatul ei ,trasand cu limba linii umede pe pielea ei fina.

Am coborat cu buzele pana aproape de bust ,schitand un zambet cand am sesizat cu varful ochilor roseala din obrajii lui Destinee. Nu am mai continuat ,fiind brusc intrerupt de telefonul meu ,care vibra in buzunarul blugilor.

Mi-am cerut scuze din priviri catre roscata ,apoi am raspuns:

-Care mortii matii esti?

-Seby ,raspunse o voce neimpresionata si totodata multumita de la capatul celalalt al telefonului. Ori era multumit de reactia mea ,ori era prin vreun bar de stripteuse din nou -era greu sa-ti dai seama.

-Ce vrei ,Seby?

-Vreau doar sa stiu daca vii sau nu la petrecere ,amice !se apara el imediat ,pe un ton gen �sunt complet nevinovat�.

-Ce pet-.. eram pe cale sa intreb ,dar mi-am amintit brusc de conversatia de mai inainte cu Harry ,despre petrecerea de la discoteca organizata de Sebastian. Am zambit ,gandindu-ma ca era ocazia perfecta de a ma arata in public cu Destinee ,dar apoi alte doua lucruri mi-au venit in minte ,lucruri importante ,de care uitasem cu totul odata ce am intalnit privirea seducatoare a roscatei.

Am intors imediat capul si i-am zarit pe Ariel si pe Harry. Se pare ca Harry isi ceruse deja scuze ,caci parea mai relaxat pe langa satena. Ah! Ryan si Cindy erau aici cand am venit ,oare? Nu i-am vazut pana acum...

Dar ,ce mi-a atras cel mai mult atentia fu privirea lui Ariel. O pereche de ochi salbatici si caprui ma priveau intens ,diferit de pana acum. Erau incarcati cu ura si ,daca privirea ar putea ucide ,atunci eu as fi mai mult decat mort acum !

Am simtit un fior rece pe sira spinarii ,si am inghitit cu zgomot ,simtindu-mi brusc gatul si buzele uscate. Destinee ma privea nedumerita ,tragandu-ma usor de tricou ,incercand sa-mi readuca atentia la ea. I-am zambit cuceritor si m-am aplecat spre ea ,mimand un sarut ,insa in schimb i-am soptit senzual in ureche:

-Trebuie sa plec.

I-am luat din buzunarul din spate al pantalonilor telefonul ,piscand-o usor de fund ,apoi i-am memorat numarul de telefon. I-am facut smechereste cu ochiul ,inapoindu-i atat telefonul cat si sarutul de mai devreme ,apoi am plecat.

In timp ce ieseam din parc si ma indreptam usor spre apartamentul lui Seby ,scriam si numarul lui Destinee in agenda telefonului meu. Odata ajuns la Seby acasa ,am intrat direct in apartament ,fara sa mai bat deloc la usa. El ma astepta deja in living ,asezat comod pe canapeaua lui preferata din piele neagra ,avand picioarele sprijinite de masuta din sticla din fata acesteia ,masuta pe care se aflau si doua sticle de whisky. Schimba plictisit canalele televizorului ,dar se opri brusc cand ma zari.

Seby era cu putin mai scund ca mine ,fiind si cu un an mai mic ,dar era tot atat de ravasitor ,avand un efect mai mult decat calmant asupra femeilor ,mai mult decat adolescentelor. Era un tip solid (si el ,ca si mine ,mergea constant la sala) ,brunet ,cu ochii negrii ,atotstiutori. Isi purta mereu colierul cu dragon pe sub tricourile si camasile elegante ,precum si pachetul nelipsit de tigari ,in buzunarul pantalonilor mulati ,din piele. Deasemenea ,il identificam usor pe Seby prin multime datorita dominantei de negru: avea parul negru ,ochiii negrii ,si tot timpul purta haine negre.

-Nepoliticos din partea ta sa-minchizi telefonul brusc in nas ,fara ca macar sa-mi dai vreun raspuns la intrebare. Si ,mai mult decat atat ,sa dai buzna in apartamentul meu ,fara sa anunti sau ,macar ,sa bati la usa? Inacceptabil !

A vorbit pe un ton matur ,de adult ,pe care probabil ca-l invatase de la vreuna din clientele lui ,dar isi strica brusc efectul ,dandu-si ochii peste cap si zambindu-mi prieteneste.

-Ce te aduce pe aici ,Mike ,omule?

-De parca n-ai sti; necazuri.

M-am trantit langa el pe canapea ,epuizat.

-Fete ,concluziona Seby imediat. Si avea dreptate.

-Cred ca m-am facut cu una ,desi o plac pe alta ,am spus eu ,gandindu-ma ca era cel mai scurt mod de a povesti tot amestecul de sentimente din sufletul meu. Stati. Ce-a fost asta ,acum? Doamnee ! Ce siropos !!

-Greu ,aproba brunetul. Dar nu e chiar atat de greu. Da-i lu' aia papucii si ia-te cu cealalta.

-Nu e asa simplu. Harry si-a pus-o pe cealalta ,si cealalta nu prea ma are la inima chiar asa de tare...

-Dar il are pe Harry la inima ,atunci?

-Nu.

-Si mai greu... pai ,stai cu asta cu care te-ai luat o vreme ,si vezi ce se mai intampla: daca cealalta da semne de gelozie ,daca tu dai semne ca o mai placi ,daca iese ceva intre aia si Harry... vezi tu.

-Mda... dar e nasol. Tipa zici ca ma uraste.

-Hmmm...

-Ma rog.. Mersi oricum ,cred ca am sa fac cum ai zis tu. Plus ca ,Destinee nu e chiar asa de rea.

-Ohoo.. Destinee. Frumos nume ,zambi Seby ,facandu-mi smechereste cu ochiul.

I-am zambit inapoi ,dupa care am schimbat subiectul:

-Pe cine dracu' inviti la petrecerea aia a ta? Babe? Ca tu numai babe stii !

-Normal ca nu! Invit prieteni ,prietenii invita fete. Simplu.

-Dar tu? Ai sa stai singur? Cateva pe langa tine tot trebuie sa ai!

-Mda... vad eu ce fac. Pana la urma vii sau nu?

-Vin. Dar nu cred ca stau prea mult daca nu prea vin fete... intelegi tu.

-Da. Vii cu Destinee cumva?

-Da...

-Auzi ,frate ,dar care mai e viata cu Ryan? Ca nu prea am mai vorbit cu el de ceva vreme si...

Mi-am dat imediat ochii peste cap la auzul numelui prietenului meu. Nici cu mine nu prea vorbise asa de mult de cand se luase cu Cindy... Trebuia sa-l conving sa mearga la petrecere ,sa mai petrecem si noi ceva timp impreuna ,ca intre baieti !

-Vorbesc eu cu el de petrecerea ta ,stai linistit.

Seby era suspicios. El inca nu aflase de Ryan si Cindy.

-Ryan are iubita acum ,i-am explicat eu repede.

-Aaa... fu tot ce spuse Seby ,privind deodata in gol.

Nu prea ghiceam de multe ori la ce se gandea brunetul cand i se pierdea brusc privirea in gol ,dar eu ,sa fiu in locul lui ,m-as gandi deodata (neconditionat ,inevitabil si ,da ,extrem de bizar) la Ryan si familia sa.

Parca o vedeam pe Cindy stand in bucataria apartamentului lui Ryan ,gatindu-le celor... hmmm... sa zicem ,3 copii ,clatite cu finetti. Doi baieti ,gemeni ,si o fata mai mare ,cu totii imbracati in roz ! Dupa clatite ,Ryan i-ar fi scos in parc ,unde cu totii ar fi navalit peste grupul de skateri ,le-ar fi furat echipamentele si ar fi dominat zona skaterilor si rollerilor... iar Ryan si Cindy ,din urma ,ar zambi la fiecare persoana pradata ,si-ar cere scuze si ar incepe sa depene amintiri despre vremea cand se jucau si ei cu skateurile...

Varianta scurta a povestii ,intr-un cuvant: Oribil.

Nu existau familii fericte de genul acesta (desi nu stiu exact daca acesta este tocmai exemplul unei familii fericite). Niciodata nu a existat o familie care sa nu aiba macar o cearta ,care sa se inteleaga perfect ,care sa se ajute mereu ,in care sa nu existe secrete si minciuni. Si ,daca ar fi sa existe o astfel de familie ,aceasta nu ar fi de lunga durata ,va asigur.

Dar gandurile mele la familii fericite si la clatite cu finetti fura brusc intrerupte de o palma din partea lui Seby ! Si dadea al naibii de tare tipul asta !

Am sarit ca ars de pe canapea ,mormaind ceva despre nepolitetea unor oameni fata de cei mai in varsta (caci eram cu 1 an mai mare ca Seby) ...Nu l-am certat insa ,caci eu stiam chiar mai bine ca el ,ca aveam mare nevoie de acea palma.

-Am plecat ,Seby !am strigat eu peste umar ,in timp ce deschideam usa apartamentului.

-Pa ,omule !striga si Seby inainte ca eu sa inchid usa.

Am iesit afara din bloc ,oprindu-ma pentru o clipa sa ma gandesc unde sa merg in continuare. Am decis sa o sun pe Destinee intai ,sa o ivit la petrecerea lui Sebastian. M-am asezat pe o banca din fata blocului si am format numarul fetei.

Abia daca suna o data ,ca deja se auzi vocea roscatei ,entuziasmata. Era clar ca statuse cu telefonul chiar langa ea in tot acest timp ,asteptandu-ma pe mine sa o sun. Am zambit amuzat ,si m-am abtinut sa nu rad.

-Ce faci ,papusa? Ti-a fost dor de mine?

Era o replica tipica pentru mine ,dar am observat din vocea ei ca ,chiar daca stia si ea asta foarte bine ,tot i-a placut tonul smecheresc pe care am intrebat-o:

-Da. Ce s-a intamplat de ma suni deja?

-Pai ,uite ,ma gandeam sa te invit la o petrecere ,daca esti libera. Maine ,la ora 8? Ce zici?

Ezita cateva clipe inainte sa-mi raspunda:

-Nu stiu... Maine am si un concurs de skateboarding ,stii... E posibil sa se termine inainte de 6 ,dar nu stiu sigur.

-Okay. A cata esti la concurs?

-Ultima ,recunoscu Destinee ,trista.

-Pai ,vedem ,daca se termina inainte de 6 ,atunci e OK. Daca nu ,ei bine ,cat poate sa dureze? Pana la 7 ,cel mult ,nu?

-Nu-mi ajunge o ora sa ma pregatesc ,spuse fata ingrozita si totodata acuzatoare.

-Fratele meu... fetele astea !m-am trezit eu spunand ,fara sa vreau.

Destinee pufni ,indignata ,apoi zise ,ceva mai vesela:

-Te sun eu maine si-ti zic daca vin sau nu. Nu cred ca are ceva daca mai intarzii putin ,nu?

-Nu cred...

-Okay ,hai ca e randul meu la cercuri. Te-am pupat. Pa!

A inchis ,fara sa-mi dea macar ocazia sa-i zic si eu �Pa� ,dar nu mi-a pasat chiar atat de mult. Am inchis ochii ,oftand ,intrebandu-ma in sinea mea daca e in regula faptul ca am sarutat-o in felul acela pe Destinee. Ochii ei pur si simplu ma vrajisera ,iar modul in care am sarutat-o ,atat de lacom ,atat de pasional... nu am mai sarutat pe nimeni in felul acesta pana acum. Atractia exista ,dar nu sunt sigur ce fel de atractie exista si cu Ariel. E atat de complicat ,ca nu-mi vine sa cred !

Pana acum nici o relatie nu mai fusese atat de complicata. Pana acum ,totul se rezuma la a ma satisface pe mine insumi cu tarfele orasului si cu fraierele de la scolile generale ,sau chiar de la liceu. Nu era vorba de dragoste ,pana acum !

Acum ,nici eu nu mai sunt sigur ce este -dragoste ,pasiune ,sau altceva.

Stiu sigur ca ,toata indoiala mea cu privire la Destinee avea ca motiv un singur lucru: ochii caprui ,salbatici ,ai lui Ariel ,care -drace!- si acum ma bantuiau ! Si ,toata indoiala cu privire la Ariel ,se datora acestui motiv: ochii verzi ,pasionali ai lui Destinee (si sarutul ei bestial deasemenea ,desigur).

Chiar vroiam sa ma bucur de Destinee asa cum trebuia ,caci doar atingerile ei ma faceau sa doresc mai mult ,experienta pe care o am abia acum ,pentru prima data ! Chiar imi doream sa experimentez din plin sentimentul acesta lacom... si ma impiedica imaginea lui Ariel. Si este enervant! Pentru ca de ambele eram atras !

M-am trantit pe banca ,privind cerul ,furios ,limpezindu-mi mintea cu imaginea calmanta a norilor pufosi ,de un alb frumos ,ce pluteau pe cerul albastru-deschis... Mmmm... era atat de linistitor ! Exact ce-mi trebuia in momentul acela.

Dupa cateva minute de stat in acest fel ,intins pe banca ,privind cerul ,am hotarat ce aveam sa fac. Aveam sa urmez intocmai sfatul lui Seby. Chiar vroiam sa fiu cu Destinee ,sa ma las din nou dus de val ,vrajit in ochii ei verzi... Iar Ariel ,pai... daca aveam sa vad semne cum ca m-ar mai atrage si dupa mai mult timp de stat cu Destinee ,si daca aveam sa vad ca este geloasa... Ei bine ,atunci ,as mai veni o data aici pe banca ,si m-as mai gandi inca cateva minute ,sa vad poate imi vine o idee...

Pana la momentul acela ,mai era mult ,eram sigur. Si ,de ce sa nu traiesc clipele pana atunci ,la maxim?



Răspunsuri în acest subiect
RE: Addicted To Your Eyes [+16 - boy x girl] - de Hana-chan - 05-04-2009, 07:46 PM
RE: Addicted To Your Eyes [+16 - boy x girl] - de ~InGerUl Lui Ady-SaMa~ - 06-04-2009, 07:26 PM
RE: Addicted To Your Eyes [+16 - boy x girl] - de ~InGerUl Lui Ady-SaMa~ - 09-04-2009, 06:32 PM
RE: Addicted To Your Eyes [+16 - boy x girl] - de Selena. - 17-04-2009, 02:23 PM
RE: Addicted To Your Eyes [+16 - boy x girl] - de Crynu. xD - 17-04-2009, 02:33 PM
RE: Addicted To Your Eyes [+16 - boy x girl] - de .Anne - 14-02-2010, 11:32 AM
RE: Addicted To Your Eyes [+16 - boy x girl] - de .Anne - 06-04-2010, 12:51 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Life in your green eyes What sky scrapers 2 2.348 30-10-2011, 10:55 PM
Ultimul răspuns: What sky scrapers
  Show me what's in your eyes M3aw sau Mrrr XD 8 4.930 21-02-2011, 12:58 AM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Love with cold eyes [yaoi] seikon sasha 1 2.558 23-02-2010, 11:19 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Black eyes starnight 13 10.500 19-09-2009, 12:42 PM
Ultimul răspuns: starnight
  Wild eyes Jollye 13 8.335 03-08-2009, 02:46 PM
Ultimul răspuns: No Name


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)