Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura)

#1
Disclamer:Detin decat personajul Kikio din acest fic.Restul de personaje din anime-ul Naruto nu le detin.Acestea au fost creeate de catre Masashi Kishimoto.

O noua zi de scoala , noi prieteni...
Intr-un orasel minmic dar foarte iportant din America ,Konoha, razele soarelui isi faceau aparitia vestid o noua zi.Acestea patrud intr-o camera destul de mare , si ii mangaie fata alba ca spuma laptelui unei fete cu parul roz ca florile de cires abea inflorite.
Dintr-o data un zgomot strident se auzi in toata camera.Era ceasul desteptator care anunta ora 7:00.Ochii ca si cel mai pretios smarald a-i acesteia se deschisera ince incet.Aceasta fata era Sakura Haruno o noua fata in Konoha care in aceasta zi incepea prima zi de liceula noua scoala.
Nevrand sa intarzie :zuppy10:se ridica din pat si mese sa-si faca siesta de dimineata.
Deschise dulapul cu haine si isi cauta ceva mai special pentru ca doar era prima zi de scoala.Isi lua o fusta de blugi scurta , un maieu mov si niste sandale cu bretele in forma de "x" pana la genunchi tot mov.Isi puse o bentita mov pe parul ei moale separand bretonul lng de restul parului ei.
Cobori pentru a lua masa , iar acolo o zari pe sora ei mai mare Kikio , o fata draguta cu parul castaniu sre blond si cu ochii verde-albastrui.Aceasta era in ultimul an de liceu la aceeas scoala cu sora ei.
Dupa ce luara micul de jun cele doua fete plecara spre liceu.Sakura era foarte emotionata si isi facea o multime de ganduri.Oparte mare din drum nici una din cele dua surori nu spuse nimic.Kikoreusi sa o bage in vorba pe sora ei care dupa cum se vedea nu era in apele ei.
-Hei Sakura , ce-i cu tine?Nu ai spus nimic de cand am plecat de acasa.
-Pai stii...mie mi-e putin frica adica...nu stiu daca o sa-mi fac prieteni si...
-Nu-ti face griji!O sa fie bine.Te asigur!isi icuraja srioara mai mica Kikio facandu-i cu ochiul.
Fara sa observa cele doua surori ajunsera in curtea scolii.
-Ei bine eu te las surioara.Plec la prietenele mele.Pa!
-Mda pa!spuse Sakura usor suparata ca ramasese singura.
Aruncandu-si privirea prin curte cazuse intr-o lume a gandurilor.Insa o mana care ii atinse umarul reusi sa o trezeasca din acea lume si sa o si sperie.Sakura tresari.Era o fata cu parul brunet prin in doua coculete si avea ocii caprui.
-Hei buna!Eu sunt TenTen.Tu trebuie sa fii colega cea noua corect?Si scuze ca te-am speriat.
-A...da eu sunt Sakura.
-Ei bine Sakura nu ai vrea sa-ti fac cunostiinta cu noii tai colegi?M-am uitat pe asier si esti cu mine in clasa!
-Super!Deci...hai sa-i cunosc si eu.
TenTen o duse langa doua fete care dscutau langa un copac.Una era blonda cu parul prins in paru cozi si avea ochii albastri , iar ce-a de-a doua avea parul un albastru intens cu o nuanta de negru iar ochii ii avea un gri sters.
-Ei bine Sakura ele sunt Temari si Hinata.Fetelor , ea este colega noastra cea noua Sakura.
Dupa ce se imprieteni si cu celelalte doua fete , TenTen ii mai prezenta si pe ceilalti colegi.Celor doua fete li es alaturara si Temari si Hinata.Sakura isi cunoscuse toti colegii cei noi.Ei bine aproape toti.Aruncandu-si privirea prin curte scolii acesta zarii o fata u parul blond prins intr-o coada care alega spre un baiat brunet cu ochii de onix.Intr-o fractiune de secunda fata cea blonda era de gatul baiatului.Se vedea cu ochiul liber ca acestuia nu-i placea si ca blonda nu se lasa.
-Hei TenTen cine sunt aceeia doi pentru ca nu mi i-aiprezentat.Nu sunt in clasa cu oi sau ce?
-As vrea eu sa nu fie.se auzi vocea putin iritata a lui Temari.
-Ei bine baiatul ala e Sasuke Uchiha.Cel mai perfect baiat din clasa.Nu greseste nici o data si are dreptate mereu.Toate fetele il plac dar nu stiu de ce.Cat veni vorba de fata aia...ea e Ino Yamanaka.Se crede cea mai frumoasa dintre toate si crede ca Sasuke o plece.De aceea se da asa la el.
-Ino Yamanaka?Mi se pare cu...
Dar Sakura nu apuca sa termine propozitia pentru ca Ino veni in fata ei.
-Mai mai...ce avem noi aici.Domnisoara frunte lata cu accentul ei ciudat.Nu credeam ca te voi mai vedea dupa faza din clasa a patra!
-Haide Ino pleca!Nu avem chef de tine acum clar?spuse iritata TenTen.
-Si ce daca?Abea astept s-o aranjez pe frunte lata asta!
-Ino pleaca pana nu te aranjam noi pe tine!spuse Temari nervoasa.
-Ei bine acum plec dara ai grija frunte lata!
-Ciocu' mic si joc de glezne!Haide ca nu te vad.spuse Temari din nou nervoasa.
-Hei Sakura , care faza?inreba Hinata putin timida.
-In clasa a patra...ea era in clasa cu mine la vechea mea scoala si in acel an am organizat un conucrs de miss al clasei pentru ca eram in ulti mul an.Penru ca nici macar pe locul trei nu a fost votata s-a enervat si mi-a spus ca i-am furat locul pe nedrept.De atunci s-a transferat si nici n-am mai auzit de ea pana acum.
-Nu o baga in seama.Nu stie ce zice.o calma Temari pe Sakura.
Sunetul strident al clopotelului care anunta inceputul orelor se auzea.Toti elevii intrara in clase.Norocul tuturor era ca stateau singuri in banca.Bine spe ne-norocul unor baieti care voiau sa stea cu Sakura in banca.
Profesorul isi facu aparitia si o invita pe Sakura sa se prezinte.
-Buna , eu ma numesc Sakura si sunt foarte bucuroasa sa ma aflu in aceasta clasa.Sper sa-mi fac cat mai multi prieteni.Asta e tot.
-Bine domnisoara Sakura sa vedem ce note ai avut in anii anteriori.Mdaa foarte bune.Ei bine poti sa te duci in banca ta.

Cam atat pentru astazi o sa pun continuarea alta data.Sper sa-mi dati comm pa-pabye
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?




Răspunsuri în acest subiect
O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Annya - 17-01-2009, 12:41 PM
RE: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Sasuke-love-forever-sakura - 07-03-2009, 03:12 PM
RE: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Sasuke-love-forever-sakura - 13-03-2009, 10:39 PM
RE: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Isis-Zeita iubirii - 17-03-2009, 05:25 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  sakura and sasuke(zambete ce palesc) sharma_sakura 4 3.476 03-09-2011, 02:47 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  Un adolescent pierdut în emoÅ£ii macabre Mhg 0 1.367 27-12-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Mhg
  Dragoste de adolescent brunetzika_rebela 37 26.469 09-09-2010, 11:29 AM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌
  sasuke si sakura(trandafiri isi croiesc drumul dragostei) sakura_haruno75 1 2.800 29-05-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 5 5.917 09-05-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 8 8.293 09-05-2010, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Denny
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.150 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  Iubire de adolescent shiro 0 6.095 27-10-2009, 12:23 AM
Ultimul răspuns: shiro
  Nebunie de adolescent MaDyY 7 5.115 19-07-2009, 04:36 PM
Ultimul răspuns: Argenta
  My Storry About Sasuke&Sakura sakura_alexutza 19 14.754 18-07-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)