Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] I'm not only your drug +14 (ItaSasu, SasuNaru)

#25
Am revenit cu nextul dupa foarte mult timp. :* La multi ani, ms de comuri si sper sa a placa :x >:d<


Capitolul 9
~Poate ma insel... ~



Naruto se trezi orbit de razele stravezii de lumina care ii bateau direct pe chip. Isi puse patura in cap lasand descoperita mana stanga lenesa pe asternutul alb si dezordonat al patului. Cealalata jumatate a patului unde isi lasase blondinul mana simti ca locul e racoros si gol. Sasuke parea sa se fi sculat deja cu mult timp inainte. Speriat de racoarea asternutului, Naruto se ridica brusc privind odaia foarte confuz. Nici urma de alta existenta umana. Privi si pe noptiera de langa el. Telefonul lui Sasuke nu era si nici un bilet, nici un semn ramas. Blondul se ridica , isi imbraca tricoul verde si pantalonii scurti sifonati. Inauntrul sau simtea un gol abisal dureros, stiind parca ce s-a intamplat. Mintea ii spunea clar ca brunetul plecase in zori in liniste fara sa lase vreo urma. Inima il intepa de suferinta.
Dupa ce cerceta casa in vag in cautarea vreunui semn, Naruto se lasa doborat. Se intoarse in camera profund scufundat in dezamagire. Se arunca pe pat acoperindu-si chipul cu palmele si tipand de nervi. Camera care fusese inecata intr-o liniste mormantala , acum rasuna de gemetele si plansul lui Naruto.
- Ne..nenorocitul... m-a mintit... cu vorbele lui. M-a prins in capcana asa usor ! Am crezut orbeste in ..el..Sasuke .
Telefonul lui Naruto incepu sa sune puternic imblanzind plansul puternic al baiatului. Nici nu-i veni a raspunde. Totusi cand suna a doua oara, se ridica, deschise clapeta si duse mobilul la ureche. Nu zise nimic asteptand sa raspunda vocea de la celalalt fir.
- Neata Naruto ! Aici Sakura. Vreau sa te anunt ca astazi este o serbare de aniversare a absolventilor si studentilor din academie. Ma gandeam..
- Ma gandesc daca mai merg... Multumesc ca m-ai anuntat.
Naruto inchise telefonul dupa ce raspunse un ''pa'' sec. Era inca dimineata si vroia sa ia micul dejun. Nu si-l putea scoate din minte pe Sasuke si scenele din acea noapte. Se simti folosit de un pervers. Isi stranse tricoul sperand ca nu ca presiunea fizica sa o anuleze pe cea interioara, fara niciun rost. Sentimentele pe care le experimenta inima sa incarcata cu iubire era mixte : confuzie, umilinta, ura, autocompasiune. Facu cativa pasi mecanici privind in gol, tarandu-si invelisul trupesc lipsit de vlaga. Se aseza la masa. In fata sa era pusa o farfurie de ramen neinceput. In acea clipa foamea disparu completa. Singuratatea incaperii asa de apasatoare paru ca il striveste pe blondin, scotandu-l din minti. Intr-un moment de neatentie zari o hartie mototolita pe tejghea. Curios, Naruto dezveli hartia alba si zari un anunt al balului de care mentiona Sakura. Blondul se simti absorbit pe scrisul marunt, nascocindu-i o idee.
- Poate Sasuke s-a dus la serbare...dar totusi, de ce singur. De ce fara mine.. Ma inseala?
Naruto rupse hartia la un asemenea gand. Planui sa se imbrace pentru a merge in cautarea brunetului si sa-i ceara explicatii. Zis si facut, blondul inhata din dulap o pereche de blugi inchisi la culoare si o camasa alba imaculat. Imbraca hainele, isi aranja parul in oglinda baii si lantisorul de la doamna Tsunade. Vroia totusi un strop de magie la tinuta, putin parfum barbatesc. Apuca repezit sticluta de parfum si lasa doua pufaituri sa-i imbie gatul. Tensiunea de al gasi pe Sasuke crescu cu fiecare clipa de cand pleca de acasa si tot drumul pana la academie.
Cladirea academiei era frumos decorata cu lumini si baloane. La intrare era chiar un banner imens cu scrisul : Bine ati venit ! Naruto intra fara a da prea mare atentie acestui peisaj. Inauntru erau multi studenti in grupuri. Cu totii purtau haine elegante si erau aranjati. Deasupra se rdicase fumul de tigara care se amestecase cu toate soiurile de parfumuri ale oamenilor. Profii stateau intr-un colt al lor, unde povesteau cel mai sigur despre misiuni si elevi. Inima blondului batea cu putere, iar perlele sale oculare de un albastru profund ascundea motivul venirii la aceasta serbare. Intr-un colt o zari pe Sakura, o fata de inaltime medie cu parul rozaliu ondulat si ochii verzi. Purta o rochie cu spatele gol rosie, pana la genunchi de lunga, deasemenea si niste tocuri subtiri. Statea laolalta cu niste fete mai mari, foste colege ; doua brunete din clanul Hyuga. Pe una o chema Hinata si ii placuse demult de Naruto. Blondul isi continua discret cautarea ezitand intalnirea cu ele. Mergand pe langa atatia studenti, zari intr-un moment de neatentie un baiat inalt intors cu spatele. Purta pantaloni eleganti negrii de stofa si cu dunga. Din spate, Naruto remarca ca purta un sacou tot negru mulat ceva ce Sasuke avea. Tanarul se apropie de brunet dupa ce se convinse ca el era cel cautat si il zari vorbind cu o doamna imbracata in halat negru - doamna Shizune si un alt tanar cam de-o seama cu Sasuke, cu par lung castaniu si ochii mari albastri foarte deschisi la nuanta. Pe frunte avea o bandana alba si purta un frac elegant gri. Naruto se convinse ca tipul din fata sa era Sasuke, asa ca se indrepta spre el rapus de gelozie.
Il apuca de umar ,facandu-l pe brunet sa intoarca capul spre blond.
- Naruto !?
- Sasuke, trebuie sa discutam !
- Ce faci aici? Am treaba, poti sa astepti putin ...
- Nu, chiar in clipa asta vreau explicatii imbecilule !
Blondul il apuca pe Sasuke de incheietura mainii si il trase dupa el pana intr-un colt retras. Brunetul nu se impotrivi si se lasa condus indiferent spre cealalta parte a salii. Baiatul il privi pe Naruto surprins dar nicidecum cu intentia de a-si explica comportamentul. Isi baga mainile in buzunar afisand indiferenta asa de intensa in priviri incat il dezgusta pe blondin si il enerva la culme. In urmatoarea clipa se auzi un sunet intepator. Sasuke simti usturime la unul din obraji si ii ramasese urma rosie de la palma lui Naruto. Blondul ii zari uimirea aprinsa, dar si stropul de vinovatie reflectat in ochii negri ai brunetului.
- De ce te joci cu mine?? De ce m-ai parasit azi dimineata ? Ai plecat pur si simplu, m-ai folosit ca pe un obiect...apoi pleci fara sa spui unde si te gasesc aici facandu-i ochi dulci lui Neji !
- Ochii dulci lui Neji? spuse Sasuke afisand un zambet batjocoritor. Visezi Naruto, conversam doar ! Am plecat pentru ca dormeai asa dulce, n-am indraznit sa te trezesti.
- Minti ! Minti, si acum ma minti ! De ce nu mi-ai spus unde esti?
- Urma sa te sun...
- Da, s-o crezi tu. M-ai sedus, m-ai pacalit zicandu-mi ca ma iubesti, m-ai folosit ca un obiect si inca ma manevrezi ca o jucarie.. Inceteaza !!!
Sasuke isi apleca simtindu-se tradat si intepat de cuvintele lui Naruto. Isi ridica privirea furios si il apuca pe Naruto de mana.
- Tu esti prost..chiar te iubesc Naruto ! Imi pare rau daca te-am ranit...
Brunetul ii cuprinse barbia lui Naruto cu doua degete , apoi se apropie repezit catre chipul sau cuprizandu-i buzele intr-un sarut suav. Naruto se desprinse dupa o clipa din sarut si il indeparta pe Sasuke incet de langa el dezamagit.
- Lasa-ma in pace acum... rosti Naruto cu glas tremurand si se indeparta de tanarul Uchiha. Ma duc acasa !
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]




Răspunsuri în acest subiect
RE: I'm not only your drug +14 (ItaSasu, SasuNaru) - de Erina Ozaki - 10-01-2013, 07:28 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  You are my drug ..[ + 18 ] Ҝa-вοοm!™ 13 8.057 25-09-2011, 10:42 AM
Ultimul răspuns: ^Light~In~The~Dark^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)