Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Flowers of evil +18

#5
Se simtea blocata intre datoria de printesa, de mostenitoare a Tirahneei, dar si cea de femeie, a carui iubire se pierduse.
A carei iubire, ca-i tipa. "Carui" se foloseste pentru masculin singular (elevul al carui orar, tatal a carui fiica), iar "carei" pentru feminin singular (eleva al carei orar, mama a carei fiica).

Mana incepu sa o mangaie, dar nu vroia sa vada cine este
Fie "voia" (de la verbul "a voi"), fie "vrea" (de la verbul "a vrea"). Nu exista "vroia".

Se culcusi in mijlocul plantatiei de trandafiri si se ruga la cer sa moara.
Um, ce facu?


Cuvinte scrise gresit:

Defapt printesa nici nu mai era - de fapt
Relatia cu printul Haian nu parea sa se inbunatateasca - imbunatateasca (inainte de p si b, se scrie si se citeste m, nu n)
Cu mintea imbibata in alcohol - alcool


Chestii generale:

- amesteci timpurile verbelor
- ai niscai problemute cu virgulele. Din ce-i usor si rapid de retinut: inaintea conjunctiilor adversative (dar / iar / insa / ci / or) se pune intotdeauna virgula; inaintea conjunctiei "si" se pune virgula (special pentru "si") doar daca are sens adversativ; "atat..., (virgula) cat si...", se pune virgula acolo pentru ca "atat..., cat si..." e (cam) acelasi lucru cu "si..., si...".
- (probabil am eu urechile mai pretentioase, da' totusi:) repeti cuvinte/structuri si e deranjant, de exemplu: nici (nici cea mai mica apropiere, nici nu se atinse, nici macar vietile, nici o data, nici de viata, nici nu mai era, nici macar un galben, nici macar o secunda), atat..., cat si... (atat printesa, cat si printul; sa fure atat coroana, cat si locul; atat peste regat, cat si peste cina)


Spor la scris!



Răspunsuri în acest subiect
Flowers of evil +18 - de odette - 18-03-2013, 02:04 AM
RE: Flowers of evil +18 - de odette - 18-03-2013, 07:49 PM
RE: Flowers of evil +18 - de Michee - 18-03-2013, 08:05 PM
RE: Flowers of evil +18 - de ohaio_angel - 21-03-2013, 09:16 PM
RE: Flowers of evil +18 - de Lain - 21-03-2013, 11:02 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Spring flowers dance in the wind Sho-Yo 6 3.355 22-07-2011, 07:29 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Bloody Flowers AnimeliciousAngel 2 2.834 13-03-2010, 02:04 PM
Ultimul răspuns: AnimeliciousAngel
  Boys Over Flowers Denny 10 10.468 15-05-2009, 07:23 AM
Ultimul răspuns: Denny


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)