Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Addicted To Your Eyes [+16] [ boy x girl ]

#11
[center]Chapter 3#: Cale libera... sau nu?[/center]

-Ce dracu' ,Mike ,e deja ora 12 !se auzi strigatul furios al lui Harry de la capatul celalalt al telefonului. Am aruncat instinctiv telefonul departe de urechea mea ,doar pentru a-l auzi spargandu-se de perete mai apoi. Eh ,cel putin nu se mai auzea vocea enervanta a lui Harry...

-Mikeee !striga Maria din bucatarie ,apoi se auzira pasii ei apasati si zgomotosi indreptandu-se spre camera mea. Deschise usa fara ca macar sa bata inainte ,si sari direct in pat peste mine.

-La naiba ,Maria! Ce te-a apucat ?am zbierat eu imediat ,dandu-ma mai incolo sa ii fac si ei loc in pat.

-Nu ai de gand sa te trezesti ...prea curand ?ma intreba ea copilareste.

Maria era intotdeauna copilaroasa pe la ora asta... Si tot atat de enervanta ,caci mie imi plac mai mult fetele mature -sunt mai suportabile.

-Ti se pare tie ca dorm? Sau... ca mai dorm?am intrebat-o ,ridicand dintr-o spranceana.

-Nu ,recunoscu ea ,cercetandu-mi expresia fetei. Ce ai de gand sa faci astazi...?

-Nimic. Doar sa dorm ,am oftat eu ,punandu-mi din nou capul pe perna si incercand sa adorm inainte ca ea sa mai puna vreo intrebare.

-Mike... sopti ea ,si mi-am dat seama atunci ca sarise in patul meu cu un motiv anume in minte. Am deschis un ochi ,privind-o ,asteptand sa continue ,ceea ce si facu: S-a intamplat ceva cu Harry?

-Ce vrei sa spui? Acum ,parca eram ceva mai alert ,caci am putut deschide si celalalt ochi ,si chiar m-am ridicat usor in coate ,aruncand o privire vinovata telefonului spart de pe podea -poate Harry era ingrijoarat cu privire la Ryan si de aceea ma sunase.

-Pai ,a sunat acum o ora sau doua ,incepu Maria. Parea... ciudat.

-Ciudat in ce fel?

-Vorbea foarte repede si era ...entuziasmat de ceva. Nu am inteles exact ce vroia ,ti-a pomenit numele de cateva ori... dar vorbea prea repede sa-l inteleg.

Am oftat ,ridicandu-ma in cele din urma din pat si intinzandu-mi bratele in aer ,lasand un cascat lung sa-mi scape pe gura... Am simtit degetele reci ale Mariei plimbandu-se usor pe spatele meu si m-am incordat.

-Ai mai fost la sala cumva ?intreba ea.

-In fiecare miercuri ,am informat-o ,intrand in baie si inchizand usa dupa mine. Pentru cateva minute nu am mai auzit-o ,asa ca am banuit ca deja plecase. In orice caz ,eu am facut un dus rapid si mi-am aranjat parul ,apoi m-am intors in camera. Spre surprinderea mea ,Maria inca mai era acolo ,asezata turceste pe pat ,privindu-ma plictisita cum imi pun pe mine un tricou rosu si o pereche de blugi.

-Azi nu ai intalnire ,observa ea.

Ei bine ,astfel de lucruri erau usor de observat ,in functie de articolele de imbracaminte pe care le port. Bineinteles ca nu m-as duce la o intalnire imbracat in tricou si blugi ,nu? I-am facut cu ochiul Mariei ,aprobator ,apoi am dat sa plec spre bucatarie ,dar ea ma prinse rapid de incheietura mainii ,privindu-ma insistent.

Nici nu am auzit-o coborand din pat -ce rapida e !

Stiam foarte bine ce vroia. M-am aplecat spre ea si am sarutat-o apasat ,dar fara sa ma implic prea mult in sarut. S-a multumit cu atat si ne-am dus amandoi spre bucatarie ,unde masa era deja pregatita -clatite.

Desigur ca doar eu aveam clatite ,caci eu eram cel care abia se sculase. Maria probabil ca deja isi mancase clatitele ,dar se aseza chiar si-asa la masa in fata mea ,privindu-ma plictisita cum imi pun finetti peste clatite.

-Tu nu mananci nimic ?am intrebat-o eu.

-Nu. Trebuie sa ma duc in curand cu fetele in oras sa mancam la un restaurant nou... Apropo ,cum ti s-au parut fetele ieri?

Nu i-am raspuns ,caci „Niste fetite fara prea mult gust in moda ,care incearca sa para mai mature decat sunt ,dar nu le iese” nu era tocmai un raspuns foarte bun pentru Maria -s-ar fi suparat. A inteles totusi de ce nu ii raspundeam la intrebare.

-Haios nume... Tiffany. Nu crezi ?intreba ea in schimb.

Am zambit in coltul gurii ,rezumandu-ma la a aproba simplu din cap.

Dupa ce mi-am terminat „micul dejun” m-am ridicat de la masa si am mers direct spre cuierul de pe hol ,de unde mi-am luat geaca de blugi si cheile de la apartament.

-Pleci deja ?ofta sora mea ,la fel cum facea intotdeauna cand plecam ,fie ca ii parea sau nu rau de acest lucru...

-Da ,am raspuns. Trebuie sa-mi iau si un mobil nou.

-Iar ?se mira satena ,dar nu comenta nimic mai mult de atat. In schimb ,chiar inainte sa ies pe usa ,ma saruta lacom ,cum nu mai facuse niciodata pana atunci.

I-am raspuns la sarut ,tragand-o mai aproape de mine ,caci am observat ca (,) chiar dorea acest sarut mai mult ca oricare altul ,din cine stie ce motiv. Dupa ce buzele noastre s-au despartit intr-un final Maria sopti:

-Ryan zicea ceva de un grup de fete frumoase pe care le-ati cunoscut ieri. Despre cine este vorba?

Am raspuns la intrebarea ei ,continuand sa-mi pastrez tonul nedumerit si oarecum nesigur:

-Da... niste fete noi in oras ,care practica skteboardingul ...Le-am vazut ieri ,in parc. De ce?

-Doar intrebam.

Imi mai dadu un pupic pe obraz ,apoi ma lasa sa plec. Eu ,insa ,am continuat sa fiu suspicios pana in clipa in care am iesit din bloc. In fata blocului era Harry ,avand privirea plecata si aratand ca dracu' .Era clar ca nu dormise prea mult ,dupa cearcanele adanci de sub ochi ,si era extrem de ingrijorat in legatura cu ceva...

-Frate... te simti bine ?am intrebat eu ,nestiind cum sa-l abordez.

-Ah ,tresari el. Mike... Da ,sunt bine. Tu?

-Bine... Dar ce naiba ai patit? Arati de parca ai avea nevoie de un somn bun...

-Pai ,m-am tot gandit azi-noapte... la Ariel.

-Aaa... am facut eu ,indrumandu-l spre spatele blocului ,unde puteam vorbi linistiti. Deci ,am inceput eu cand am ajuns in spatele blocului ,zi-mi tot.

-Frate ,nu cred ca pot sa o agat. Nu pe asta. E prea... nu stiu... intimidanta?

-Macar ai vorbit cu ea?

-Da. Ieri ,dupa ce au terminat si Ryan cu Cindy sa se sarute ,m-am dus la ea. Si am incercat intai faza cu baiatul de treaba ;m-am prezentat. Mi-a aruncat o privire urata ,de era sa ma pis pe mine !

M-am abtinut de la a face comentarii sau de la a pufni in ras ,si am spus:

-Si ,apoi ,ce ai facut?

-Eram speriat. Am incercat sa fac ca Ryan ,s-o sarut direct. Mi-a fript o palma de m-a luat dracu' ,nu alta!

Intradevar ,obrazul stang al lui Harry era oarecum mai rosu ca celalalt... Trebuie sa fi durut ,sunt sigur. De data asta nu m-am mai putut stapani si am pufnit in hohote de ras.

-Tare faza ,omule! Foarte tare!

-Mike... eu chiar vorbesc serios. Sunt disperat!

Asta nu m-a determinat sa ma opresc din ras ,ci chiar sa rad mai tare ,mai cu patos. Cand am reusit sa ma opresc intr-un final ,m-am adresat prietenului meu:

-Harry ,tipule... Nu te inteleg. Tu ce vrei ,defapt ,cu fata asta? Sex? Daca asta e motivul ,te inteleg. Dar ,nu e cazul sa te agiti pentru o virgina (caci e clar ca e virgina !) .

-Pff... nu e virgina. A intrebat-o Ryan pe Cindy. A facut-o cu un prof de mate ,sa o treaca la teza ,si nu cred ca era prima ei data atunci...

Am ramas masca. Harry il rugase pe Ryan sa o intrebe pe Cindy de viata sexuala a lui Ariel? Fratee... e mai disperat decat credeam!

-Okay... deci ,doar ca sa stii si tu: ai o problema !

Harry isi dadu ochii peste cap si isi puse mainile in cap ,infrant.

-Nu stiu ce sa ma mai fac... Cred ca am s-o dau dracului...

-Mai bine asa ,am aprobat eu.

Cel putin acum aveam cale libera spre Ariel. Puteam sa-mi incerc si eu norocul ,nu? Cu speranta ca nu ma voi trezi si eu cu o palma ...In orice caz ,cu sau fara Ariel ,ma durea sa-l vad in starea aceea pe Harry. Am incercat sa-l inveselesc putin:

-Dar de Betty ce zici..? Nu e buna?

-Nu stiu... Nu m-am prea uitat la ea asa mult. Banuiesc ca e OK...

-Incearca-ti norocul si cu ea ,nu ai nimic de pierdut!

Zambi slab si aproba tacut din cap ,apoi durerea din ochi ii mai disparu putin ,in timp ce-mi spunea:

-Seby ,il stii tu ,tipul ala de la a 9-a ...maine este ziua lui si da o petrecere. A rezervat intreaga discoteca din oras doar pentru asta. Sigur o sa fie ceva fete dragute de-a 9-a ,deci nu ar strica sa mergem ,nu?

-Da... Cu ocazia asta te mai inveselesti si tu putin ,am zambit eu ,facandu-i prieteneste cu ochiul ,in timp ce ne indreptam impreuna spre oras.

Am mai vorbit despre Ariel ,Cindy si Ryan ,Betty si petrecerea lui Seby tot drumul spre Germanos ,si inapoi. Harry si-a mai revenit ,treptat ,pe parcursul discutiei ,iar eu eram din ce in ce mai relaxat... Ne-am oprit pe o banca din parc in cele din urma ,caci Harry dorise sa isi ceara scuze de la Ariel.

Satena era imbracata intr-un sutien negru si o pereche de pantaloni scurti ,negri astazi ,iar pe cap avea o sapca tot neagra... Mergea pe role cu foarte mare viteza ,evitand fiecare obstacol si facand chiar cateva salturi periculoase ,cu siguranta avea o experienta nemaivazuta.

Nici nu ne baga in seama pe mine si pe Harry cand ne-am asezat in raza ei vizuala ,sa ne facem remarcati. Continua sa-si faca numarul in aplauzele si fluieraturile admirative ale prietenilor ei si ale celor cativa localnici ce se plimbau pe acolo intamplator...

-Ariel ,striga in cele din urma blondul ,exasperat. Am venit sa-mi cer scuze pentru... faza de ieri. Te rog sa ma ierti.

Wow. Asta era o premiera -Harry era politicos. Scarbos de politicos. Macar de ar fi spus acele cuvinte pe un ton mai superior ,mai ingamfat... atunci as mai fi inteles. In fine ,nu m-am bagat in discutia lor ,ci m-am uitat plictisit la cei care se plimbau pe acolo.

Brusc ,am simtit cum cineva isi pune o mana in jurul gatului meu si ma trage in jos ,iar urmatorul lucru pe care l-am vazut nu mai fu chipul unui copil ce-si manca lacom inghetata ,ci o pereche de ochi verzi ,frumosi si oarecum perversi. Era Destinee.

Ma privea zambind inocent ,in ciuda privirii sale ,care era foarte aproape de mine ,pot sa adaug. Inca cativa centimetri si sunt sigur ca as fi putut sa-i ating si buzele carnoase ,rosii.

-Ce faci ,frumosule ?ma intreba ea.

I-am zambit si am raspuns ,pe un ton seducator ,observandu-i cu atentie reactia: ii placea tonul meu.

-Te asteptam pe tine sa ma abordezi.

-Atunci ,se pare ca nu mai e cazul sa mai astepti ,nu-i asa ,Mike?

Faptul ca-mi stia numele ma luase prin surprindere ,si eram gata sa o intreb de unde mi-l stia ,cand ma saruta cu brutalitate. Isi puse si cealalta mana in jurul gatului meu ,esuandu-mi orice sansa de scapare ,si incepu sa se implice tot mai serios in sarut.
[center]
[Imagine: 33f5bok.jpg]
[Imagine: ohl43m.jpg]Check this out!
Addicted To Your Eyes [+16 boy x girl]
[/center]

#12
Deci =)) eu chiar
Am ramas in ceatza :))
Maria e sora lui .si aporpae ca o fac ....
Dar ...se saruta doar cu ea ..:| ..
...Asta e ok ..
Dar ..:| ..ea se vede ca tin ema mult la el ...dar el se da la Ariel ..(Detergent de spalat rufe huh .:)) ) ..
Dragutz ..nu stiu ce clase sunt ei ...adik nuam fost atent la ...clasele lor ..:-?? cred ca ...adik cred ca ..sunt a 8-a :-?? Whatever ...!
Ideea e buna Sper sa aibe o relatie cu Maria ..:))
Astept nextul :X
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#13
Wow, trebuie sa recunosc ca devine din ce in ce mai cool @____@
Ah...intr'adevar merita un 16+..anyway, stai sa vezi ficurile mele..relatii intime exagerat de ciudate..xD
Greselute...am vazut cateva...nu foarte grave..anyway...sa zic din amintiri acum:
intradevar- intr-adevar
nici o-dupa noile norme se scrie nicio *yeah..i know..o porcarie da ce sa'i faci, daca asa e corect acum...*

Trebuie sa recunosc ca e un fic mai mult decat bun..frumoasa descriere, putina si piperata, dialog in masa insa bine folosit si potrivit iar povestea merita punctaj maxim!

Astept cotinuare, abia astept sa vad ce va urma.

#14
hmm..interesant din ce in ce mai tare...si bine....ai grija la scris...momentan..pay si ariel?
ooo....:X::X:X sper sa o lase pe destinee nu prea o am la suflet...hmmm abia astept continuarea
si maria aia..pff....ce nu imi place de ea...o mica fitoasa care sta dupa pantaloni fratiorului:)) mda in fine...e mijto..si incepe sa fie mai cool:X::X:D:* bv si
GAMBATE! NEXT repede imi place

#15
Trec si eu pe aici,cu o mare intarziere.
Sper ac Ariel as fie geloasa pe Destinee,chiar vreau ca el sa fie cu Arei.
Descriere ai avut,iar dialogul nu este sec.
Imi place la nebunie povestea,care este foarte originala,prezentand pana la urma,viata unor baieti adolescenti.
Astept nextul!Spor al scris!

#16
[center]Chapter #4: O noua iubita?[/center]

Destinee era al naibii de frumoasa ,tupeista ,si avea ceva special in privirea sa ,care ma captiva. Era visul oricarui adolescent de varsta mea ,dar oare... de ce nu imi placea modul in care isi trecea mainile prin parul meu ,felul in care limba ei se unduia provocator in interiorul gurii mele sau atingerile ei perverse din cand in cand?

Si totusi... nu am oprit-o. Insa ,nici nu i-am raspuns sarutului.

Sesizandu-mi reactia bizara ,se opri ,si isi indeparta buzele de ale mele ,pastrandu-si insa mainile in continuare in jurul gatului meu si fata nu departe de a mea. Ma privi patrunzator cu ochii ei verzi ,salbatici ,ademenindu-ma.

Si m-am lasat ademenit. Eram complet vrajit de frumusetea aceea animalica ,pur instinctiva ce radia din ochii roscatei ,si ,fara nici un avertisment ,i-am prins buzele din nou ,intr-un alt sarut ,si mai pasiona.

Era exact ceea ce isi dorise ea. Isi inclesta unghiile in tricoul meu ,tragandu-ma mai aproape de ea ,lipindu-si corpul de al meu in timp ce isi sincroniza gura cu a mea. Era un sarut foarte lacom ,brutal si plin de pasiune pura ,animalica ,fiind manat de imaginea privirii ei ,care parca imi patrundea adanc in minte si imi controla fiecare actiune.

Mi-am strecurat limba in gura ei ,pana ce am intalnit si limba fetei ,incepand astfel un duel intre cele doua ,duel din care nici unul nu iesea invingator. Am parasit lupta ,constient de faptul ca nu aveam sa castig prea curand si mi-am indreptat buzele spre gatul ei ,trasand cu limba linii umede pe pielea ei fina.

Am coborat cu buzele pana aproape de bust ,schitand un zambet cand am sesizat cu varful ochilor roseala din obrajii lui Destinee. Nu am mai continuat ,fiind brusc intrerupt de telefonul meu ,care vibra in buzunarul blugilor.

Mi-am cerut scuze din priviri catre roscata ,apoi am raspuns:

-Care mortii matii esti?

-Seby ,raspunse o voce neimpresionata si totodata multumita de la capatul celalalt al telefonului. Ori era multumit de reactia mea ,ori era prin vreun bar de stripteuse din nou -era greu sa-ti dai seama.

-Ce vrei ,Seby?

-Vreau doar sa stiu daca vii sau nu la petrecere ,amice !se apara el imediat ,pe un ton gen �sunt complet nevinovat�.

-Ce pet-.. eram pe cale sa intreb ,dar mi-am amintit brusc de conversatia de mai inainte cu Harry ,despre petrecerea de la discoteca organizata de Sebastian. Am zambit ,gandindu-ma ca era ocazia perfecta de a ma arata in public cu Destinee ,dar apoi alte doua lucruri mi-au venit in minte ,lucruri importante ,de care uitasem cu totul odata ce am intalnit privirea seducatoare a roscatei.

Am intors imediat capul si i-am zarit pe Ariel si pe Harry. Se pare ca Harry isi ceruse deja scuze ,caci parea mai relaxat pe langa satena. Ah! Ryan si Cindy erau aici cand am venit ,oare? Nu i-am vazut pana acum...

Dar ,ce mi-a atras cel mai mult atentia fu privirea lui Ariel. O pereche de ochi salbatici si caprui ma priveau intens ,diferit de pana acum. Erau incarcati cu ura si ,daca privirea ar putea ucide ,atunci eu as fi mai mult decat mort acum !

Am simtit un fior rece pe sira spinarii ,si am inghitit cu zgomot ,simtindu-mi brusc gatul si buzele uscate. Destinee ma privea nedumerita ,tragandu-ma usor de tricou ,incercand sa-mi readuca atentia la ea. I-am zambit cuceritor si m-am aplecat spre ea ,mimand un sarut ,insa in schimb i-am soptit senzual in ureche:

-Trebuie sa plec.

I-am luat din buzunarul din spate al pantalonilor telefonul ,piscand-o usor de fund ,apoi i-am memorat numarul de telefon. I-am facut smechereste cu ochiul ,inapoindu-i atat telefonul cat si sarutul de mai devreme ,apoi am plecat.

In timp ce ieseam din parc si ma indreptam usor spre apartamentul lui Seby ,scriam si numarul lui Destinee in agenda telefonului meu. Odata ajuns la Seby acasa ,am intrat direct in apartament ,fara sa mai bat deloc la usa. El ma astepta deja in living ,asezat comod pe canapeaua lui preferata din piele neagra ,avand picioarele sprijinite de masuta din sticla din fata acesteia ,masuta pe care se aflau si doua sticle de whisky. Schimba plictisit canalele televizorului ,dar se opri brusc cand ma zari.

Seby era cu putin mai scund ca mine ,fiind si cu un an mai mic ,dar era tot atat de ravasitor ,avand un efect mai mult decat calmant asupra femeilor ,mai mult decat adolescentelor. Era un tip solid (si el ,ca si mine ,mergea constant la sala) ,brunet ,cu ochii negrii ,atotstiutori. Isi purta mereu colierul cu dragon pe sub tricourile si camasile elegante ,precum si pachetul nelipsit de tigari ,in buzunarul pantalonilor mulati ,din piele. Deasemenea ,il identificam usor pe Seby prin multime datorita dominantei de negru: avea parul negru ,ochiii negrii ,si tot timpul purta haine negre.

-Nepoliticos din partea ta sa-minchizi telefonul brusc in nas ,fara ca macar sa-mi dai vreun raspuns la intrebare. Si ,mai mult decat atat ,sa dai buzna in apartamentul meu ,fara sa anunti sau ,macar ,sa bati la usa? Inacceptabil !

A vorbit pe un ton matur ,de adult ,pe care probabil ca-l invatase de la vreuna din clientele lui ,dar isi strica brusc efectul ,dandu-si ochii peste cap si zambindu-mi prieteneste.

-Ce te aduce pe aici ,Mike ,omule?

-De parca n-ai sti; necazuri.

M-am trantit langa el pe canapea ,epuizat.

-Fete ,concluziona Seby imediat. Si avea dreptate.

-Cred ca m-am facut cu una ,desi o plac pe alta ,am spus eu ,gandindu-ma ca era cel mai scurt mod de a povesti tot amestecul de sentimente din sufletul meu. Stati. Ce-a fost asta ,acum? Doamnee ! Ce siropos !!

-Greu ,aproba brunetul. Dar nu e chiar atat de greu. Da-i lu' aia papucii si ia-te cu cealalta.

-Nu e asa simplu. Harry si-a pus-o pe cealalta ,si cealalta nu prea ma are la inima chiar asa de tare...

-Dar il are pe Harry la inima ,atunci?

-Nu.

-Si mai greu... pai ,stai cu asta cu care te-ai luat o vreme ,si vezi ce se mai intampla: daca cealalta da semne de gelozie ,daca tu dai semne ca o mai placi ,daca iese ceva intre aia si Harry... vezi tu.

-Mda... dar e nasol. Tipa zici ca ma uraste.

-Hmmm...

-Ma rog.. Mersi oricum ,cred ca am sa fac cum ai zis tu. Plus ca ,Destinee nu e chiar asa de rea.

-Ohoo.. Destinee. Frumos nume ,zambi Seby ,facandu-mi smechereste cu ochiul.

I-am zambit inapoi ,dupa care am schimbat subiectul:

-Pe cine dracu' inviti la petrecerea aia a ta? Babe? Ca tu numai babe stii !

-Normal ca nu! Invit prieteni ,prietenii invita fete. Simplu.

-Dar tu? Ai sa stai singur? Cateva pe langa tine tot trebuie sa ai!

-Mda... vad eu ce fac. Pana la urma vii sau nu?

-Vin. Dar nu cred ca stau prea mult daca nu prea vin fete... intelegi tu.

-Da. Vii cu Destinee cumva?

-Da...

-Auzi ,frate ,dar care mai e viata cu Ryan? Ca nu prea am mai vorbit cu el de ceva vreme si...

Mi-am dat imediat ochii peste cap la auzul numelui prietenului meu. Nici cu mine nu prea vorbise asa de mult de cand se luase cu Cindy... Trebuia sa-l conving sa mearga la petrecere ,sa mai petrecem si noi ceva timp impreuna ,ca intre baieti !

-Vorbesc eu cu el de petrecerea ta ,stai linistit.

Seby era suspicios. El inca nu aflase de Ryan si Cindy.

-Ryan are iubita acum ,i-am explicat eu repede.

-Aaa... fu tot ce spuse Seby ,privind deodata in gol.

Nu prea ghiceam de multe ori la ce se gandea brunetul cand i se pierdea brusc privirea in gol ,dar eu ,sa fiu in locul lui ,m-as gandi deodata (neconditionat ,inevitabil si ,da ,extrem de bizar) la Ryan si familia sa.

Parca o vedeam pe Cindy stand in bucataria apartamentului lui Ryan ,gatindu-le celor... hmmm... sa zicem ,3 copii ,clatite cu finetti. Doi baieti ,gemeni ,si o fata mai mare ,cu totii imbracati in roz ! Dupa clatite ,Ryan i-ar fi scos in parc ,unde cu totii ar fi navalit peste grupul de skateri ,le-ar fi furat echipamentele si ar fi dominat zona skaterilor si rollerilor... iar Ryan si Cindy ,din urma ,ar zambi la fiecare persoana pradata ,si-ar cere scuze si ar incepe sa depene amintiri despre vremea cand se jucau si ei cu skateurile...

Varianta scurta a povestii ,intr-un cuvant: Oribil.

Nu existau familii fericte de genul acesta (desi nu stiu exact daca acesta este tocmai exemplul unei familii fericite). Niciodata nu a existat o familie care sa nu aiba macar o cearta ,care sa se inteleaga perfect ,care sa se ajute mereu ,in care sa nu existe secrete si minciuni. Si ,daca ar fi sa existe o astfel de familie ,aceasta nu ar fi de lunga durata ,va asigur.

Dar gandurile mele la familii fericite si la clatite cu finetti fura brusc intrerupte de o palma din partea lui Seby ! Si dadea al naibii de tare tipul asta !

Am sarit ca ars de pe canapea ,mormaind ceva despre nepolitetea unor oameni fata de cei mai in varsta (caci eram cu 1 an mai mare ca Seby) ...Nu l-am certat insa ,caci eu stiam chiar mai bine ca el ,ca aveam mare nevoie de acea palma.

-Am plecat ,Seby !am strigat eu peste umar ,in timp ce deschideam usa apartamentului.

-Pa ,omule !striga si Seby inainte ca eu sa inchid usa.

Am iesit afara din bloc ,oprindu-ma pentru o clipa sa ma gandesc unde sa merg in continuare. Am decis sa o sun pe Destinee intai ,sa o ivit la petrecerea lui Sebastian. M-am asezat pe o banca din fata blocului si am format numarul fetei.

Abia daca suna o data ,ca deja se auzi vocea roscatei ,entuziasmata. Era clar ca statuse cu telefonul chiar langa ea in tot acest timp ,asteptandu-ma pe mine sa o sun. Am zambit amuzat ,si m-am abtinut sa nu rad.

-Ce faci ,papusa? Ti-a fost dor de mine?

Era o replica tipica pentru mine ,dar am observat din vocea ei ca ,chiar daca stia si ea asta foarte bine ,tot i-a placut tonul smecheresc pe care am intrebat-o:

-Da. Ce s-a intamplat de ma suni deja?

-Pai ,uite ,ma gandeam sa te invit la o petrecere ,daca esti libera. Maine ,la ora 8? Ce zici?

Ezita cateva clipe inainte sa-mi raspunda:

-Nu stiu... Maine am si un concurs de skateboarding ,stii... E posibil sa se termine inainte de 6 ,dar nu stiu sigur.

-Okay. A cata esti la concurs?

-Ultima ,recunoscu Destinee ,trista.

-Pai ,vedem ,daca se termina inainte de 6 ,atunci e OK. Daca nu ,ei bine ,cat poate sa dureze? Pana la 7 ,cel mult ,nu?

-Nu-mi ajunge o ora sa ma pregatesc ,spuse fata ingrozita si totodata acuzatoare.

-Fratele meu... fetele astea !m-am trezit eu spunand ,fara sa vreau.

Destinee pufni ,indignata ,apoi zise ,ceva mai vesela:

-Te sun eu maine si-ti zic daca vin sau nu. Nu cred ca are ceva daca mai intarzii putin ,nu?

-Nu cred...

-Okay ,hai ca e randul meu la cercuri. Te-am pupat. Pa!

A inchis ,fara sa-mi dea macar ocazia sa-i zic si eu �Pa� ,dar nu mi-a pasat chiar atat de mult. Am inchis ochii ,oftand ,intrebandu-ma in sinea mea daca e in regula faptul ca am sarutat-o in felul acela pe Destinee. Ochii ei pur si simplu ma vrajisera ,iar modul in care am sarutat-o ,atat de lacom ,atat de pasional... nu am mai sarutat pe nimeni in felul acesta pana acum. Atractia exista ,dar nu sunt sigur ce fel de atractie exista si cu Ariel. E atat de complicat ,ca nu-mi vine sa cred !

Pana acum nici o relatie nu mai fusese atat de complicata. Pana acum ,totul se rezuma la a ma satisface pe mine insumi cu tarfele orasului si cu fraierele de la scolile generale ,sau chiar de la liceu. Nu era vorba de dragoste ,pana acum !

Acum ,nici eu nu mai sunt sigur ce este -dragoste ,pasiune ,sau altceva.

Stiu sigur ca ,toata indoiala mea cu privire la Destinee avea ca motiv un singur lucru: ochii caprui ,salbatici ,ai lui Ariel ,care -drace!- si acum ma bantuiau ! Si ,toata indoiala cu privire la Ariel ,se datora acestui motiv: ochii verzi ,pasionali ai lui Destinee (si sarutul ei bestial deasemenea ,desigur).

Chiar vroiam sa ma bucur de Destinee asa cum trebuia ,caci doar atingerile ei ma faceau sa doresc mai mult ,experienta pe care o am abia acum ,pentru prima data ! Chiar imi doream sa experimentez din plin sentimentul acesta lacom... si ma impiedica imaginea lui Ariel. Si este enervant! Pentru ca de ambele eram atras !

M-am trantit pe banca ,privind cerul ,furios ,limpezindu-mi mintea cu imaginea calmanta a norilor pufosi ,de un alb frumos ,ce pluteau pe cerul albastru-deschis... Mmmm... era atat de linistitor ! Exact ce-mi trebuia in momentul acela.

Dupa cateva minute de stat in acest fel ,intins pe banca ,privind cerul ,am hotarat ce aveam sa fac. Aveam sa urmez intocmai sfatul lui Seby. Chiar vroiam sa fiu cu Destinee ,sa ma las din nou dus de val ,vrajit in ochii ei verzi... Iar Ariel ,pai... daca aveam sa vad semne cum ca m-ar mai atrage si dupa mai mult timp de stat cu Destinee ,si daca aveam sa vad ca este geloasa... Ei bine ,atunci ,as mai veni o data aici pe banca ,si m-as mai gandi inca cateva minute ,sa vad poate imi vine o idee...

Pana la momentul acela ,mai era mult ,eram sigur. Si ,de ce sa nu traiesc clipele pana atunci ,la maxim?

#17
Imi place...si am gasit greseli [-(

"Eram complet vrajit de frumusetea aceea animalica..." - nu crezi ca ar suna mai bine "Eram complet vrajit de acea frumusete animalica" ?
"pasiona"- pasional.
"fericte"-fericite.
"cu 1 an" - cu un an. cifrele nu arata bine.
"Ca nu-mi vine sa cred." -aveai timpul trecut si ai trecut la prezent?

A fost destul de fain si am ramas in suspans :-ss
Ashtept continuarea :">
~Ja ne!:x

#18
Am citit cele 4 capitole care sunt lungute.(cum imi place mie).
Well, povestea este foarte originala, actiunea este relatata la persoana I, insa sunt povestite gandurile unui baiat.Ai un mod frumoas de a scrie.Dialogul ma atrage cel mai mult la ficul tau, nu este sec, chiar intresesant.Nici descrierea nu lipseste, insa nu este impresionanta.
Imi place "relatia" dintre Mike si Maria, ciudata dar frumoasa.
Sa vedem cu cine ramane pana la urma Mike, deoarece simte ceva si pentru Ariel, insa aici mai intervine si bietul Harry.Oricum presimt ca multe se vor intampla, avand in vedere ca este un fic +16.
Nu am mult de crititat, greseli nu am vazut, scrii ingrijit.Astept urmatorul capitol.
[Imagine: c2a0c0530aa349b5ea812cc0f25d1c261282427224_full.png]
Tnx nibbles:X
[Imagine: ss-sig.png]
[Imagine: ss34ef-sig.png]
In the deep darkness the only light is you.
I am lost in my dark memories and in my foolish illusions.
In my dark world full of suffering and tears you are my way to happiness.

#19
Ca de obicei, ultima -_-'
Ficul tau imi starneste interesul rau, sunt chiar nerabdatoare in ceea ce'l priveste.
Ca si greseli *mw-ha-ha-, my favorite part :3* am gasit cate ceva
matii- ma'tii -->mamei tale
sa-minchizi - sa'mi'nchizi-->sa imi inchizi
nici o-nicio

Citat:limpezindu-mi mintea cu imaginea calmanta a norilor pufosi
Ah, inca o expresie cu norisori pufosi...
Mi se pare usor cam sarjata avand in vedere tema aleasa ficului.

Citat:Si ,de ce sa nu traiesc clipele pana atunci ,la maxim?
Ultima virgula nu prea are ce cauta

Astea le'am vazut eu, poate or mai fi si altele, ma rog.

Imi place ca si in anterioarele descrierea, ce se imbina foarte bine cu dialogul.
Ador faptul ca [,] continui cu acelasi stil, de o brutalitate sexy xD....uhm, sa zicem perversa mai bine.
Astept continuare!

#20
Am venit si cu nextul :"> dupa multe luni de asteptare xD Scuzati intarzierea, va rog, dar am fost si eu destul de ocupata si etc. :-@
Anyway, v-am pregatit continuarea si pot sa spun ca lucrurile vor lua o intorsatura tot mai interesanta...
So, ENJOY!

Ch. #5: Petrecerea

-Nu sunt sigur daca sa ma bucur sau nu, i-am zis eu lui Destinee, cand si-a facut aparitia la locul de intalnire stabilit, dupa o intarziere de 10 minute intregi.
-Scuze ca am intarziat, dar a durat ceva pana sa scap de tipii aia, zise ea, zambind vinovata, in timp ce-mi arata cativa indivizi din spatele ei.
Le-am aruncat o privire murdara, ridicand dintr-o spranceana, la care ei au raspuns cu mormaieli joase si injuraturi usoare. Din pacate pentru ei, Destinee avea un partener, si acela eram eu. Au realizat ca, intr-o bataie, eu as castiga, chiar daca ei erau trei, asa ca au decis sa abandoneze orice alta incercare de a o cuceri pe roscata, si au plecat.
Ma rog, ce-i drept... si ea se imbracase un pic cam provocator. Stai? Am zis cumva un pic? Cam? Rectific. Se imbracase extrem de provocator! Nu-mi place sa ma laud, dar aveam o iubita al dracu' de sexy!
Purta un corset violet inchis, care ii evidentia sanii si talia subtire, si care avea pe alocuri si dantela neagra. In jos avea o fusta mini, neagra, si o pereche simpla de cizme negre din piele. Accesoriile nu erau nici prea multe nici prea putine, lucru care-mi placea. Uram fetele care poarta cercei cat un satelit si bratari imense, iar Destinee, spre fericirea mea, evita intocmai aceste lucruri.
I-am zambit smechereste, luand-o de dupa umeri, in timp ce ne indreptam impreuna spre petrecerea lui Seby.
-Cum a fost la concursul ala de mai devreme? am intrebat-o eu pe drum, incercand sa fac conversatie din simplul motiv ca eram plictisit.
-Ca de obicei... ofta ea, privind in gol.
-Ca de obicei... ce?
-Ariel a castigat locul intai, zise ea, pe acelasi ton absent si totodata obosit. Eu al doilea, iar Cindy si Betty cate o mentiune.
-Locul doi e bun, am facut eu, aruncandu-i o privire nedumerita. De ce starea asta pe tine? Daca ai fi luat locul intai m-as fi ingrijorat ca esti prea buna pentru mine.
Chicoti usor, apoi ridica amuzata dintr-o spranceana, zicand:
-Ce te face sa crezi ca, acum, nu sunt prea buna pentru tine?
-Simplu. Daca erai prea buna, mergeai la petrecerea asta la brat cu unul din tipii de mai devreme, si nu cu mine.
-Bine spus, rase ea.
Dupa cateva minute am ajuns si la discoteca inchiriata de Seby, care parea ca da pe afara de adolescenti, si pe alocuri mai zareai chiar si cate o femeie in toata firea, privind frustrata in jur. Dupa cum am mai spus, Seby avea mult succes la babe... Ma rog, nu erau chiar batrane, dar nici nu se comparau cu noi, lucru care ma facea sa le zic babe.
-Frate, nu cred sa-i gasim pe restul prea curand, i-am zis eu lui Destinee, in timp ce dadeam amandoi din coate prin multime, fara sa ne pese de injuraturile care ne erau adresate datorita acestui lucru. Am ajuns in cele din urma in dreptul barului, si ne-am asezat pe singurele doua locuri libere, comandand cate un whisky.
-Bai, ce dracu' e cu atata lume pe-aici? l-am intrebat eu pe barman, care-mi era prieten.
-Habar n-am, Mike. Cred sa Seby a invitat tot orasul. Pare sa aiba mai multe cunostinte decat ne face pe noi sa credem...
-Mie-mi spui?... am mormait eu, dand pe gat bautura mea.
-Stai ca o vad pe Betty,imi atrase Destinee atentia, incercand sa se faca auzita peste muzica asurzitoare din incapere.Hai dupa ea, sigur sunt si restul acolo.
-Bine, hai, am zis eu, dand din umeri.
Nu as fi crezut niciodata ca avea sa fie atat de aglomerat la o petrecere de-a lui Seby. Desigur, mai organizase el si alte petreceri, dar toate fusesera modeste, numai cu cei mai loiali dintre prietenii lui. Nu stiu ce i-o fi fost in minte sa isi schimbe gusturile in domeniu fix acum... Oricum, nu pot sa zic ca era cu adevarat rau... Atmosfera era fantastica, peste tot fum si lumini orbitoare. Muzica era buna, fete erau destule (chiar daca eu aveam oficial o iubita, deja), iar bautura era din plin, din cate se parea.
Am intalnit si eu cativa cunoscuti de-ai mei, in drumul nostru spre Betty. Unii erau mai mari, altii mai mici. Majoritatea pareau sa aiba 16-17 ani, precum mine, dar mai erau si de 14-15, caci Harry era cel mai tanar dintre noi, si-si invitase si el prietenii. Seby avea 16 ani, din cate stiam eu, dar nu puteai fi niciodata sigur, datorita aspectului foarte matur al acestuia.
-Betty! striga Destinee, cand ajunse in dreptul prietenei ei.
Eu am stat un pic mai in spate, asteptand ca cele doua sa se desparta din imbratisarea lor. Salutul dintre fete era mereu cate o imbratisare de genul, sau pupicuri pe obraji, sau alte porcarii. E bine de stiut ca baietii sunt mai rapizi in aceasta privinta (si mai creativi).
-Ryan si Cindy erau si ei cu mine acum cateva minute, ne explica Betty vreun sfert de ora mai tarziu, dupa ce ne-am asezat cu totii la o masa mai retrasa, si mai departe de boxe. Dar au disparut imediat eu m-au vazut ca nu le mai dadeam atentie. Sunt fie in baie, satisfacandu-si nevoile fiziologice, fie pe ringul de dans...
Ambele fete si-au dat ochii peste cap, la unison, iar eu am incercat doar sa-mi retin un hohot de ras, mascandu-l cu o tuse usoara.
-Pe Harry l-ati vazut? Sau pe Ariel...? Pe Seby deja l-am zarit, am zis eu, aratandu-le celor doua locul in care se afla acesta.
Improvizase un soi de tron urias, chiar intre barele la care dansau doua animatoare, situat sub locul DJ-ului. Pe el se afla, desigur, Seby al nostru, ranjind superior la invitatii sai. Mi-a facut cu ochiul cand m-a zarit si pe mine, iar eu am dat scurt din cap in semn de salut.
-Oh, aici erati, zise o voce din apropiere.
Era Ryan, tinand-o de dupa talie pe Cindy. Amandoi aveau buzele inrosite, iar buza inferioara a blondei parea chiar sa sangereze. Mi s-a parut ca zaream cateva urme de dinti si pe gatul ei, dar nu le-am dat atentie. Se pare ca Betty avusese dreptate cu prima ei presupunere.
S-au asezat si ei la masa noastra, comandandu-si cate o doza de bere fiecare. Am discutat un timp, pana ni s-au alaturat Harry si Ariel, pe rand, desigur. Satena m-a strapuns cu alta privire plina de ura, inainte sa se aseze in locul ei si sa ma ignore complet, conversand numai cu Betty, Harry si din cand in cand cu Ryan si Cindy (desi ei erau, in majoritatea timpului, prea ocupati sa poti purta vreo discutie cu ei).
In cele din urma, plictisit, am iesit cu Destinee pe ringul de dans, si trebuie neaparat sa spun ca dansa chiar foarte bine. OK, poate ca pana la urma imi place sa ma laud...
Mai faceam si pauze uneori, fie sa vorbesc cu amicii mei, fie sa beau cate un pahar de whisky, dar in rest, am dansat toata seara. Dupa al 7-lea pahar insa, am lasat-o balta si cu dansatul. Destinee deja era ametita, si se sprijinea de mine in drum spre masa noastra, care acum era goala.
Eu eram in regula, cred. Nu imi amintesc sa fi fost ametit sau ceva de genul, poate doar un pic neatent la tot ce era prin jurul meu. Insa ameteala a venit si ea curand dupa aceea, cand am mai cerut inca cateva bauturi. Radeam amandoi ca doi apucati, lucru pe care mai toata lumea din discoteca parea sa-l faca... dar din nou, nu eram foarte atent...
Am sarutat-o de nenumarate ori pe Destinee atunci, din simpla dorinta de distractie si, ei bine... la ce haine purta, eu fiind si destul de beat, greu imi era sa rezist.
Multe cupluri au parasit locul pentru putin mai multa distractie, in timp ce altele alegeau fie sa o faca direct pe vreo bancheta izolata, fie in baie. Eu insa, uram sa fac sex oriunde altundeva decat intr-un pat, in general. Existau exceptii, dar rare, iar acea seara nu era una dintre ele, asa ca, imediat ce mi-am anuntat prietenii, am luat-o pe Destinee si am parasit si eu discoteca.
Eram amandoi beti si mergeam pe sapte carari, cum s-ar spune, razand non-stop in tot acest timp. Imi amintesc ca facusem cateva remarci cu privire la felul in care arata Destinee, cat de rupta de realitate parea, remarca care mi-a fost insa intrerupta de un acces de ras, datorita imaginii. Destinee insa, nefiind pe deplin constienta, a ras odata cu mine si nu a zis nimic.
Cand mi-am revenit, am luat-o de mana, sa ma asigur ca nu ne pierdeam unul de altul, avand in vedere starea in care eram amandoi. Mi-a zambit viclean, si m-a lipit dintr-o singura miscare, de un perete. Apoi m-a sarutat cu brutalitate, fara vreun alt avertisment decat privirea ei doritoare. Am auzit zgomotul unei sticle spargandu-se in mii de cioburi de asfalt, in momentul in care Destinee o scapa. Ah, deci o tinuse in mana in tot acest timp? Cum de nu observasem?
I-am raspuns sarutului, tragand-o mai aproape de mine, dar ea si-a dezlipit buzele de ale mele, lasand un chicotit copilaresc sa-i scape printre buze. Am zambit si am tras-o mai departe dupa mine, spre cel mai apropiat hotel.
Ce am facut cand am ajuns la hotel, nu mai tin minte. Totul e ca o pata alba in memoria mea, dar tin minte tot ce s-a intamplat dupa ce am ajuns in camera noastra de hotel.
Destinee se aruncase razand pe pat, iar eu nu am ezitat sa ma las peste ea. Nu am pierdut vremea cu lucruri inutile, ca alte cupluri, si am trecut direct la a-i da jos hainele de pe ea, iar aceasta mi-a urmat si ea exemplul. Am depus saruturi fierbinti pe tot corpul ei, auzind-o cum respira sacadat sub mine, auzindu-i pulsul inimii accelerandu-se.
A fost ceva plin de pasiune intre noi, in acea noapte. Nu mai avusesem o astfel de partida de sex cu nimeni altcineva pana atunci, si trebuie sa recunosc ca roscata ma excitase inca de la bun inceput mai mult decat orice alta adolescenta. Oricat de beat am fost, eram perfect de constient de aceste lucruri, si nu m-am jenat sa-i dau si ei de inteles ca imi inducea o placere nemaivazuta a trupului, cum nimeni altcineva nu o mai facuse. Si acelasi lucru aratau si ochii ei verzi, salbatici, precum si fiecare particica din trupul ei.
[center]
[Imagine: 33f5bok.jpg]
[Imagine: ohl43m.jpg]Check this out!
Addicted To Your Eyes [+16 boy x girl]
[/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Life in your green eyes What sky scrapers 2 2.326 30-10-2011, 10:55 PM
Ultimul răspuns: What sky scrapers
  Show me what's in your eyes M3aw sau Mrrr XD 8 4.889 21-02-2011, 12:58 AM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Love with cold eyes [yaoi] seikon sasha 1 2.538 23-02-2010, 11:19 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Black eyes starnight 13 10.418 19-09-2009, 12:42 PM
Ultimul răspuns: starnight
  Wild eyes Jollye 13 8.143 03-08-2009, 02:46 PM
Ultimul răspuns: No Name


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)