Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Toki wo tomete

#1

#2
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#3

#4
Hei :3.

Ti-am citit de cateva zile fic-ul, dar nu am avut timp pana acum sa-ti las un comm. So here I am.
Prima data nu intelegeam care-i faza cu titlul si de ce l-ai pus in japoneza, dar dupa am vazut ca l-ai scris si in romana *laughs*. Eu zic ca pe forum mai bine l-ai pune in romana, arata mai frumos.

Imi place povestea ta, pentru ca schimba perspectivele. Cu totii stim acele fic-uri cliseice cu "Sakura's p.o.v." si "Sasuke's p.o.v.", iar cand am vazut "Ino's point of view", am ramas placut surprinsa. Totusi, cum zicea si yaoi maniac, nu imi place cum suna acel "point of view", pentru ca:
1. E scris in engleza, iar fic-ul tau e in romana.
2. In nicio carte nu vei gasi "X punctul de vedere" si chiar daca e doar un fic, e bine sa tii cont de anumite norme si reguli.
Poate e doar impresia mea, dar, chiar daca ai schimbat perspectivele, ai acelasi stil de a scrie. Nu ma intelege gresit, descrii foarte bine sentimentele celor trei personaje, dar cumva se aseamana prea mult felul in care sunt exprimate, iar scopul este ca personajele sa para autentice, prin urmare diferite unul fata de celalalt.

Actiunea imi place, e exact genul meu de fic, cand nu ai mutat personajele in Patagonia/Antarctica/Narnia, ci locul de desfasurare este chiar Konoha, iar ei sunt ninja.

L-am citit acum ceva timp, deci nu mai stiu daca sunt greseli de exprimare/tastare/ortografie. Totusi, tin minte ca am observat in primul capitol o greseala:
Citat:Nimeni nu se gande?te c? r?zbunarea reprezint? decat suferin?? ?i durere
A doua propozitie (Razbunarea reprezinta...) e afirmativa, deci inlocuieste decat cu doar.

Aspectul in pagina e frumos, ai incadrat bine textul si e usor de citit.
Cam atat. Astept urmatoarele 5 capitole deja scrise, si sa faci bine sa-l continui, pentru ca e un fic reusit care merita dus pana la capat.
Si sa ma anunti ^.^. Me like it so far :3.
[Imagine: 11qpgxx.jpg]

Naruto FanFiction || Vreau sa fiu EU




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)