Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Durerea ascunsa

#5
Iubire, ai adus next. Acum, eu nu sunt critic, dar ai o multime de greseli. Eu o sa ti le spun pentru ca imi doresc ca tu sa evoluezi si sa-ti dai seama unde gresesti. Pentru inceput, sunt unele locuri in care ai fi trebuit sa pui punct in loc de virgula. Asta e un exemplu : ''vocea lui era dulce ca mierea, isi apropie fata de a mea,eu ma imi intorc privirea in cel mai indepartat loc posibil.''. Era mai bine daca puneai punct inainte de ''mierea'' si incepeai din nou. In al doilea rand, sunt lucruri care nu prea au logica aici. Exemplu : ''Nervii imi acapareaza creierul,frica isi face si ea prezenta, urmeaza disperarea.''. Nervii nu acapareaza creierul. Teoretic vorbind, creierul are nervi peste tot. Iar daca esti nervoasa, nu are nici o logica sa spui ca iti acapareaza creierul. ''Uremeaza disperarea'' dupa care ai pus punct. Aici nu imi place. Puteai sa formulezi altfel. De exemplu : ''urmata de disperare''. Suna mai bine asa in opinia mea. ''Mana lui nu era foarte mare, dar era destul de lunga ca sa-mi poata cuprinde traheea.''. Alt lucru lipsit de logica. Daca mana e mare atunci poate sa te stranga de gat, dar daca e lunga, ce face? Iti pune cotul dupa gat si te strange ''cu lungimea bratului''? Nu vreau sa fiu deloc dura, sa nu te superi pe mine.
''Tipetele
rasunau la tot pasul,un fulger lumineaza camera si intr-un colt al incaperii, un copil statea cu fata spre perete, m-am apropiat de el cu pasi repezi si l-am intors spre mine, acesta
a inceput sa rada intr-un mod sarcastic si mi-a aratat mainile pline de sange, avand in vedere rasul de mai inainte,el era cat se poate de calm,ochii lui erau albastrii,insa slab colorati,de parca era o marioneta,"tu, trebuie sa mori!" vocea lui m-a izbit ca o rafala de vant si tot sub adierea vantului ma aflu din nou in lumea mea.''

Asta da fraza imensa. Mai pune un punct pe ici pe colo. Ai nevoie de multe puncte, daca e sa ma uit mai bine :)). Apoi, daca rasul sau era sarcastic, nu ar fii fost prea inspaimantator. Ce ai vrut sa exprimi e ras sadic, venit de la o persoana sadica. Doar de aia a avut mainile pline de sange. Inainte de fraza
''tu, trebuie sa mori'', clar vine punct. Si de ce ai pus virgula inaintea lui ''tu''?. Nu are ce cauta acolo. Corect e :''tu trebuie sa mori''. Puteai foarte usor sa transformi fraza asta intr-un dialog. Dupa ce pui punct sau virgula, lasi un mic spatiu ca sa fie mai usor de citit. Asa e mai greu. Dupa semnele de punctuatie lasa putintel spatiu, da? Poate ai luat prostul meu obicei de a pune multe puncte de suspensie. La mine se scuza, e un tic :P :)) . Dar si eu incerc sa scap de el.
Deja ti-am lasat un com imens si imi cer scuze pentru asta. Oricum, capitolul a fost interesant. Astept next. Si doar pentru ca ti-am lasat comul cat casa, nu te descuraja. Haide, arata-mi ca poti mai mult. Pentru ca intr-adevar se poate, cu munca. . Sper ca nu am parut rautacioasa. Nu asta era intentia mea. Imi era dor de tine, by the way. Mai intra pe profil sau pe chat, sa conversam. Spor la scris! Si nu uita ca te pup dulce.
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~



Răspunsuri în acest subiect
Durerea ascunsa - de Infinite - 14-03-2013, 11:42 PM
RE: Durerea ascunsa - de Lain - 15-03-2013, 11:44 PM
RE: Durerea ascunsa - de Kira's Scarlet - 17-03-2013, 04:38 PM
RE: Durerea ascunsa - de Infinite - 26-07-2013, 10:34 PM
RE: Durerea ascunsa - de Kira's Scarlet - 12-08-2013, 04:28 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Durerea dragostei[Oneshots] Kayla. 16 9.774 05-09-2011, 06:01 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Iubire ascunsa in ura AyumiHamasaki 50 25.176 06-08-2011, 06:54 PM
Ultimul răspuns: Piersicuta
  Iubire ascunsa in spatele tradarii... Ary^_^Arishime 2 2.225 03-08-2011, 08:43 AM
Ultimul răspuns: candy girl
  Durerea persista. Trioxide chocolate.۩ 6 3.819 10-06-2011, 02:17 PM
Ultimul răspuns: madalyna_girl
  Dragostea ascunsa in razboi Erina Ozaki 40 31.121 17-04-2011, 05:22 AM
Ultimul răspuns: Zuzu XoXo
  [ RBD / Guild ] - Iubire ascunsa in muzica Maria 8 7.731 06-03-2011, 11:40 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Iubirea ascunsa sakura_love_sasuke 8 5.654 18-06-2009, 10:40 PM
Ultimul răspuns: sakura_love_sasuke


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)