Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The life of a male prostitute (yaoi,shounen ai and normal couples)

#1
The life of a male prostitute.




First dilemma : Should he stay?




Orasul agitat ca intotdeauna. Miile de persoane alergand dintr-o parte in alta de parca altceva mai bun nu aveau de facut. Soarele se reflecta in geamurile tuturor acelor cladiri mult prea inalte iar fetele zambeau amuzate la fiecare magazin ce le apareau in cale.
Pe cer doar cateva pasari mici zburau iar vantul adia usor. Toti se duceau undeva...numai un baiat nu. Ascuns sub umbra unui pervarz, cu picioarele stranse la corp si capul lasat sa cada pe genunchi, aproape adormit , un baiat de aproximativ 17 ani cu parul brunet. Camasa sa alba era sifonata iar pantalonii negrii murdari insa pe baiat nu il deranja. Era mult prea obosit si prea batut de soarta pentru a acorda atentie unui detaliu atat de nesemnificativ.

In jurul sau se auzeau cateva voci vorbind pe un ton ingrijorat si grabit. Miscandu-se usor se trezi incurcat intr-un material care ii acoperea corpul. Intreg trupul ii era transpirat si nu putea sa respire bine. Se ridica brusc in fund si atunci se facu liniste.
Langa el se afla un baiat cam de 23 de ani cu parul brunet ce il privea mirat, mai departe putin un altul mai mic , cu parul blond si ochii verzi si in coltul camerei se aflau alti doi ce se tineau in brate.
- Haha..te-ai trezit! Zambi fericit brunetul punandu-si mana pe fruntea baiatului pentru a vedea daca mai are temperatura. Ridica compresa de pe fruntea baiatului si i-o inmana unui baiat cu parul argintiu.
Baiatul se ridica in fund si incepu sa observe persoanele din jurul lui. Brunetul si blondul vorbeau despre el si aveau grija sa nu ii creasca temperatura, baiatul cu parul argintiu statea cu spatele la el si nu scotea niciunul sunet iar celalalt blond se ascundea dupa el imbratisandu-l intr-un mod cam ciudat.
- Uhm..ce.ce caut aici?
- Ah... Roro te-a gasit pe strada adormit si parasit..si te-am adus aici, explica brunetul zambind in timp ce aseza o noua compresa pe fruntea baiatului.
- Ro..ro? intreba baiatul curios care dintre ei se numea asa. Blondul de langa se prezenta ca fiind Roro si apoi disparu din camera pe pretext ca ii va aduce ceva de mancare.
- Numele meu e.. Hiroki. Multumesc pentru atentie..dar...
- Niciun dar! Ai temperatura. Ramai macar pana iti trece , ii ordona brunetul impingandu-l inapoi cu capul pe perna. Iesi din camera rapid pentru a il cauta pe Roro si il lasa doar cu cei doi.
Nimeni nu spunea nimic , doar taceau din gura. Baiatul cu parul argintiu nici macar nu se uita la el iar blondul il privea cu niste ochi rautaciosi de parca il ura sau il dorea plecat.
- Uhm...voi sunte..
- Hide, o sa ramana aici?? intreba rapid blondul agatandu-se de bratul celuilalt.
Era ceva mai mica de statura, diferenta dintre cei doi era enorma insa atitudinea lor era lucrul cel mai socant. Baiatul cu parul argintiu isi intoarse privirea spre brunet si il masura din cap pana in picioare dupa care ridica din urmeri nestiutor. Ochii lui erau de un albastru patrunzator , buzele sale rosii ca trandafirul iar parul ii stralucea intr-un mod incantator. Brunetul ramase cateva secunde nemiscat uitandu-se la cei doi . Era straniu ca doua persoane de acelasi sex sa fie atat de apropiate una de alta insa mai era si altceva ce il facea pe Hiro sa se uite cu interes la ei. Sau poate doar la baiatul cu par argintiu care refuza categoric sa vorbeasca si din cand in cand ii arunca cate o privire directa , in timp ce ochii lor se intalneau si cei albastrii ii patrundeau adanc pe cei ai brunetului.
Roro se reintoarse in camera si aduse cu sine o tava pe care se aflau cateva farfurii acoperite si un pahar de lapte cu un altul de suc de portocale.
- Serviciu regal pentru bolnavul nostru! Zambi blondul asezand cu atentie tava in poala baiatului dupa care ii aranja servetul la piept exact cum o mama isi pregateste copilul mic pentru masa.
- Multumesc..dar..chiar nu e nevoie...
- Nu refuza. Kanon se va supara. Poate ca nu poti ramane aici insa trebuie sa te faci bine si nu te vom lasa sa pleci pana cand nu te insanatosesti. Ai auzit, Hideki?
Argintiul isi indrepta privirea spre blond si apoi accepta resemnat ceea ce ii fusese spus. Celalalt blond sari rapid in bratele lui si incepu sa se planga.
- Roro..stii ca Hide nu l-ar da afara...
- Nu..insa tu l-ai putea ruga sa faca asta. Eu am luat doar toate masurile de precautie! Zambi Roro fulgerandu-l cu privirea pe celalalt in timp ce ii facea semn baiatului cu parul argintiu sa se apropie de el.
- Hideki....stiu ca Tomo e alintat..insa..
- Stai linistit. Nu sunt jucaria lui asa ca nu am sa il ascult. Voi avea grija de musafirul vostru, rosti in cele din urma acesta reveland o voce calma si dura insa in acelasi timp misterioasa.
Blondul se razvrati imediat si il trase pe Hideki aproape de el. Isi scoase limba la Roro dupa care ii abandona pe amandoi rapid cand incepu sa ii sune telefonul.
- Hideki...stai tu cu el?
- Nu pot. Am o programare curand. Stii bine.
- La naiba..si eu... Unde e Kanon? Poate reuseste sa stea el..daca se..
- E in regula. Pot sta si singur, zambi brunetul realizand circumstantele in care se afla.
Fusese racolat de pe strada si nu i s-au pus nici macar o singur intrebare legat de cine e sau de ce se afla in acele conditii iar acum acesti baieti se ingrijorau pentru el si ii doreau numai binele. Nu putea sa plece pur si simplu, ce rau ar fi facut daca ar fi ramas putin mai mult?
Roro zambi dupa care le facu cu mana la amandoi si pleca din nou. Hideki s-a asezat pe fotoliul de langa pat si a luat o revista pentru a o citi.
Era imbracat intr-un mod ciudat pentru un baiat de varsta lui. Parea ca nu are mai mult de 20 de ani dar pentru varsta sa se imbraca mult prea rebel. Pantalonii de blug de pe el aveau gauri in cateva zone si pareau sa fi iesit dintr-un incinerator, la spate aveau un fermoar in zona dosului iar bluza sa era neagra lipsita de orice detaliu. Numai o cruciulita mica isi facea aparitia in zona gatului , venea de la lantisorul pe care il purta. Era prinsa de o sforicica mica si alba si nu se prea observa decat daca il priveai cu atentie.
Hiroki ii analiza tot corpul incercand sa scoata cateva informatii despre el insa nu reusi. Chiar si felul in care se imbraca era ciudat si plin de intriga.
- Uhm..sper ca nu deranjez..vreau sa zic..eu sunt Hiro.. voi sunteti prieteni cu totii ? Locuiti aici sau ...- se opri putin cand vazu o fotografie cu cei patru ceva mai sus pe noptiera..
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________



Răspunsuri în acest subiect
The life of a male prostitute (yaoi,shounen ai and normal couples) - de Lithium-Angel - 21-12-2008, 11:54 PM
RE: The life of a male prostitute. ( ghiciti cu ce:P) - de originalcopy - 22-12-2008, 04:03 PM
RE: The life of a male prostitute. ( ghiciti cu ce:P) - de originalcopy - 23-12-2008, 10:59 AM
RE: The life of a male prostitute. ( ghiciti cu ce:P) - de originalcopy - 25-12-2008, 03:22 PM
RE: The life of a male prostitute. ( ghiciti cu ce:P) - de originalcopy - 26-12-2008, 11:36 PM
RE: The life of a male prostitute. ( ghiciti cu ce:P) - de originalcopy - 29-12-2008, 12:23 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Moments of Life - kame.'s Yaoi OneShots kame. 1 2.099 13-04-2013, 02:46 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Invata-ma sa fiu normal [yaoi +16] Liar 1 2.277 03-09-2011, 10:32 PM
Ultimul răspuns: Liar
  The best damn thing [shounen-ai/yaoi] Michyio 2 2.925 09-07-2010, 03:48 PM
Ultimul răspuns: Alixa
  Seven Lights ~Shounen-ai/Yaoi~ Yaku-chin 33 16.477 26-05-2010, 11:36 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  My life is a huge disaster [yaoi] Yaku-chin 33 20.853 18-12-2009, 01:13 AM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Flames of passion [+16] [shounen-ai / yaoi] Hetalia 3 3.487 04-11-2009, 01:08 AM
Ultimul răspuns: Sukisyo
  Sweet Satisfaction [yaoi-shounen-ai] Aliss_anime 22 13.046 31-10-2009, 11:06 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Fructul interzis [+18] [ shounen-ai / yaoi ] Lithium-Angel 44 22.839 05-08-2009, 10:57 AM
Ultimul răspuns: I hate maths.
  Once upon a time- Gravitation [Yaoi and normal couples] aoixtenshi 36 23.415 24-07-2009, 06:39 PM
Ultimul răspuns: love_anime
  Iubire cumparata [shounen-ai / yaoi] Ice_angel_234 32 25.603 23-07-2009, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Aiumy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)