Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dincolo de hartie si creion +18

#3
Capitolul 3

Ma leganam pe scaunul rotativ de la birou intr-o parte si alta, avand buzele tuguiate, iar intre nas si buza superioara, aveam pus creionul special pentru tablita de desen. Ma gandeam cum sa colorez noul personaj care vine sa se lupte cu Superboy si Nightwing, ce se iubeau prin padure. Ma las pe gubas si ma ridic de la birou, indrepandu-ma spre bucatarie pentru a-mi face ceva de mancare, apoi sa mai strang prin apartament, ca oricand parinti mei ar putea sa vina intr-o vizita neanuntata.
- Ce naiba am pus aici? Ma intreb eu pe mine insami, vazand o pata cam lucioasa si lipicioasa, pe masuta din sticla din sufragerie.
Scot din pantaloni de trening albi, ce ii purtam prin casa, un pachet de servetele umede. Ma asez in genunchi langa masa si incep sa sterg acea pata, care se dovedi ca fiind urma unei budinci dulci din orez, pe care Yahiko a rasturnat-o alaltaieri seara, cand am avut o seara ca intre baieti.
- Norocul lor ca nu au ascuns bautura sau mancare pe sub canapea, ca am sa-i ucid, mormai plictisit, trecandu-mi degetele prin parul meu visiniu, taiat in trepte, fiind mai lung pe ceafa, ajugandu-mi pana aproape de omoplati.
Imi placea sa il port facut tepi in varful capului si bretonul sa imi acopere partea stanga a chipului. Zambesc amuzant, cand imi vad reflexia in usa de la frigider, cand m-am indreptat spre el, pentru a-mi lua cele trebuincioase pentru doua sau trei sandviciuri. Puteam sa ma mandresc cu muschi de felina ce ii aveam, care se incordau discreti la fiecare miscare care o faceam. Dupa ce imi prepar de mancare, ma intorc in camera, asezandu-ma la birou si iau in mana Koi ja nai, incepand sa recitesc manga, minunandu-ma de miticulozitatea desenelor, asezarea ei in pagina si mai ales de iubirea dintre Asatto si Yoshino. Iau o gura de sandvici, in timp ce citeam partea in care Asatto si Yoshino erau in plina actiune, dar sunt intrerupti de un apel din partea unui necunoscut.
- Black Canary sa ii gaseasca, spun pe un ton conspirativ, asemenea filmelor americane cu detectivi si psihopati.
Imi pun pe I-Pad niste imagini cu Black Canary, apoi incep sa o desenez, ca pe urma sa o colorez. Puteam sa spun cu modestie ca ma pricep sa desenez orice. De la desene si imagini inventate de mine pana la reproducerea exacta a unor personaje, in cel mai mic detaliu. Dupa ce am terminat de desenat, incep sa colorez, in timp ce ascultam stirile de la televizor. Mda, aceleasi lucruri vechi, imi spun in gand, cand prezentatoarea spuse ca peste trei zile va incepe campionatele mondiale de fotbal. Era la fel ca in fiecare an. Suporteri se bateau ca idioti, de se trezeau la spital si nu stiau cum au ajuns acolo, portari isi primeau la greu mingi in "broaste", incat mereu se aflau cu ochii bulbucati si cu gura cascata, scotand sunete de soprana. Incep sa rad ca prostul imaginandu-l pe Haku-sensei ca si portar, iar eu ii dadeam mingi doar in "bilute".
- Uh, ce mai ras, vorbesc singur, oftand usurat, stergandu-mi lacrimile din cotul ochilor.
Dupa ce termin de colorat si ultima scena din acest capitol al asa-zise-i manga pe care am creeat-o sub numele de Just us..., ce reprezenta povestea de dragoste dintre Superboy clona lui Superman si Nightwing, fostul acolit a lui Batman, primul Robin. Ma uit putin la blogul care l-am creeat pentru ca toata lumea sa imi vada creatia, dar eu aveam alte ganduri, decat sa devin un drawner de manga, ci de anime. Sa le dau viata, sa se miste si eventual sa fac vocea unuia dintre personajele principale. Pufnesc usor in ras. Aveam vise mari, dar puteam sa pun pariu pe oricat, ca o sa lucrez toata viata mea ca un vanzator. Imi lovesc fruntea de birou.
- Doar vise, soptesc pentru mine, trantindu-ma pe pat, dupa ce mi-am dat jos pantaloni, ramand in boxeri. Vise la fel cum ar fi sa o intalnesc pe creatoarea lui Koi ja nai.
Pun revista pe noptiera, sting becul si inchid ochii, alunecand in lumea somnul, find foarte obosit. Prea obosit...

- Sunt idiot! Sunt idiot! Sunt idiot! Maraiam nevos, in timp ce imi miscam mana din ce in ce mai repede pe organul, pentru a ma termina.
In viata mea nu am sa mai citesc sau sa desenez ceva yaoi seara, inainte de culcare, fiindca dimineata ma trezesc foarte plin jos. Scot un geamat stins cand ma eliberez pe faianta din interiorul dusului, apoi imi continui linistit imbaierea mai departe. Trebuia sa nu ma gandesc la absolut nimic pana termin si apoi sa stau cuminte, ca timp voi fi cu soramea a mare, pentru a cumpara cadou iubitului ei.
- Imediat! Strig, cand aud interfonul sunand ca disperatul in coridor.
Ma clatar repede de spuma si claburi, opresc dusul, ies din cabina si imi infasor un prosot in jurul taliei, luand altul in cap, ca sa nu ud pe jos. Ies din baie si apas butonul de la interfon, in timp ce ma stergeam pe par.
- Sunt eu, Yuri, Aisha, se auzi un glas de fata, cam ragusit, aratand ca cineva a avut ceva activitate aseara in pat.
- In zece minute sunt jos, ii spun si incep sa alerg de nebun prin casa.
Mi-am sters repede parul, perindu-l si lasandu-l liber, fiindca nu aveam timp pentru o frizura in adevaratul sens al cuvantului. Trag pe mine o pereche de blugi, taiati in genunchi si un tricou alb, pe trup. Imi dau cu parfum, imi iau bani, mobilul si cheile, apoi ies din apartament, incuindu-l. De ce presimt ca va fi o zi lunga?...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
Dincolo de hartie si creion +18 - de Nywa - 26-09-2012, 05:05 PM
RE: Dincolo de hartie si creion +18 - de Clau~ - 06-10-2012, 04:57 PM
RE: Dincolo de hartie si creion +18 - de Nywa - 18-11-2012, 12:35 AM
RE: Dincolo de hartie si creion +18 - de rozalix - 09-12-2012, 11:19 PM
RE: Dincolo de hartie si creion +18 - de Clau~ - 26-12-2012, 05:47 PM
RE: Dincolo de hartie si creion +18 - de Lexxu - 28-12-2012, 01:32 AM
RE: Dincolo de hartie si creion +18 - de Nywa - 30-01-2013, 08:15 PM
RE: Dincolo de hartie si creion +18 - de Clau~ - 03-03-2013, 07:00 PM
RE: Dincolo de hartie si creion +18 - de Nywa - 06-04-2013, 10:43 AM
RE: Dincolo de hartie si creion +18 - de Clau~ - 12-06-2013, 03:23 PM
RE: Dincolo de hartie si creion +18 - de Nywa - 05-07-2013, 01:45 PM
RE: Dincolo de hartie si creion +18 - de aidutza - 17-07-2013, 12:51 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Dincolo de intuneric Yuki. 18 9.727 28-06-2013, 12:22 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.657 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  Dincolo de adevar Lanna 48 23.551 29-08-2011, 03:15 PM
Ultimul răspuns: Lanna
  Dincolo de adevar( titlu inca nedefinit ) Lanna 0 1.836 25-10-2010, 10:30 PM
Ultimul răspuns: Lanna
  O iubire dincolo de lume Sibel. 7 3.773 25-10-2010, 07:41 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Oameni de hartie Nevermind 0 1.694 18-09-2010, 12:38 PM
Ultimul răspuns: Nevermind
  Dincolo de limitele intunericului si luminii(Naruto) :.:. Onytsa :.:. xOxO 19 14.325 12-05-2010, 03:09 PM
Ultimul răspuns: Elena.
  Oamenii de hartie Nevermind 0 1.852 08-05-2010, 08:59 PM
Ultimul răspuns: Nevermind
  Dincolo de evantai coral 5 4.216 09-02-2010, 10:08 PM
Ultimul răspuns: coral
  Dincolo de aparente Erina Ozaki 2 2.929 04-08-2009, 01:40 AM
Ultimul răspuns: Alisia-chan*


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)