Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragoste de adolescent

#31
I'm first >:)....
O.O ce frumosssssss..... dar foarte scurt capitolul. Trebuia mai multa actiune dar mi-a placut si asa, foarte mult, mai ales faza cand au cazut amandoi in apa si lui Sakura ii era frig din cauza ca era uda si Sasuke a vrut s-o incalzeasca dar era si el ud. Capitolul a fost super dar cum am zis si inainte prea scurt :-" .
Deci dialogul nu a fost sec si descriera a fost super. Nu am observat nici o greseala deoarece eram prea prinsa in poveste.
Asteptam uratorul capitol cat mai repede:-w si gambate. Bye;;)
[Imagine: nunu.jpg]
My movies:Operele Mele
My little children:.::Min::. , Frozen Soul, ~MusicxD~.
Nasica:deeaH2elen
Nepotica mea: Venus-Roseta
My sweet neighbor:Kayla.

#32
Sys te bat!Zau ca te bat!:-W!Oricum nu vin eu pana la Bucuresti doar ca sa te bat pe tine! Asa... Deci... De ce l-ai facut asa scurt?!?!?! In fine..Merge si asa...Am citit .. cum am promis..Ca sti ca eu ce promit fac .. Si uite ca acum iti dau un comentariuuu ..Ca de obicei..Sa revin la fic..Capitolul asta a fost scurt,dar foarte interesant!Asa... Dialog nici deloc,dar nici prea mult!E...Bine!Naratiune & Desciere-Si ele p`acolo! Imi place capitolu` asta .. Am cam ras la faza cand au cazut in apa!:))..Umm..Nu stiu ce sa mai zic...Soo..Astept nextu` CAT MAI REPEDE ! Spor la scris:)! Byeee !

So Lets Make It Last Forever...
Top Back,Hands Up,Radio On ..
With My BestFriend,
Just Us
They Playin` Our Song,
And Yeah..
Ain't Nothing Like The SummerTime ..8 !
[Imagine: i6duae.jpg]
~ I Just Wanna To Be Free ~

#33
Capitolul 15: Raspunsul meu este...

In ziua urmatoare nu am stat deloc, ci mi-am continuat antrenamentul, dar de data asta la franghie, iar in zilele urmatoare a fost umpic mai dificil deoarece am exersat diferite acrobatii dupa scenariu. Am reusit sa le fac perfect, dupa care trebuia sa practic pana la ziua premierei numai exercitii de forta.
Era deja ziua de dinaintea spectacolului. Am primit o petrecere surpriza unde toti prietenii mei au venit, dar si colegi de gradinita, prieteni din copilarie si multi altii. Totul a fost datorat Sayei! Am inceput sa ne uitam pe poze din album si incepeam sa imi amintesc de gradinita, de invatatoare, de nazbatiile care le-am facut cu ani in urma! Bunicii mei locuiesc la tara, dar acu trei ani bunicul meu a murit intr-un accident de masina. Mergeam acolo in fiecare vara, dar acum bunica mea a imbatranit si nu mai poate avea grija de mine, poate sa am eu grija de ea! Cand ma gandesc ca o sa am o a doua sora imi amintesc de mine cand eram mica si Saya avea grija de mine.
Flash Back
Odata ea era la baie si m-a lasat pe mine cuminte in mijlocul patului la tara. Eu m-am dus la frigider, am luat ketchupul si m-am intors in capera. Am dat peste un biletel unde scria ,,Apasa cat poti de tare!!" si am inceput sa apas! Atunci pe tot tavanul a tasnit ketchup! Pe pereti era inca alb si am vrut sa fie albastru asa ca am luat un creion cerat si am inceput sa desenez. Nu dupa mult timp Saya se intoarse si ramasese cu gura cascata. Peste tot era rtosu se albastru, iar eu eram plina de creion cerat pe maini, murdara ope haine de ketchup si sedeam cuminte in mijlocul patului. Saya a venit la mine repede si m-a luat in brate.
-Ce ai facut aici, Sakura? zise Saya alarmata.
-Hehehe...floricica! zic eu in timp ce rad si arat cu degetul spre un perete unde am vrut sa fac o floare albastra.
Saya m-a lasat jos si s-a dus la un perete si a inceput sa dea in el cu capul. Eu am inceput sa rad si sa bat usor din palme. Bine inteles ca bunica a facut ca trenul cand a vazut peisajul frumos colorat si pe mine si Saya ne-a trimis automat acasa, iar ea a inceput acolo curatenia de vara!
Ce vremuri frumoase! As vrea ca vremurile fara griji si pline de bucurie sa revina! Acum stiu ce inseamna sa fi adult, desi inca nu sunt! Asa a continuat petrecerea, iar apusul soarelui l-am urmarit in bratele lui Sasuke la balcon in camera mea.
-Crezi ca o sa reusim? Am cateva emotii...zic eu cu ochii spre trandafirii mei roz din gradina.
-Nu iti face griji...Antrenamentele noastre vor da roade! Sa fi sigura!zise el sarutandu-ma dupa scurt pe buze.
A venit ziua spectacolului! M-am dat jos din pat si m-am dus la om bine meritta baie, pentru a fi curata la spectacol. Astazi trebuia sa caut machiaj, rochie pentru petrecerea de dupa spectacol si multe altele. Am cutreierat multe magazine cu fetele. Am luat-o si pe Karin cu noi pentru a petrece timp si cu ea, dar si pe Saya am adus-o. Nicio rochie nu mi-a pplacut, dar in schimb am gasit o pereche de sandale superbe. Am mers acasa si Saya mi-a aratat o rochie de la ea din dulap. Era perfecta! Avea culoarea mov, fara maneci cu sclipici si dantela. Era pana peste genunchi!
-Saya, e superba! Multumesc mult! ii spun eu dupa care ii sar in brate.
-Nu ai pentru ce! Asta e rasplata pentru eforturile tale!
Seara sosi, iar eu, Hinata, Ino, Saya si prietenele ei, Eclair si Sushina eram in cabina mea de proba unde ma schimbam. Cosumul meu era alcatuit dintr-o Rochie alba cu negru, niste dresuri care aveau un picior alb si altul negru, manusi scrute negre si un trandafir alb in par. M-au machiat de zici ca eram zombi! Dar stai umpic...eu sunt o mireasa moarta, deci trebuie sa arat ca si un mort! Asta este! Am ajuns in culise unde erau Naruto, Sasuke, Sai, fetele si prietenii mei din copilarie care au venit si ei sa ma incurajeze. Sasuke a batut palma cu toti baietii in semn de ,,Bafta tuturor!", iar pe mine m-a sarutat scurt pe buze si mi-a facut cu ochiul. El e intrat spectaculos in scena, aparand dintr-un nor de cenusa. Karin era deja in scena. Au cintinuat cu multe scene, dupa care veni si randul meu in sfarsit! M-am dus la o trapa si am urcat pe ea deoarece eu intram in scena pe ea, iar Karin trecea fix pe langa mine si cobora. Am sarit la o trambulina si m-am intalnit fix cu Karin. Ne-am luat usor de mana deoarece o luam in parti diferite si ne-am dat repede drumul ca nu cumva sa ne tragem una pe alta in directia opusa. Am aterizat pe o frangie si am inceput un fel de dans deoarece niste vrajitoare erau in jurul meu si ele au disparut, iar un foc a aparut in jurul meu. Cand era ca focul sa ma atace Sasuke a aparut de nicaieri si ma luat in brate si a sarit spre un trapez. Asta era scena in care eu si el ne despartim si facem o miscare numita ,,Caderea in abis". Eu am ajuns la un trapez, iar el la altul si am sarit si mam ajuns cu capul in jos unul in bratele celuilalt. Atunci o liniste deplina s-a facut si simteam cum caldura imi cutreiera tot corpul. Adoram acest sentiment! Aceste momente sunt tot ce am visat! Aceasta este lumea mea! Pentru moment mi-am oprit privirea spre o fetita micuta din public care era fascinata de ce seintampla in acele momente si parca ma vad pe mine la primul spectacol pe care l-am vazut aici! A fost ca o lume fermecata! M-am trezit din visare si am vazut ca lumina s-a stins. Eu si Sasuke am aterizat pe o saltea si am iesit din scena repede deoarece acum trebuia sa intre o zana in scena impreuna cu stelele ei. Am mers in culise unde am fost felicitati de toti. Eu m-am dus la toaleta, iar cand m-am intors am vzut un om ascuns dupa cortina din spatele lui Sasuke. A iesit la iveala gata, gata sa il impunga cu cutil in spate, dar am ajuns la timp in fata necunoscutului si a infipt cutitul in stomacul meu. Toti erau acum cu privirea spre mine uimiti. Am simtit cum umpic de sange se prelingea din coltul gurii pana jos.
-Raspunsul....raspunsul meu este.....ca ma protejez pe mine.....doarece....sufletul meu traieste prin fiecare om pe care il iubesc....zic eu incet, incet deoarece de abia am mai putut vorbi.
Am cazut jos. Aveam ameteli, iar sangele curgea din mine si vedeam cum de nu mai era rosu, ci negru.
[Imagine: 66407010.jpg]


#34
Iarasi sunt prima...
WoW ... m-ia placut foarte mult finalul. A fost super ... dar un pic cam trist si acuma sunt in suspans. Ce o sa se intample cu Sakura s-au cu Sasuke? Si cine este misteriosul roscat?
Asa sa trecem la naratiune care este foarte buna si nu a fost grabita. Dialogul nu a fost sec si descrietea super=D>. Nu am fost atenta la greseli deoarece am fost prea prinsa in poveste.
Asa deci astept urmatorul cu rabdare si sper sa nu dureze mult. Gambate^^
[Imagine: nunu.jpg]
My movies:Operele Mele
My little children:.::Min::. , Frozen Soul, ~MusicxD~.
Nasica:deeaH2elen
Nepotica mea: Venus-Roseta
My sweet neighbor:Kayla.

#35
Deci am aparut si pe aici :]] .. Chiar vroiam sa`ti las un com la fic ^^.. paranoie nu ? ^.^ .. Asa .. acum sa revenim la fic .. Imi place mult ^^ .. Finalul a fost atat de .. woow ! Ceva in genu` .. Acum sunt asa de curioasa sa vad ce se va mai intampla pe acolo :]] .. Sakura ce va pati ? Moare ? Sper ca nu :]] .. ce ganduri am si eu .. Sas`ke daca nu faci ceva sa o iei de acolo jur ca te fac afis in camera mea ! ..
Mi-au placut acele scene .. Spectacolul a fost asa de minunat ! As fi vrut sa fiu si eu acolo .. Mi-a placut si mai mult faza cu Sakura si Karin prietene .. :-) .. Rareori intalnesti chestia asta :]]
Cam atat am avut de spus ! Te astept cat mai repede cu nextu` ! Ja` Ne >:D<

#36
Soo... fix cand mi-ai trimis mesaj ca sa-ti comentez ficul, eu iti citeam ficul:)). Ce chestie:)). Dar stii cum se spune- mintile luminate gandesc la fel B-).
Deci:
Mi-au placut foarte, foarte mult ultimele doua capitole. Bestiale:x. Realizezi cat de mult ai progresat de la primul capitol? Ma bucur ca in sfarsit Sasuke si Sakura sunt impreuna 8->. Iar finalul... cum ziceau si altii, m-a lasat masca... in sensul bun, bineinteles:

"-Raspunsul....raspunsul meu este.....ca ma protejez pe mine.....doarece....sufletul meu traieste prin fiecare om pe care il iubesc....zic eu incet, incet deoarece de abia am mai putut vorbi."

Foarte frumos! Dar te rog, te rog din tot sufletelul meu de fetita- nu vreau ca Sakura sa moara! Asta ar cam insemna sfarsitul ficului, iar eu nu vreau asta:(.
In rest, imi place mult descrierea sentimentelor (am o problema cu asta:]]), care se impleteste frumos cu naratiunea si dialogul. Aaaa, da, iar dialogul nu mai este sec ca in primele parti, replicile sunt acum mai dezvoltate. Bravo:)
De-abia astept urmatorul capitol, ca doar nu vrei sa-l dezamagesti pe cititorul tau fidel ;;)!
Zbye:*
[Imagine: 11qpgxx.jpg]

Naruto FanFiction || Vreau sa fiu EU

#37
Buna! Iata-ma si pe mine trecand pe la ficul tau.
Chiar daca la inceput nu era prea bun, pe parcurs ai evoluat foarte mult.
Incredibil. Mai ales ultimul capitol si ultima replica a Sakurei a fost, a fost...MINUNATA!
Greseli de tastare nu am vazut si ca sa fiu sincera nici nu m-am uitat dupa ele. Naratiunea mi-a placut, dar la descriere mai ai putin de lucrat.
Abea astept urmatorul capitol care sper ca il vei posta cat de curand.
So...bye and spor la scris;;)
After a while you learn the difference between holding a hand and falling in love. You begin to learn that kisses don`t always mean something. Promises can be broken just as quickly as they are made and that goodbyes really are forever. . .

#38
Heeey ^_^ Am revenit ... a-ti scapat voi de mine ceva timp :-w
Soo ... sa incepem ; brunetzika_rebela ai talent ... chiar imi place ficul asta .
Descrierea este buna ... dar vorba mea : "In totdeauna este loc de mai bine."
Naratiunea si ea , la locul ei .
Dialogul este bun , nu este sec
Capitolul asta ma lasat in suspans . dar de ce nici eu nu stiu .
Greselile am impresia ca au fost spuse , nu ma mai repet . Dar la capitolul urmator te asigur ca le voi baga si pe ele in seama :D .
Este cam trist ce i s.a intamplat Sakurei :( . Sper sa-si revina si sa nu fi fost nimic grav .
Astpet nextu brunetziko >:D< ' Chuu & Kissu' :*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Un adolescent pierdut în emoÅ£ii macabre Mhg 0 1.358 27-12-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Mhg
  Iubire de adolescent shiro 0 6.077 27-10-2009, 12:23 AM
Ultimul răspuns: shiro
  Nebunie de adolescent MaDyY 7 5.086 19-07-2009, 04:36 PM
Ultimul răspuns: Argenta
  O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) Annya 67 72.984 17-03-2009, 05:25 PM
Ultimul răspuns: Isis-Zeita iubirii
  O viata de adolescent Nevermind 10 7.527 25-12-2008, 02:53 PM
Ultimul răspuns: Nevermind


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)