Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dincolo de aparente

#1
Capitolul I



Soarele stralucea slab printre norii fumurii pe blota cereasca . incetul cu incetul norii incepura sa invadeze vazduhul .Totul se intuneca ,parca anuntand inceperea unei furtuni,Soarele se risipise de tot cu coroana lui aurita.Curtea imprejmuita de tufe si pomi a liceului Konoha era pustie ,domina o liniste nemaipomenita.In curand cerul incepu sa tune si sa-si verse lacrimile pe pamant .Linsitea curtii fu sparta de zgomotul picaturilor de ploaie care vroiau sa-si faca simtita prezenta.Inauntru scoala parea la fel pusite,dar nu!Cu totii erau in clase ascultand profesorii care-si predau lectia.La etajul intai ,la prima usa la dreapta se auzeau zgomote puternice ;semn ce remarca absenta dascalului .Elevii tipau si erau foarte galagiosi stergand orice urma de liniste.
In primele bancii stateu fetele sofisticate ale clasei;in prima era o blonda cu parul lung prins sus si cu niste ochi de un albastru seducator-Ino Yamanaka .Alaturi de aceasta se afla o alta blonda cu parul facut codite destul de matura-Temari.
In mijlocul clasei si mai in fund stateau fetele retrase,mai ales Hinata Hyuuga care parea de nerecunoscut datorita parului lung,insa pubertatea nu i-a schimbat personalitatea;a ramas pururea timida si blajina.
Langa ea statea rozalia cu parul scurt ,o fata intelegatoare,cumsecade ,ganditoare ,dar care-si iese repede din fire-Sakura Haruno ,mostenitoarea clanului Haruno.Langa ele se gasea Ten Ten baietoaica clasei.In fundul clasei era gasca de baieti.Dominanti erau brunetul chipes mereu increzut Sasuke Uchiha,Neji Hyuuga,Kiba Inuzuka,Shikamaru Nara si nu in ultimul rand rebelul clasei de care toti rad Naruto Uzumaki.Cu totii purtau uniforma cu alb si negru.In curand pe coridor se auzeau pasi usori si greoi.In clasa intra Kakashi Sensei.Acesta tusi superficial in semn sa se faca liniste.Dupa dansul urma o fata inaluta imbracata in uniforma neagra din cap pana-n picoare.Aceasta avea parul scurt rosu-sangeriu cu suvite asemenea Sakurei.Ochii ei erau albastrii si ascundeau urme de timiditate dar si de blandete.
Kakashi se apropie si zise:
-De azi o sa aveti o colega noua!zise senseiul punand mana pe umarul fetei.Fii draguta si prezinta-te!
-Buna tuturor!Ma numesc Midori Yamato si ma bucur sa va intalnesc sper sa ne imprietenim!
-Sii.. de la ce scoala vii ?
-De la liceul Yuroshima!
-Bine atunci du-te si aseaza-te acolo intre sakura si hinata!
Midori se aseza intre cele doua cuprinsa de rusinde.Sakura prinse tupeu si facu ea prezentarile.
-Buna eu sunt Sakura Haruno,iar ea e Hinata Hyuuga,sper sa te acomodezi!
-Multumesc,incantata sa va cunoasc!
In spate se ridica si Ten Ten curioasa sa o priveasca de aproape pe noua-venita.
-Eu sunt Ten Ten ,iar eu cu Sakura si Hinata suntem mai retrase.De ce ai plecat de la scoala ta,intreba Ten ten.
-Pai nu-mi placea, ma certam cu colegii si aveam prea putine in comun cu restul clasei!Da'cine sunt fetele acelea din prima banca ?
-AAAh..zise Sakura cu o fata sarcastica si morocanoasa..Alea sunt Ino Yamanaka si Temari-Fastacitele clasei.
Midori zambi timid apoi intoarse privirea sprea fundul clasei.Brusc timiditatea din ochii ei fu inlocuita de un val de impreionare si curiozitate..
-Dar acela cine e,brunetul?
-E..
-E Saske Uchiha,cumva?
Sakura ii astupa gura lui Midori apoi ii sopti:
-Da..sssst sa nui mai spui asa,domnisorul Uchiha se supara daca il srigi Saske!
-Atunci mie imi pare un mare artagos!
Curand sosi si blondinul mereu zambaret dornic sa o intalneasca pe noua-venita.Naruto se inrosise ca o capsuna cand se apropie de Midori.Se gandi putin si in cele din urma prinse curaj
-S-Salut eu sunt Naruto Uzumaki! Credeti-ma!Bine ai venit ,daca vrei ca cineva sa-ti arate imprejurimile poti sa-mi spui mie,si iti voi arata cu mare palcere!
-AAa..Sigur..Multumesc..Naruto-kun!
Totusi Midori intorcea si arunca priviri furisate la Sasuke si in sinea ei se gandea ca ar vrea sa-i vorbeasca ,dar nu putea deoarece parea ridicola.
Sakura o intreba intr-un moment de gandire daca vrea sa-i cunoasca si pe ceilaiti baieti.
-Uite Midori-chan,ala cu codita e shikamaru,cel de langa Sasuke cu parul lung e Neji,iar cel cu ochii feroce e Kiba...
-Si acela?zise Midori agitata aratand la un baiat gras ce infuleca de mama focului
-El e nesatulul Choji!
Pe urma Kakashi isi predete lectia.Toate orele trecura ca prin farmec.Midori fu multumita de reactia noilor ei colegi,totusi spre casa se indrepta singura cu gandul la misteriosul ei coleg Sasuke











o sa vedeti pe parcurs ce rol joaca Midori-chan...Va fi importanta in rolul relatiei dintre Sakura si Sasuke :))


Sper ca v-a placut .NEXTU E PE TRASEU ..;) lectura placuta
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]


#2
a...buna! sunt prima care comenteaza,din cate se pare...
poi sa incepem:in primu rand cred ca fic-ul asta trea sa fie la sectiunea"Naruto fics"...ai cateva greseli:ai scris de cateva ori numele cu litera mica,la acel "Siii" nu cred ca trebuiau 3 de "i",ai scris numele familiei Hinatei in 2 moduri:"Hyua" si "Hyuga" eu din cate stiam se scria "Hyuuga" dar de asta nu sunt sigura rog sa ma corecteze cineva daca am gresit.La partea cu"care-si iasa repede din fire" cred ca tebuia "care-si iese repede din fire"...ar mai fi greseli.Daca te deranjeaza postul meu da-mi un PM si il sterg.
Multa bafta!

#3
[/align]

Ehem...un nou fic...sa vedem ce avem aici:
Repetitiile
Curtea liceului imprejmuita de tufe si pomi a liceului Konoha era pustie ,domina o liniste nemaipomenita.
Ai grija... inainte de a posta ficul mai citeste-l de cateva ori pentru a fi sigura ca totul este ok! Aici ai facut o repetitie!
[b]Greselile de tastare
[/u]
blota=bolta
oriceurma=orice urma
Hyua-? de fapt si de drept se scrie Hyuuga, dar se pare ca tu nu sti asta:))
inaluta=inaltuta
rusinde=rusine.
Mai ai greseli, dar nu am mai avut rabdare sa ti lke scriu pe toate.
Ai mari, da' mari probleme cu exprimarea, asa de curioasa, cati ani ziceai ca ai? Sincera sa fiu, dupa capitolul asta eu nu iti dau mai mul de 11, fara suparare si soru'mea scrie mai bn ca tine si ea are 9 ani=))
Descrierea si naratiunea lasa mult de dorit. Nu vreau sa te jignesc, dar ficul tau e varza!

Citat:Langa ea statea rozalia cu parul scurt ,o fata intelegatoare,cumsecade ,ganditoare ,dar care-si iese repede din fire-Sakura Haruno ,mostenitoarea clanului Haruno
Serios? Nu stiam ca Saskua e dintr-un clan, defapt, nu cred ca am auzit pana akm de clanul "Haruno"=))
Dialogul e foarte, da' foarte sec!

Sper ca acum nu ne te vei lasa de fic! Eu ti-am dat aceasta critica pentru binele tau, pentru a-ti spune cu ce ai gresit ca tu sa incerci ca data viitoare sa nu mai faci aceleasi greseli. Daca nu iti convine commu' meu imi dai PM, dar eu nu il sterg...capish? Good!
Astept imbunatatiri din partea ta cu urmatorul capitol!
Pana atunci succes...ai nevoie de el...crede-ma!
Psihologu' mi'a zis ca's nebuna, da' vocile din cap imi spun ca nu e adevarat
Nu te deranja...sa ma deranjezi...!
[Imagine: chibi_2903.gif]
, chibi-ul lui Tasha

Imi trebuie bombonele ca sa cresc... Imi dai si tu una?888



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dincolo de hartie si creion +18 Nywa 12 8.141 17-07-2013, 12:51 PM
Ultimul răspuns: aidutza
  [Yaoi] Dincolo de intuneric Yuki. 18 9.502 28-06-2013, 12:22 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.575 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  Cocktail de aparente Hope 3 2.753 20-04-2012, 05:24 PM
Ultimul răspuns: irina3ser
  Inselati de aparente Miss M 9 4.589 11-04-2012, 12:47 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Dincolo de adevar Lanna 48 22.962 29-08-2011, 03:15 PM
Ultimul răspuns: Lanna
  Dincolo de adevar( titlu inca nedefinit ) Lanna 0 1.811 25-10-2010, 10:30 PM
Ultimul răspuns: Lanna
  O iubire dincolo de lume Sibel. 7 3.676 25-10-2010, 07:41 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Dincolo de limitele intunericului si luminii(Naruto) :.:. Onytsa :.:. xOxO 19 14.173 12-05-2010, 03:09 PM
Ultimul răspuns: Elena.
  Dincolo de evantai coral 5 4.121 09-02-2010, 10:08 PM
Ultimul răspuns: coral


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)